Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petrusam
19. říj 2011

@moudivlacek díky moc, píšu si .. a určitě vyzkoušíme 😵

scvrcek
19. říj 2011

@moudivlacek jéé, to děláme taky, akorát místo tvarohu dávám jogurt...dělám z tohohle těsta i štrůdl 🙂
jinak u mě dneska buchtičky se šodó a teď ke sváče vinná klobása s chlebem....ale co bude zítra ,to je ve hvězdách ☹

scvrcek
19. říj 2011

@zuhur jůů, ta je krásně zelená, taky ji mám ráda - děláš z mraženého hrášku, že je tak zelená? Já dělám klasickou hrachovku...napíšeš mi, jak ji děláš? Dík moc!

peroli
19. říj 2011

Filípek mi posledních pár dnů nechce vůbec jíst, všechno bojkotuje tak jsem zkusila asi zase po roce koupit skleničku a tu snědl, takže jsme zase na čas zpátky na příkrmech 😒 😅 😖 nadšená z toho nejsem ale hlavně že konečně něco jí.. 😵 Linda se vrátila teprve před chvílí ze školy a pro sebe samu se mi dneska vařit nechtělo takže u nás dneska jen čínský nudle 😅 😀

reruna
19. říj 2011

špagety s mletým masem

zuhur
19. říj 2011

@scvrcek přesně tak - z mraženého hrášku. Tady máš originál recept:

Hrášková polévka
1l zeleninového vývaru
350g mraženého hrášku
2dl smetany (12%)
3 nožičky tenkých párků
40g másla
1 a půl lžíce hladké mouky
1 lžička polévkového koření
mletý bílý pepř
sůl

Hrášek necháme v sítu mírně rozmrznout. V hrnci rozpustíme máslo, přisypeme mouku a za stálého míchání připravíme světlou jíšku. Zředíme ji studeným vývarem, prošleháme a na mírném ohni povaříme asi 10 minut.
Do hrnce přisypeme hrášek, ochutíme polévkovým kořením a vaříme dalších 5 minut. Mezitím nakrájíme párky na špalíky a jejich konce paprskovitě nakrojíme. Položíme je na plech vyložený papírem na pečení a opečeme v troubě vyhřáté na 190°C, dokud se konce párků nezačnou "otvírat".
Z polévky vyjmeme 2 lžíce hrášku a polévku rozmixujeme ponorným tyčovým mixérem. Vešleháme do ní téměř všechnu smetanu, polévku dochutíme solí a pepřem a necháme přejít varem. Nalijeme ji do misek, ozdobíme zbylou smetanou a hráškem a každou porci doplníme opečenými špalíčky párků.

Já jsem párečky nakrájela jen na kolečka a opekla na pánvi. A co se koření týče tak jsem tam dala jen sůl, pepř a trošičku česneku.

simonceli
20. říj 2011

mám 3 plátky vepřové kotlety co z nich? Asi klasika řízek, mě nějak došla inspirace.
včera jsme jinak byly s holkama na tataráku a byl luxusní..... hned bych si dala ještě

kammka
20. říj 2011

@simonceli jéé, já bych to radši udělala na přírodno třeba se šťouchanýma bramborama, nebo na žampionech...mňam...

brusinka.pusinka
20. říj 2011

@simonceli co je naplnit upéct s bramborem , v pekáčku 😉

brusinka.pusinka
20. říj 2011

dneska máme hrachovou kaši s párkem a s vajíčkem a chlebíčkem

simonceli
20. říj 2011

@kammka na přírodno jsme měli teď dva dny maso s bramborovou kaší......

@brusinka.pusinka já nevim..... musím kouknout do kuchařky na něco

brusinka.pusinka
20. říj 2011

@simonceli já bych udělala jednoduše , naplnila vajíčkama se šunkou či uzeninou a hráškem či kukuřicí, a osmahla na pánvi aby se masko zatáhlo do vymazaného pekáčku dala brambory na kolečka a cibulku a položila masko a navch brambory a cibulku a zalila smetanou a zakrila podusila a pak dopekla dozlatova 😉 moje děti i manža to miluje 😉 k tomu zeleninový salátek či kompot 😉

simonceli
20. říj 2011

@brusinka.pusinka zkusím.... díky... brambory předvařuješ? Jak dlouho to péct?

brusinka.pusinka
20. říj 2011

@simonceli nepředvařuji dělám pulcentimetrové kolečka dušením se uvaří v pekáči a v zakrytém asi cca35 minut-45 minut a pak odekrýt a dopéct 😉 Jinak můžeš zalít i třeba ředěným rajským protlakem a nebo rajčatka z plechovky také je to dobré a bez smetany 😉

scvrcek
20. říj 2011

@zuhur díky, tak to se dělá stejně, jako dělám z normálního suchého hrachu..akorát tam nedávám smetanu...někdy ji zkusím, je víc zelená 🙂

zuhur
20. říj 2011

@scvrcek já zase nedělám z normálního hrachu, kvůli manželovi, je tam hodně purinů a to on na dnu nesmí 😖

scvrcek
20. říj 2011

@zuhur aha, no tak to je jasný...ono to z toho syrového aspoň tak nenadýmá, určitě je to lepší a stravitelnější...

monako3
20. říj 2011

ahoj, včera jsem taky dělala hrachovou polévku...dneska mě vůbec nic nenapadá co vařit. Mám doma mleté maso. Tak mě napadají naše klasická jidla, Sekaná, holandský řízek a nebo rajská. Nemáte jiný dobrý recept?

scvrcek
20. říj 2011

@monako3 z mletého dělám ještě špagety 😀 s nastrouhanou mrkní, plechovkou rajčat, cibulí - je to mňamka a když zbyte, tak to smíchám a druhý den recykluju zapečením se sýrem 😀
Nebo karboše, ale to je holt smažený...s kaší taky mňam 🙂

monako3
20. říj 2011

@scvrcek no manžel moc špagety nemusí, tak mu to naschvál dělat nebudu 😀ale snědl by to asi, ale stejně nemám rajčata v konzervě, bych musela jedině spařit čerstvá. A my karboše nemusíme my spíš ten holandský řízek. se sýrem je to lepší. Nooo fakt nevím, zase musím vařit tak, aby to mohl jíst i malý

brusinka.pusinka
20. říj 2011

@monako3 co čevabčiči se štouchaným bramborem ?

scvrcek
20. říj 2011

@brusinka.pusinka kde ty ty nápady furt bereš? čevabčiči mě nenapadlo...asi proto, že ho nedělám 🙂
A nebo to zkusit taky nějak zapéct s bramborama v pekáčku a s něčím?

brusinka.pusinka
20. říj 2011

@scvrcek hold vařím 😉 😀 😀 😀 klidně zapéct s rýži a a zeleninou 😉 nebo s těstovinou a stačí rajský protlak nemusí bít ani rajčata , nebo s bramborem kapustou a mletým maskem také mňamka 😉 i s kysaným zelím jde 😉

brusinka.pusinka
20. říj 2011

@scvrcek nebo i palačinky plněné špenátem a mletým maskem a zapečené se sýrem 😉

scvrcek
20. říj 2011

@brusinka.pusinka no právě u nás se taky denně vaří a právě proto žádný nápad nemáme, jedem furt dokola to samý 😀 to tě fakt obdivuju!

monako3
20. říj 2011

@brusinka.pusinka
@brusinka.pusinka tan čevabčiči není špatný nápad, manžel ho miluje

scvrcek
20. říj 2011

tak jsem se vrhla na tu hráškovou polívku a nevšimla si, že se tam nedává česnek a majoránka, když je to z čerstvého hrášku? Já to tam prdla, no ale tak nechutná to úplně špatně...

brusinka.pusinka
20. říj 2011

dnešní mňamina 😀

fretka
20. říj 2011

Dnes na obed bola kremova dynova polevka 🙂

mochenkaa
20. říj 2011

@monako3 já ráda dělám pórek plněný mletým masem a zastrouhané sýrem. Popřípadě cibuli plněnou mletým masem