Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
11. říj 2011

@baradisk 😅 🙂 moc děkuji 😉 jsi milá 😵

baradisk
11. říj 2011

@brusinka.pusinka milá,jé top už mě dlouho nikdo neřekl 😀 😀 😀 ne fakt už sem tolikrat vařila s tvejch receptíku 😉 ale samozřejmě jsou ty další holky šikovný ale ty pro mě tak nějak v tom vaření vyčníváš

kakie
11. říj 2011

Ahoj holky 🙂
vaříte některá v parním hrnci? Nemáte recept na nějakou ňamku? 🙂
Dneska prcek dlabal tresku zapečenou se špenátem, rajčaty a bešamelem s brambůrkama a oliváčem 😉

kammka
11. říj 2011

@baradisk
@brusinka.pusinka jj, vyčníváš 😀

brusinka.pusinka
11. říj 2011

@kakie
Kynuté ovocné knedlíky
250 ml vlažného mléka
špetka soli
trochu cukru
2 vejce
2 lžíce tuku
500g polohrubé mouky
2 lžičky sušeného droždí
Vykrajujeme lžící kousky, prsty těsto roztáhneme, naplníme, zabalíme a dáme do pařáčku na 15 minut.

Kuřecí prsíčka
kuřecí prsíčka na nudličky
bazalka /nebo jiné bylinky/ do nádobky na koření
kuřecí maso nakrájíme na nudličky,do nádobky na koření dáme bazalku,zapneme parní hrnec na 15 minut,v polovině paření maso promícháme a oddělíme od sebe. Až je maso hotové,rozpustíme na pánvi 2PL másla,na kterém pak maso dochutíme kořením /možno přidat cibulku,sojovů omáčku,hořčici,kečup,česnek,kari, nebo zalít smetanou ... krátce prohřejeme a zahustíme Solamylem rozpuštěným ve trošce vody,aby se nám vytvořila omáčka,povaříme minutu.

Vepřové závitky s rýží
2 vepřová plátky se osolí a posypou směsí pěti vůní,naplní se sýrem,cibulí a žampiony,zabalí se a zavážou nití.
Do misky na rýži se dá voda,rýže,sůl,kurkuma,zázvor. Do spodní části se dá rýže a nahoru na další mísu se dají závitky.Rýže se dělá 30min,závitky 40min,dle velikosti. Kořenit může každý dle chuti.

Sýrové bábovičky
Do hrníčku který se vejde do parního hrnce dáme : 100-150 g strouhaného eidamu, 3 vejce, pár plátků krájené šunky, grilovací koření. Vše smíchat, naplnit do olejem vymaštěných hrníčků a pařit 20 min.

Kuličky z mletého masa
Mleté maso jako na karbanátky,nebo do paprik,cibuli,česnek,vajíčko,1 housku(namočenou v trošce vody nebo mléka),sůl.
Vše smíchat,udělat koule,dát do par.hrnce(já dala na vrchní patro,pod ně brambory)a 40 minut pařit.Šťávu co odkapala jsem slila dochutila troškou nivy a obyč.hořčice,povařila,zahustila instantní jíškou,(můžeme dát i zakys.smetanu),polila kuličky a hotovo

Špenát z parního hrnce
Mražený špenát necháme trochu povolit a na půl zmrzlý dáme do misky na rýži,přidáme sůl,česnek,trochu mléka a kousek másla . Do druhého patra dáme brambory a paříme 25 min.Pak promícháme. Dá se zahustit i jíškou nebo vajíčkem.

Čočka z parního hrnce
Předem namočenou čočku dáme i s vodou do misky a do druhého patra mističky / hrníčky vymazané olejem/ s vejci. Paříme 35 minut a pak dáme čočku do hrnce na cibulovou jíšku a necháme asi 15 minut provařit.

Brambory ze zeleninou,kuř. masem a sýrem
Syrové brambory nakrájené na tenké plátky(cca2mm) se naskládají na dno a kolem stěn misky na rýži,osolí se a okmínují,posype se to směsí různé zeleniny a kuř.masem,taky osolené,naskládají se další brambory,osolí a okmínují.
Koření jak je kdo zvyklý.Paříme 35min.,zalijeme to dvěma vajíčkama se sýrem a sýrem taky poklademe. Paříme dalších cca 15min.Můžou být i dvě vrstvy.

Pařená svíčková
3 kuřecí čtvrtky, 2 větší mrkve, 1 petržel a kousek celeru ,1 zakysaná smetana, trošku mouky na zahuštění, koření a sůl na dochucení.
Do prvního patra pařáku dáme nastrouhanou kořenouvou zeleninu, na ni rozříznuté kuřecí čtvrtky bez kůže. Pařák nastavit na 40 min. Po 20. min. přidáme do druhého patra knedlíky. Maso odebereme, zeleninu dáme do šťávy, rozmixujeme a zahustíme zakysanou smetanou s trochou mouky. Dochutíme solí, octem a cukrem.

brusinka.pusinka
11. říj 2011

@kammka
@baradisk 😀 😀 😀 díky jen mě prostě baví vařit a hlavně mám kolem lidičky co rádi papají 😉

kammka
11. říj 2011

@brusinka.pusinka jo to je štěstí.. ten můj chlap si na jídlo neumí najít čas a o víkendu si musím poděkovat za oběd sama, bych ho utloukla.. 😠 😢 😖

brusinka.pusinka
11. říj 2011

@kammka 😀 😀 😀 😀 😀 ale hlavní je že sní a neremcá 😉 hold každej je jinej 😉

kakie
11. říj 2011

@brusinka.pusinka díky 🙂

brusinka.pusinka
11. říj 2011

@kakie není zač 😉

brusinka.pusinka
11. říj 2011

a neodolali jsme si upéct tyčinky 😉

pelenka
11. říj 2011

Tak u nás dnes oběd zapečené brambory a odoledne: smažený květák, žampiony, brambor, pečené kuře v póru a mrkvi, švédské kuličky ikea, plněné papriky v rajčatové omáčce a třešňová bublanina....ne, nezbláznila jsem se, pouze jsem zjistila, že muž v neděli nezavřel mrazák a maso mi šlo naproti, bohudík se nic nezkazilo, ale jestli z tohohle maratonu neporodím, tak fakt věřím, že mám ten pupek z jídla. Právě jsem domyla kuchyň a jsem zralá na krematorium.

lucie77smolek
11. říj 2011

Ahoj holky! 😀 😀 😀
Dnes jsem plánovala uvařit žampiony jako @pelenka
ale nakonec jsem udělala kuřecí maso s houbama,hranolkama a tatarkou. Klukům to velice chutnalo! Hele nevíte nějaký recept na zeleninové ryzoto s brokolicí,ale aby to bylo chutné? Opravdu mi došli nápady🙂

petrusam
11. říj 2011

dneska kuřecí rizeto s kukuřicí, zítra asi sekaná a brambor a salát 🙂

simonceli
12. říj 2011

Dneska máme pečené kuře na másle, šťouchané bramory s cibulkou a jablečný kompot.
Jo a takhle dopadl včera můj dort

kammka
12. říj 2011

@simonceli páni, obídek jste měli super a ten dort vypadá taky velmi chutně.. ty obrázky se daj koupit?? no asi jo..

kammka
12. říj 2011

já na dnešek pro mámu a malou a asi zbyde teda i pro nás, vyndala vepřovou panenku a řekla mámě ať udělá nějaký medailonky s čímkoli, tak hádám, že budou na způsob perkeltu, to je mňamka..
uvidíme, jak malá bude jíst , půlku noci prokašlala..

simonceli
12. říj 2011

@kammka jo jo dají, je to jedlý papír.... to bych nezvládla nějak vykreslit

brusinka.pusinka
12. říj 2011

@simonceli krásný dortík my měli podobný k 1 ročku 😉 a s papírem medovník k 1 ročku 😉, Jsi šikulka

alenv
12. říj 2011

mám vyndané vepřové a nevím co z toho😀 pokud mě nic kloudného nenapadne tak asi udělám řízky 😀

simonceli
12. říj 2011

@brusinka.pusinka no teda ty jsou krásné..... děkuji za chválu....

brusinka.pusinka
12. říj 2011

@alenv a nechceš udělat Dušené vepřové s mrkví a hráškem a brambůrkem 😀

simonceli
12. říj 2011

@alenv http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=98530 dělám toto a je to dobré nebo falešného ptáčka z vepřového http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=61465

handm
12. říj 2011

My máme dneska květákovou hustou polévku s vločkama 🙂

handm
12. říj 2011

Holky, prosím, mám v lednici zbytek kapusty a něco bych potřebovala na zítra z ní vyrobit, i pro prcka...napadá vás něco krom karbanátků?

alenv
12. říj 2011

@brusinka.pusinka no to já bych si dalaaaa. mnam.. ale Aleš by už tak nadšenej nebyl😀 on jedině nezdravě

brusinka.pusinka
12. říj 2011

@alenv tak ho udělej zapečené s bramborem cibulí a smetanou je to mňamina 😉 😀

pelenka
12. říj 2011

@handm tuhle jsem si v letáku albert vystříhla recept na krkovici v kapustě pečenou

alenv
12. říj 2011

@simonceli tak to první vypadá fakt dobře.. to zřejmě udělám.. díky za tip

handm
12. říj 2011

@pelenka člověče, to jsem možná taky viděla... dík za tip...🙂