Svobodné, rozvedené maminy, pomožme si, poraďme si

eliiis
22. bře 2010

Zdravím všechny kdo sem zavítali. vím že podobná témata tu jsou ale nikde jsemkonkrétně nenašla přesně to co hledám. 😉

Uvažuji o tom že bych se s dcerkou odstěhovala případně rozvedla ale vůbec si nedokážu představit jak to vlastně zvládat?

musela bych si najít pronájem a at pořčítám jak chci tak peněžně nechápu jak se to dá zvládnout. jak to zvládáte vy pokud musíte platit nájem , energii živit malé a ještě sebe? na co všechno je nárok od státu? je li na něco.

děkuji moc za příklady jak to zvládáte nebo za rady jak to zvládnout.
víc hlav víc ví 😉

lollipops
28. bře 2010

Ahojky,tak ja jsem sice svobodna maminka ale nejsem na tom nastesti tak spatne.Ale i tak to neni jednoduchy,kdyz sem byla zvykla na jisty standart.Je mi 22 a nejsem zas tolik naucena zivotem setrit,takze i kdyz ma vyplata delala 22000,- tak sem nevychazela a to jsem byla bez mimca.Ale jinak taky musim rict ze platim 6500,- najen a skoro 5000,- sem projizdela do prace.Jsem u vojaku takze materska bude vyssi o prispevek na bydleni.A otec ditete mi taky ZATIM prispiva.Ale musim se ho porad prosit a rikat si,coz mi neni prijemny☹🙄

lollipops
28. bře 2010

Ja mam spis problem to zvladat po psichycke a fyzicke strance.Zvlast kdyz bydlim v 6 patre bez vytahu.Slapat to s mimcem a nakupem je nadlidsky vykon.Nemluve o dalsich tezkych cinnostech co musim zvladat sama.Byla jsem a jsem dost pohodlny clovek,takze je to pro me docela zahul zvladat prcka,domacnost,nakupy atd.....

lollipops
28. bře 2010

A to čím si ještě pořád procházíme...To je katastrofa.Porod komplikovanej.20 hodin,celou noc v šílených bolestech sama,neotvírala sem se,nešel mi napíchnout epidural,protrhávali blány,zkaleá plodová voda,hrozil mi výškrab dělohy (naštěstí pomohly šíleně bolestivý injekce),po prospuštění horečky a málem si mě zase nechali v nemocnici.Asi to byl počíající zánět prsa (vytáhla jsem ho naustálými zábaly),odstříkávat mi skoro nešlo,mordovala sem se s tím vždy tak hodinu,hodinu a půl,Asi týden po propuštění mi doma malej přestal dýchat.Musela jsem ho oživovat a dávat umělé dýchání.Převezen rychlou na JIP.Tam pak ještě zjistili že zhubl o 200g,Vůbec to na něm ale nebylo poznat,nebrečel hlady a já sem mívala prsa nalitý...Pořád všude pískaly monitory dechu (2x v porodnici,pak doma jak přestal dýchat,na JIPce ještě 4x,po propuštění z JIP hned první noc 2 a to mám pro jistotu 2).Já myslela že budu hodně brzo na psichyně.Mlíko jsem samozřejmě taky ztratila těma nervama.Pak ho ještě hospitalizovali v Brně na vyšetření a pozorování.Nikde nic nezjistili.Po propuštění z Brna měl šíleou rýmu a byl celej zahleněnej,nemohl skoro dýchat chudáček.Teď když se z toho sotva dostal tak mám strach z refluxu protože pořád ublinkává atd...Jo a to se ještě musíme objednat na rehabilitace protože se mi pořád hrozně zaklání a prohýbá.A abych nezapomněla tak má žabičku v celé pusence tak mažeme fialkou.šechno je fialový 😀 A nejhorší je to všechno zvládat sama,bez pomoci,objetí,pohlazení,utišení atd... ☹

lollipops
29. bře 2010

Tak sem se tu aspon vykvakala :D

eliiis
autor
5. dub 2010

ahojky no koukám život někdy stojí ze to... s tím bydlením je t u mě největší problém levnější byt jak za 6000 tu snad neseženu a i ten by byl jedna velká hrůza.ales čeho zaplatit zbytek fakt netuším? dávají se třebanějáké příspěvky na bydlení? ja teda od te doby co máme malou sem zvyklá žít s málo penězi ale tohle pořád nějak nemůžu dopočítat

astrane
6. dub 2010

Ahoj,tak co vím já,tak máš nárok na přídavky na dítě,na sociální příplatek a příspěvek na bydlení.Ale netuším zatím,kolik peněz to je....Závisí to taky na výši alimentů....Zkus si požádat o svůj byt...třeba budeš mít štěstí...Pokud seženeš někoho,kdo by ti jednorázově půjčil kolem 20 tisíc,mohla bys dostat obecní byt...jde jen o to kde a jaký....Ale určitě by tam pak byl levnější nájem než v podnájmu...Takže by nemuselo být až tak těžké to postupně splatit.Taky nevím,zda ten příspěvek na bydlení není vázán jen na byt,kde máš trvalé bydliště,ale myslím,že ano...
no a pak to chce trochu štěstí s rodinou a sem tam nějakou brigádu....
S penězma je to boj-ale my se nevdáme 😀

astrane
6. dub 2010

pardon-nevzdáme 😀

vojtisek2007
6. dub 2010

holky - jenom k těm soci.dávkám - na www.mpsv.cz jsou kalkulačky - kolik případně by jste mohli dostat peněz, hodně štěstí vám přeju.