Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pitruskaskarolinkou
28. čer 2011

čočka nakyselo, párek, vajo a chleba 😎

kammka
28. čer 2011

mně dnes obídek vaří bistro fit apetit, smažený hermelínek s brambůrkama a fazolkama, donesou mi to za 3/4 hodinky, už se těším...to jsou holt ty pracující matky..

verunka8
28. čer 2011

fazolová polévka, pečené kuře s rýží

babulinkab
28. čer 2011

kuřecí vývar
kuřecí nudličky na cibulce, dušená mrkev, brambory v páře s pažitkou

petrusam
28. čer 2011

plněné papriky s rýží

alenv
28. čer 2011

vepřová panenka na citronech..a k obědu bude sushi

eriska
28. čer 2011

@alenv ahojky, jak děláš panenku na citronech?

my dneska krůtí řízky v jogurtu a vařený brambůrek, k tomu rajčatový salátek

brusinka.pusinka
28. čer 2011

dnešní mňamina ke gulášku jsme dodělali čočkovou lehkou polévku 😉 😀 😀 😀

alenv
28. čer 2011

@eriska vemeš nejlépe dvě vepřové panenky, osolíš opepřík(má být citronový pepř) dávám normální poliješ štávou z jednoho citronu pokapeš olivovým olejem a necháš hodku odležet.. já mám přes noc.
Pak z prudka osmahneš a dáš do zapékací misky pokapeš ještě olivovým olejem a obložíš plátkama citronu a posypeš cukrem.. pečeš asi na 180 stupnů.. cukr jsem ještě dodávala podle chuti pak do toho výpeku, který zjemníš máslem a moukou🙂 já to moc nemusím,ale přítel to vyžaduje.. k tomu dělám opečený brambor

alenv
28. čer 2011

@eriska jo a ještě pokapej worcesterovou omáčkou

aaadus
28. čer 2011

Smažený květák a nový brambor

klara.t
28. čer 2011

gnocchi s omáčkou z listového špenátu, nivy a smetany - je možné nivu vynechat, nebo tam dát i orestované kostičky masa. moc moc dobré.
zítra budu vařit žampionový krém (poprvé) a možná připravím ještě obalované žampiony.

weri1
28. čer 2011

@klara.t můžu vědět recept, ale to asi se podusí špenát a dá se smetana viď? a ty gnocchi kupuješ nebo děláš?

klara.t
29. čer 2011

Já nakrájím asi 4 stroužky česneku na plátky a na troše oleje je osmahnu do mírně hněda, v tů chvíli tam nasypu pytlík špenátových listů v těch kuličkách (ne drcený špenát) a nechám povolit. Pak, když už to bylo rozměklé jsem na to rozdrobila nivu (chcte to jí ale nastrouhat), nechala jí rozpustit a zalila šlehačkou (asi jedna a půl, dávám asi 12%) a nechala provařit chvilku. Těsně před koncem jsem do vařící vody hodila gnocchi - kupované. Jsou pak hned hotové. Nijak jsem nedochucovala. Jen tam pak přidala maso - vedle na pánvi orestované,, ale uznali jsme s manželem, že i bez něj je to dobré a dost syté, tak ho tam příště nedám. Pak jsem to smíchala vše dohromady. Gnocchi bylo 1 kg a měli jsme tím pádem oběd na dva dny pro dva lidi. @weri1

aaadus
29. čer 2011

Rýžový nákyp s meruňkama a banánová buchta

mikkisek
29. čer 2011

ptáčky s rýží
holky, prosím, myslíte že můžu cizrnu a bulgur když kojím? Díky

kammka
29. čer 2011

@mikkisek mnooo, řekla bych, že cizrna bude nadýmat.. bulgur asi míň, když bude hodně uvařený..na snížení nadýmání je dobré cizrnu namočit do vody s bobkovým listem,pak vodu slít a vařit v čisté vodě...

reruna
29. čer 2011

pečená kuřecí prsa, těstoviny, meruňkový kompot, ke svačině koláč s malinami a rybízem a drobenkou
@mikkisek ten bulgur by snad nadýmat neměl, cizrna jo, ale někomu to nevadí, tak uvař tak, jak radí @kammka a trochu vyzkoušej, mimčo už mělo 3 měsíce... já jsem třeba nemohla nadýmavého nic, ale kámoška klidně jedla luštěniny už v šestinedělí... já jsem se odvážila až po půl roce

miriska
29. čer 2011

my máme dneska smaženou cuketu a květák, br. kaše, domácí tatarka a rajčatový salát s cibulkou

aemmi
29. čer 2011

@mikkisek bulgur nedýmavej nebude 😉 ale ta cizrna asi jo, taky se doporučuje ji hodně dlouho nechat namočenou, nebo vůbec nejlepší je předklíčená 😉 a až pak uvařit.

kammka
29. čer 2011

@reruna ..já až po skončení kojení, to se mi o čočce a fazolích i zdálo, ale zážitky z prvních čtyř měsíců byly tak silné, že jsem se bála na luštěniny jen kouknout.. ale totéž dělala i zelenina, hlavně rajčata a papriky.. a až později jsem se dozvěděla, že nadýmat může i mléko, a to nám ho dávali v porodnici ke sváčám navíc..s čerstvýma rohlíkama,,.....já pak po celou dobu kojení vypila cca litr denně....
@mikkisek to si asi nevybereš, když je miminko háklivý, vadí mu všechno možný...musíš opatrně vazkoušet..kapičky připravené..

reruna
29. čer 2011

@kammka no jo, já mám pocitt, že nadýmá snad všechno, u nás to byly i třeba brambory, pečené maso... o zelenině a ovoci nemluvě, luštěniny vůbec.... čerstvé pečivo ani vidět... no ale mě pak přišlo, že už prostě nemám co jiného jíst a při kojení se má jíst pestře, tak jak jsme najli na příkrmy, tak jsem to začala zkoušet taky, něco jsem přece taky musela jíst... no a zvykli jsme si... a kojím doteď a to už se teda vůbec neomezuju...

brusinka.pusinka
29. čer 2011

tak my dneska byli venku celé dopoledne trajdali jsme po městě a kupovali dáreček pro tatínka. Na obídek jsme si zašly a dali jsme si polívečku s kapaním zeleninkovou a Těstoviny s guláškem ze srdíček 😉 a okurkový salátek 😉 bylo to mňam 😝 😝 Odpoledne jsem pekly na mlsání k večeři šneky
😀

peroli
29. čer 2011

mi dneska kuřecí s kmínovou omáčkou a rýží 🙂

zuhur
29. čer 2011

Tak u nás v pondělí pizza trojhránky. V úterý jsem dělala těstovinový salát, protože jsem byli celou dobu u vody a dnes zapečené šťouchané brambory s mletým masem a rajčaty a zítra asi umřeme hlady, protože se mi za a) nechce vařit a za b) nic mě nenapadá 😀 😀 😀

berenika39
29. čer 2011

dneska jsem zkusila takové placičky z cukety - nastrouhat cuketu, vajíčko,pepř,sůl,česnek, a zahustí se to bramborovým těstem z prášku. osmaží na oleji, stačí jen málo, jsou křupavé a fakt dobré...tak jen jako inspiraci, když se neví, co s cuketou 😉 😉

pet.s
30. čer 2011

@zuhur prosím jak ty zapečené šťouchané brambory s mletým masem děláš?

pet.s
30. čer 2011

Holky,já už nevím,co mám dělat k večeři pro ty moje pubertáky...co děláate vy? pomazánky? teplé jídla? polévky?

gabulle
30. čer 2011

u nas se jde dneska taky na obidek do restaurace,taky se me nechce v tom vedru varit a navic to ma mladej slibeno za vizo
jinak vcera gnnoci se syrovo sunkovou omackou a vecer kuskus se zleninou

brusinka.pusinka
30. čer 2011

@pet.s Já dělám večeře jak co a jak kdy někdy chleby ve vajíčku jindy udělám 2 pomazánky a nadělám chleby , nebo udělám rychlé jídla jako třeba rýži na pánvičce se zeleninou rajským protlakem a salámem , nebo uvařím víc oběda a třeba polívku na večeři a hotovo, ale hodně dělá večeře syn on rád kuchtí tak mu kuchyň přenecháváme 😉 ale teď je vaření málo jsme přes týden sami dvě s princeznou tak je zbytečné tolik vyvařovat 😉
dneska si uděláme jen lehkou polévku se zeleninkou a česnekem a k tomu si dáme ovocný salátek 😉 😀