Alergie na kravské mléko (bezmlečná diéta) - co vařit?

ela2
11. lis 2009

Ahojky, Lucinka ma 3 mesice a kousek, je plne kojena, a prave nam Dr. sdelila, ze ma alergii na kravske mleko (mela opakovane krev ve stolicce). Musim ji dat za pravdu, nebot i v tehu, mi mleko delalo neplechu, a po vysazeni mlecnych vyrobku krev ze stolicky zcela zmizela. Protoze je ale Lucinka plne kojena, musim se stravovat proste bez mleka, tzn, vynechat maslo a vubec vsechny potraviny i ty, kde je mleko obsazeno pouze stopove. Beznadejne hledam knihu s recepty na netu, vzdy je ale soucasne i bezlepkova. Mate nekdo takovou zkusenost? Poradil byste jakou knihu s recepty zakoupit, ci prispel s recepty, ci dobrou radou? diky moc!

martinka.pida
1. črc 2011

@luthien.k Já myslim, že ještě určitě napíšu 🙂.
Kdyby si měla třeba nějaké recepty na vaření a pečení, tak bych ti byla hrozně vděčná 😉.

martinka.pida
1. črc 2011

@luthien.k Jinak přeji krásný víkend a ještě jednou moc děkuji 🙂

evulina1
2. črc 2011

@luthien.k , Včera byla Lucka protivná, kňourala, myslela jsem že je nevyspalá,ale dneska asi tuším, že ji bolelo bříško, protože dneska je taky protivná a půl hodiny v kočárku prořvala a kroutila se. Asi zase bříško. A taky má od rána rudé tvářičky☹. Takže jogurt přestávám dávat. Stolice se mi znála normální. Výsledky by měli být ve čtvrtek, tak počkám na ně. Když budou negativní, tak zase začnu znovu s jogurtem od začátku.

luthien.k
2. črc 2011

@evulina1 , tak to bohužel vypadá na reakci, udělej to, jak píšeš.

@martinka.pida , nevím, co už od Věry máš, ale já moc extra HA receptů nemám, prostě vždy před nákupem kouknu do HA seznamu a pak kombinuju a vařím dle fantazie...

zofrinka
2. črc 2011

Ahojte!!! Tiež mi malej zistili alergiu na BKM, no potom sme sa dostali na alergológiu a...................už alergiu nemá!!!!!! Čo Vám chcem ale oradiť, čo mi povedala moja lekárka!!! Ak budete bábätku stále dávať probiotiká, najleošie kvapky BIO Gaya, tak sa alergie môžete zbaviť!!! My sme živý príklad, zistili ju KAtke, keď mala 4 mesiace, dnes má 9 a po alergii ani stopy!!!!!!!!!!!!

laduse
5. črc 2011

Všechny Vás zdravím...a je tooo🙂
Právě jsme zjistily,že dcera 3,5 let má alergii na kravské mléko...občas se osypala lehkým exémem,při vyšetřením na kožním mi bylo zděleno,že má atopický exém a ať sleduji co jí atd...nechala jsem jí vyšetřit na alergologii...no a výsledek mě totálně porazil...protože nemám vůbec tušení jak vysvětlit Adélce,že si nemůže dát svoje oblíbené jogurty,sýry...a to nemluvím o dobrůtkách..jako je kinder vajíčko🙂)))....a pít mlíko z krabice...a pořát mě napadají další a další věci.
včera jsem byla pro výsledky a jsem z toho celá nesvá..celý den sedím a projíždím všechny možný stránky o alergii o jídle..sojové mléko,rýžové mléko,kokosové mléko....uf

andy24
5. črc 2011

@laduse tak to já znám.Nejhorší je že malá vidí u starší dcery že to jí tak je u nás řev.Včera jedla ta starší jogurt-kostíci ta malá u ní stála a řvala že to chce taky.Tak jsem jí po pul roce dala ochutnat a tet čekáme na reakci.U nás se alergie projevovala prujmem a bolením břicha.No tak tet uvidíme.Na rýžový mléko si zvykla,nestačím ho kupovat 🙂

vojtisek2007
5. črc 2011

@laduse jé tak to jsme na tom hodně podobně - my to víme asi už dva měsíce - nám zase Elis blinkala - občas, ale už rok a nikdo netušil z čeho, testy jí nikdo neudělal, takže jsme vysadili mléčné a bylo to - zmizlo bliknání i ekzém, který jí trápil od mala - ale je to boj - žádný oblíbený jogurtek,čokoládička,máslo a sýry naštěstí nikdy jíst nechtěla....mléko kupuju rýžové v DMku - první krabice byla taková jako že asi ne,ale zvykla si, dávám jí ho i do jídla - tam kde my máme smetanu nebo mlíko,má ona rýžové, snažím se, aby neviděla, že má jinou přípravu jídla než my...vynechávám i vajíčka (místo vajíčka dávám lžíci kuk.škrobu + lžíci vody) a jde to.
Horší bylo naučit okolí - aby jí necpali sušenkama,čokoládou,pribińákama apod....souběžně jsem mléčné výrobky omezila i u syna, býval také hodně zahleněný, tak mu to jen prospěje.
Jinak na alergologii jdeme až v srpnu (šílený čekací lhůty), tak tam se snad definitivně dozvíme co a jak...a pak hlavně budeme mít papír do školky, kvůli dietě...tam je to taky boj, zatím.
Jestli budeš chtít s něčím poradit - tak se obra´t na - luthien.k - je v tom fakt machr 🙂, taky mi hodně ze začátku poradila

laduse
5. črc 2011

@andy24 🙂)))) No mazec..největší peklo bude ve školce....joooo a kostík- o tom jsem slyšela v televizi i někde četla,že je to nejhorší jogurt ze všech🙂)) tak bacha🙂)))

laduse
5. črc 2011

@vojtisek2007 Ahojky🙂)) Nooo školka,to bude mazec teprv..jakmile Aďa uvidí,že děti jí třeba něco jiného...no nevím jak jí to vysvětlí....do DM-ka se chystám ve čtvrtek..okouknout a nakoupit vzorky všeho možného i nemožného...zatím lehce panikařím..a když čtu všechno možné o alergii na BKM tak mám husí kůži...je zvláštní,že Aďa průjem měla jen 1 za ty 3,5 roků...a osypala se úplně malilinkatým exémem jen občas,spíš takovou mini krupičkou a asi 5 malilinkatých suchých flíčků...stejně mi to nedalo a šla na kožní...a dostat se na alergologii??? čekala jsem 3 měsíce🙂)))...je ale fakt,že Aďa je furt zahleněná a trpí na rýmy...v září jí maj trhat nosní mandli,protože jsme byly na vyšetření a má jí zvětšenou-myslela jsem si,i naše dětská doktorka-že to zahlenění bude tím...nooo teď tak přemýšlím,že to bude i tím mlíkem...Sakryš,jak jí vysvětlím,že už nedostane kindr mléčný řez??? hups...dneska jsem jí radši ani nebrala do obchodu.....Jo a ještě musím říct,že to tady je super,dočetla jsem se od Vás všech hodně zajímavého...DÍKY🙂

vojtisek2007
5. črc 2011

@laduse hele ono to nebude zas až tak horký...elis se to taky naučila, bonbóny kupujeme medvíky,tic-tac,sisinky a pod...sušenky ve zdravé výživě - aby byli bez vajec, už sama si umí říct že tohle nesmí, ikdyž ne vždycky odolá když nejsem nablízku, tak lokne mlíko z krabice z ledničky a pak provinile kouká a povídá mi - maminko,když já musela 🙂 - ikdyž nic zatím potvrzeno nemáme...ve školce je boj, protože žádnou dietu nepřijímají a dítě vyloučí ze školky - nesmí si nosit ani vlastní jídlo, zatím jsem domluvená jen s učitelkama ve třídě, že když je mlíko, nebo máslo ...vyloženě co jí dát nemusí, tak jí to nedávají - že je omáčka ve které je smetana bohužel neovlivním....tu jí dát musí, ale až budu mít nějakej papír z alergologii jen tak se odbýt nenechám a poženu to kamkoliv, já chápu, že dneska je alergií a intolerancí tolik, že by mohli za chvilku vařit pro každé dítě zvlášt - což při 120 obědech jde těžko, ale chci si aspoň prosadit vlastní jídlo do školky...ač to zatím nikomu co vím neumožnili... 😠 😠 😠 dítě vyloučili a mohlo jít až ten poslední předškolní rok a to si ho maminka musela na jídlo vozit domů - nesměl si své jídlo do školky přinést....
My te´d máme zase problémy se střevama/trávením či co - hlavně v noci, kroutí se bolestí, brečí....dáváme probiotika a laktobacily,ale asi budeme muset k dr. to zkonzultovat...to vaše zahlenění bych z 90% pričetla tomu mléku a mléčným výrobkům, syn už je téměř v poho, jak jsem mu konzumování zkrouhla a že mi promarodil letos od října do dubna....

luthien.k
7. črc 2011

@laduse, ahoj, jen pár poznámek - alergie na BKMse může projevovat "jen" jako časté nemoci HCD. Pozor na sóju a výrobky z ní, při problému s BKM se nedoporučuje ani sója kvůli častému souběhu těchto alergií. Jinak se neboj, že to bez mléka nejde - jde - navíc na takových výrobcích jako kinder mléčný řez není pro dítě nic zdravého a hodnotného, i když to dítě nemá alergii na BKM 😉 Nějaké tipy viz. IP.

luthien.k
7. črc 2011

@vojtisek2007 , ahoj, tak jste se ve školce přece jen něčeho dobrali, jo? Pomohla Věrka?

laduse
7. črc 2011

@luthien.k 🙂)))) Ahojky🙂 Ono ani nejde o to jestli je kindr mléčný řez a tyhle ty nesmysly zdravé..nebo ne...spíš o to,že je to prostě dobrota🙂))) u Adélky jsem vždycky dbala na to,aby měla pestrou a zdravou stravu. Ale některé "dobroty"🙂 jsme si prostě odpustit nemohly🙂
Dnes už nepanikařím,byla to jen taková počáteční reakce,už je to dobrý🙂))
Jen se tě zeptám...nemáš nějaké pečivo???...skoro včechno co jsem měla v ruce a lustrovala složení...mají..."může obsahovat stopy mléka".....a ještě co jogurt? všude jsou jen sojový,a to jak říkáš,nechci moc ryskovat....tak jen jestli nemáš něco vyzkoušené.-)....Díky moc.

luthien.k
7. črc 2011

@laduse, stopy mléka nevadí, to tam výrobce musí napsat, když se v té výrobně vyrábí i něco, co BKM obsahuje atd. Na složení pečiva tedy nesmí být, že obsahuje mléko, sušené mléko, syrovátku, kasein, kaseinát apod. Pak taky tu sójovou mouku, s otazníkem je obsah lecitinu, ten se vyrábí převážně ze sóji (i když to u něj není napsané) a ten je také velmi častý ve složení, zejména u sladkostí. Zezačátku bych vynechala i ten.
Jogurt se samozřejmě nesmí, jako alternativu doporučuju uvařit rýžový pudink viz. recept v IP nebo koupit rýžový dezer Kika nebo Amunáček, ve zdravé výživě Ti ho jistě objednají (u nás ho vozí jen speciálně pro nás), pokud ho nemají na prodejně. Je v různých příchutích a je to dobré 🙂

laduse
7. črc 2011

@luthien.k ..Jsi zlatá..a koukám..totální profík🙂))))...a co takhle ..kyselina mléčná???

luthien.k
7. črc 2011

@laduse , kyselina mléčná nevadí, ta neobsahuje bílkovinu kravského mléka, je produktem mléčného kvašení, ale u toho nemusí být nutně přítomné mléko (třeba když se dělá kysané zelí 😉)
No já se tomuto věnuju v postatě jako koníčku už dva roky - alergie u dětí, atopický ekzém a s tím související problémy (koliky atd.) 🙂

vojtisek2007
7. črc 2011

@luthien.k ahoj, ve školce jsme se nedobrali ničeho - mám jen tajnou domluvu s našima učitelkama ve třídě - když mají v jídelníčku mlíko - má Eliška ve školce svoje rýžový a to jí připraví - aby ona to neviděla a ostatní děti taky ne...když je chleba s máslem a vajíčkem, má tam kousek šunky...apod...ale je to jen na přístupu učitelky...ředitelka řekla, že se mnou bude diskutovat, až budeme mít nějaký papír ohledně diety z alergologii, tam jedeme až 8.8., tak doufám, že se to zlepší a ne jen pro nás, ale tak celkově pro "odlišné" děti ve školce.....a mimichodem - zaskakující učitelka nic netušila o naší úmluvě a dala Elišce dva hrnečky mlíka - samo si madam i přidala...a nic jí nebylo..neosypala se ani nezvracela...je to možný ?

luthien.k
7. črc 2011

@vojtisek2007, je to možný, když vaším hlavním projevem je ta nemocnost... Reakce může nastat později nebo spíš až po delším podávání BKM. Tak jsem moc zvědavá, jak dopadnete na alergologii.

vojtisek2007
7. črc 2011

@luthien.k no jo,ale Eliška nebyla nemocná vůbec....právě že se vždycky osypala ekzémem a zvracela...fakt stačí aby se podívala na jogurt a blinká...učitelka povídala, že jim dávají odtučněný - tak ale to si myslím že je jedno jestli plnotučný nebo odtučněný, když je kravský, že jo 😀 😀 😀 taky jsem na tu alergo zvědavá a už budeme mít něco hmatatelnýho v ruce...jako okolí mi furt nevěří a cpou jí čokoládou a jogurtama když to nevidím horem dolem....omezila jsem jiim k ní přístup 😝 😝 😝 😝 ale je to s nima boj, včetně manžela, co jí s přehledem udělá kakao z kravskýho mlíka a ještě jí k tomu namaže rohlík medem...no je to zdravý, on to taky jedl když byl malej a je to 😠 😠 😠 😠 tenhle přístup je snad ještě horší než samotná alergie...

luthien.k
7. črc 2011

@vojtisek2007, jeje, promiň, ony se mi ty dětičky trochu pletou, já měla za to, že malá reagovala tou nemocností 😅
Dávají jím odtučněné jogurty ve školce? Tak to je teda dost velká hloupost, děti potřebují jíst kvalitní, tučné jogurty, protože pro jejich vývoj jsou právě ty tuky dost důležité.
Jinak s tím okolím to máš opravdu těžké - to opravdu nevidí, že objektivně jí ta dieta prospěla???
Jak dlouho ji držíte? Ona někdy imunita vyzraje ze dne na den, takže jestli nijak na tu dávku BKM nereagovala, tak je skutečně možné, že alergie mizí 😉

vojtisek2007
7. črc 2011

@luthien.k nemocnej byl pořád Vojta, už je o 100% lepší, dietu dodržuje jen trochu, dietu u Elis se snažíme držet od března - ale jak píšu, ne 100%, ve školce se to nedá ☹ a manžel a babičky a tetičky jaksi nechápou, že ta dieta je pro její dobro, takže bez mého dohledu smí všechno....něco naštěstí sama odmítá a nepozře - sýry,máslo, čoko-sušenku....a to odtučněný jim dávají mlíko, ne jogurty.....opravdu vypila ve školce k obědu - měli žemlovku - takže tam byli i vejce - dva hrnečky kakaa z normálního mlíka a nic ani pupínek, ani bolest břicha, ani zvracení.....což mě přivádí k tomu, že posledních 14dnů jí asi trápí zažívání - když jí ještě po 18hod, tak celou noc prořve a kroutíí se a ve finále strašně prdí...pokud po 18té má jen ovoce nebo zeleninu, žádný problém není....tak nevím, jestli to volat dr nebo ne ?nebo dát něco na zažívání - Lefax nebo tak něco

luthien.k
8. črc 2011

@vojtisek2007 , no jak říkám, se mi ty děti pletou, ono to už jde do pěkných desítek a desítek, co jsem tu na MK potkala 😅
Na to zažívání by bylo asi nejlepší nedělat to, co vadí a holt dávat večer jen lehká jídla... Ale za konzultaci s dr. nic nedáš.
S tím odtučněným mlíkem nebo jogurty - to je fuk, je to blbost tak jako tak.

laduse
18. črc 2011

Dámy...a je to v pytli...máme podezření na infekční mononukleózu...zítra jdem na odběry a uvidí se co a jak...modlím se aby to byla "jen" angína...takže k bezmléčné dietě..jsem projistotu přidala...dietu mononukleózovou...a šlak mě tref...
Ale dietu bezmléčnou už zvládáme jako nic...Adélka si už uvědomila,že to nemůže a tamto taky ne...a už to ani nechce..takže tohle máme v merku🙂)))

luthien.k
18. črc 2011

@laduse , Adélka je šikulka a držím pěsti, ať dobře dopadnete!!!

vojtisek2007
19. črc 2011

@laduse Vojtík prodělal monču teď zjara, takže Elis byla nemléčné a vojta na mononukleozove 🙂 da se to, hlavně záleží jak hodně špatně vyjdou jaterní testy...ale nebylo to nic hroznýho, držím pěstičky, ať vám to dobře dopadne...

laduse
20. črc 2011

jupíííííí......byla to "jen" angína...ale doktorka mě teda vyděsila...🙂)))...holky,díky za podporu...já vždycky tak panikařím🙂)))))))))))))))))))

laduse
20. črc 2011

@vojtisek2007 ...jak tak koukám,tak máš pěknej záhul🙂))))....ale vidím,že největší problémy s okolím...no já to vyřešila rázně....jestli se dozvím,že někdo...kdokoliv dal Adélce něco s mlékem..sekám ruce,dávám facky...ataaaak🙂))....nejhorší je tchýně-podotýkám...divný člověk...jako nic proti tchýním,ale je prostě divná a té jsem řekla,že Adélku nebude vídat...jestli se něco dozvim a šmitec.(a dozvím,kdyby se reakcí osypala exemem)..a můj manžel (jsme v rozvodovém řízení)....mi slíbil,že když jí bude mít na víkendy,že na všechno dohlídne....dala jsem mu totální seznam co má nakoupit atd🙂)))....naštěstí,je to zodpovědnej táta-alespoň něco..hihiii🙂)))....jinak říkám..facky,jinak to nejde....držím palce,ať se okolí u tebe vzpamatuje.

vojtisek2007
20. črc 2011

@laduse no tak to jsem ráda, že vám to dopadlo dobře - Vojtovi na to přišli pozdě, měli jsme dětskou na baterky, od října pořád marodil, cpala mu furt antibiotika, když už měl asi šestý nebo sedmý - bez jakýhokoliv výtěru,náběru apod....ač jsem si o ně říkala - jsem ho přehlásila k jinýmu dr., ten hned při první návštěvě udělal všechny odběry a tak a právě podle jaterních testů zjistil, že vlastně přechodil mononukleozu, a žel bohu se mu zánět usadil na uzlinách, takže se ještě dneska každý ráno budí s boulema na krku jak tenisový míčky....ale ustupuje to, naštěstí, takže bud ráda, že doktorka koná, kdy je třeba...
Že se vzpamatuje okolí pochybuju, mají prostě všichni svůj názor a hotovo - no co, každý dítě občas zvrací a má vyrážku, tak proč hned lítat po doktorech a držet nějaký diety...ach jo, naštěstí ví Eliška co jí nedělá dobře a nesní to - třeba máslo, to by jí museli mučit aby ho pozřela, ale když jí nabídnou kr.jogurt prostě neodolá, ač ví, že má v lednici svoje amunáčky...jinak je ted osypaná až běda, hlídá je nejstarší syn - který tedy její dietu striktně dodržuje a prý nic nesnědla, tak nevím, ona taky povídala, že si nic potají nevzala....občas mi z toho všeho už šibe....

jjjb
22. črc 2011

@luthien.k ahojky, tak máme výsledky od mudry, jestli si pamatuješ zvracela mi po jogurtech, ale po nutrilonu a tvarohách to bylo ok. |Nelča má potvrzenou alergii na kravskou bílkovinu, mléčnou bílkovinu, mléčný cukr a já nevím co ještě. Vůbec se v tom nevyznám a přiznám se, že ani mezi tady těma co jsem vypsala netuším jaký je rozdíl atd. Neměla jsem čas jít k mudře a pořádně se s ní o tom pobavit atd, přijeli jsme z dovolené a marodíme 😒 Jen co jsem si zapamatovala a stihla napsat, tak hodnoty máme prý dost vysoké, říkala že norma u všeho by měla být 1 a my máme 3,3 * 3,35 * 2,8 * 2,9 * 5,24 * 1,15. Zatím máme vše mléčné vysadit(to jsem udělala už dávno, zustal ji jen nutrilon) a koupila jsem spešl nutrilon. Mrku do zdravé výživy co kozího se dá sehnat, protože fakt netuším co ji na ten chleba namažu... ☹