Zdá se vám někdy, že trpíte na mateřskou demenci?

karotky
23. dub 2009

Zdá se Vám někdy,že na ní trpíte?
Mě ano.Třeba dneska 😀 :
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kocurik16
23. dub 2009

ja už 17 rokov pomaly.V mojom prípade sa premení priamo z materskej na stareckú,aspoň taký mám občas pocit.

norik1
23. dub 2009

he he aj ja som uz presla z materskej na rodicovsku 😀 😀 😀

kristi
23. dub 2009

v klidku karotky

ja si minule vyprala telefon.....samo, ze nejde, ale zase VONI 😀

lalupa
23. dub 2009

kocurik 😀 😀 😀

amphibia
23. dub 2009

já jsem si mateřské dementnění uvědomila, když jsem v obchoďáku houpala vozejček s nákupem....ale mám pocit, že po 10 měsících je to docela brzy 😅

jabber
23. dub 2009

amphibia 😀 😀 to dělám taky 😀 😀 a pravidelně s ním popojíždím dopředu dozadu u regálu s jogurty 😀

janeyzelvicka
23. dub 2009

Nejste v tom samy 😀 😀 já, kromě toho vozíku, se během sezení někdy kývám (pozůstatek toho, jak malou občas houpu v náručí)...

alon111
23. dub 2009

tak ja sa k vam pridavam vcera som kamoske kupovala zmrzlinu a ked som jej ju podavala tak som instinktivne povedala "ale pekne papkaj aby si sa nezaspinila ako male prasiatko." 😀

jabber
23. dub 2009

janey 😀

alon - to mi připomíná svatbu mého bráchy - se ženil, když už měli dvouletého kluka - a když se krmili polévkou, tak švagrová u každé lžíce řekla bráchovi HAM 😀

amphibia
23. dub 2009

😀 , jojo, já se taky muže ptám, kdy půjde hajat🙂

sloto
23. dub 2009

teda baby a ja som si uz myslela ze mi ozaj sibe, lebo to s tym vozikom robim pravidelne v obchode aj ja. ja si to aj uvedomim ze to zrovna robim, tak prestanem - no a akonahle zacnem trebars citat zlozenie vyrobku, tak znovu kocikujem nakupny vozik 😀
a tiez sa mi stava ze sa v noci budim a hladam malu pod perinou, co absolutne nechapem preco to robim, lebo mala s nami vobec nespava v posteli ale vo svojej postielke a ja ju aj tak hladam u nas. a uvedomim si to niekedy tak po 30 sekundach. moj muz sa na mne furt smeje.
😀

jabber
23. dub 2009

sloto - s tou peřinou se mi to ze začátku taky párkrát stalo 😀 anebo jsem se vzbudila a bála jsem se pohnout, že jako nevím kde je, tak abych ji neshodila z postele 😅 a přitom s námi taky nespala 😀

jabber
23. dub 2009

No nejhorší je, že dcera už v kočárku nespí asi rok, vlastně v něm nejezdí skoro vůbec, ale já u regálů s vozíčkem popojíždím furt 😀 Se skoro bojím, že už mi to zůstane 😅 😀

sloto
23. dub 2009

jabber - ano aj to sa mi stava 😀 a asi pred dvoma dnami som sa v noci zobudila - zbadala som, ze moj muz spi na bruchu roztiahnuty cez celu postel, tak som ho zacala budit, ze nech sa laskavo posadi a nech si lahne na kraj postele, ze prilahne malu - a mala v postielke. chudak muz sa zobudil, pozeral na mna nechapavo, vobec nevedel co mu hovorim - a potom mi to doslo 😀 tak som sa az na sebe zasmiala - no sibe mi....

skuli
23. dub 2009

Vozíky v obchodech houpu pravidelně a poslední dobou si často pletu jména dětí 😝 Nedávno jsem věšela nevyprané prádlo,nepřišlo mi divné že není mokré,ale že nevoní 😀

sloto
23. dub 2009

skuli - tak to s tym pradlom je dobreee 😀
ja inak este na sebe badam, ze mi akosik vypadavaju niektore slova 😅

monika0123
23. dub 2009

aj ja som mala stavy s tym kocikom 😀 a niekedy v komunikacii s dospelymi pouzivam detske vyrazy.napr kamoske som volala ci nejdeme papat pizzu a pod 😵

alon111
23. dub 2009

moj manzel ma minule poprosil ci by som mu nezbalila do prace desiatu a ja som mu zbalila flasu s umelym mliekom 😅

jabber
23. dub 2009

alon 😀 😀 😀 tak to bych řekla, že zatím vede 😀 😀

Holky, vy co máte víc dětí, máte pocit, že se to s každým dítětem ještě zhoršuje anebo je to pořád stejné 😅 😀 Já jen na co se do budoucna připravit 😀

skuli
23. dub 2009

Ještě když jdu po městě,tak si v duchu pořád zpívám písničku Mňam,mňam Bobík. 😝

norik1
23. dub 2009

a ja som zaliala muzovi kavu do avent flasky 😀 😀

skuli
23. dub 2009

jabber.-Je to horší,to mi věř.Možná je to i věkem.

alon111-chudák manžel,se asi moc nenajedl 😝

lentilka11
23. dub 2009

jabber, zhoršuje se to (aspoň u mě),
kromě vozíku, písniček a dětských výrazů jsem už mávala na autobusáka, když jsem měla malou v šátku a pravidelně se divím, proč nejde mikrovlnka, když došteluju ty čudle (a dvířka otevřený, ehm 😀 ), nedávno jsem ve školce cpala do rukávu od svetru ruku pětileté dceři mojí kamarádky - prostě jsem ji za tu ruku chytla, zkroutila a cpala..jako miminu 😀 )

a monoho dalších věcí, na které si ve své demenci momentálně nevzpomínám.. 😖

mata2
23. dub 2009

ahojte,
ja som dvojkam minule zarabala granulovany caj do flase,ale namiesto caju som do flase dala 2 odmerky mletej kavy. 🙄
s kazdym dietatom je to horsie a horsie..... 😅
ale pokial nemeram teplotu manzelovej polievky tak ze do nej namocim laket,tak to so mnou este neni take zle,nie? 😕

martule20
23. dub 2009

Ahojky, taky to je můj každodenní chleba 😀 Minule jsem si dělala po ránu nápoj
ze syrovátky a vzpamatovala jsem se až když jsem si do sklenice sypala třetí lžíci
sunaru 😉 A kámošce jsem minule taky nakázala: "Hačni si a papej"! 😀

sue
23. dub 2009

...okrem kočíkovania nákupného vozíka, hľadania dieťaťa pod perinou... pospevovania si pesničiek... som sa už dvakrát spýtala kolegyne či nechce cikať keď sme išli na obed 🙄 bezdetnej mladej žabky, ktorá bola zo mňa úplne zhrozená... keď sme sa vracali, tak som jej pred schodami povedala nech sa chytí abynespravilaa bác 🤐 a taktiež sa pýtam všetkých či spinkali, papinkali a podobne. Pravidelne si do práce beriem synov cumlík, leporelo a náhradnú plienku 🤐 a psovi hovorím Macko a Mufa Mackovi... ach jo... na zbytok si asi nespomeniem.... 😀

sirinka
23. dub 2009

ja sa vzdy musim niekolkokrat ubezpecit, ze okrem inych veci som nalozila do auta aj malu a nenechala som ju niekde len tak volne pobehovat... 😅
a niekedy bezmyslienkovite tvrdim klarke, ze macko robi brrrm, brrrm....

sue
23. dub 2009

Sirinka to sa mi stalo v nedeľu na túre - Macko stromček robí čvir čvir 😀 😀 😀 😀

jevel
23. dub 2009

ja si pletiem už aj mená svojich detí .(Saška , Aďko). niekedy im hovorím - Aďka , Saško 😕

lalupa
23. dub 2009

to je sila, ja robim vsetko,co ste tu opisali, dokonca aj s labutou som sa bavila ako s deckom, ludia cumeli 😀