Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
26. říj 2011

@dadlenka tý jo, kojo, páni 😅

dadlenka
26. říj 2011

@jolinka jj, už jsme ho měli cca ve dvou letech ukončené a v procesu ukončování chytil střevní chřipku a kojení ho zachránilo před nemocnicí🙂 a potom se to tááhlo, ale teď už fakt konec🙂 akorát tu noc... on se sem tam vzbudí a sám se připojí, když nechci dát, tak řev a s ohledem na sousedy jsem to ještě neutla🙂 ale je to další na řadě🙂)

ygreen
26. říj 2011

@dadlenka tak to bych nedala, já mám vůči tomu takovou osobní averzi, bylo by mi to nepříjemné. Ale je to každýho věc, to je jasný;o)

dadlenka
26. říj 2011

@ygreen tak mě to až tak nevadí, navíc k tomu přistupuju tak, že Kryštof je poslední miminko, který mám🙂 😵 Tak ono je to tak všechno propojený🙂

jolinka
26. říj 2011

@dadlenka Kati som kojila este v den porodu Miska, rovno aj kontrakciami... 😀 😀 😀 no aspon to rychlejsie rozbehlo porod.
ale ako som prisla domov , tak slus ani na mna nekukla a to som bola zmierena ze budem kojit dve, jej sa nedalo nic vysvetlit. 😒

dadlenka
26. říj 2011

@jolinka tak u Kryštofa je to závislost, kompenzuje si tak tu nejistotu🙂 takže teď si mě hlídá a zkouší mě ovládat jinak, ale nepochodí😉 ale je to náročný🙂 jinak kluky jsem kojila cca do roka, jenom ten můj nestandart je výjimka🙂

sisstin
autor
26. říj 2011

no tak já mám ke kojení odpor (což je můj problém 😝 ), už jsem jako smířená s tím, že eventuélně bych své další potencionální dítě aspon kojit zkusila...což už je u mě docela velký překonání. Ale co se týče cizích lidí, tak hlavně, at mi to nikdo neukazuje....to bych fakt nedala. A kojit 3letý dítě mi přijde úplně šílený, mně přijde šílený kojit i roční dítě...ale jak píšu, je to psychická (asi) podle mě porucha. Od tý doby, co chodim na koně, tak jsem tu takových holek našla víc. Já se prostě nedokážu odpoutat od toho, že prsa mají i jinou, než sexuální funkci a pak to kojení mi přijde prostě fakt divný 😝

a já za chvíli valim ke kámošce si zkusit ty šaty 😀

ygreen
26. říj 2011

já to mám jako sisstin, tedy já zkoušela kojit a to mi jako evadí, nám to nešlo, ale pro mě kojení do roka, pak třeba ještě půl roku, ale jen v noci,a le to je pro mě maximum, kojení starších dětí mi přijde ee 😅

dadlenka
26. říj 2011

@sisstin tak já tu funkci umím přepínat😀 já to taky nikomu neukazuju, venku jsem nekojila😀 prostě se někdy věci dějou jinak, než si člověk naplánuje. Tím, že Kryštof cca od těch 18 měsíců se začal celkem lišit od vrstevníků, tak jsem instinktivně dítě připoutala a zaujala ochranitelský postoj, ale to je samozřejmě můj problém, takže místo abych ho přestala kojit, tak jsem pokračovala😉
Ať šaty sluší, stejně to není konečný model, do svatby je ještě času chleba😀

sisstin
autor
26. říj 2011

holky, tak mně ty šaty jsou...ještě by pod ně byla spodnička a podpatky, a kdyžtak bych je ještě založila 😉

jolinka
26. říj 2011

@sisstin co ja viem , nie je to moj nkus, viac sa mi pacili na tebe kratke

sisstin
autor
26. říj 2011

@jolinka nj, to mně taky... 😉 ještě v pátek jedu zkoušet jedny, a asi mrknu i do salonu...ale tyhle jsou zadarmo 😉

hanatka
26. říj 2011

@dadlenka @sisstin @ygreen tož já Terku furt kojím, bo ona je závislačka narozdíl od Radka.. A než v noci poslouchat nekončící ryčení, tak jí vrazím kozu a spíme obě.. A to jsem chtěla kojit max do roka. Navíc madam nechce žádný mléčný výrobky, mi to plive, no tak kojím no..

ygreen
27. říj 2011

@sisstin jsou to krásné šaty, vypadáš super a než je zakládat tak si pořiď jehly s platformou, ne;o)) akorát jen na úřad a zpět, to je podle mě trochu moc nákladné

dadlenka
27. říj 2011

@hanatka to znám😉 myslím si, že se nemusíš omlouvat, že ještě kojíš, tak jako se nemusí omlouvat ty, které nekojí a nikdy nekojily🙂

sisstin
autor
27. říj 2011

@ygreen no šaty jsou zadarmo, založení by taky bylo zadarmo...na fotky budu mít velkou slevu, páč fotí kamarádka 😉 já zas jako pěkný fotky atd. mít chci 😉 takže šaty jsou v užším výběru, zítra jedu do Práglu na další 😉

jinak holky, já kojení neřešim, je mi to úplně šumák....to jsem jenom přispěla k tématu, jinak zrovna tohle fakt neřešim...je to naprosto každýho věc ...stejně jako spaní v posteli atd. 😉

ygreen
27. říj 2011

souhlas s kojo je to čistě intimní věc každé rodiny 😉 ale právě proto jsem ráda, že jsem neměla ten pech abych třeba na dětském hřišti seděla vedle maminky ke které přijde tříleťák a vyhrne jí triko a podudá si, to bych možná vrhla 😀 😀 😀 pěkně v soukromí a ať si každý dělá co chce 🙂

@hanatka máš ještě mimino prosímtě 😉

hanatka
27. říj 2011

@dadlenka já to nemyslela jako omluvu 😉 Spíš mě to samotnou štve, páč nevím, kdy budu s tou závislačkou moct přestat 😀 Radek se odstavil sám cca v 10 měsících, on měl odmalička radši flašku.. Terka už teď dělá to, že mi vyhrnuje tričko..

sisstin
autor
27. říj 2011

holky, spíš pro zasmání...já mám právě těch příhod s "extrémníma kojičkama" docela dost 😅 😅 😅 co si pamatuju asi nejvíc, to už je tak 7 let aspon...jsme seděli s Mp na zahrádce...a tam byla jakási, ehm "prostorově výraznější" paní a měla asi odhadem 2,5-3letý děcko...najednou děcko řeklo "mami, napít" a baba vytáhla na férovku kozu vrchem..dítě se přicuclo asi na 10 vteřin, pak se odpojilo a začlo dál běhat okolo stolu...no a paní si ale kozu nezastrčila, prostě ji nechala viset...a děcko vždycky oběhlo stůl, cuclo si...a takhle dokola 😅 😅 😅

no MP vypadal, že snad hodí šavli do talíře...a jako čuměli všichni...mně se líbí ten argument, komu se to nelíbí, ať nečumí...ale to se fakt nedalo.... ale jasný, že drtivá většina kojících matek (pokud už kojí na veřejnosti) to takhle nedělá.... 😅 😅 😅

sisstin
autor
27. říj 2011

holky, ted jsme dělali ten MiniLuk...a jsou tam písmena, a Tygr jak kdyby se nechumelilo ukázal na A a řekl "A", ukázal na B a řekl "B" 😲 😅 😅 😅 no čuměla jsem jak puk, páč písmena jsem ho v životě neučila...jako že umí globální metodou číst, to vím už dávno....třeba ve školce vymalovávali morče...a on pak vidí nápis morče, a řekne, že to je "moe" atd. 😅 😅 😅

ygreen
27. říj 2011

@sisstin bléééééééééééééééééé 😅 😅

já včera říkám Tobimu řekni - máma, táta, Thea, bába, děda, haf a řekl mama, tata, té, báb, dea, a zkomoleninu haf 😉 te´d ho ještě donutit nějak to začít užívat

sisstin
autor
27. říj 2011

@ygreen jj, u té receptivní mu určitě půjde celkem slušně opakovat...no horší to právě bude s tím spontánním užitím zatím 😉

ygreen
27. říj 2011

@sisstin to je jasný, ale už ať tu pusinku začne používat, další krok kupředu a nebude pak vypadat tolik jako mimoň 😀

sisstin
autor
27. říj 2011

@ygreen no to počítej, že spíš až tak za rok nějak 😉

ygreen
27. říj 2011

@sisstin jako mluvení, to je jsný, ale já budu vděčná za jednoduché jednoslovné odpovědi

sisstin
autor
27. říj 2011

@ygreen no právě ty odpovědi u vás budou problém největší...to spíš počítej, že určitou dobu bude mluvit jakoby "mimo" a tak...a mnohem líp mu půjde říkat to, co bude chtít říct sám od sebe...než nějaké odpovědi 😉 páč když nerozumí, tak logicky neodpovídá nebo špatně 😉

ygreen
27. říj 2011

@sisstin víš co já myslela jen ano, ne 😀 bude super když v obchodě řekne na otázku zda chce kimder pinqui ANo a né že začne hejkat a radostí skákat 😀 😀

sisstin
autor
27. říj 2011

@ygreen no já mám nějakej pocit, že právě u těch dětí s poruchou porozumění je problém i říct "ano-ne", i když jakoby té otázce rozumějí 😉 tam to porozumění musí být totiž na poměrně vysoké úrovni, než začnou vůbec něco říkat 😉 měl by rozumět min,. 75% mluvené řeči, než sám začne reprodukovat...to u té smíšené je to trošku jinak....ale asi to bude taky hodně indi-vindi 😉

erinnuska
27. říj 2011

@hanatka aj my sa ešte kojíme 😝 😝 , tiež si pripadám niekedy divne, ale čo už keď pýta krpatá cicík stále, v noci cecáme dosť a cez deň asi 2-3x.
@sisstin otázočka na teba, asi najsamväčší odborník v tejto diskusii 🙂 😉 naša začína opakovať po nás, mama ,tata, baba, ale vie povedať strašne málinko hlások, napríklad k,v, samohlásku vie iba a, takže zopakuje iba to čo povedať vie a nesnaží sa niečo iné 😝 aj pomenuje mama,tata,baba ale už Miška, Miško vôbec ani sa nepokúša o skomoleninu hocičo po svojom, syn hovoril napr. dcére Mima tiež nevedel k povedať, ale vynašiel sa 🙂

jolinka
27. říj 2011

baby, presne ako tu dakto povedal, netreba sa ospravedlnovat za kojenie aj nekojenie, kazdy robi ako chce a moze. ja kojim i na verejnosti ale ehm decentne 😉
to sa da LEN doma, ak mas jedno, tak utekas domov ked je hladne, ale ked chcu starsie byt pol dna na ihrisku a male nevydrzi tolko bez jedla, tak co narobime... 😨