Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

jasamin
15. říj 2010

@cabaretka . moc gratuluju k vytouženému chlapečkovi. Určitě jsi moc šťastná. Kluci jsou fajn, podle mě je s nima méně práce než s holčičkama, ale zase na druhou stranu holčičky jsou holčičky 🙂 . Hlavní je aby jste byli oba zdraví.

@sara.max - děkuju moc za nabídku toho DVD. Jestli budeme mít nějaký problém při kojení, určitě se na tebe obrátím. Ale já jsem optimista a doufám, že to půjde dobře 🙂

Jinak jsem byla dneska v poradně a prý je vše OK a zatím se nic nechystá. Sice mám ještě chvíli čas, ale snad nebudu přenášet. To se mi moc nechce 😀

A co naše čerstvá miminečka? Jak to jde holky? Já jsem zvědavá, jak to budu všechno zvládat s 3 dětma.

niki31
15. říj 2010

Ahoj holky 🙂, hlásím, že se mi podařilo zprovoznit to zakleté albíčko. 🙂 Omlouvám se, že se teď moc nepřipojuji, ale já v té své nové zamilovanosti úplně zapoměla, že se blíží termín pro DPH, takže makám jako děs každou chvilku, co malý spinká, abych stihla udělat účto. ☹ No jo, skleroza jde ruku v ruce s věkem 😀
@cabaretka Gratuluji k chlapečkovi 😉 úplně chápu tvého přítele, že by na něj 3 holky byly moc, měla jsem doma to stejné, a ten můj se snad modlil, aby třetí mimi byl kluk 😀

cabaretka
15. říj 2010

jo jo holky mě to bylo tak nějak jedno. jinak dvě holky to byl muj sen a třetí dítě plánované nebylo, ale asi ten klučík k nám prostě chtěl 🙂 🙂 a měla jsem fakt tucha, že zase holka, ale tak nějak jsem ted mooooc štastná , že je to kluk,jde to samo ze mě!!! 🙂 a muj chlap je taky rád 🙂 říkal, tři holky už by bylo moc. (on už ted kluka má 12 let Lukáše z prvního manželství) a teda vždy chtěl holku i u něho prej a ted už ale toužil asi po klukovy, nevím nevyjadřoval se-jen tím že 3 holky je moc 🙂 jméno vubec nevíme, Petrovy se nic nelíbí no děs!! tak tipy jsou Petr(to se mu ještě líbí) a mě se líbí ještě Jakub, Daniel, Tomáš-ale to dát nemužeme ted to budou dávat 2 kamošky ☹, David, Dominik, tak uvidíme co vybereme 😉

sara.max
15. říj 2010

@cabaretka No jo, je to boj vybrat jméno. Já si to ještě pamatuji. My jsme tedy vůbec neřešili jméno na chlapečka, to bylo jasné dávno před tím, než bylo založeno 😀 , ale na holčičku to bych chvilku boj. Pak to ale jednoho dne naskočilo nějak samo a už si ani nepamatuji kdo se jménem Maruška přišel první, ale nebylo co řešit. Bylo to prostě přesně ono. Tak třeba to u vás bude taky tak. Najednou to naskočí 😵 😵 😵
@niki31 Teda holka ty ještě zvládáš i pracovat? Já se sice taky nezastavím, ale právě ne tu práci, kterou bych si představovala stíhat, mi nějak ještě nezbývá čas. Pořád si říkám ještě tohle a pak se do toho pustím a vždycky se najde něco co musím udělat ještě před tím. No a pak už je večer a už se jen chová a chová (ještě pořád máme ubrečené večery a funguje jen to chování. Tedy vlastně nefunguje, ale něco se dělat musí 🙂 ).

sara.max
15. říj 2010

@niki31 Hezký fotečky v albu, super! A co jinak, co mlíčko? Přikrmuješ nebo zvládáš kojit?

marmla
15. říj 2010

Holky na 4D super. Potvrdili nám kluka, takže opravdu bude Gabriel.

niki31
15. říj 2010

@sara.max no právě že nezvládám ☹, ale účto musím stihnout, nechtěla bych o ty firmy přijít, přece jen v dnešní době je každá koruna dobrá. 🙂 Takže jsem přestala vařit a péct, a čas trávím odsáváním mléka, krmením, uspáváním a účtováním. 🙂 Jinak přikrmuju,mlíko se spustilo jen z jednoho prsu, ale moc ho není. No ale aspoň něco dostane. 🙂 Jinak je moc hodný, pláče jen když má hlad, a ani bolení bříška nebo prdíky ho netrápí, jen vyjímečně. Za jeho 14-denní existenci zatím jen 2krát. Tak si říkám, že jsem ho dostala za odměnu 😵. Ale u nás na uspání večer bezvadně funguje vana. Střídáme koupání v kyblíku a ve velké vaně, a po plavání ve vaně usne vždycky během pár minut úplně natvrdo. 🙂

helabella
15. říj 2010

Ahoj holky,
jsem tu jen na skok. Včera jsem Fanouška "mučila" prsem a 3x se mu podařilo přisát a napít rovnou z prsa. Dneska už ale zase vůbec nic. Naštěstí večer přijde ta laktační poradkyně, tak doufám, že mi poradí co dělám špatně a hlavně co dál.

@sara.max -- moc díky za rady a nabídku DVD. Uvidím, jaka to dneska večer dopadne a kdyžtak se ti kvůli tomu DVD ozvu. Maruška je krásná, přijde mi na té fotce taková "rozumná" 🙂

@cabaretka -- veliká gratulace k vytouženému chlapečkovi! To budou holčičky chůvičky 🙂

georgine
15. říj 2010

@niki31 koukám že máme stejné starosti o DPH ale já už mám nychstáno tedka naházet údaje do programu..
Tíží mě svědomí čekám kdy mi budou klienti volat jak śou na tom, no přes víkoš to doklepu..
Dneska jsem totiž nemohla najít zalohu, resp. to nemohl najít program, páč měl nejkaou jinou cestu a taky název, no já už myslela že jsem ztratila 1/2 účetního roku.. no dopr.. ale našla se.. a je to Ok..uf

Tak at se daří účtaři.. 🙂

@helabella malý Fandík je teda filuta , vymýšlivý, ale určitě si najde cestičku a zjistí jak na to..

sara.max
15. říj 2010

@niki31 teda Daníček je fakt za odměnu. Tiše ti závidím 🙂
@helabella budu moc ráda, když mi napíšeš co ti ta laktační pordkyně řekla. Jen ze zvědavosti jestli to fakt bylo tou technikou nebo je problém jinde.

Koukám, že dnes každá ženská dělá účetnictví. Já jsem ho dělala doma na kšeft ještě před rokem. Pak už jen v práci, ale jsem ráda, že jsem se ho zbavila. Tedy na pár let. Vůbec mě to nebavilo, člověk se ale nějak živit musí 😀

georgine
15. říj 2010

@sara.max jo máš pravdu dneska to dělá hodně lidí, já znám teda i jednoho účetního.. 😀 no není to totiž až tak težké ale chce to jakýsi určitý aktuální přehled, no a mě to i docela baví, naučila jsem se u muže ve firmě, a tak to začínám využívat i veřejně.. ale za účetní se nepovažuji.. 😀 Jsem takový počtář 😀 😀

sara.max
16. říj 2010

@georgine počtář, to je hezké přirovnání 🙂

Tak holky co máte v plánu dnes? Víkend bude asi zatažený a já už teď po ránu mám chuť někam vyrazit. Včera měla Terka narozeniny, tak to spíš vypadá, že se budou courat gratulanti. Takže sobota bude asi u kafíčka a dobrot no a doufám, že zítra bude líp a někam vyrazíme. Tak hezký víkend! 😵 😵 😵

cabaretka
16. říj 2010

@sara.max jééé včera měla narozeniny i svátek že?? taky máme doma Terezku 🙂 🙂

honzulka
16. říj 2010

Ahoj holky... 🙂
@sara.max tak to jsem ráda,že ho mohu.. 😉 Mám nakoupené zásoby čajíků a melty(prý taky pomáhá na tvorbu a kvalitu.. 🙂 ).Já bych víc jak dva stejně nezvládla..když chci ješět ten maliník,nepila bych asi nic jinýho... 😀 Jinak to DVD mám doma-dostala jsem ho tentokrát při sepsání u porodu.. 😉
@cabaretka gartuluji k chlapečkovi... 😉 Plně chápu radost.. 😵

honzulka
16. říj 2010

@niki31 Daník je kouzelný.... 😵 A dortík tedy smekám.... 😉 Krásný.... 😵 😉 Tak hlavně že je Daník hodný a můžeš pracovat... 😉 Věřím,že v dnešní době je práce důležitá... 😉 taky bych něco na doma brala,ale nevím moc co se vým vzděláním... 😒

cabaretka
16. říj 2010

@honzulka děkuju!! máme podobně staré děti a ted ještě každá budeme mět jiné pohlaví než na co jsme zvyklé 🙂

niki31
16. říj 2010

@sara.max mne účtařina taky nebaví, ale dělám to už roky a je to aspoň jistý měsíční příjem 🙂
@georgine já jsem taky spíš počtář, ale účetních chlapů znám více než ženských 😀, Daník asi taky bude, základy určitě pochytí u mne na klíně. 😀 Dneska cpu data do počítače už od rána a malý holt musí být u mne, ať to stihnu 🙂. Slíbila jsem, že to v pondělí rozvezu po klientech, tak mám co dělat. Akorát jsme na půl hoďky vyrazili s kočárkem na úřad odvolit, a už jsme zase zpátky u klávesnice. Jen se mi hrozně blbě píše jednou rukou, děsně to zdržuje. ☹
@honzulka dortík byl zkušební pro bráchu, pekla jsem ho minulý víkend. Daníkovi budu dělat asi něco podobného ke křtinám. 😵 Jinak já mám hnojárnu (zemědělskou školu), a z ekonomiky a účetnictví jsem málem propadla 😀, pan profesor by se asi divil i ušima, čím se dneska živím. Mne účto naučil bývalý manžel jen díky úžasnému programu, na kterém dělám doteď 😉. Dneska jsem i dost dobře vyspaná, malý v noci vstával až po 4 hodinách, asi na mne bere ohledy ten můj drobeček 😵

honzulka
16. říj 2010

@cabaretka tak to bude pro obě jako poprvé... 😀
@niki31 já mám zdrávku a tam jsme účetnictví vůbec neměli... 😀 To je krásný,že Ti malej tak hezky spí... 😵 A ty dokrmuješ svým nebo UM?

georgine
17. říj 2010

@niki31 který program to je jestli se můžu zeptat 🙂
jinak já jsem z účta nepropadla ale ve škole jsou to stejnak jen základy, ale zbytek musí člověk do hlavy dát sám.. 🙂

dávám si chlebík s vaječinkou a jdu dělat taky DPháčko 🙂

niki31
17. říj 2010

@honzulka snažím se svým, ale 2-3krát denně musím dát Nutrilon ☹, ale mlíkem to nebude, malý spal i v porodnici, a tam jsem neměla mlíko žádné 🙂
@georgine kdysi se jmenoval JUK, teď je to JukWin. Já už začínám poslední firmu, tak snad to stihnu 😉. Tak DPHáčku zdar 😀

sara.max
17. říj 2010

čus baby 🙂 , tož jak to jde při neděli? 😀 U nás moc ne. Včera to byl fofr, návštěvy a taky jsme stilhli otočit obchody a koupit Terce zimní bundu. Dnes od rána je Maruška nějak moc neklidná, po kojení i párkrát zasebou blinkala a tak jsme ještě ani nebyli venku. Už by se měla budit, tak snad to ještě dnes stihneme 🙂 Tak zatím pa

helabella
17. říj 2010

Ahoj holky,
tak koukám, že zatím žádné další miminko 😉

@sara.max -- s kojením pořád bojujeme 😒 Ta laktační poradkyně mi zkontrolovala techniku přiložení a víceméně OK. Ale potvrdila mi, že malý prostě neotvírá dostatečně pusinku, takže mu nemůžu bradavku dát pořádně dozadu a on pak cucá právě jen bradavku. Vůbec nevím, co s tím, protože mu můžu kroužit bradavkou kolem pusinky, po tvářičkách a on prostě pusinku jen tak našpulí nebo jí nechá zavřenou. Jako by mu chyběl ten hledací reflex. Ale na druhou stranu, když ho chovám, tak pusinku otevírá krásně a přijde mi, že i hledá. Navíc jakmile ho přiložím, tak usne 😒 S tou poradkyní jsme zkoušely všechno možný, ale on prostě spí dál. Jakmile ho odendám od prsa, tak je vzhůru, ale když ho přiložím, tak spokojeně zavře oči, ačkoliv vůbec nepije. Už jsem ho chudinku otírala mokrým kapesníkem, vysvlíkla, šimrám ho... prostě spkojeně spí dál. Poradila mi ještě to zkusit s kloboučkem, že ten se mu dostane dál do pusinky a měl by spustit sací reflex.
Začínám z toho všeho mít docela depresi. Hrozně mě trápí, že pokud se Fanoušek nechytí, tak už nezažiju to blízkost s miminkem, na kterou jsem se tak těšila. Kromě toho nevím, jak dlouho budu časově zvládat odsávat, dokrmovat, případně ještě i zkoušet přikládat a k tomu holčičky, domácnost... Nějak to na mě padlo.

niki31
17. říj 2010

@helabella úplně ti rozumím.. já už ani nezkouším přikládat, protože se prostě nechytí. Má hrozně krátkou uzdičku pod jazykem, tak se nedokáže přisát. Takže jen odsávám a dokrmuju, a i tak to vydá na cca 5 hodin odsávání denně, protože mi i to mlíko teče hrozně pomalu. Ještě že holky už jsou trochu větší a dokážou se o sebe postarat samy, když je třeba. S takovýma malýma prďolkama, jako máš ty, to musí být nářez. ☹ A minulý víkend jsem měla podobnou depku jako ty, probrečela jsem 2 dny.. ☹

honzulka
17. říj 2010

@helabella to mě mrzí,že takhle bojujete... ☹ Tak zkus ty kloboučky..ono se s nima možná i lépe dostaneš do pusinky..Já používala od Aventu a ty byli i takové tužší,takže když Tomik nechtěl pusinku otevřít,tak se mu tam dal hezky strčit.. 😉 Vím,že to je těžký ja taky budu mít depku,jestli nám kojení nepůjde,ale na druhou stranu si často vzpomenu na větu,kterou mi tehdy napsala jedna holčina-"šťastné miminko nedělá to,jestli je kojené nebo ne,ale pohodová maminka a hlavně její láska..." 😉 To mi tehdy hodně pomohlo,když jsem to nezvládla s kojením.A u tebe to není o nezvládnutí a ještě není všem dnům konec a mazlíkovat se s Fanouškem můžeš i nadále a třeba i s tou flaškou .Já mám z toho taky strach,jak to budu zvládat kojení a ještě kluky... ☹ Ale myslím si,že nejdůležitější je,aby byli všichni v pohodě... 😉 Tak se drž,holka,myslím na tebe... 😉

georgine
17. říj 2010

@niki31 jj já mám zkušenost s Winduem, ymslím že je to stejné, nebo vlemi podobné.. ale jinak i s Pohodou, a Účtem

niki31
18. říj 2010

@georgine já jsem taky dělala i s Účtem, ale teď už mám jen daňové evidence, tak mi stačí Juk 😉. Podvojné mne nebaví, tak ho dělat nechci. Ještě tak mzdy, ale podvojko ani náhodou 😠. Já jsem teď vytiskla poslední přiznání, tak to rozvezu a zase mám klídek. To bude pohodička 😵 😵

jasamin
18. říj 2010

Ahoj holky při deštivém pondělku.
Všem pracujícím maminkám, které zvládají mezi kojením, ostatníma dětma a domácností ještě pracovat se skláním. Taky bych chtěla nějakou práci na doma, ale bohužel nic není a účto mě fakt nebaví a to ho umím. Jste šikovné a určitě i pracovité 🙂
@helabella - moc ti držím palečky a´t se to poddá a začnete s kojením a pokud to nepůjde, tak se tím netrap, jsou horší věci. Já vím, že je to klišé, ale je to tak. Třeba se Fanoušek ještě umoudří 😉
@cabaretka -moc gratuluju k chlapečkovi.
Hezký den

georgine
18. říj 2010

@niki31 No a mazdy dělám nejraději v RONmzdách 🙂
jinak už dost práce, taky mám rozeslané smsky že jsem hotová tak at si dojedou.. 🙂

@jasamin no tak já zase až tak moc pracovitá jako nejsem, je to trochu seberalizace a relax a to mi stačí.. navíc nějaká ta kačka navíc.. 😉 jinak taky nestíhám, doma mi to chátrá , nádobí se v myčce naštěstí umyje ale jinak to zase a opět čeká na mě.. 😀

helabella
18. říj 2010

Holky, moc a moc vám děkuju za povzbuzení. Dneska už je zase o trošku líp, i když se teda nic nezměnilo, Fanoušek prso pořád bojkotuje. Občas mi přijde, že to dělá schválně ... má oči dokořán, třeba i pláče, ale jak vytáhnu prso, tak odvrátí hlavu, zavře oči a odpadne ... a ještě třeba hodí takový ten nevědomý úsměv... no a pak se mám na něho zlobit? 😉
S tou uzdičkou mě to nenapadlo, ve středu jdeme do poradny, tak se doktorky zeptám. Jsem zvědavá, jak Fanoušek přibral, protože poslední dva dny jídlu moc nedává (ani ze stříkačky).

Dneska jsme prvně sami doma a zatím zvládám. Dokonce jsem se i vypravili ven, i když teda zhruba o hodinu později než jsem plánovala 🙂

marmla
18. říj 2010

@helabella Ten klobouček by stál za zkoušku. Je to smutné, když se tak snažíte oba a ono ne a ne a zlobit se na mrňouska nejde. A já si myslela, že se to nestává. Teď se bojím toho jak to bude u nás. Držím pěstičky, aby se nakonec zadařilo 😉
na www.i-tatinek.cz jsou taky kloboučky, kamarádka je měla a byla spokojená