Alergie na kravské mléko (bezmlečná diéta) - co vařit?

ela2
11. lis 2009

Ahojky, Lucinka ma 3 mesice a kousek, je plne kojena, a prave nam Dr. sdelila, ze ma alergii na kravske mleko (mela opakovane krev ve stolicce). Musim ji dat za pravdu, nebot i v tehu, mi mleko delalo neplechu, a po vysazeni mlecnych vyrobku krev ze stolicky zcela zmizela. Protoze je ale Lucinka plne kojena, musim se stravovat proste bez mleka, tzn, vynechat maslo a vubec vsechny potraviny i ty, kde je mleko obsazeno pouze stopove. Beznadejne hledam knihu s recepty na netu, vzdy je ale soucasne i bezlepkova. Mate nekdo takovou zkusenost? Poradil byste jakou knihu s recepty zakoupit, ci prispel s recepty, ci dobrou radou? diky moc!

bekulkamama
3. črc 2012

@jasmika tak to určo aji nafotím mám tam dvě kámošky taky s alergií tak to taky ocení 😀 ale tady to v obchodě nemaj, musím do většího někam zítra 😅

jasmika
3. črc 2012

@bekulkamama u nás to kupujem v Bille - tiež som nemohla zohnať...

bekulkamama
4. črc 2012

@jasmika díky za tipa, do Billy moc nechodím když dnes neseženu jinde lítnu i tam

michamicha
4. črc 2012

Ahoj, dneska za sebou máme zátěžový test, strávili jsme u doktorky na alergologii celkem 5,5 hodiny 😝 začínali jsme se 100ml Neocatu s 1ml Althéry, pak to šlo na 2ml, 4ml, 8ml, 15ml, 30ml a 40ml 🙂 pokaždý bez reakce, teď ještě čekám jestli bude mít Vojta průjem nebo ne a do pondělka máme pokračovat doma s těmi 40ml Althéry v Neocatu 😎 v pondělí mám zavolat a domluvíme se s dr. jak budeme pokračovat 🙂

bekulkamama
5. črc 2012

@michamicha ahojky nás to čeká v říjnu, jak to probíhá? my neocate nepijem :-/ ani kjapku nepozře chjo my mívali taky průjmy to berou i krev? nebo jen pije a ty čekáš zda ho to prožene?

bekulkamama
5. črc 2012

@jasmika hezky jsem fotila, dám asi někam na MMB nebo FB uvidímj 🙂 ted má mládě nemoc rukou nohou a úst tak máme jiné trápeníčko :-/

michamicha
5. črc 2012

@bekulkamama krev neberou, jenom pije UM (u nás neocate advance a do toho se přimíchávala Althéra, u někoho to může být NAC) a UM dostával vypít v intervalech 15, 15, 30, 30 a ke konci už po 45 minutách. Malej z toho byl nadšenej, protože mu sestřička chodila dávat jeho oblíbené pití - mlíko 😀 vždycky když se otevřely dveře z ordinace a vyšla ven s flaškou s mlíkem, tak se mu rozzářily oči a hulákal "mííííko" 😀 😀 😀
ještě mě napadlo, bere váš malej nějaký antihistaminika? třeba sirup? jestli mu neocate nechutná protože je hořkej, tak bys mu ty antihistaminika kdyžtak mohla dávat do mlíka, já to tak dělám a možná proto nemáme problém 🙂 protože ty léky co malej bere jsou sladký 😎

bekulkamama
10. črc 2012

@jasmika http://www.facebook.com/media/set/?id=120046850... tu to máš, pojď... 😅

@michamicha žádný léky ani antihistaminika neberem :-/ k čemu to je? máme jen vápník v sirupu a ten je bez chuti... tak nevím jak ten test provedem když neocate nepije ani lok 😀

jasmika
10. črc 2012

@bekulkamama my asi tú alergiu nakoniec nemáme...zatiaľ to je v pohode...a čo mliečko???

bekulkamama
10. črc 2012

@jasmika no fotky jsou v tý skupince tak nakukni .. to by bylo fajn kdyby jste to neměli 😅

jasmika
10. črc 2012

@bekulkamama ale mne to tam nezobrazuje...nevidím tam nikde fotky

michamicha
10. črc 2012

@jasmika se do tý skupiny asi musíš přidat 🙂

bekulkamama
10. črc 2012

přidat mohu jen přátele svoje, jinak pustím každého kdo klikne na žádost o vstup! 🙂 tak si mě najdi na FB Radka Miženková 🙂

bekulkamama
10. črc 2012

@jasmika klikni na požádat o vstup

jasmika
11. črc 2012

@bekulkamama musíš to opraviť...máš tam napísané rozmixovať a priliať do toho vodu,alebo tak nejako... a ono tie 3 litre vody si musíš dať variť skôr a tú rozmixovanú soju musíš dať až ked to vrie...to je dosť dôležité...a upozorni hlavne na to že to kypí...a penu treba zbierať....to sú dosť dôležité veci.... 😉 😉 😉

luthien.k
11. črc 2012

Domácí kokosové mléko: - zpracuje se ořech (kladivem 🙂, nejprve se prorazí dvě dírky, aby se mohla vylít a použít i ta šťáva zevnitř), cca 100 g dužiny se dá do mixéru, přileje se horká (ne vařící) voda, cca půl litru, a mixuje se několik minut na nejvyšší otáčky. Pak se přes plátno (použila jsem plínu) přecedí do mísy. Dužinu jsem vrátila zpět a zalila vodou jen tak, aby byla ponořená a proces opakovala. Z jednoho kokosu vyjde cca litr až litr a půl mléka. Rozmixovanou dužinu lze použít do těsta, pokud se nezpracuje celý ořech hned, tak zbylou nerozmixovanou dužinu do lednice. Pár dní vydrží, mléko cca 24 hodin.
Mým dětem takto připravené mléko moc chutná, s pár kapkami agávového sirupu 🙂

luthien.k
11. črc 2012

@jasmika
@bekulkamama
Se sójou bych byla u alergiků na BKM velmi opatrná (častý souběh těchto alergií), taktéž obecně u dětí ji příliš nedoporučuji, v žádném případě na denní konzumaci, a to ani ve formě doma vyrobeného mléka. Má estrogenní účinek, studie na dětech na sójové náhradě mléka ukázaly, že holčičky dříve vyspívají, u chlapečků mohou být potlačeny mužské rysy. Sója má také tu vlastnost, že v těle umí vázat různé minerální látky a nedovolí se jim vstřebat. Je to jedna z nejvíce geneticky modifikovaných potravin, což také nepovažuji za nic dobrého. Když už zařadit sóju, tak ve formě tradičního fermentovaného výrobku, jako je tempeh nebo poctivé sójové omáčky, miso či natto. Informace mám zejména od své kamarádky výživové poradkyně, která se věnuje problematice opravdu dlouho a má za sebou 8 let studia potravin a jejich vlivu na zdraví.

jasmika
11. črc 2012

@luthien.k no ja som jej soju dávala asi 2 týždne ale už som prestala..zistila som že nemá alergiu na mliečnu bielkovinu, tak už len tak raz za čas... ale dakujem za tvoje info...

luthien.k
11. črc 2012

@jasmika rádo se stalo, ono u prcků je hlavně důležité, aby jejich strava nebyla moc jednostranná, to je vždycky problém, i když mléčné můžou, tak pokud s ním měli nějaký problém, neměli by ani to jíst denně.

bekulkamama
12. črc 2012

@luthien.k já vím .-) nedávám ji pořád ale bohužel nám dost pomáhá v jídelníčku takže jsem za ni ráda

luthien.k
12. črc 2012

@bekulkamama no vidíš, a my se obejdeme zcela bez ní 🙂

bekulkamama
19. črc 2012

@luthien.k závidím, nám to moc chutná a moje dr. mi to dovolila v míře jak to podávám takže nevidím problém... ale už bych to chtěla mít za sebou to všechno, než půjde do školky aby už měl dietu pryč a byl už pomali zvyklý zpět na na mléčné aji ale školka naštěstí má diety a vyjde nám kdyžtak vstříc... vy to máte na jak dlouho? já myslela že už to máte za sebou

luthien.k
19. črc 2012

@bekulkamama u nás stále přísně dietuje mladší syn, starší už sem tam někde něco slupne (u sousedů atd.)
a vypadá to bez reakce, chystám se otestovat systematicky. Jinak kdybych si nechala radit a schvalovat jídelníček od dr., tak bych se asi s řešením potíží kluků daleko nedostala... 😉

katkaajurko
20. črc 2012

ahojte,chcem sa spytat, mliecko Neocate mozem aj trosku ohriat??

azarijka
22. črc 2012

@luthien.k ahoj, prostim ta niekde si pisala ze sa moze pit ryzove mlieko s calciom z DM, a to aj pri alergii na BKM?? ci len pri intolerancii laktozy? lebo ja ho nekupujem lebo v zlozeni je pisana mliecna bielkovina ☹ tak neviem ci ho mozeme pit alebo nie... dakujem

kaja73
22. črc 2012

@azarijka ja kupujem ryzove mlieko s calciom v DM ku /rice drink/ a ziadnu mliecnu bielkovinu v zlozeni nepisu-pije ho moj syn alergicky na mlieko-od 8m-teda vtedy pil bez calcia a od roku s calciom.

azarijka
22. črc 2012

@kaja73 je tam "prirodzena mliecna bielkovina" napisane..... tak som zmätena 😀 😀 😀

kaja73
22. črc 2012

@azarijka od alnatury tam nic take pisane nie je-obsah bielkoviny 0,1g z toho mliecna bielkovina 0,0g-toto je tam presne napisane 😉

azarijka
22. črc 2012

@kaja73 ze by som to niekolkokrat zle citala 😀 aj to je mozne 😀 😀 😀 ked budem najblizsie v DM tak sa na to kuknem....
ja som tak kupila v lekarni Pohankovy najom a doma som zistila ze obsahuje kazein 😖

kaja73
22. črc 2012

@azarijka Alnatura RIce drink ci uz s , alebo bez calcia,je na 100% vhodny pre BKM alergika.
mozno ta zmiatlo, ze tam je spomenuta mliecna bielkovina-ale pozri si aj jej obsah-0,0g 🙂-mam to doma tak som to presne pozrela.