Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

niki31
3. zář 2010

@honzulka já jsem to s odnaučením na dudlík měla jednoduché, zajeli jsme k našim, a obě holky (asi v roce a půl) dudlík hodily psovi, protože on chudák taky chtěl podudlat. 😀 A pak už nemohly nic chtít, protože ho hodily dobrovolně. 😉 Je fakt, že vždycky ta první noc byla prořvaná, ale do mrtva jsem opakovala, že dudlík spapal pejsek a další noc už to bylo v pohodě. Jen se nějakou dobu nechtěly kamarádit s pejsky 😀 😀 To s tou tvojí doktorkou, to je teda síla. 😠 Mi malá hodně brečela, pořád jsme nevěděli proč, tak jsem musela donést ukázat plínku se stolicí, a doktorka mi hned řekla, že mám letět do lékárny, koupit Nutrilon a okamžitě začít dokrmovat, protože řve hlady. Takže já ztratila mlíko, ani jsem nevěděla jak. ☹ Tak jsem dokrmila odstříkané zásoby z mražáku a malá byla na nutrilonu od 4 měsíců na plno..

sara.max
3. zář 2010

@niki31 Stejně si myslím, že to moje přesvědčení o dudlíku dlouho nevydržím, ale uvidíme. Snaha se cení 😵 . Niki jak je to s tím odstříkaným mlékem? Tys ho dávala do mrazáku, že? A jak si ho pak rozmrazovala? Já jen vím, že se to má pod teplou vodou a nebo v lednici, hlavně to musím být pozvolna. Přemýšlím o tom, že začnu taky odstříkávat do zásoby, stejně to teď vylévám. Kdyby byla někdy krize, ať můžu sáhnout do zásob.

niki31
3. zář 2010

@sara.max tak jsem ti teď chtěla odeslat odpověď, a místo toho jsem si to celé smazala.. 😠 Tak znova. 😀 Já jsem to odstříkané mléko dávala hned mrazit do tvořítka na led. Když jsem pak potřebovala rozmrazit, vytáhla jsem zmražené kostky(počet už si nepamatuju) a nechala je volně rozmrazit na lince. A pak jsem je ohřála v ohřívačce na lahvičky. Hodně mi to pomohlo i v době, kdy jsem jen kojila, a potřebovala jsem pohlídat. (já jsem si neužívala mateřskou,ale pořád jsem pracovala v rodinné firmě). Takže jsem nechala malou na hlídání a přidala k ní lahvičky s kostkami mléka. 😉 Hlavně mi bylo líto to mlíko vylévat, když zrovna to počáteční má nejvíc těch důležitých látek pro imunitu miminka. Už se dokonce prodávají sady lahviček s odsávačkou, do kterých méko odstříkáš a necháš zmrazit přímo i s tou lahvičkou. Ale já zas tolik mléka na naplnění lahvičky neměla, takže jsem postupně plnila ty kostky na led. Ale nevylila jsem ani kapku 😵, všechno jsem pro holky ušetřila 🙂

sara.max
4. zář 2010

Dobré ráno, tak jsme se dnes krásně vyspali, i s taťkou. Malá do půlnoci řádila, papání každou hodinku, ale od půlnoci jen dvakrát a teď ještě spí. No prostě paráda.

@niki31 Tak já to dnes chci taky vyzkoušet s tím zamrazováním. Mám na to speciální lahvičky a mlíčko už taky pěkně teče. Aspoň nějakou železnou rezervu ať mám.

Tak se mějte a krásný víkend! Ikdyž asi trochu chladnější .... 😵

niki31
4. zář 2010

Dobré ránko 🙂
@sara.max to je fajn, že máš hodně mlíčka, to si určitě nějakou zásobu uděláš. 😉 Já se chystám do obchodu, budu dneska zase péct jeden dortík pro kamaráda, tak dokoupím ingredience a budu mít sladký víkend. 🙂 Přeji hezkou sobotu všem 🙂

emtu
4. zář 2010

Dobrý den, hezký den. Já jsem kluky kojila taky dle toho, jak si řekli, tedy spíš zařvali. Jen mlhavě si vzpomínám na jeden psychadelický večer, kdy jsem v kuse kojila cca 4 hod. (to jsme ještě neměli najetý tandem) - jeden se najedl, usnul, zatím jsem nakojila druhého, ten usnul, zatím se probudil první, řval, tak jsem ho nakojila, usnul, probudil se druhý, ... Ale během šestinedělí se to nějak upravilo, a pak už to bylo v pohodě, a nakonec jsem kojila až do jejich 18 měsíců. Problém je jen kolem 3 - 4. měsíce, kdy se prý mění složení mléka, to zase chtěli častějc krmit a byli takoví plačtiví, ale já byla tak líná cokoliv z umělého mlíka připravovat, že jsem se zapřela a kojila je furt dál, dle toho, jak řvali a ono se to zase upravilo. S odstříkáváním nemám žádné zkušenosti a trochu se toho bojím. Dvojčáci mi vysáli vždy všechno, na nějaké střídání prsou a hospodaření s přebytky nejsem navyklá.
@niki31 Ať se ti dort zdaří a dej sem pak zas jeho fotku, ať si tady můžu na dálku dělat chutě! Protože sladký, mňam, to já ráda.
@sara.max S odhadem váhy dle UTZ je to někdy záhadné. Kamarádce zasejc říkali, že je miminko malinké a nakonec měl skoro 4 kg, to bylo na sále překvapení!

sara.max
4. zář 2010

@emtu ty odhady jsou fakt jen velice orientační, akorát pro maminku pro uklidnění, že miminko roste, ale jinak se na to spolehnout fakt nedá.
@niki31 tebe to pečení ještě nepustilo 🙂 ? Jsi dobrá, já jsem taky dost pekla, jen takové ty svačinové řezy a různé buchty, ale asi od půlky těhu mě to přešlo. ... a ještě mě ta lenost nepustila. 🙂 Ale je fakt, že dnes jsem si dala zabrat, uvařila jsem a uklidila a odpoledne si trochu vydechnu. Docela ráda bych šla ven, ale je tam zima a hnustně, tak to musíme ještě odložit. Pokud se uklidní počasí, tak vyrazíme možná až příští týden. Už se nemůžu dočka ! 🙂

sara.max
4. zář 2010

@emtu mimochodem to musela být děsná zabíračka s tím kojením 🙂 , to si tedy vůbec nedokážu představit! A vůbec jak se dají zvládat dvojčata? Mám kamarádku, která má trojčátka, holčičky, které mají teď asi rok a půl. Jsou děsně živé, ale když někam jdou, musí být vždycky nejméně 2 dospělí. To musí být hrozně zavazující, vůbec si neumím představit, jak to zvládat.

Jo a ještě se svěřím s jednou mojí bolístkou. Od včerejška je mi hrozně smutno po bříšku ☹ . Najednou mi děsně chybí. Vůbec si neuvědomuji, že v tom bříšku byla Maruška a teď ji mám v náručí. Už jsem se párkrát přistihla jak sedím a hladím si bříško s takovým tím pocitem jako v těhotenství. Kdybych nebyla tak stará, tak bych si to chtěla zopakovat ještě jednou 😵 😵 😵 Bylo to fakt nejkrásnější životní období, i se všemi těmi obavami, aby to dobře dopadlo. Holky hlaďte si bříška dokud to jde. Najednou bude pryč a bude vám možná taky smutno.

niki31
4. zář 2010

@sara.max no moc se mi do toho nechtělo, ale slíbila jsem to, tak už musím. ☹ Ale mám dneska děsnou depku, korpus se mi nepovedl, tak ho musím udělat znovu, do toho to hnusné počasí venku..chce se mi akorát zalehnout a brečet.. ☹ Snad to přejde. Když tak přemýšlím, že je ti smutno po bříšku, nedokážu si uvědomit, jestli mi bude taky chybět.. Teď mám pocit, že snad ani ne, spíš mi občas překáží. ☹ Nedosáhnu pořádně do dřezu, tak se mi špatně umývá nádobí, když si mám obout tenisky, tak si připadám jako potápěč, už se těším, až budu zase normálně pohyblivá. 🙂 Jo, a stará rozhodně nejsi, koukni na mne, klidně bys to zvládla i dvakrát a pořád ti ještě nebude 40. 😉
@emtu s kojením dvojčat to musel být mazec, to si fakt neumím představit. 🙂 Smekám před všemi, kdo to v pohodě zvládly 😉. Manželka mého bratrance musela u sebe mít pořád buď svou mámu nebo tchýni, protože jinak byla zralá na blázinec. 🙂

emtu
5. zář 2010

@sara.max Já měla štěstí, že kluci byli donošení - přenošení a v naprostém pořádku, takže s nima byla práce jako s každým jiným miminkem, jen to zabrala ještě o něco víc času a peněz. a protože bydlíme od prarodičů dosti daleko, nemůžu popřít, že mi to někdy nelezlo na mozek. Ale kojení s dvojčaty byla taková jediná klidná kratochvíle dne a ráda na to vzpomínám. Mlíka jsem měla dost a kluci sáli jako diví, asi aby náhodou jeden nesnědl víc než druhý. Každý si chytl to "svoje" prso do praciček, zavřel slastně oči a jel. Takže alespoň půl hodinu bylo doma ticho a klid. Až mi vstoupila slza dojetí do oka. Procházku s trojčaty si opravdu představit ani neumím. To je asi vskutku nervydrásající zážitek.
Jinak období bříška mám ráda. Pravda, ještě pořád si můžu obout boty sama, ale přístup ke dřezu už taky musím řešit předklonem. Ale jináč mi to přijde děsně humorný, jak se tam ten tuleň malý mrcasí a občas ho člověk nahmátne a představuje si, co to na něj potomek zrovna vystrkuje. Nicméně, pravda, šťouchance do močáku by si ten tvor mohl odpustit.





































@niki31
@niki31

emtu
5. zář 2010

@sara.max Já měla štěstí, že kluci byli donošení - přenošení a v naprostém pořádku, takže s nima byla práce jako s každým jiným miminkem, jen to zabrala ještě o něco víc času a peněz. a protože bydlíme od prarodičů dosti daleko, nemůžu popřít, že mi to někdy nelezlo na mozek. Ale kojení s dvojčaty byla taková jediná klidná kratochvíle dne a ráda na to vzpomínám. Mlíka jsem měla dost a kluci sáli jako diví, asi aby náhodou jeden nesnědl víc než druhý. Každý si chytl to "svoje" prso do praciček, zavřel slastně oči a jel. Takže alespoň půl hodinu bylo doma ticho a klid. Až mi vstoupila slza dojetí do oka. Procházku s trojčaty si opravdu představit ani neumím. To je asi vskutku nervydrásající zážitek.
Jinak období bříška mám ráda. Pravda, ještě pořád si můžu obout boty sama, ale přístup ke dřezu už taky musím řešit předklonem. Ale jináč mi to přijde děsně humorný, jak se tam ten tuleň malý mrcasí a občas ho člověk nahmátne a představuje si, co to na něj potomek zrovna vystrkuje. Nicméně, pravda, šťouchance do močáku by si ten tvor mohl odpustit.

@niki31 Jak dopadl korpus č. 2? A depka tě přešla? Dneska je hu nás pěkně, po letech opět vidno slunce! Heuréka!

emtu
5. zář 2010

Jé, holky, pardon, to se mi opravdu podařilo. Omlouvám se za dva stejné příspěvky, nicméně já mám na počítači Linux a ten někdy dělá dobrou rotyku, když má spolupracovat s jiným systémem. Třeba mi vůbec nejdou přidávat nové fotky do starého fotoalba. Tedy na každou fotku si musím zřídit nové fotoalbum, což je dobrý blbákov. Tak jen abyste věděli, že ten svůj příspěvek nepíšu dvakrát, protože je tak zásadní, ale proto, že mi nejde opravit překlep. A jináč všem HEZKOU NEDĚLI.

sara.max
5. zář 2010

Tak hlásím, že tu na Moravě, tedy aspoň na Olomoucku, se mračí a je zima. Sice občas vykoukne oskar, jen na pár vteřin, ale stejně je hnusně. Chtěla jsem jít dnes s malou na chvilku ven, ale nevím nevím. No uvidíme jak se vzbudí.

@niki31 taky jsem si myslela, že až budu bez bříška bude to lepší, ale není ☹ Tedy na pohyblivost určitě jo, i na spaní, ale dnes jsem listovala nějakým mateřským časopisem, byla tam těhulka a jak jsem ji viděla, hned jsem začala fňukat. Je mi tak moc líto, že už to nikdy nezažiju ☹ Proč všechno krásné trvá jen krátce ☹ No jo, já vím, zase ta moje poporodní depka.
Holky tak hezký zbytek neděle!

niki31
5. zář 2010

@emtu Ahoj holky, přeju všem hezkou neděli. 🙂 Hlásím, že depka přešla, ale včera jsem byla pravděpodobně na zabití. 😠 Nepovedl se mi ani druhý korpus, takže to už jsem potom fakt brečela. Tak jsem pekla do třetice, ten se už povedl, ale než jsem ho promazala a dala chladit, tak bylo 9 hod večer a odpadla jsem přímo do postele. 😀 Teď jsem ho dozdobila a konečně mám klid a pohodu. 🙂 Dokonce začalo po nekonečném dešti vykukovat sluníčko, tak snad už bude líp i venku. 😉
@sara.max To je dobrý..ty máš poporodní depku, já asi předporodní..až nás to obě přejde, tak bude fajn. 😵 Což bude u mne asi za dlouho, páč mne čeká ještě ta poporodní. 😉 😀 Ještě sem vložím fotečku toho mého výtvoru, ať vám trošku udělám chutě na sladké 😉 , já si jdu dát sekanou, protože momentálně mám sladkého až nad hlavu 😀 Tak hezký zbytek víkendu 🙂

emtu
5. zář 2010

@niki31 Panečku, jak toto můžeš vyrobit! ty musíš mít nekonečnou trpělivost, ne předporodní depku! Kdyby se mi ani napodruhé nepodařil korpus, přála bych vám vidět tu mojí depku, či spíše cholerickodestrukční záchvat. Jejich důsledkem převážně přicházíme o nějaké součásti domácnosti.
Kluci právě spatřili dort a dostali na něj strašnou chuť.

sara.max
5. zář 2010

@niki31 Páni, já žasnu, no to je boží! Holka kde bereš ten svůj talent na kde co. To já jsem vedle tebe pěkný břídil.
Jo a depka mě sice taky přešla, i doma se trochu vyčistil vzduch, ale nic moc. Je to hrozně zvláštní, ale od porodu je mezi námi s manželem takové divné napětí. Oba jsme si porod vychutnali a byli jsme hrozně šťastní, ale pak už jsem byla nějak mimo a asi jsem to na něj přenesla. Navíc má dovolenou a je se mnou doma a to mi taky moc dobře nedělá. Těšila jsem se na to, že právě v této době si to budeme užívat, že jsme rodina a spolu, ale je to právě naopak. Nějak bych spíš potřebovala větší soukromí a klid a spíš jsem nervozní z toho,že musím pořád brát ohledy. Chvilkama mi vadí i jeho pohledy a doteky. No prostě jsem mimo, doufám, že to šestinedělí spraví, jinak bych se asi picla. Tak dlouho jsme na tuhle chvilku čekali a teď si to neumím užít.
Ale ať nepřenáším tyhle chmury i na vás, to by mě moc mrzelo 🙂 🙂 🙂 .

Jo a od zítřka slavnostně slibuji, že už konečně omezím svou žravost sladného. Drželo se mě to celé těhu až do teď a už si myslím, že je nejvyšší čas přestat. Do kalhot se vlezu jen díky tomu, že jsem měla schované staré (než jsem asi před 2 roky shodila). Jinak ani náhodou. To mi taky moc na náladě nepřidalo. Takže vás budu průběžně informovat!!! 😀 😀 😀

niki31
5. zář 2010

@emtu 🙂 já jsem v klidu rozhodně nezůstala, a odnesly to ty nepovedené korpusy a přítel. 😠 I když jeho nebiju, vydržet tyhle moje nálady je možná horší. 😀 😀 A jinak, nápady kopíruju na netu, a zbytek se dá zvládnout s dobrým materiálem i bez talentu. 😀 Stačí pár formiček a vedět co s nima. 😉 Ale aspoň mám pocit, že jsem někomu udělala radost a pár kaček na přilepšenou taky udělá dobře. 🙂
@sara.max docela tě chápu, přítel se taky těší na malýho strašně moc, já taky, ale jsem hrozně ráda, že už nemá dovolenou, aby byl se mnou doma po příjezdu z porodnice.. Hrozně ho miluju, ale vím, že budu potřebovat klid na to, abych se zajela do nových kolejí s miminkem, a asi by mi jeho starostlivost lezla na nervy. A zase být nepříjemná, protože mi chce pomoct a ulehčit, to by nebylo vůči němu fér, že jo.. ☹ No nemáme to my holky s těma hormonama jednoduché, pěkně to s námi cvičí. 😀
Jo a napíšu vám perličku, u nás se už v obchodech začíná objevovat vánoční výzdoba, tak z toho jsem byla hotová, bláznit s Vánocema, když je vlastně ještě léto.. Pak že nežijeme ve spěchu.. 😀 😀

sara.max
6. zář 2010

@niki31 Vánoční výzdoba, tak to je mazec! To jsem ještě v Olomouci neviděla, ale už je září, takže kdo ví, co se na městě děje. Tak mě teď napadlo, že vánoce jsou skoro za dveřmi 🙂 , letos budou hodně veselé už s Maruškou, moc se na ně těším. Loni jsem chodila k vánočnímu stromečku na náměstí a přestože nejsem věřící, tak jsem se modlila a prosila, aby nás letos bylo po vánočním stromečkem víc a povedlo se. Stejně tomu pořád ještě nemůžu ani věřit 🙂 🙂 🙂
Tak jinak víkend u nás v pohodě. Maruška se zaběhla v kojení a včera jsme byli na chvilku i s kočárkem. Pokud vydrží počasí, tak si to dnes zopakujeme. Nám začali v bytě pod náma zase řádit se zbíječkou, takže uvítám pěkné počasí ať můžeme utéct tomuhle kraválu.
Hezké pondělí děvčátka a krásný celý týden! Doufám, že budete hlásit jen samé příjemné zprávy. 😀 😀 😀

niki31
7. zář 2010

@sara.max Dobré ránko, to je super, že už můžeš jezdit kočárkovat. 🙂 Já už bych taky jela ven s kočárkem. Našla jsem tady u nás kousek dálnice, co je mimo a asi dlouho ještě nebude napojená a tam jezdí maminy s kočárkama na kolečkových bruslích. Tak se těším, že za měsíc snad budu jezdit taky. 🙂 Tedy pokud už nebude venku sníh, to počasí vypadá už nějak hodně podzimově. ☹ Já jdu dneska za ségrou do kadeřnictví, ať mi ještě dá do pořádku vlasy, potřebuju ostříhat a nějaký přeliv, ať jsem do porodky krásná 😀 😀. Já už se tak těším, až bude malý na světě, že se dokonce přestávám bát porodu. 😵 Doufám, že mi to vydrží, a že se ten strach nevrátí. Tak přeji všem krásný den 🙂

sara.max
7. zář 2010

@niki31 Říkat ti, aby ses nebála je zbytečné. Já jsem byla taky co chvilka strachy bez sebe. Ty pocity se ve mně hrozně míchaly. Jo holka nedá se nic dělat, musíš to vydržet. Včera bylo nádherně, aspoň tady v OL, byla jsem s malou 2 hodiny venku. Dnes to vypadá taky na pěkné počasí. Tu kadeřnici ti závidím, já měla jít to ráno, kdy jsem porodila, už jsem to nestihla, takže dnes ráno jsem stříhala aspoň ofinu v koupelně 😀 😀 😀

V noci jsme děsně řádily, spala jsem jen 2 hodiny a až k ránu jsem ještě na hodinku usnula. Je to čím dál horší a nevím, jestli to souvisí s tím kraválem přes den, že si malá rozhodila i cyklus kojení, nebo je to něco jiného. Vždycky se napije, pak ji položím, za chvilku sebou zase šije a pláče, tak ji dám znovu, protože by si skoro ukousala ruku. S čekáním na brkání to pak je hodinku a půl. Jenže ani pak nespí, jen se vrtí a pobrekává. Až k ránu klidněji usíná a to já už prostě spát nemůžu. Začínám být hrozně vyčerpaná a vůbec nevím co s tím. Přes den prostě neusnu. Jinak jsem se děsně včera naštvala, hrozně jsme to obrečela, až jsem měla strach, že příjdu o mlíko. Vzkázali mi z manželovi strany, že se můžem stydět, že jsme nikoho nepozvali, aby se přijeli na malou podívat. Je to takový bordel! Manžel se s nimi skoro nestýká a já ještě nejsem doma ani týden. Straštně jsem to obrečela a používala taková slova na adresu jeho rodiny, která mi asi hned tak neodpustí, ale já jsem prostě musela. Muselo to ze mně ven. Ikdyž se mi pak vůbec neulevilo. No a tak v kostce to je ze včerejška vše. Jsem zvědavá jaké jobovky příjdou dnes. 😒

Jo a ještě jeden dotaz. Mám říct doktorce, zda budeme očkovat na rotaviry a pneumokoka. Má s tím někdo zkušennost? Třeba i od kamarádky nebo známých. Já jsem to hledala na netu a jsou hrozně protichůdné názory. Vůbec nevím co s tím.

niki31
7. zář 2010

@sara.max To je mi líto, jak reagovala ta manželova rodina. Měli by vědět, že v šestinedělí se na návštěvy nechodí, že maminka i miminko potřebují klid a hlavně jsou náchylnější k různým nemocem. Moje babička mi vždycky říkala, že k sobě nemám v šestinedělí pustit nikoho, že to je období jen moje, miminka a opravdu nejbližší rodiny. A ani ona se nepřišla podívat na pravnouče dřív, a to jsme bydlely přes cestu od sebe. Vůbec se ti nedivím za tvé reakce, já bych reagovala stejně, možná i hůř, protože bych zvedla telefon a řekla jim něco o "slušném vychování". 😠 Co se týká toho očkování, já ležela s Adélkou na rotaviry na infekčním dvakrát, ve dvou a ve třech letech, a s Vendulkou to bylo ještě horší.. Ona už sice byla očkovaná na pneumokoka, ale stejně skončila ve 2,5 letech na JIP na infekčním, a to dokonce s kombinací rotaviry+pneumokok. A to ji vzali do nemocnice až po 3 dnech neustálého ježdění mezi dětskou doktorkou a pohotovostí. Nakonec mne dorazil doktor, když nás propouštěli z nemocnice. Ptala jsem se, jakto že měla pneumokoka, když je proti němu očkovaná, a on mi řekl, že kdyby očkovaná nebyla, tak to nepřežila! ☹ No měla jsem dost, ta představa, že mohla umřít..to už bych zažít nechtěla. Takže já v tom mám jasno, určitě nechám malého očkovat, nebudu riskovat, že by se to mohlo opakovat. Mám pocit, že ty nemoci jsou teď nějaké zákeřnější, silnější a nebezpečnější. 😠 Ale to je jen můj názor, nevím, jak funguje očkování na rotaviry, jen jsem zažila toho pneumokoka.

sara.max
7. zář 2010

@niki31 Díky moc, tak myslím, že jsi mi pomohla se rozhodnout. Sice se fakt bojím těch vedlejších účintků, ale ta nemoc je mnohem horší. Snad to zvládneme (to očkování) dobře. A jak bylo dnes? Už máš nějaké příznaky blížícího se porodu?

My jsme dnes byly zase venku, prošly jsme si město a narazily na kamošku. Pozvala jsem ji na kafe a nakonec z toho bylo příjemné odpoledne. Jen jsem si už nestihla jít ani na chvilku lehnout a tak v noci budu asi zase mimo. Už teď se toho bojím, uf. Uvařím si večeři a asi to zalomím, sice je růžovka, asi ji budu muset zvládnout z postele.

niki31
8. zář 2010

@sara.max ahojky, já jsem nějaká marodná, něco na mne leze. ☹ Mám rýmu, bolí mne v krku a celkově jsem tak slabá, že mám problém si i dojít na záchod. ☹ Už jsem proležela včera celé odpoledne a dneska jsem se vyhrabala z postele před chvílí. A příznaky k porodu nemám vůbec žádné, jen se mi asi ještě pořád roztahuje pánev, protože mám děsné bolesti v kyčlích. Ale taky to může být z toho nachlazení, tak nevím.. ☹ Nejradši bych to už měla za sebou, nějak se mi to čím dál víc táhne.. A co ty a Maruška? 😉 Já ti tak závidím, že už ji máš u sebe. 🙂 Jo, už jsem se chtěla dávno zeptat, a vždycky na to zapomenu. Byl nakonec manžel u porodu nebo čekal venku? 😉

emtu
8. zář 2010

@niki31 No tak to buď ráda, že zatím nerodíš, neboť s rýmou a znavená... to by nebyla ta pravá švanda 😉 . A ty budeš mít doprovod u porodu? MM mne teď překvapil, ponivadž mi řekl, že věkem zmoudřel a že vlastně by zas u toho porodu tolik být nemusel. Nicméně pokud si to budu přát, tak se tomu hrdinně postaví. Tak teď nevím, mám-li si to přát či raději ho do ničeho nenutit. Myslíte, že je pro chlapa přítomnost u porodu zas až taková výhra? A pomůže mi jeho přítomnost? Teď jsem z toho celá na vážkách.
Jináč hu nás doma je pěkně veselo, kluci chytli ve škole vira a prozvraceli, jeden celou noc, druhý celé dopoledne. Je to nějaká epidémie, protože to chytlo spousta dětí a v krámě jsou vykoupené všechny piškoty. To nám teda nový školní rok začal vesele. V pátek jsme měli jet kamarádce na svatbu,ale asi to odpískám, protože nic není hrozlivějšího, než představa 50 svatebních hostí nakažených naším virem. Rotavir to naštěstí není!!! 😲
@sara.max Jo, a ohledně těch podivných příbuzných, plně souhlasím s Niki. Myslím, že to od nich bylo pěkně neomalené, já bych týden po porodu opravdu taky nevítala návštěvu s otevřenou náručí, popravdě nevítala bych je vůbec. Hlavně se z takových lidí nestresuj, protože za to nestojí. 😠 No, hlavně že tady odvážně radím a ve skutečnosti bych z toho byla vytočená ještě víc než ty 😵 .

niki31
8. zář 2010

@emtu no přiznám se, že jsem ráda, že teď nerodím, s ucpaným nosem bych se asi nikam neprodýchala. 😀 Jinak můj přítel k porodu chce jít, pokud nebude císařem. To by nezvládl, koukat se jak do mne řežou. 😀 Ale on je taková citlivka, že mám pocit, že se stejně po porodu složí 😉 . Ale stejně tam chce být, tak moc se na malého těší, že by nevydržel čekat někde za dveřma. 😵 Já měla bývalého manžela u obou porodů, a musím uznat, že mi to pomohlo. Hlavně u druhého. Začala jsem rodit ve sprše a měla tak šílené křížové bolesti, že jsem se nemohla postavit na nohy. Sestra s doktorkou mne táhli po zemi k porodnickému lehátku, ale nepřijít manža, tak mne tam nedostanou ani náhodou a musela bych rodit na zemi. Takže já jsem pro tatínka u porodu stoprocentně, ale je to otázka názoru. Jiné maminy chtějí být radši samy. 🙂 Každopádně kdyby taťka nechtěl, tak bych ho nenutila, asi by to mohlo vztah hodně pokazit, a to bych nerada. S tou virózou to je teda mazec, máš doma veselo. ☹ Ale třeba se do pátku vyléčí a svatbu si užiješ i tak 😉

emtu
8. zář 2010

@niki31 Jajajaj, ty záda, ty záda. To mne děsí. Minulý rok jsem chytla cosi jako housera, a protože jsem byla tenkrát těhotná (o mimčo jsem nakonec stejně přišla), tak mi doktor nemohl dát ani inijekci. Nemohla jsem se ani nadechnout, a protože mi to chytlo v autě, pouhé řazení se stalo pravým peklem. Z auta jsem málem nevylezla a to si myslím, že bolest celkem vydržím. Dva dny jsem strávila na břiše s termolahví. 😝
Právě že mne MM celkem překvapil, protože u porodu kluků původně chtěl asistovat. Jenže pak se to zvrtlo v CS, tak byl zapuzen, což se mu dlouho nelíbilo. Tak jsem automaticky předpokládala, že pokud to teď vyjde na normální porod, bude šťasten, že jeho vědecké zaujetí bude moci být konečně uspokojeno. A ejhle, on mi věkem prý zmoudřel 😉 🙂 . Tak uvidíme, jak to ještě dopadne. A tobě už tam svítí 39. týden!
S tou svatbou nevím, nevím, je to celkem daleko a vláčet dva poblíny v autě 3 hodiny....abychom se na obřad nakonec nedostavili poblinkaní všichni 😲.

sara.max
8. zář 2010

Holky dík za podporu. Je fakt, že mi tehdy děsně ruply nervy a můj výbuch byl neadekvátní situaci, ale po porodu je každá ženská uzlík nervů. Jsem na ně zlá a to má Maruška svátek o víkendu a určitě zase budou "otravovat", že chtějí přijet. Nejsem z toho nadšená, hlavně když slyším ze všech stran o nemocech. Navíc jsem ještě dost unavená, v noci toho moc nenaspím, a vychystávat pohoštění se mi taky nechce. No tak uvidíme, nějak to snad zvládneme.

Jo a manžel u porodu nakonec byl a moc jsme si to oba užili. Když jsme přišli na porodní box, tak tam bylo takové jedno velké křeslo, do toho jsem ho usadila a řekla mu, že je jen pozorovatel 🙂 🙂 🙂 . Nechtěla jsem, aby kolem mě lítal a nějak mi pomáhal, ale bylo to fajn, že tam byl. Když už pak přišlo na věc, tak mi bylo jedno, že tam byl, ale vnímala jsem ho, že pomáhal sestřičkám a byl naprosto v pohodě. Nakonec si i pupeční šňůru přestřihl a byl na to náležitě hrdý. Vůbec jsem to nečekala, ale byl to fajn zážitek pro oba. Možná proto, že to nakonec šlo tak rychle a snadlo. Ze začátku se snažil mi nějak pomáhat, ale nebylo mi to příjemné, takže na moje přání skoro celou dobu proseděl na tom křesle. Měl takový blbý pocit, že mi nemůže pomoc, ale na druhé straně to bylo přesně to co jsem chtěla.

niki31
10. zář 2010

dobré ránko holky 🙂

@emtu to mne mrzí s tím miminkem, o který jsi přišla, muselo to být těžké.. ☹ No a manža se třeba ještě rozhodne pro vědecké zaujetí a k porodu půjde. 😉 Co kluci, už jsou lepší nebo pořád blinkají?
@sara.max Já jsem teď četla článek zrovna o tom, že by v šestinedělí návštěvy neměly k miminku chodit, a rozumní lidé by to měli pochopit hlavně kvůli těm nemocem. To počasí je hrozné a začínají různé chřipky a virozy (viz já, ani nevím, kde jsem to chytla, a ležím jako placka), tak proč malou vystavovat nějakému riziku, že jo. 🙂 Já jsem dala tu tvoji zprávu přečíst příteli, přišel z práce s tím, jak mu nějaký kolega popisoval porod, jak po něm žena řvala, že ho zabije, že mu "utrhne koule" hned jak porodí, apod.. Ten z toho byl celý vyjukaný, jestli prý mu taky budu nadávat a ubližovat. 😀 Tak se uklidnil, že to může být i hezké, když si to tvůj manžel užil. 😉 Takže ti děkuji, bála jsem se, že to vzdá. 🙂 Já jsem včera celý den proležela v posteli, a i když jsem pořád hrozně slabá, je to o něco lepší. Za chvíli musím nastartovat autko a fičím na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi dneska dr řekne. Mám pocit, že mi trochu spadlo bříško, nějak se mi líp dýchá, třeba se konečně malý začíná chystat k porodu. 😉 Jo, a včera jsem skoro celý den měla poslíčky, takže jsem jen sledovala hodinky, jestli to je pořád nepravidelné, ale v noci se to zklidnilo. 🙂 Zatím se mějte, ozvu se až přijedu s novinkama 🙂

sara.max
10. zář 2010

@niki31 Jsem ráda, že tvého přítelo moje zpravá z porodu 🙂 trochu uklidnila. Sama jsem byla dost nervozní, když jsme spolu odjížděli do špitálu, ale nakonec to bylo opravdu takové, jaké to mělo být, aby se nám to v dobrém vrylo do paměti na celý zbytek života.
Je mi líto, že jsi nemocná. To asi moc na dobré psychice nepřidá. Hlavně, když už máš skoro termín porodu. Tak hodně odpočívej a bumbej bylinky. Já mámosvědčené na chřipku a podobné neduhy šalvěj, květ bezu a cibulový čaj. I moje děti na tom vyrostly. Jo a hodně medu a citronu!
Jestli ti spadlo bříško, tak už se to fakt blíží. Já jsem 14 dní před porodem měla skvělý pocit. Krásně se mi dýchalo, přes den jsem vůbec nebyla unavená a pořád jsme někde chodili na procházky. Až to doma bylo všem podezřelé. Ty poslíčky jsem měla taky, ale jen v noci, tak maximálně 20 minut, vždycky kolem druhé, tak 4 dny před porodem. Pak už to šlo samo 🙂
Měj se hezky, odpočívej a nechej se hodně rozmalovat. Jo a spi a spi a spi a spi. Asi ti nemusím vysvětlovat jak se ohledně spánku teď cítím já. Už jen když to slovo píši, tak se mi zavírají oči. 😀 😀 😀

niki31
10. zář 2010

@sara.max tak už jsem doma, ale nic moc nového.. Na brzký porod to zatím nevypadá, i když malý dobře sestupuje. Říkal pan doktor, že se příští pátek určitě ještě uvidíme. 🙂 No hlavně že srdíčko i výsledky na streptokoka jsou v pořádku. 😉 Ta cesta mne totálně dobila, takže jdu do postele naspat něco do zásoby a odpoledne sem zase kouknu a napíšu něco víc. 🙂