Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
8. zář 2010

@sherry28 : no presne, najprv ich musim preprat v rukach a vysusit na radiatore, vsak take precikane nemam kam dat, a nebudem ich prat kazdy den. 🙂

hancazivocich
8. zář 2010

dobré ráno,
gina - podle mě ty plenky neodnaučí - i když je tam psáno, že dítě pocítí vlhkost - ta naše se klidně vyčůrá a nejen, že si do toho sedne, ale eště se v tom rochní a cáká 😠
Mně šlo spíš o to, že jsou natahovací a Kika byla jednu dobu dost špatně přebalitelná v leže - tak jsem je používala kvůli tomu..

gina - jinak - že by ses i ty hlásila mezi ženy s určitým pochopením pro ........... kuchyňské příhody? 😅 😅

Jinak dnes si připadám jak pacient psychiatrie, co nechtíc přetáhl vycházku... Dítě sice - mno, není na pěst, i líp spalo, ale vymejšlí kraviny - sundavala jsem jí ze stolku v obýváku - stála na něm, v ruce příborák a šla dělat žíži žíži - do jediný zásuvky, která není ucpaná pojistkou... Mno - k těm pojistkám, nějak jsem moc dobře schovala to odpojišťování a nevím kam....

Pak mi hodila na zem rajče a ještě ho vymačkala.. A k obědu měla dvě jablíčka !! Bramborovou kaši nechtěla - s kuřecím řízkem...

Odpo jdeme na návštěvě ke kamarádce - pevně doufám, že schová všechny zvířátka, páč bych nerada šla do zverimexu pro nový 😅 😅 Mno a má staforda - minule na něm chtěla jezdit - furt na něj mlaskala jako na koníčka...

gina333
8. zář 2010

@hancazivocich : ano hlasim sa, a vsetkymi desiatimi. 😀 A od tych plienok sa neodnauci urcite, aj teraz bola pocikana a sedela v tom veselo. 😉

hancazivocich
8. zář 2010

@sherry28 - držím pěsti !!

Jinak - já nevím - od kamarádek se na mě ze všech stran valí, že to dítě opravdu trošku musí dospět do stadia, že se o ten nočník začne zajímat... Jinak nevím....

Já dostala včera hrozně vynadáno od máti - že jsem se na to přes léto vyprdla - nevyprdla, ale když chlap naznal, že kudy chodí, tudy močí, tak ať toho zatím nechám..... Nebyl jí ani 1,5roku.. Pak jsme byli na dov na chatě a tam se to seklo uplně... A já ji do pískoviště nechtěla dávat bez plínky a v kraťáskách... By to měla všude - i v pipině

hancazivocich
8. zář 2010

Jinak se musím pochlubit - ozvali se mi a můj článek otisknou, šálalálalá... 😔 😲

gina333
8. zář 2010

@hancazivocich : gratulujem ti k clanku - novinarka. 😵 😵 😵 😉

hancazivocich
8. zář 2010

@gina333 - nikoliv, odborný publicista 😀 😀 😀 😀

prchalka
autor
8. zář 2010

Byly jsme zase venku, daly obídek a už spíme. Na to, jak to vypadalo ráno, tam nakonec bylo moc hezky, i teplo, i když vítr, ale šlo to.
Tak už mi po pár dnech svitlo, co to mele za zaříkávadlo, pořád říkala "taia maia", třeba dneska před obědem, když si prohlížela flašku na pití... a v tom mi to došlo "Talent mánia". To byste měly vidět ty rozzářený oči a úsměv, když jsem to vyslovila, že jsem to jako konečně pochopila 😀 😀 😀
@gina333 A že se na to nevybodneš před TM, normálně bych pokračovala v jednorázovkách, ať se mu to líbí nebo ne, když ti to nevyhovuje!! Staráš se o přebalování ty, ne?! Mimochodem dneska sedím na wc, ona stojí na chodbě, najednou dala nohy k sobě a už to teklo, řekla si, ale pozdě 😅 Naštěstí byla jen ve spoďárech!
Já taky chtěla látkovat od miminka a moc, dala jsem za to pár tisíc, ale díky té kolice jsem to vzdala. Neříkám, že jsem to nezkusila, ale prostě to nešlo, řvoun, to že se nemohla moc hýbat a únava - vzdala jsem to ☹
@hancazivocich Taky mě kdysi napadly natahovačky, ale bojím se, že vzhledem k našim proporcím by jí to buď táhlo v pase nebo nedolíhalo kolem nohou. Byly dobrý?? 😕
Čorí si taky chce sedat za zvířátka - třeba na nového mopse babičky.Předešlý, i tenhle nový pes - vždycky si oddechly, když odtam odešla 😅
Jinak - ty děti se to fakt nenaučí ze dne na den, taky jsem si myslela, že to přes léto nezvládnem. Prostě byste musely vydržet, že budou 2-3 měsíce dělat loužičky, což jde dost těžko, furt jen chodit, hlídat a utírat. Tak nevěšte hlavu. Maty od ined je kluk a jak mu to hezky a brzo jde, naučí se prostě... všichni 🙂
Jo a poslední info - horní pravá 3jky prosvítá jako dost 😕

hancazivocich
8. zář 2010

@prchalka - nevím, jak vaše proporce, ale my máme momentálně pampers číslo 5 - kupovaný to megavýhodnýbalení v Lidlu a mno - občas - když je před kakáním, tak mám problémy se zapínáním. Přitom má cca 13kg - ale má pupíček - možná i kvůli té kýle a stehýnka - mno prostě stehna 😀 😀
Teď bych určo koupila ty větší.. Byly dobrý, přemejšlela jsem, že přobjednám - mají je i na MMB - ale nejsem přihlášená a moc tam s tím neumím - pod tréninkovéjma gaťkama... Asi je prodává paní od té firmy. Jinak je to nappy.cz...

ined77
8. zář 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.30 🙂 .budík dnes v 6h 😝 .
dopol jsme dnes byli doma, neboť ráno pršelo a bylo tam vůbec tak neútulno, tak jsem vyžehlila a uvařila a pak jsme si hráli 🙂 .
noc takový průměr, zase se na mě pořád valil 😖 ...asi 5x jsem ho odšoupla doprostřed a do minuty byl zpátky 😠 😅 .
záda mám jako paaragraf ☹ .kámoška mi říkala, že prý se masáže zad v těhu můžou dělat v sedě 😕 .já myslela, že je to zakázané, ale zeptám se na to dr. a kdyžtak si zajdu 😉 .mě stejně bolí jen do půlky cca, tak by to snad šlo 😉 .jeden masér tady co je to prý dělá, já u něj byla na normální masáži zad a super 🙂 .akorát jsem si na ně nemohla si 3 dny lehnout 😀 .
no jinak odpo jedu podepsat tu předkupní smlouvu do zl., matýnek bude s tatínkem 🙂 .pak ještě skočím dokoupit nějaké věci na zítřejší oslavu a bude to snad vše...dva ročky se můžou slavit 😀 😵 😀 .
jdu dočítat jak u vás 🙂 .

prchalka
autor
8. zář 2010

@hancazivocich My teď doděláváme Happy 5tky, koupili jsme asi 6 balíků kdysi v akci, jakože se budou hodit na dýl, že už bude potřebovat větší,ale.... musím dávat fakt bacha, jak jí to dávám, nedolíhaj u nožiček, jsou vyšší, no prostě stačily by nám ještě dávno 4+ Moc jsme to nevychytali, ale Tesco na spaní máme 5tky a ty jsou v poho. To číslování se plínka od plínky prostě liší.. Až doberem ty Happyny, tak to budu řešit, mám ještě balík 😝
Ale odkaz se hodí, díky za info 😉

gina333
8. zář 2010

@prchalka : no do piatku vydrzim. 😉 On MM vymysla blbosti vzdy ked uz odchadza prec, je nervozny, ze uz musi ist, z roboty atd. a potom len blbosti mu chodia po rozume. Vsak je dom od polovce jula a teraz mu trklo, ze plienky su drahe. 😲 No chlapi. 😉 😉 Tak tlaci sa horna trojka, super. 😵

@ined77: moja svagrinka chodila na masaz raz do mesiaca a velmi si to pochvalovala. Robili jej aj s lavovimy kamenmi, ze vraj super. 🙂

hancazivocich
8. zář 2010

@prchalka - já na happky zanevřela - dostala jsem od šváry asi trojky, kdysi - předala jsem je dál, už nevím proč - myslím, že škrtily přes stehýnko či co... Ale je to už dávno - je možný, že se změnily....
Fakt vám jsou 5 velký? Mně třeba vadily žlutý pampers - číslo dvě nebo tak - jak jsme lepily pupík, tak mi vadilo, že je měla jak bokovky a to lepení čučelo - koupila jsem tesco a krásně je měla až nad pupík, tak jsem byla spokojená, že má pupas chráněnej dvakrát 😅 😅
Koliky měla šílený - to byly dny a noce...... Trápilo ji to dlouho ... vlastně občas jí to bříško ještě zazlobí ☹

katzi
8. zář 2010

tak spí, uff 😖 Dopol. jsme byly v tom cvičení, no šlo to, ale mohlo to být i lepší. Pár protestů tam Aduš předvedla 😠 Jinak nevím jak dlouho nám vydrží po o spaní. Aby teď po o šla, musí ji MM budit jak vstává do práce = v 6h. Ona je pak celý dopol umrčená. A stejně se s ní pak uspávám tak půl hodiny a potom i večer. Tak nevím jestli nebude lepší jí nechat ráno spát jak je libo,po o si jít třeba jen lehnout a´t si chvíli odpočine a večer snad padne třeba už po 19h 😕

ined77
8. zář 2010

@prchalka 🙂 ...každopádně ti dávám za pravdu, že dítko musí k bezplenkování dozrát 😉 ...viz.sylvinka..ona je fakt hodně napřed...umí kde co, bez plenek se kámoška snažila půl roku a marně a až teď těsně před druhýma narozeninama si na čurkání začala říkat, ale bobek hodí pořád s klidem do gatěk 😅 ...tomu dítěti to prostě vysvětlit nejde...ono to jednou pochopí, ale tlačením na pilu se akorát sekne 😒 .
a s nákladem..dnes matýnek doběhl a držel se za pipíka...povídám..chceš čurkat, tak honem na nočník..nééééééé, tak honem na záchod....nééééééé, tak mu říkám a co jako budeš čůrat do vany nebo co 😠 a prý aši joooo 😀 .tak jsme šli, jenže on se mi tam i vykakal a to řádně...fůůůůj 🙄 😝 😀 .a pak hrdě chodil a říkal oínko oínko 😀 .
u něho si myslím, že už by si říct i dokázal, ale prostě vzdoruje s nočníkem...když prostě nechce tak se tam neposedí ani kdybych se na hlavu postavila 😝 a pak to pustí do gatí a spráskaně dojde za mnou 😅 .
taky se často zapomene při hře, ale já to nehrotím, pořád je ještě prcek 😉 .akorát mám ověnčené věčně topení 😀 .
talent mánia-boží 😀 .
jak se jmenuje maminka? 😕

@hancazivocich 🙂 ...vy máte 5 pampersky??? 😕 m jsme pořád s klidem na 4, ale je fakt, že matýnek má nožičky jako hajzlíkový pavouček 😀 .
já děkuji bohu za papírovky, to už by mi chyběla jen valcha 😀 .
ale ne, taky jsem chtěla zprvu látkovky, ale odradila mě pořáteční značně vysoká ibńvestice, pak taky cena vody u nás...nehorázná 😠 a hlavně jsem neměla v garsonce kde to sušit 😒 .
gratuluji k vydání článku!!! 😵 ...ty jsi zdrav. sestřička? 😕

@gina333 🙂 ...já bych vzala kýbl, všechny pokakané a počurané plenky a zavolala TM ať jde máchat 😝 ...ono by ho to rychle přešlo 😠 ...navíc když si spočítáš vodu, čas a energii..tak pampersky v akci vyjdou 100% levněji 😉 .
takže šup mu dát kýbl a knihu malého počtáře 😀 😝 😀 .

sherry 🙂 ...na ko držím moc palečky!!! 😵
a jsem moc ráda že penízky dorazily rychle a bez problémů 😵 .

matova 🙂 ...moc děkujeme 🙂 .dr. na neuro byla spokojená 🙂 ...do karty napsala, že je matýnek šikovný chlapeček, že chodí jistě, dřepne si v prostoru, přes den je bez plen a že krásně mluví 😅 ...to že nespojuje slova a žvatle jí vůbec nevadilo 😀 ...a na vymyšlené slova viz. kaška(babička) řekla jen, že se mu to asi líp říká 😀 .končí to další kontrola netřeba 😵 .hurááááááá 😵 .
jinak..včera jsem se ptala na poště jak s tím kočárkem..stálo by to 300kč(poštovné), akorát to musí být v krabici 😕 .tak jsem si říkala, že uvidím v čem paní pošle náš kočárek a kdyžtak bych to šoupla do té samé 🙂 😝 .jestli teda budeš chtít 😉 🙂.

katzi 🙂...super že už máte cvičeníčko 🙂.náš kroužek začíná až 8.10. 🙂...no taky jsem zvědavá na spolupráci matýnka 😅.ale při zápisu byl nešťastný že nejdeme dělat lalalalala 😅.tak snad to bude lepší než loni 😉.

ined77
8. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ..ani mě plenky happy teda neoslovily..byly tvrdé neboco už ani nevím,ale vím, že další balík jsem už nechtěla 😉.hugiesky zase často pročural 😨, takže já fakt na pampersky nedám dopustit.v akci se dají 😉.ani tesco plenky nic moc..nevím, asi jsem prostě zvyklá na ty pamp. 😅.

@katzi 🙂 ...no možná by to bylo vhodné řešení, ale myslíš že by ti aduš vydržela jen s poo odpočinkem až do večera v pohodě? 😕 .zase když jsi těhu budeš ráda i za tu hodinku spánku přes den 😅 .

hancazivocich
8. zář 2010

@ined77 - hajzlíkovej pavouček? 😀 😀 😀 Tak to naše, bejt pavouček - tak je to nejmíň........tarantule 😀 😀 😀 - podle velikosti nožiček, teda....
Fakt 5ky a občas mám problém je dopnout - přes bříško - aby neškrtily, hlavně třísla zlobí... potom... Jenže kdyby mi to tu leželo jak placka, tak to mám hned - je to jak zkoušet přebalit........urvanou tankovací hadici z formule v zatáčce 😠 😠

Já?! Jo..... sestřička.... jsem 😅

ined77
8. zář 2010

@gina333 🙂 ...aha, tak to asi fakt jde i v těhu 🙂 .no jestli mi to dr. schválí tak se hned objednám, mám ty záda řádně zrasované ☹ ..teda to už dlouho, i ještě před matýnkem, ale mateřstvím dostaly taky pěkně zabrat 😅 .
a ještě dostanou že 😀 .
děkuji za tip 🙂 .

hancazivocich
8. zář 2010

Jinak ta naše bude celkově nějaká netabulková - či co... Loučím se s tím, že by v budoucnu měla nožky velikost 5.. Když už teď má 24 - měřeno u Bati - jak se kupovaly ty nový - ty má 25 a dvoje 24 jsem vyřadila.... Divný číslování - ta nožka jí snad zas povyrostla... Má něco přes 14 cm - nevíte, čemu to má správně odpovídat? Mě z toho klepne - vysoký nártík k tomu

ined77
8. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ... 😀 😀 😀
já když matýnek při přebalování jančí 😠 naznačím rukou že bude přesprdelník a většinou pak drží 😝 😀 .
proč .... jsem 😅 ...to je fajn povolání ne? teda nedoceněné, to uznávám, ale jinak mnou hodně ceněné 🙂 .
v nemocnici či u privátního dr.?jsem zvědavá že 😅 ..ale odpovídat nemusíš 😉 .
takže na rady ohledně zdraví budu chodit za tebou 🙂 .

ined77
8. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ..no matýnek má bačkůrky DPK jsou to 23 a délka stélky tam byla 13,8 cm.

hancazivocich
8. zář 2010

My máme nebo měli - pampers, tesco, albert - ten zelenej nebo modrej obal s tou žirafou - či co to je.....
Jednu dobu i z rosmanna - měly elastický pásek, ale pak je začly dělat jiný a nekupuju.... Huggies u nás taky nee - přišly mi ve skutečnosti menší, myslím a nižší... Ale kámoška je s nima spokojená - ale ne s classic - ale s těma druhejma... Mám v tom chaos

hancazivocich
8. zář 2010

@ined77 - mno - u lůžka, to bys asi moc dlouho pro rady nechodila 😀 😀
😅 - protože jsem Ornitoložka - jak to nazval můj kamarád 😀 😀 😀 😀

ined77
8. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ...já už jsem jinou značku plenek dávno vzdala 😀 .naposled jsem zkoušela zelené tesco, ale v noci mi je matýnek několikrát pročurkal 😒 ..teda to i pampersky, ale nevím prostě...navíc tesco mám i maličko z ruky, stejně jako dm...takže vychytáváme akce.teď naposled máme plenky z lidlu, ten obr balík 🙂 .kdysi jsem měla i omylem plenky lidlové ty toujours či jak se to jmenuje..no na to, že nebyly zrovna nejlevnější to bylo teda maso 😀 ...nikdy více...přirovnala bych je asi k huggieskám 😉 .

hancazivocich
8. zář 2010

@ined77 - děkuji, to u nás asi moc neodpovídá... Asi dělá hodně ten vysokej nárt... Ale trápit v botě, co jí dře jí nebudu.
Zkoušela jsem to měřit - vyřazený botky - měly mít veikost 15,3 - vyndala jsem vložku, protože plakala a říkala maííí, maíí , mainkýý, já vím, že někdy kecá, ale vložka měřila asi 14,6 a ona měla nožičku asi 14,4.. Takže o ničem...

ined77
8. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ...přes ptáky? 😀 jako urologie? 🙂
to je zajímavé čím dál víc..povídej 😀

ined77
8. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ...vysoký nárt dělá své, také ho vlastním 😒 , navíc mám levou nohu větší, tak s botama mám věčný problém 😅 😀 .

hancazivocich
8. zář 2010

@ined77 - 😅 😅 😅 😅 😕 - a co jako? Máš štěstí, že jsi těhotná - těm se odpouští ledacos 😀 😀

hancazivocich
8. zář 2010

@ined77 - mno - maminka 41/42, tatínek 44 - pevně doufám, že to dítko nevezme průměrem - na 43 se blbě shání ☹