• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

16. ledna 2017 
@mikkisek díky :slight_smile:

my dnes večer budem mít opět kančí na smetaně s knedlíkem a zbytek zmrazím, neb jíst to tři dny v kuse, to už není sváteční jídlo, že...navíc se vracíme v pondělí dost pozdě..
a už jsme dnes ráno museli zapnout elektrický ohřívač trubek, zlobilo čerúpadlo, asi si natáhlo ledovou tříšť... :frowning2:
14. lis 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
V pátek tzv. poctivá bramboračka a hovězí guláš s knedlíkem. V sobotu hovězí vývar s játrovými knedlíčky a boloňské špagety. Včera vařil Globus - plněný zelný list s rajskou a knedlíkem a šlehačkový jahodový pohár :dizzy_face: Dnes kuřecí nebo kapří řízek s bramborem nebo žemlovka.
14. lis 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska kapustové závitky s bramborem.
14. lis 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
zbytky z víkendu :grinning:
14. lis 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarunatko já jsem dělala minulý týden tortilly jen na svačinu a plnila jsem je tuňákovu pomazánkou.

Tuňáková pomazánka:

1 jablko - nastrouhané na jemno
1 lžička citronové šťávy
2 plechovky tuňáka ve vlastní šťávě
kousek na jemno nastrouhaného celeru
125 ml majonézy

trošku soli a pepře
plátky sýru a salátu

Vše smícháme do kompaktní pomazánky. Tortilly rozložíme na pracovní ploše, na každou dáme několik plátků sýru, na ně listy salátu a navrch pomazánku. Zarolujte a můžete podávat.
14. lis 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím co vařit,takže jdu hledat tady nějaký recept: :slight_smile:
14. lis 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuřecí čínu s rýží nejspíš :grinning: sice původně jsem chtěla kuřecí kapsy, ale nechce se mi do obchodu, je tam zima :grinning:
14. lis 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen co dům dal, nechce se mi do obchodu :sunglasses: kuřecí rizoto a vývar se zeleninou se zavářkou...
14. lis 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnešní mńaminka Zeleninová polévka a uzené v bramborovém těste a krabí tyčky v bramborovém těstě a zelný salátek :wink:
14. lis 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka to zní lákavě .. krabí tyčky v bramborovém těstě :wink:
14. lis 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrusam je to výborné :wink: malá zblajzla a už spinušká :wink:
14. lis 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka o pár stránek dozadu jsem našla fotku Tvého krémoše, ale recept jsem nenašla, nemohla bys ho vložit?
14. lis 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. lis 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
domácí sekaná s bramborovou kaší,okurkový salát a zeleninová polévka s kapáním :slight_smile:
14. lis 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kachna na pomerančích s rýží :wink:
14. lis 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka A jo, už jsme to tam našla, teda, to bude kurňa dobrý :dizzy_face: prosím tě ještě, ten zlatý klas je puding?
14. lis 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi jj pudink vanilkový a sušenky používám kakaové a obyčejné bebečka :wink:
14. lis 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. lis 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi není zač pochutnejte si jak my byl užasný :wink:
14. lis 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnešní ňamka.
14. lis 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuhur Jak chutnaly Závitky :wink: :wink:
14. lis 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka no mě děsně a čekám na manželovu reakci :sweat_smile:
14. lis 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur :grinning: tak pak napiš jsem zvědavec :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. lis 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jasně, já zase okukuju to tvoje uzené a krabí tyčinky v bramborovém těstě. Bramborové knedlíky plněné uzeným jsem dělala před týdnem, ale ty tyčinky - no - budu je muset už jednou ochutnat :slight_smile:
14. lis 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur mělo tam Být bramborákovém těstě :wink: :grinning:
14. lis 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka jo, tak to je jiná :wink: Asi blbej dotaz, ale já si nedovedu představit jak to děláš - já mám bramborákový těsto relativně řídký :sweat_smile:
14. lis 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur jednoduše nejdřív dám jednu vrstvu na rozpálený olej, sádlo a trochu osmahnu pak položím buď masko nebo krabí tyčky i sýr je dobrý nejlepe uzený a lžíci dám druhou vstvu tak aby vnitřek zakrylo, pak otočím a smažím dozlatova jako sztranu předchozí :wink: :grinning: nechám okapat a hotovo :wink:
14. lis 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur ta tuňáková pomazánka do tortill vypadá dobře, já bych ale potřebovala něco teplého :slight_smile:
14. lis 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka tak posílám ti přímo okopírované z mailu: Upozorňuji, že teplá zelenina je veskrze manželův nepřítel a když jsem dělala něco podobného, ale v mangoldovém listu tak ho sundal a vyhodi.
"Nevím, jak to říct. Bylo to zelené a mě to moc chutnalo."

Tak to jo, já jím bramboráky jen pečené v troubě - ty na pánvi mi připadají děsně těžké na žaludek. Tak já to zkusím nějak vymyslet i do té trouby.
14. lis 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuhur no to jsem ráda že mu chutnalo :wink: i Vám :wink: a pokud chceš péct v troubě musíš udělat tužší těsto a normálně obalit :wink: :grinning:
14. lis 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek