Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
30. srp 2013

Tak jsem byla v práci dvě hodiny a už jsem doma a objímám se se záchodovou misou,ať zijou radosti práce v dětském kolektivu.

mvmk
30. srp 2013

@sicinka nevis nahodou jak se vyznacuje ta semanticko pragmaticka porucha, jestli treba ty deti okolo toho 3 roku taky uz mluvi? 😅

mvmk
30. srp 2013

Holky nemate nekdo odkaz na Junkovou? Nahleda se take pod Thomayerovou nemocnici? MM mi vymazal mail od Krejcirove , tam bylo tel cislo 😝 Myslite, ze ji muzu dostat i na Telefon a nebo se ji musi posilat E-mail 😅

ladida.l
30. srp 2013

@mvmk pošlu Ti IP

ivular
30. srp 2013

@mvmk Míšo četlas tenhle přehled? http://www.rodina.cz/nazor6442320.htm Je tam i o s-p poruše.

mvmk
30. srp 2013

@ladida.l dekuji 😉

mvmk
30. srp 2013

@ivular Opravdu strasne zajimave, diky, no myslim, ze podle toho clanku to OVR u me male jasne vyvraci 😉 Dik

ivular
30. srp 2013

@mvmk Jojo, je to docela hezký přehled. Ale opět platí, že u dvojjazyčných dětí ty věkové hranice budou posunuty. Otázkou je o kolik, tzn. jestli je vaše Ema opravdu mimo i po té korekci.

cairka
30. srp 2013

Hm, ale podľa toho prehľadu by ani moja nemala mať len OVR 😝 A zas na dysfáziu tiež nevyzerá, keď už tak reční, ako reční 😝

mvmk
30. srp 2013

@ivular
@cairka bohuzel o te semanticko pragmaticke poruse tam nezachazi moc do hloubky 😝 , ale je tam psano, ze nejcastejsi VD je smisena 😝 a tam bych malou rozhodne zaradila. Ono je to tady hodne tezke to psychologicke vysetreni zrealizovat, ja hodne prekladam, to ale znamena, ze mala uz zna jak ja na ni mluvim, ale jeste to neznamena, ze kdyby ji to rekl nekdo jiny at i v cestine zda by mu rozumela 🙄 a tady to vyzni tak, ze proste rozumi v jinem jazyce 😝 a z toho usoudi vsichni jen nejake OVR. Potom jeste v Tom clanku se jasne pise, ze dvojjazycnost recove poruchy nezpusobuje 😉 jen kdyz tam nejaka porucha uz je, tak je to proste jen umocni. Ja si myslim, ze ma urcite VD smisenou plus jeste nejakou poruchu pozornosti navrch. 😝

mvmk
30. srp 2013

A hlavne oni nemci nic moc neresi 🙄 , v tomhle jsou oni trochu jini 😝

cairka
30. srp 2013

@mvmk , oni ani Slováci moc neriešia... aspoň väčšina nie, občas mám pocit, že proste za pár rokov sa (dúfam 😝 😀 ) malá znormalizuje a naši slovenskí lekári si len zapíšu ďalší krížik, že mali pravdu a jediný problém malej bola hysterická matka, zbytočne študujúca internet 😝 No a možno ten OVR 😝

@abbie , aké máš ty skúsenosti, keď sa malý takto pekne chytil a začal všetko dobiehať? Berú ešte do úvahy aj tie iné problémy, či už to berú ako že je OK?

sisstin
autor
30. srp 2013

www.projektsnu.cz/projekt5624/ holky, nas prvni cil 😉

sisstin
autor
30. srp 2013

Tak si to dejte do oblibenych, nez mi to stopnou zas, nechapu 🙄 fakt nezadam o hlas do miminko roku 🙄

silvikam
30. srp 2013

@abbie Ďakujem, skúsim zavolať.

sisstin
autor
30. srp 2013

Jinak Tygr ted furt vzpomina, co bylo, kdyz byl malej. Dokonce si pamatuje, kdyz vubec nemluvil:"Maminko, ja jsem ti rozumel, co mi rikas, ale pak jsem si nemohl vzpomenout ani na jedine slovicko." Uf 😨

ivular
30. srp 2013

Holky a jak na tom jsou/byly vaše děti s házením míče? Náš Jeník v obojím nula bodů - vlastně se ani nepokouší ani chytat ani házet a není to tím, že by ho to nebavilo 😝

sisstin
autor
30. srp 2013

@ivular v jeho veku nula, ted hodi a chyta teda jako mladsi dite, ale chytne 😅

cairka
30. srp 2013

@ivular , no moja chytá asi ako 18mesačné dieťa - musíš ju upozorniť, že nech chytá, pripraví si ručičky a hodiť loptu treba úplne presne do rúk, ináč jej vypadne...hádže trocha lepšie, ale tiež žiadna sláva. Keď si hádže hopiloptičku - malú, tak má problém ju vôbec zdvihnúť zo zeme bez pádu, nie to ju chytiť .

mvmk
30. srp 2013

@sisstin Rada bych se koukla ale bohuzel mi to nejde otevrit 😖

mvmk
30. srp 2013

@cairka takhle co ja mam zkusenosti z cech tak se resi dost hodne a dost brzo 😉 , tady se vetsina k VD nebo jinym porucham casto domuze az k 6 roku, kdy uz to musi byt na ostro pac, jde o to kam je zaradit 😠

sisstin
autor
30. srp 2013

@mvmk pred to cislo dej lomeno 😉 jinak tady je to stejny, to ti prijde jenom z diskuzi, pac sem chodi lidi, co to resit chteji a zajimaji se, nebo to resit chteji, ale pokud nejdou k cca max.peti psychologum v CR, co tomu rozumi, tak to vypada naprosto stejne 😉

mvmk
30. srp 2013

@sisstin ted uz to funguje, jen ty jednotlive stranky se otviraji hrozne dlouho, nebo uz zase muj PC stavkuje 🙄

mvmk
30. srp 2013

@ivular moje zacala hazet docela brzo, ale hazi vsechno jednou rukou , takze to co chteji lekari, obouma rukama nad hlavu, u ni nehrozi 😝 Chytat taky neumi, chyta asi jak to popisuje
@cairka

ivular
30. srp 2013

@mvmk Tak to je super, že malá začala brzo - já bych tipovala, že s tím budete mít problém, když taky bojujete s tou motorikou. A že lékaři chtějí nad hlavou ani nevím 😉

mvmk
31. srp 2013

@ivular ono neni hazeni jako hazeni, prave to hazeni obouma rukama je hodne tezke prave pro deti se spatnou motorikou, A chytani nehrozi, pac ona jakoby nedokaze zaregistrovat ze na ni neco leti 😝 Tim se samozrejme bavi hrozne muj syn, ze malou obstreluje polstarema a ona je nevidi, tak vzdy dostane slupku a zalehne 😠 😠

ivular
31. srp 2013

Holky dnes se Jeník škrábnul na tváři, tak jsem mu to mázla krémem. Vůbec se mu to ale nelíbilo, tak šel a začal tvář otírat o skříň, aby ten krém setřel. Není to divné, že si to ve 2,5 letech nesetře normálně rukou? On prostě těma rukama ke tváři nejde - což mj. znamená, že sám nejí, ani nepije. Myslíte, že to může být znak té dyspraxie? Jsem z toho taky jelen.

dezyre
31. srp 2013

@ivular a není to třeba jen tím, že si nechce ušpinit ruce? 😅 Staník to dělá od malinka do dnes, třeba jí rohlík se sýrem mazacím a ten sýr mu zůstane na koutku a on buď začne vyvádět, anebo si to utře do mě. Sice sám pije, ale stoprocentně se sám nenají. Sám jí jen věci, které napichuje na vidličku, anebo co mu fakt vyloženě chutná.

ivular
31. srp 2013

@dezyre No to právě ne - on ty ruce až tak úzkostně čistý neudržuje 😉 I když o té panice z ušpiněných rukou/tváře jsem hodněkrát slyšela, ale Jeník fakt není ten případ 😖

bluerose
31. srp 2013

@ivular
@dezyre Ked vas citam, tak my sme na tom podobne s tymi rukami a zaspinenim...ked sa hra vonku s vodou, hlinou, pieskom, tak mu spinave ruky nevadia, ale akonahle mu pri krmeni trosku kvapnem na ruky kasu, alebo polievku, tak zacne mrkotat, vyvadzat a prestane jest. Kym mu to neutriem, tak nemozme pokracovat dalej... 😀 Alebo aj ked sa sam krmi a zaspjni sa, tak dojde s mrkotom a skrekom ku mne, nech mu to dam dole...ach jo 😝 😀