Očkování proti rakovině děložního čípku

julieflower
29. led 2016

Maminky mladší dcera má 13 a byla nám už podruhé nabídnutá vakcína proti rakovině děložního čípku
budete ji dávat? kdo ji dal pozitiva a negativa
kdo by to už nikdy neudělal a proč
nebo naopak moc děkuji za odpovědi
prostě se nevím rozhodnout

luidisek
29. led 2016

Já očkování mám, byla to tehdy novinka a pojišťovna dost přispěla. Po druhé dávce jsem měla nežádoucí účinky, zvracela jsem a byla jsem úplně ko. Po třetí dávce už mi nic nebylo.

tehulka1167
29. led 2016

@julieflower Ahoj,máme to stejně. Naše doktorka nám to cpe každou návštěvu. Ale já jí to nechci dát. Včera jsem o tom hledala něco na netu a narazila na zajímavý članek o této vakcíně. Doslova tam stálo,,kdo nenechal své dítě tímto očkovat,zachoval si zdravý rozum. Já jí to prostě nedám. A znám i dva případy očkování tímto a s néé moc dobrým koncem.

tehulka1167
29. led 2016

@julieflower pokusím se to najít a poslat ti odkaz.

tehulka1167
29. led 2016

@julieflower tady je jeden odkaz. A ještě ti něco pošlu. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/zdravi/48...

julieflower
autor
29. led 2016

děkuji u starší sem to nedala bylo to v začátcích tak jsem se bála, hlavně se psalo že to je hlavně halo na pojišťovny, tak se ptám po 4 letech znova jestli do toho jít nebo zůstat u stejného názoru

mrskato
29. led 2016

Ahoj, kamarádka se nechala očkovat, když to frčelo, nedavno jí zjistili některý druh HPV a sla raději na konizaci děložního čípku. Doktor jí řekl, že to očkování je jen na pár druhů viru ze asi 150. Mě to doktor také v tu dobu nabízel snad každou návštěvu, ale vždy jsem odmítla. Mám za to, že to očkování není dostatečně podložené proto, abych do toho šla. Obecně teda pro očkování moc nejsem. Jen to povinné a navíc klíšťovku, protože hodně času trávíme v lese, máme zahradu a s klíšťaty nemám dobrou zkušenost.

tehulka1167
29. led 2016

@julieflower Další už hledat nebudu. Je toho na netu mraky. A já jsem zásadně proti. Kdo chce at si to dá,ale za mě ne. 😉

radana1992
29. led 2016

Ahoj. Mam tuto vakcinu v sobe uz 8let. Nezadouci ucinek snad jen ten,ze jsem tri dny nemohla poradne zvednout ruku,ve ktere jsem mela vpich. Byla jsem asi v prvni varce kdy poj.neprispivaly tudiz to me rodice stalo 10tis. Jak tady bylo psano jiz vyse,neni to ma vsechny druhy viru,ktere rakovinu zpusobuji. Ale to je jak s kazdym ockovanim,dnes vyvinou vakcinu,zitra vir zmutuje....jedine negativum(coz je teda otazka,jestli to opravdu souviselo s ockem) je ze po dvou letech mi zacal maraton plny infekci a kazdy mesic jsem travila na gynekologii. Ja i partner jsme dostavali atb ale ve finale se to vzdy vratilo. Pak to ale ustalo. Nutno dodat,ze v ten rok jsem.mela hrozne moc stresu a je tedy otazkou,co me zanety zpusobovalo. Muj nazor je ale ten,ze jako matka nebudu davat svemu diteti zadne ockovani nez je nutne 🙂

anetka1701
29. led 2016

Já nechci dělat nějaké vlny, tak jen krátce... Mám dvě dcery a tohle očkování jim nikdy v životě, za žádnou cenu nedám. Nikdy!!

Důvodů je na půl dne vypisování, ale ve zkratce asi takto:

1,očkování chrání jen proti velmi malému zlomku HPV virů z celkvého počtu víc než 100 různých.
2,při dodržování prevence (ochrany u sexu, pravidelné prohlídky u lékaře...) je velká šance, že se problém chytne včas a vyřeší se - konizací čípku. Naopak očkování může navodit falešnej pocit ochrany a mladá holka si řekne "jsem očkovaná, nic se mi stát nemůže" a prdí na ochranu i prohlídky...
3,je to velmi krátce používaná vakcína, která ještě neměla šanci ukázat svoje účinky z dlouhodobého hlediska. Stejně jako antikoncepce, tedka v době, kdy u původně puberťaček byla masově nasazována tyto pubertačky dospěly a chtějí mít děti a obrovský procento z nich se setkává s problémy s plodností, způsobených tou antikoncepcí
4,vedlejší a nežádoucí účinky můžou bejt fatální - je to prostě fakt svinstvo...

tehulka1167
29. led 2016

@radana1992 Přesně,moje řeč. Co mě tedy děsí je meningokok. Toho se bojím.

mrskato
29. led 2016

@anetka1701 hezký souhrn,souhlasim.

julieflower
autor
29. led 2016

http://www.vitalia.cz/clanky/jsou-vakciny-proti...
myslím že jsem vyléčena
ty čísla ☹ mluví za vše díky za názory

schotja
29. led 2016

@julieflower Osobně znam šestnáctiletou holčinu, co má prokazatelně po této vakcinaci rozvinutou epilepsii.. Léky bude už muset brát asi do konce života :(((

schotja
29. led 2016

@julieflower

https://www.youtube.com/watch?v=cjhTTiYePKw

tady jsou slovenské titulky, ale myslim, že to neni potřeba..

mandala
29. led 2016

Já se kdysi nechala očkovat, platila jsem za to tuším přes 10 000 Kč z toho důvodu, že tuto nemoc máme v rodině. Ale dnes bych to už neudělala, svoje dcery očkovat určitě nenechám, slyšela jsem názor od jistého člověka, který se tím zabývá, že jednak není odzkoušeno a nikdo neví, co to v těle udělá za pár let a za další má zato, že může způsobovat neplodnost. Je to sice nepodložená informace, ale přesto si myslím, že větší zlo je očkovat než neočkovat.

limda
29. led 2016

@julieflower Koukám, že budu asi jediná, ale očkovaná jsem už 10 let a zatím jsem ještě nepozorovala ani jeden negativní účinek. Jsem asi i ráda, že ho mám. Fandím mu třeba víc než očkování proti chřipce. Ale jestli ho jednou nechám dát dceři to sama nevím. Počkám co tohle očkování udělá s tou naší naočkovanou generací a podle toho se rozhodnu. 🙂

martiina_k
29. led 2016

Taky jsem očkovaná, dávala jsem si to asi před 10ti lety, platila jsem nějakých 10 000 a nevzpomínám si na žádnou negativní reakci, kterou bych na očkování měla.

mandala
29. led 2016

@limda
@martiina_k 10 let je ještě krátká doba, to se může projevit o mnoho déle. Ale doufám, že k ničemu takovému nedojde 😒

limda
29. led 2016

@mandala To je momentálně takových věcí, které se dělají a ještě se netuší jaké to bude nebo nebude mít následky. Jako mě osobně nevadí, že jsem očkovaná. Ale jak říkám, jestli bych nechala očkovat své dítě, to zjistím nejdřív za dalších deset let. Zatím nemůžu říct ani určitě ano, ani určitě ne. Nic mě momentálně nepřesvědčilo se přiklonit ani k jednomu. 🙂

julieflower
autor
30. led 2016

bohužel já se musím rozhodnout co nejdříve a tohle je sice jiná vakcína než nám byla nabídnuta, ale strach tam je a velký. Myslím že i když bylo naočkováno půl milionu děvčat a z toho 1000 děvčat mělo vedlejší účinky nikdo mi nezaručí že mezi těmi 1000 nebude má dcera. Prozatím je to opět ne. Rakoviny se bojím, každý se bojí ale abych ze zdravé usměvavé holky udělala mrzáka, pro můj strach...☹

limda
30. led 2016

@julieflower Já se ti nedivím. Ve tvé situaci teď bych se taky rozhodla pro neočkovat. Hlavně ať jí vydrží chození na pravidelné prohlídky. To bych momentálně brala jako rozumnější věc než očkování. 😉

martiina_k
30. led 2016

@mandala jenže to by člověk musel přemýšlet o všem... o tom co jí - je to zdravé? Co když za 10 let budu mít vředy v žaludku, nebo karcinom ve střevech? O tom, v jakém prostředí žije, jeslti je prašnější nebo víc v přírodě? Když si občas sedne do restaurace a tam si někdo zapálí? Úplně o všem... já tedy nevím, zda je dobré očkovat nebo ne, ani vás tady nechci přesvědčovat o tom že já jsem a tak je to dobře, ale jen jsem chtěla napsat, že jsou lidi, kteří jsou očkovaní a reakci nemají, protože tyhle diskuze se dost často (možná vždycky) stočí na to, že snad každý kdo je očkovaný zná deset ddalších, kterým to zmrzačilo dítě nebo on sám měl následky...

veveruse14
30. led 2016

myslím, že speciálně toto očkování je mega velký obchod s lidským strachem, sama očkovaná nejsem, nějak jsem prošvihla začátek a pak už t nemělo vzhledem ke startu sexuálního života smysl, čekám holčičku a jestli se něco výrazně nezmění, tak ani ona očkovaná nebude. ale možná někomu pomůže pár čísel- účinnost vakcíny je údajně 60-80% účinnost preventivní prohlídky a tím včasné odhalení choroby v přerakovinovém stádiu je 96% ( bohužel už nemám zdroj těchto čísel, vyhledávala jsem si to před delší dobou, ale určitě je to dohledatelné). pro mě jasná matematika. takže za mě pro svou dceru udělám mnohem lépe, když ji naučím, jak se nerizikově sexuálně chovat a že pravidelná návštěva gynekologa je prostě základ stejně jako to že každý půlrok chodím k zubaři....

mandala
30. led 2016

@martiina_k Já vím, jak to myslíš, jak jsem psala, sama jsem očkovaná a nijak to neřeším, ale víš jak to je u vlastních dětí, prostě se bojím, abych jim ještě víc neublížila. 😒

lucienn5
30. led 2016

Ahoj, já doporučuju si přečíst knížku dobu jedovou, jde je očkování věnováno docela dost ... a myslím, že pak budeš rozhodnutá hned.

eficenka
30. led 2016

@julieflower
NE! nikdy bych to dcerkám nedala! nikdy...
skypovala jsem s touto maminkou - neví , jak má dcerce pomoci , chtěla pro ni to nejlepší a ted?

https://www.youtube.com/watch?v=t5GquxhjDRY

a další příběhy dívek si najdi tady
https://www.facebook.com/HPV-Bivirkningsramte-å...

julieflower
autor
30. led 2016

to je strašné! ☹

schotja
30. led 2016

@eficenka Ta moje známá holčina Dominika taky pro sebe chtěla jen to nejlepší, bohužel skončila stejně jako chuděrka z toho druhého odkazu.. Epilepsie je léčitelná, ale nevyléčitelná :( Doživotní klientela.... :(