Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
1. dub 2011

to je fakt od cloveka, mam pocit ze niektori co studuju psychologiu su sami psycho... 😝
vtedy som mala sto chuti ju zrutit z tej stolicky, som si pomyslela, clovece tak take zavery vycucane z prsta urobim aj ja, aj bez diplomu zaramovaneho na stene...

sisstin
autor
1. dub 2011

@jolinka jj, jasný, že jsou i lidi, co fakt pomáhají...ale prostě nějak nemám vůbec chut to zkoušet. 😖 zatím to takhle zvládáme s logo a RP, s Krejčířovou za zády...zatím nějak nepotřebuju moc radit, co mám dělat....nevylučuju, že třeba za dýl už to potřeba bude...zatím na to prdim 😝 ta Raná péče supluje SPC, dokud dítě nenastoupí do školky...a pak uvidíme, co budou říkat v té školce...jestli nám něco doporučí nebo tak 😉 což mi připomíná, že v pondělí si jdeme s Tygrem stoupnout do fronty s přihláškou.....tak doufám, že to nebude na několik hodin, jinak se tam z něho zbláznim 😔 😝

jolinka
1. dub 2011

inak toto bolo vlastne dovodom, preco som ku ziadnej psychologicke nesla s Kati, mozno to bola chyba ale v tom case som v Kosiciach nevidela ziadneho odbornika co by vedel viac nez ja, ja nepotrebujem niekomu este len vysvetlovat co to je vlastne dysfazia... ako mi taky clovek moze pomoct, ked vie menej ... a tak ako som pomohla Johanke, ona samozrejme je nadalej velmi citliva a vnimava a ja ju ani nechcem menit, tak som sa snazila spoznat Kati a prist na to, co ju najlepsie posunie,

sisstin
autor
1. dub 2011

@jolinka no to je právě to, že těch odborníků je mizivý procento...u vás je to ještě horší, jak tady 😖 Joli, ještě mě napadlo....v Brně je Dr. Makovská, je hodně dobrá....co to zkusit tam? Ale ono vás to asi nevytrhne, je to akorát o necelé dvě hodiny blíž než do Prahy 😖 no škoda, že jste až z Košic...to je fakt dálka jako prase 😖 přitom těch dysfatických dětí je ted strašně moc, a nějak ti "odborníci" se zasekli na mrtvém bodě 😕

ale třeba @simalex měli správnou diagnozu a to poměrně brzo 😕 oni jsou jedni z mála, co fakt asi na ty odborníky natrefili 😕 a Kr. jim to ted akorát potvrdila 😕

jolinka
1. dub 2011

siss ... diki za vsetko 🙂

sisstin
autor
1. dub 2011

@jolinka ale prosím vás paní 😀 😀 😀 jsme na jedné lodi, no ne? 😀 😀 😀

jolinka
1. dub 2011

no keby som aspon tehu nebola, to mi vychadza ze keby som sa aj objednala u Kr. ako tam dojdeme s par mesacnym babom, vsetky deti som dlho kojila a nekojit Matiho len kvoli tomu, aby som mohla niekde cestovat bez neho, mi prijde surove. Ja mam nejake zazemie v Bratislave, teoreticky viem tam byt 1 dva dni a potom cestovat dalej trebars do Brna... to by sa snad ako tak dalo...

jolinka
1. dub 2011

vies, myslim ze tych odbornikov tu nie je aj pre to, ze nie je od ludi zaujem... malokto sa stara o vyvoj dietata, to uz musi byt hooodne na tom zle, takych mam ako ja alebo dalea je pomenej, na mna kazdy zira ked im zacnem vykladat, co ja vsetko viem, o vsetkych moznych poruchach, o vyvoji... a to viem stale malo.

Vidim okolo seba kopec deti s problemami reci, a rodicia len hadzu plecami, to sa spravi je to chlapec, ma cas... bla, bla

sisstin
autor
1. dub 2011

@jolinka no mně je to jasný 😒 mně stačilo, když byl Tygr ještě na kočárku, tak tam se mnou prostě 2x musel být táta, protože já bych tam nedojela s tím kočárem...nacpat ho do vlaku, a pak v metru na ekalátorech, pak do busu atd. 😖 ted, jak už je bez kočáru, tak to zvládáme v poho sami 😉 jedině mimi hodit do Manducy nebo do nějakýho nosítka. Starší děti nechat manželovi???, jestli to jde...fakt nevím, ta organizace je náročná 😒 tady by jste mohli klidně přespat, ale to už vám moc nepomůže....od nás do Prahy už je to jenom hodina 😉

jinak Tygr má ted teda období, že se s ním nedá dělat skoro nic, ho musím ukecávat už i na to Logico, který ještě nedávno chtěl děla sám od sebe, on by furt měl ty jeho mašinky 🙄 🙄 🙄 ...jinak stejně starý kamarád ( taky je miluje), tak ale on si s nima hraje úplně jinak....to je strašně vidět, že mluví.... on taky miluje Tomáše, a pak s těma mašinkama si fakt hraje podle toho....třeba, že Duncan zachránil Tobyho...tak si jde pro gumičku a omotá ji okolo tý jedný mašinky a spouští ji z gauče, jako že ho zachranuje a u toho říká: "neboj se, už ti jdu na pomoc( prostě co je v té pohádce)..to, že by si takhle hrál Tygr, to si teda můžu nechat zdát...ten si prostě staví koleje, spojuje ty vagonky a jezdí..a max. u toho říká "jede jede" 😝 😔

jolinka
1. dub 2011

kociar ja neriesim, uz ani doma nemame a nekupujeme dalsi, Miska som nosila skoro do 16 mesiacov ale i tak je to narocne, ja som uz unavena zo vsetkeho... 😖

sisstin
autor
1. dub 2011

@jolinka 😒 je toho na jednu těhulku moc 😒 co manžel nebo rodina, pomáhají aspon nějak? 😕 Ty brdo, já si fakt neumím představit tři děti a být ještě těhu do toho....když Miško je ještě dost malej 😔

jolinka
1. dub 2011

rodina skoro nic... 😒 to by bolo na dlho, svokra chce len Johi, jasne mile poslusne nenarocne dieta, ked som bez Johi ani neviem ze mi odbudlo prace ona je tak dobra ... dieta do zlateho ramu. 🙂

nasi vezmu aj Kati ale len na par dni 2x do roka. su aj dost daleko, co je niekedy aj vyhoda... 😉

Manzel po praci na stavbu... ale ked je doma, je zlaty, on sa detom venuje ked som unavena, maju ho radi, dokonca som ho uz vycvicila 😎 ze sa s detmi nielen sali, ale aj uz cita rozpravky alebo hraju spol. hry... predtym sa vedel s nimi len besniet, alebo ich zobral k pocitacu a hral hry...

dalea
1. dub 2011

@jolinka Prave o ten odklad sa chcem poradit 😉 Lebo zase mam obavu,aby sa mi potom v skole v prvom rocniku nenudila a este viac nevystrajala 😝 Nechcem jej davat odklad v tom zmysle,ze ju necham dlhsie v skolke,skor by som ju dala v normalnom termine do nulteho 🙂 Ale je to este stale skoro,este mame min. 2,5 roka cas,moze sa vselico zmenit 😅 Idem Vas docitat 😀

jolinka
1. dub 2011

inak to Logico, dobre ze davas na net, my si to s detmi riesime rovno z pocitaca, Kati pritahuje kazda obrazovka, mozno keby to mala v reali, ani by to nechcela..

sisstin
autor
1. dub 2011

@jolinka no tak to už jsem četla od vícenásobných maminek, že si babičky berou jenom ty děti, které jsou nenáročné...a ostatní nechtěj 🙄 🙄 no tak to pak, kde to jsme...to ať si teda neberou žádný...jak se ty ostatní děti musí cítit 🙄 🙄 🙄

naši jako fakt pomáhaj dost, to si nemůžu stěžovat...ale právě je to jenom o tom, že táta s nim dělá kraviny..běhaj po bytě, skáčou atd., no takže nějaká rozvíjecí péče nula od nuly pojde 😝 mamka s ním spíš jen tak je...

ale vím, že kdybych měla další dítě...tak by si určitě nebrali oba najednou....to by bylo nad jejich síly určitě 😅 😅 i proto jsem já jedináček, že 😝

jolinka
1. dub 2011

siss... keby bolo na mne tak nedam ani Johi ked nechcu Kati, a este ona je taka sprosta, ze ked trebars K. trucuje, tak jej vyklada, si zla, skareda, ja ta nechcem, beriem iba Johanku, ty ostanes doma... mam chut jej vrazit, babe jednej. 😖

Druha vec je, ze Johi je tak nezna, citliva, ze ju nechcem zatahovat do tych zakernosti medzi dospelymi, svokra ju ma svojim sposobom rada, hladka ju, liska sa jej, laka ju aby k nim prisla, a ona pristane a ja potom ak by som jej nedovolila ist, bola by sklamana pytala by sa preco, ...

dalea
1. dub 2011

Tak ja mam tu vyhodu,ze mama je na polovicnom invalidnom a je s Leou mozno aj viac,ako ja 😕 Inak by to ani nemohlo fungovat,to by som nemohla byt zamestnana 😝 Svokra je daleko,ale napr. Daniela si brali na mesiac cez prazdniny uz od 4 rokov 😉 Myslim,ze tento rok uz ostane aj Lea,aspon na tyzden 😎 Este k tomu PPP,ja som bola velmi spokojna,pani bola strasne mila,vypracovala mi podrobnu spravu,dala mi vyplnit dotaznik k AS,len tak orientacne,kedze Lea je este mala,spolu sme sa dohodli,ako napiseme zaver pre skolku,ze pre malu je najlepsie byt medzi stand. detmi,bola skratka super 😉

jolinka
1. dub 2011

paradoxne nasi maju radsej Katiku... tak tieto prazdniny bola jedna u jednej babky druha u svokry..

dalea
1. dub 2011

@jolinka Tak aspon nieco,ale tu tvoju svokru by som... 🙄 Hlavne za to,ako sa pred malou vyjadruje ☹ Danko mal aj tu vyhodu,ze bol u svokry spolu so sesternicou,ona svokra prave naopak chcela,aby tam na prazdninach boli spolu 😉

sisstin
autor
1. dub 2011

holky, tohle nepochopim...jak můžou mít prarodiče některé dítě radši? Tohle jde jako mimo moje chápání, fakt 🙄 🙄 🙄

jinak taková sranda, natočila jsem to včera....tak důkaz, že Tygr ty loga ještě tak úplně nezapomněl 😅 😅 😅

https://www.youtube.com/watch?v=NFvcClyENLM

a @jolinka jdu přidat další téma z Logica 😉

jolinka
1. dub 2011

@dalea i ja myslim ze po intelektualnej stranke by pre Leu nebol dobry odklad, a este ten pristup k nej vo vasej skolke, to by som sa snazila ju zobrat stamad hned ako to bude mozne.

ja som mala dilemu, nulte rocniky alebo zvlastne triedy pre deti s poruchami ucenia alebo inymi problemami su len na vacsich skolach, ale zase ja nejak tie velkochovy deti nemusim... 😖
co sa rozpravam s mamickami predskolakov, tak je trend davat deti do vychyrenych velkych skol, s dobrym vybavenim, kopu kruzkami atd. co pre Kati nie je az tak potrebne, ju zaujima aj tak len kreslit.
skola na ktoru ide Johi, je mala v starej budove, nemaju ani bazen ani kopu kruzkov, ani specialne ucebne,... to mozno rodicov aj odradza... ale zase maju podla referecii co mam od rodicov, dobrych pedagogov, individualny pristup, na zapise bola rodinna atmofera,, upecene kolaciky 🙂 bolo vidno ze ucitelia su zvyknuti vela s rodicmi komunikovat a spolupracovat, napr. ucitelka mala v triede za svojim stolom na paneli fotky a mena vsetkych svojich ziakov... to ma akosi viac presvedcilo ako hypermoderne vybavenie, inak v triede bol aj pocitac.

jolinka
1. dub 2011

@dalea jedno stastie ze svokra melie hlavne po madarsky, a tak Kati ani velmi nerozumie co jej vyklada... ma to na haku 😀 ona ich ma celkove na haku... keby si nahodou po rokoch zmysleli ze je uz Kati dost vychovana aby si ju mohli vziat... to by sa museli fest snazit aby si ju ziskali, Kati nie je lahka korist a taka dobra dusa ako Johanka

dalea
1. dub 2011

@jolinka Ja mam tiez rada mensie typy skol,aj u nas v obci bola taka,ale ju zrusili 😠 No napr. kolegina z prace ma prvacika disfatika,taku slabsiu formu a jeho ucitelka sa stazuje aj na to,ze ked cita,tak vyslovuje makko spoluhlasky bez makcena 😲 A pritom je to kvoli tomu,ze mu vypadali predne zubky,vie o tom,ze maly je disfatik,maju na skole aj psychologicku,ale vobec to neakceptuju 🙄 A riaditelka ju neustale obvinuje z toho,ze maly je taky preto,lebo ma malo vitaminov 😲 Tiez je slaby jedak 😅 A taketo problemy mala uz v skolke,ktora je sucastou tej skoly 😝 Takze vsetko zalezi na ucitelovi,si myslim 😕 Inak tu je stranka tej skoly,chodi tam aj Daniel,prestupil tam v novembri tohto roku 😉 http://www.google.sk/search?sourceid=navclient&...

jolinka
1. dub 2011

sisstin... inak tvoje videa maju moje deti velmi radi, Misko chce dookola chlapceka s vlacikom..., Johi sa paci Petko, ale ze vraj je pre nu prilis maly 😀 tak 3 az 4 roky mu odhadla

sisstin
autor
1. dub 2011

@jolinka ona ta videa mají rádi asi všechny děti...Tygr zas miluje Ninušku od Tušky 😀 😅 😅 jinak Johi má dobrej odhad 😅 😅 😅 lepší, než ostatní...který mu tipujou tak dva 😅 😅 😅

jolinka
1. dub 2011

dalea.... tak to vie cloveka dojat

najprv v skole deklaruju ako oni vedia pracovat s detmi s poruchami ucenia, maju logopeda psychologa a ktoviecoeste... a v realite to vyzera, ze nemaju paru co s takymi detmi, a nakoniec rodica obvinia ze dieta je rozmaznane a ze sa mu nevenuju, proste najdu nejaku vyhovorku

sisstin
autor
1. dub 2011

@jolinka no školu mi ani nevzpomínej, pro mě je to pořád daleko 😅 😅 ale kdyby to fakt nešlo, tak známá má Montessori základku...tak snad by jsme jim vyhovovali 😀 oni si ty rodiče a děti dost vybírají 😀

jolinka
1. dub 2011

no Johi je aj zvyknuta na dieta co nehovori a ma vek... este z nej bude dajaka odbornicka na dysfaziu,,, 😀 Inak ma datum narodenia ako Matka Tereza... mozno nahoda, ale je taky ten empaticky pomahajuci typ

sisstin
autor
1. dub 2011

@jolinka je stejně sranda, jak je každé to dítě jiné..i když mají stejné rodiče 😀 😀 😀 já se fakt modlim, jestli budu mít někdy druhý dítě...at je fakt nechutně tabulkové a bezproblémové.....mně už tohle s Tygrem fatk stačilo (stačí) 😅 😅 😅 ...ale asi bych ještě jedno dítě chtěla...podle kyvadýlka ho budu mít za tři roky 😅 😅 😅 by mě zajímalo s kým 😅 😅 😅

jolinka
1. dub 2011

@sisstin no ked ma maly dispoziciu po otcovi..., tak treba najprv vyspovedat buduceho sploditela ako bol na tom s recou a spravanim za mala 😀