Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

babulinkab
23. čer 2011

@pelenka ještě mně napadá, kdyby se to oprahlo na cibulce, pak použít místo uzeniny do zapečených brambor nebo těstovin

xvitk101
23. čer 2011

Dneska jsem dělala špaldové palačinky plněné špenátem na červeném víně se slaninou a nivou a druhá varianta byla kuřecí játra s rajčaty a provensálským koření sypaná parmazánem.
@pelenka Z konzervy bych udělala české rizoto.

berenika39
23. čer 2011

ahoj, jdu si pro radu: mám čerstvé maso. chci ho naložit na gril. ale grilovat se bude až v sobotu. Když ho dneska naložím, vydrží jen v lednici do soboty večer? Nebo se to dá zamrazit? Nebude to pak blééé?
Moc nemám s grilováním zkušenosti. děkuju🙂

vojtisek2007
23. čer 2011

@berenika39 taky nakládáme na dva,tři dny dopředu úplně v pohodě - olivový olej, steakové koření od kotány....do tohodle nakládáme kuřecí, je pak vynikající 🙂

katka_mel
23. čer 2011

@berenika39 Ahoj. Já jsem dnes taky nakládala. A v lednici Ti to určitě vydrží i dýl. A dokonce to bude i lépe chutnat, než kdybys to nakládala až zítra. 😉 😝

aaadus
23. čer 2011

@pelenka Zapečené rizoto
Na pánvi osmahnout cibule, na to dátj maso s konezrvy. Přidat zeleninu dle chuti (lečo, fazole, sterilovaná paprika atd.), protlak nebo kečup a chvíli podusíme. Dáme na pekáč, přidáme hrnek rýže (neuvařené), hrnky vody a pečeme dozlatova dokud nic neteče

berenika39
23. čer 2011

@katka_mel
@vojtisek2007
fakt? udělaly jste mi radost. já se bála, abych někoho neotrávila. tak jdu na to. díkes!

weri1
23. čer 2011

@berenika39 jj klidně to už nalož 😉

berenika39
23. čer 2011

@weri1 hotovo! 😀

pet.s
24. čer 2011

Ještě holky nějaké tipy na večeře? pomazánky, saláty? jedeme k našim na chatu, tak se musím postarat o jídlo,aby si máma opočinula.

pet.s
24. čer 2011

nemáte někdo recept na kuřecí plátky se sosýkem, k tomu bych chtěla šťouchané brambory.

babulinkab
24. čer 2011

kuřecí prsíčka zapečená s broskví, šunkou, sýrem a brambory

romana29
24. čer 2011

Asi játra s rýží

moudivlacek
24. čer 2011

budu muset neco vymyslet ze zbytku z lednici 😀 bud testoviny se zeleninkou a syrem,nebo zapecene fr brambory, zitra odjizdime na tri tydny na chatu,tak se desim, kolik stranek tady za tu dobu pribude 😀 😀 😀

mirisek81
24. čer 2011

U nas dnes smazeny kvetak

kammka
24. čer 2011

já mám v loednici rajskou, plněné papriky, masové kuličky a kotel vývaru, extra v míse vařené maso. tak dnes dám část do mrazáku nebo zavařím a část sníme k večeři..asi udělám polívku - nějakou hustší zeleninovou, možná bramborajdu.

janicka1984
24. čer 2011

u nás dnes uzený vepřový ocásek a bramborová kaše

kammka
24. čer 2011

@pelenka pokrájet, na cibulce podusit , přidat mraženou zeleninu LEČO, k tomu oregano, rajský protlak nebo kečup, lze nejen jako omajda na těstoviny, ale i jako omajda na zapékání, super s těma bramborama..
nebo prostě uvařit brambory a k tomu to maso z konzevy..
nebo gulášovou polívku..

gabriel01
24. čer 2011

Ahojky, dneska to bude asi pečené kuře s bramborama 🙂. A chutě mám taky a pořádný 🙂

pet.s
24. čer 2011

holky mě šlehne, totálně jsem zkazila sós pod kuřecími plátkytakže mám ted jen suché kuřecí plátky, poradíte někdo jak k tomu něco vyrobit, čím by se daly polít brambory? moje babička dělala takovou výbornou šťávu pod maso, ale já už zapomněla jak.-(((

gabulle
24. čer 2011

zalezi jaky mate chute,jabych vyrobila neco ze sojovky solamilu vody a treba porku tak jako trochu do ciny,
nebo rozpustila kostku bud takovy ty silny štavy pod maso nebo neco takovyho nevim jestli jsem ti moc poradila

kammka
24. čer 2011

@pet.s tak k tomu udělej jen nějakou dušenou zeleninu a dej pod ní víc másla....a třeba trošku bylinek, klidně třeba špetku oregana, nebo provensálské..

pelenka
24. čer 2011

@pet.s Ahoj, mám ve wordu asi 14 stránek salátů z takových těch přeposílacích mailů, tak pokud chceš, můžu poslat...

pelenka
24. čer 2011

Jinak všem moc děkuji za konzervové rady, snad se s tím nějak poperu🙂

blandik
24. čer 2011

@eriska,@reruna - děkuji za recept na perník. O víkendu vyzkouším.

eriska
24. čer 2011

@pet.s já bych udělala sýrovou omajdu, na máslíčku podusit cibulku, když bude lehce do zlatova, přihodit taveňák nebo strouhaný jakýkoliv sýrek, nechat rozpustit, zalít smetanou a dochutit česnek a bylinkami🙂
pomazánky, my milujeme třeba z pečeného masa, to umeleš s cibulkou, nakládanou okurkou, dle chuti a dochutíš plnotučnou hořčicí, solí a pepřem,
@pelenka jak píšou holky, já dělám rizoto, na cibulce osmahnu mražený hrášek, kukuřici, mrkev, pak přidám vepřovku, prohřeju a smíchám v pánvičce s vařenou rýží, na talíři posypu sýrem a manža si dodává kečup...tutéž směs dělám na těstoviny, jen do ní přidám kečup

u nás dneska květák se zbytky z lednice😀D

holky, taky prosím pomoc..zítra jdeme na grilovačku a já bych chtěla přinést nějakou dobrotku..poraďte..🙂))sladké, slané, to je jedno, hlavně, aby to bylo dobré a rychlé

aaadus
24. čer 2011

Boloňské špagety. A zítra vařím pro 8 lidí - tomatová polévka s parmezánovými nočky, kuře ve slavnostním obleku, brambory, šopák nebo okurky se zakysanou smetanou (ať si každý vezme na co bude mít chuť).

boobinka
24. čer 2011

játrová omáčka s rýží...

xvitk101
24. čer 2011

@pet.s udělala bych třeba jen bylinkové máslo (máslo, provensálské koření, malinko osolit, případně přidat utřený česnek) nebo k tomu udělala zeleninový salátek a pokud trváš na omáčce, tak na olivovým oleji zpěnit cibuli, nechat jí dozlatova, přidat mouku, osolit a opepřit, zalít vývarem nebo masoxem, provařit a nakonec přes sítko propasírovat

miriska
24. čer 2011

@eriska a co pizza šnečky z listového těsta? myslím že už se o tom tady aji psalo. Já to ráda dělám návštěvám....nebo sýrovou roládku, krájím ji na plátky který dám na kolečko bagety, budu ji dělat na nedělní oslavu, nebo plněný Hermelín....

my jsme měli od včera mexické fazole a k večeři palačinky s nutelou, banány, zakys. smetanou a šlehačkou