Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

sara.max
5. srp 2010

@majatob tak to přeji hodně štěstí a "klidné povětří" 🙂 . Nakonec je to vaše věc, tak se nenechte rozhodit.

Holky zajímalo by mě, jestli jste měly oba porody stejné. Tedy myslím nástup, mně například u obou praskla nejdřív voda. Hrozně by mě zajímalo, jestli, dle zkušeností jiných, se mi může stát, že třeba příjdou neprve pravidelné kontrakce nebo zase ta voda. Je to hrozné. Když rupne voda, musí se do špitálu a u obou dětí jsem tam pak byla docela dlouho než se to rozjelo. Raději bych dostala první kontrakce a zůstala chvilku doma.

georgine
6. srp 2010

ahojky holky přidávám se neoficiálně k bláznům kteří budou maminami na 300% 😀 zatím to není ofiko,al euž se něco rýsuje

honzulka
6. srp 2010

Ahoj holky..Koukám,že se to tu pomalinku rozrůstá!!Paráda!!!!Jen ať je nás bláznů dost... 😀 😀

@sara.max Já ti k porodu moc neřekmu,jelikož první jsem měla vyvolávaný kvůli údajné cukrovce a u druhýho mi to hrozilo taky,ale nějak jsme šli dřív a skončilo to CS.Takže já ani nevím,jak by u mě mohl probíhat třetí porod... 😀 Sama jsem na to zvědavá,jestli ta naše princezna bude jiná... 😵

georgine
6. srp 2010

no to mám sama radost že v tom nejsem sama... honzul..gratuluji k holčičce jási to tentokrát tayk nechci nechat říct.. a to jako fakt - přesvědčuju hlavně sebe.. Jirka se mi směje...že to nevydržím ale já musím. chtěla bych to nevědět až do konce.
Jinak porod byl 1. kleštový takže nic moc, a druhý normální a racheljší, takže zase takový strach z toho nemám... 😵 no nechtěla bych rodit císařem to by mě asi nebavilo 😲 😀

ia.
6. srp 2010

Jířoooooo...co to tady čtu????????? ty voe tak velká gratulka!!!!!

honzulka
6. srp 2010

@georgine no vidíš a mně by ten císař znovu ani nevadil... 😀 Byla jsem dříve použitelná než po tom vyvolávaným... ☹ Byla jsem hodně potrhaná uvnitř,takže šitá nakonec stejně v narkoze.. 😠 Původně mi můj gyn.říkal s humorem,že neumím rodit,ale pak z něj vylezlo,že mi to takhle po....doktorka. 😠 😠 Takže toť mé milé zážitky...Po CS jsem fungovala normálně během několika dní a po prvním až po několika měsících.. 😵

honzulka
6. srp 2010

A taky jsem si to nechtěla nechat říct,ale bohužel byl můj gyn.upovídaný v nesprávnou chvíli... 😀 Bylo to sice těžký udržet se a fakt si to nenechat říct,ale snažila jsem se to vždycky posunout alespoň ješět o jednu poradnu... 😀 A to jsem byla po plodovce,kde bych to věděla na tuty... 😀 No teď už se nedá nic dělat,alespoň můžu nakupovat jinou barvu než neutrální nebo modrou.. 😉

sara.max
6. srp 2010

jé ahojky, tak se nám ten klub rozrůstá. Prima! 😀 S tím porodem jste mi zrovna moc nepomohly 😒 , tak se nechám překvapit. Docela ráda bych si to "užila" nějakou dobu doma, než vyrazím do porodky, ale jak je to pro nás vymyšlené, to nezměním. Začínám mít takové divné stavy jako že chvíli jsem děsně natěšená a za pár minut jsem strachy po.....á, že to dobře nedopadne. Už jsem z toho koníka a všeho co čtu pěkně zblblá. Nejraději bych si koníka zakázala, ale to bych tu s vámi nemohla potlachat 🙂 🙂 🙂
Jo a tu vaši statečnost nenechat si říct pohlaví obdivuji. Já jsem se nemohla dočkat, až bude po plodovce a řeknou nám to. I když my máme už i kluka i holčičku, takže to byla vlastně jen a jen pouhá zvědavot.

milunka11
6. srp 2010

čekám taky třetí mimi,ale po dvaceti a šesnácti letech 😀

sara.max
6. srp 2010

@milunka11 tak tos mě ještě trumfla! ... a koukám, že budeš ještě dřív než já. teda holka já ti závidím. Taky už bych chtěla být tak daleko. A jak se cítíš?

georgine
6. srp 2010

@ia. raduš no už to tak bude, ofiko to ještě není ale příští týden to potvrdím.. je to čerstvé a tak si držíme palečky aby to vyšlo

milunka11
6. srp 2010

Tak celkově to mám vlastně za pár a čekám to každým dnem...v podstatě bych mohla být současně i babičkou 😀 kdyby se synovi do toho chtělo prásknout - je mu dvacet let,ale nechce se mu 😲 porody jsem měla každej jinej - první porod mi odtekla voda a pak jsem měla celý den bolesti a pak jsem asi hodinu rodila,druhý porod jsem šla na vyvolání,vodu mi napichovali,bolesti po celý den a rodila jsem asi 10min.Tak jsem zvědavá,co mě čeká do třetice...moc se mi do těch bolestí už nechce,tak zvažuji epidurál...jinak těhotenství bylo super,dokonce jsem se cítila lépe,než před těmi dvaceti lety,možná to bylo i tím,že jsem hned od začátku byla doma,kdežto tehdy jsem běhala do práce,až do nástupu na mateřskou.Přibrala jsem asi 11kg,což je taky super a je mi prostě fajn...asi mi to bříško bude za pár dnů chybět 😎

emtu
6. srp 2010

Nazdárek všem. Taky se hrdě hlásím do party! Čekáme třetí robě, nicméně vzhledem k tomu, že první u nás byli dvojčata a ti se narodili císařem, budu v případě normálního porodu jako prvorodička - pole neorané a velká neznámá.

sara.max
7. srp 2010

Dobré ráno 🙂 , teda holky, tady v Olomouci bylo v noci boží dopuštění. Do jedné v noci jsem nemohla usnout a když se mi to konečně povedlo začala bouřka. Ale bouřka taková, jakou jsem několik let nezažila. Asi se srazily dvě a rovnou nad náma. Trvalo to až do rána, vlastně teprve před chvilkou se to zklidnilo a přestalo. No ale blesků a hlavně nepříjemných hromů bylo celou noc až až.

@milunka11 rozhodně mi musíš pak dát vědět, jak to proběhlo tentokrát. Mně vždycky rupla voda, takže nástup do špitálu, pomalu nastupující kontrakce, kterým po několika hodinách museli dopomáhat léky, aby se to víc rozběholo. No žádný med, taky potrhaná, velké děti, ale jinak na to nevzpomínám vůbec ve zlém. Teď se ale bojím, aby se to nějak nekomlikovalo "díky" věku a starému tělu 🙂 🙂 🙂 . Mili a vy jste si další plánovali nebo to přišlo jako překvapení?

@emtu vítej do klubu 😉 , tak dvojčata kluci a ještě přibude jeden, tak to jsou kluci šťastní, že budou mít zase bráchu, viď? A plánovali jste nebo výbavička už byla rozdaná a jdete do toho znovu se vším všudy? 😵

@georgine čekáme na dobré zprávy a že se oficiálně přidáš! Já tedy za sebe držím určitě pořádně pěsti pro štěstí!

emtu
7. srp 2010

@sara.max 🙂 Díky za uvítání. Kluci nechtěli nic jiného než bráchu, nejlépe další dvojčata 😝 . Nevím, jak se mi to povedlo, ale dle mého vzoru hoši dospěli k přesvědčení, že všechny holky jsou hloupé. Asi proto, že jsem jim neuměla dostatečně vědecky odpovědět (na rozdíl od tatínka) na spoustu věcí. Takže takhle jsem to všem ženským zavařila a teď abych to nějak napravila. Aspoň že jim přijdu občas vtipná. Další dítko jsme chtěli (a možná ještě jedno?), ale výbavičku budu muset dokupovat. Měli jsme spoustu věcí napůjčovaných a co bylo naše, tak jsem potom taky popůjčovala a je to teď více méně k nepotřebě.

@georgine Taky moc držím pěsti, ať je to v pořádku a mímo si spokojeně hoví v bříšku. Čím víc dětí, tím větší legrace.

sara.max
7. srp 2010

@emtu Tak to je prima, že ses trefila do vkusu svých chlapečků 🙂 . U nás byl docela boj, dcera chtěla děvče a syn jak jinak než bráchu. Ještě že si nemůžeme vybírat a příroda to vyřešila sama. S tou výbavičkou to u nás bylo horší. Před lety by mě ani ve snu nenapadlo, že se úplně zblázním a budu ještě toužit (a pilně usilovat 😉 ) o další dítě. Takže my jsme neměli doma ani ťuk. Všechno jsme museli znovu sehnat, ale hodně věcí i přes aukro a ze sekáče. Naštěstí tu mám jeden, kde je všechno jako nové. Moc pěkné věcičky. Oblečky jsem stejně kupovala jen tak pár na začátek a všechno budu dokupovat postupně. Vůbec už nemám představu ani odhad na velikosti a co vše je potřeba. Jinak zrovna včera jsme nakousli téma čtvrté dítě, ale jen hodně ze srandy. Prohlásila jsem,že klidně, ale už jen do pěkného domečku s velkou zahradou. No a to asi nehrozí, takže jsem klidná 🙂 I když teda řeknu ti, byla by to tedy sranda 😀 😀 😀
Mimochodem termín máš pěkný, to už byste mohli být na vánoce i doma!

niki31
7. srp 2010

Ahoj holky, taky se přidávám do klubu. 🙂 To jsem ráda, že tu jsou i takové jako Milunka, těch co by mohly být třeba i babičky, jsem na netu moc nenašla. 🙂 Já mám holky sice relativně malé, ale já s dětma začla až skoro ve třiceti, takže jak mi pan Dr řekl, patřím do kategorie přestárlých matek. 😀 Ale to neva, na mimi se těšíme, jako by mi bylo o polovinu míň 🙂 Přeji všem krásný víkend 🙂

emtu
7. srp 2010

@sara.max Jenže já jim na just chtěla pořídit tu sestřičku 😠 ! S tou výbavičkou to ještě bude problém. Já už si vůbec nepamatuju, co jsme všechno měli, co bylo a nebylo potřeba, asi budu muset trochu prošmejdit internet a najít nějaké babské rady a doporučení. Já bych do 4. dítěte klidně šla, jen mne trochu děsí znovu absolvovat ty výzkumné procedury, kterými coby stará matka musím procházet 🙄 .
Jináč co se týče počasí, tady je to od včerejška taky pěkný hnus, leje a leje a mně dneska začíná dovolená a chci jet za klukama k babičce. Ale vůbec se mi v tom počasí nechce sedat za volant a řítit se deštěm 3 hodiny přes kopce a lesy. Ale asi budu muset být za statečnou a vyrazit.

emtu
7. srp 2010

@niki31 Sláva, vítej, taky ráda vidím každou další "přestárlou" matku. Co mne nejvíc pobavilo, když jsem podstoupila amniocentézu - na žádance jsem měla napsáno: Diagnóza: Věk 😎 . Tak ať žijí důchodci!

georgine
7. srp 2010

díky holky za palečky.. pro štěstí.. no já mám děti ještě malé, a chtěla jsem si udělat delší pauzu před nástupem do školy, a školky at na to můžu být v klidu doma, rok bydlíme v novém domě, tak se to malé tady určitě vleze, a bude dělat v domě ještě větší rachot než ti ostatní 😀 přáli bychom si holčičku.. no otázka je zda se nám podařila... 😀 to se uvidí,,.MS nikde což je dobré znamení. testovat budu až v pondělí nemám testy tak snad ta čárka zesílíí 😀

niki31
7. srp 2010

@emtu přesně tak, taky jsem to tam to měla, ale ještě mi vyšel blbě i prvotrimestrální screening,tak bych asi musela i jako mladší. 🙂 Ale jinak to je pořád a všude...vzhledem k vašemu věku, ve vašem věku.. dokonce se mne jedna sousedka ptala, jestli jsem fakt těhotná, nebo jen tak přibírám 😀 . Ale však my to těm mladicím natřem i v důchodu, no ne? 😀

sara.max
7. srp 2010

@niki31 Ahoj niki, vítej přestárlá matko! 😀 😀 😀 Je nás tu opravdu víc. My jsme taky "kvůli věku" museli podstoupit amnio a tak moc jak jsem se tehdy bála, to už doufám dlouho nazažiju. Já to měla od začátku takové divoké. Od 8 týdne jsem krvácela, takže ihned doma z práce (už jsem se tam ani nevrátila), až do 4 měsíce jsem ležela a nesměla nic dělat. Naštěstí se pak vše uklidnilo a 5 a 6 měsíc jsem byla OK. Dokonce jsem i chodila plavat. Pak jsem opět musela na příkaz doktora zvolnit, takže žádný sport, jen polehávání. Teď už jsem ve stavu, kdy jsem ráda, že se projdu kolem domu a mám dost! Hrozně mi chybí sport. Byla jsem zvyklá dost aktivně se hýbat a teď nesmím nic. Ale moc jsem nepřibrala, naštěstí !!! , zatím jen 10 kilo. Snad to pak půjde rychle dolů, jak se začnu víc hýbat.

sara.max
7. srp 2010

@georgine A kdy jdeš k doktorovi na potvrzení těhu? Ještě budeš vyčkávat nebo poletíš jako já hned v pondělí? 😀 Já jsem to nedostala a hned za tři dny jsem si šla zaplatit odběr krve, abych to věděla co nejdřív. No prostě střelená a nadržená na dobré zprávy.

niki31
7. srp 2010

@sara.max Úplně se mi vrátil začátek mého těhu. ☹ Já ležela s krvácením od 10 týdne v nemocnici, pak amnio (nesnáším ani odběr krve, natož velké jehly), čekání na výsledek atp. Na nemocenské jsem taky od začátku, a i když mám vycházky, stejně nikam daleko nedojdu, max do auta a do obchodu, a už mi z toho docela začalo hrabat, pořád sedět doma.. Jak já se těším na kočárkování!! Asi vykočárkuju všechna kila navíc hned ze startu, protože se nedokážu nabažit být venku. 😀 😀 Závidím ti tvých 10 kileček, já už mám 13,5 a asi jsem ještě neskončila. 😒 Ale to neva, hlavně, že mimi bude zdravé. Máš už od Dr nějaký odhad, jak bude tvoje miminko velké? Měřili ti ji na UTZ?

milunka11
7. srp 2010

@sara.max Ahojky,jééé,až teď čtu,že jsi z Olomouce 🙂 já taky...akorát teď po rozvodu jsem se přestěhovala do Biskupice - na Boskovicko u Jevíčka.V Oc jsem bydlela na Palackého ulici,takže všechny lékaře mám v Olomouci,na gynekologii chodím k mudr Skřivánkovi,kam ty? Rodila jsem oba porody ve Šternberku a chystám se tam i potřetí - bylo to tam fajn a všichni mí známí uznávají Šternb taktéž-můžu jen doporučit.Mimi přišlo tak nějak nečekaně,ale hned jsme se rozhodli,že si jej necháme...ještě pořád se cítím,že to zvládnu a už se na to moc těším 😀

sara.max
7. srp 2010

@niki31 tak na normální chození s kočárkem se taky už moc těším. Snad se už dočkám brzo, i když zase nechci maličkou vyhnat moc brzo, aby neměla ještě do začátku problémy. To si raději chviliku ještě počkám 🙂 . A plně s tebou souhlasím, mně už taky hrabe. To neustálé povalování se a téměř jedinný pohyb z gauče do kuchyně k lednici mě už štve. Teď co se ale ochladilo je mi nějak líp a snažím se aspoň jednou denně na hodinovou procházku. Někdy dokonce zvládnu i dvě! Hurá!.
Naše malá je podle doktora asi o 2 týdny větší než by měla být. Takže je možné, že budu rodit dřív. Já mám těch rizikových faktorů stejně víc. Mám za sebou dlouhodobou hormonální léčbu, 2x umělé oplodnění (bez výsledně, nakonec jsme se museli zázrakem postarat sami 🙂 ), krvácení na začátku a dcera byla narozená o měsíc dřív. Byla ale bez problémů a 5 den nás pouštěli domů. Takže asi taky jen špatně vypočítaná. Jinak by malá měla mít něco přes 2,5 kilo. V pátek jdu na kontrolu, tak si ji nechám změřit a uvidíme. Podám hlášení! A co váš prcek, jak je veliký víš?

sara.max
7. srp 2010

@milunka11 tak to zdravím další olomoučačku, škoda, že už tu nejsi, mohly jsme korzovat s kočárkem spolu. Já chodím k dr. Machačovi (Reprofit), pokoušeli jsme se 2x o umělé, ale nakonec šlo vše přirozeně. U doktora jsem ale zůstala, sám mi to nabídl. Je to neuvěřitelně báječný člověk a jsem mu za moc věcí vděčná. Já bydlím na Lazcích. Původem sice z OL nejsem, ale teď už jsem tu cca 8 let a jsem spokojená. Máme větší byt, tak se sem i všichni vlezem. Zatím. Rodit budu taky ve Šternberku, už to tam mám 2x vyzkoušené a teď jsou tam nové zrekonstuované sály, tak to může být i pěkné prostředí.

Holky jak jsou na tom vaši partneři a manželé s účastí u porodu? Chtějí jít nebo se rozhodují, že nemusí být u všeho i když je to módní? Můj manžel hodně váhá a já mu to vůbec nevymlouvám. Hodně špatně tyhle věci snáší a já mu z toho nechci přivodit nějaké trauma. Je to moc hodný člověk a tak se o něj i trochu bojím, četla jsem, že to pak může u některých můžu zanechat následky.

honzulka
7. srp 2010

Ahoj holky..tady se to rozjelo..Já nestíhám normálně dočítat... 😀 Jdu na to... 😉

honzulka
7. srp 2010

@emtu vítej mezi blázínky... 😵

honzulka
7. srp 2010

@emtu a i já měla na žádance na plodovku věk... 😀 A to mi bude 35 v listopadu... 😀 Takže se přidávám do klubu stařenek... 😀