Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
14. lis 2011

@mikkisek díky 🙂

my dnes večer budem mít opět kančí na smetaně s knedlíkem a zbytek zmrazím, neb jíst to tři dny v kuse, to už není sváteční jídlo, že...navíc se vracíme v pondělí dost pozdě..
a už jsme dnes ráno museli zapnout elektrický ohřívač trubek, zlobilo čerúpadlo, asi si natáhlo ledovou tříšť... ☹

aaadus
14. lis 2011

V pátek tzv. poctivá bramboračka a hovězí guláš s knedlíkem. V sobotu hovězí vývar s játrovými knedlíčky a boloňské špagety. Včera vařil Globus - plněný zelný list s rajskou a knedlíkem a šlehačkový jahodový pohár 😵 Dnes kuřecí nebo kapří řízek s bramborem nebo žemlovka.

zuhur
14. lis 2011

Dneska kapustové závitky s bramborem.

petrusam
14. lis 2011

zbytky z víkendu 😀

zuhur
14. lis 2011

@sarunatko já jsem dělala minulý týden tortilly jen na svačinu a plnila jsem je tuňákovu pomazánkou.

Tuňáková pomazánka:

1 jablko - nastrouhané na jemno
1 lžička citronové šťávy
2 plechovky tuňáka ve vlastní šťávě
kousek na jemno nastrouhaného celeru
125 ml majonézy

trošku soli a pepře
plátky sýru a salátu

Vše smícháme do kompaktní pomazánky. Tortilly rozložíme na pracovní ploše, na každou dáme několik plátků sýru, na ně listy salátu a navrch pomazánku. Zarolujte a můžete podávat.

tyrisa
14. lis 2011

Nevím co vařit,takže jdu hledat tady nějaký recept: 🙂

nikissek28
14. lis 2011

Kuřecí čínu s rýží nejspíš 😀 sice původně jsem chtěla kuřecí kapsy, ale nechce se mi do obchodu, je tam zima 😀

eyael
14. lis 2011

jen co dům dal, nechce se mi do obchodu 😎 kuřecí rizoto a vývar se zeleninou se zavářkou...

brusinka.pusinka
14. lis 2011

dnešní mńaminka Zeleninová polévka a uzené v bramborovém těste a krabí tyčky v bramborovém těstě a zelný salátek 😉

petrusam
14. lis 2011

@brusinka.pusinka to zní lákavě .. krabí tyčky v bramborovém těstě 😉

brusinka.pusinka
14. lis 2011

@petrusam je to výborné 😉 malá zblajzla a už spinušká 😉

aemmi
14. lis 2011

@brusinka.pusinka o pár stránek dozadu jsem našla fotku Tvého krémoše, ale recept jsem nenašla, nemohla bys ho vložit?

brusinka.pusinka
14. lis 2011

@aemmi je tam je to video receptík tady je znova 😉
http://www.akosatorobi.sk/video/554/nepeceny-kr...

laloona
14. lis 2011

domácí sekaná s bramborovou kaší,okurkový salát a zeleninová polévka s kapáním 🙂

zuzi82
14. lis 2011

Kachna na pomerančích s rýží 😉

aemmi
14. lis 2011

@brusinka.pusinka A jo, už jsme to tam našla, teda, to bude kurňa dobrý 😵 prosím tě ještě, ten zlatý klas je puding?

brusinka.pusinka
14. lis 2011

@aemmi jj pudink vanilkový a sušenky používám kakaové a obyčejné bebečka 😉

aemmi
14. lis 2011

@brusinka.pusinka díkec 😉

brusinka.pusinka
14. lis 2011

@aemmi není zač pochutnejte si jak my byl užasný 😉

zuhur
14. lis 2011

Dnešní ňamka.

brusinka.pusinka
14. lis 2011

@zuhur Jak chutnaly Závitky 😉 😉

zuhur
14. lis 2011

@brusinka.pusinka no mě děsně a čekám na manželovu reakci 😅

brusinka.pusinka
14. lis 2011

@zuhur 😀 tak pak napiš jsem zvědavec 😀 😝

zuhur
14. lis 2011

Jasně, já zase okukuju to tvoje uzené a krabí tyčinky v bramborovém těstě. Bramborové knedlíky plněné uzeným jsem dělala před týdnem, ale ty tyčinky - no - budu je muset už jednou ochutnat 🙂

brusinka.pusinka
14. lis 2011

@zuhur mělo tam Být bramborákovém těstě 😉 😀

zuhur
14. lis 2011

@brusinka.pusinka jo, tak to je jiná 😉 Asi blbej dotaz, ale já si nedovedu představit jak to děláš - já mám bramborákový těsto relativně řídký 😅

brusinka.pusinka
14. lis 2011

@zuhur jednoduše nejdřív dám jednu vrstvu na rozpálený olej, sádlo a trochu osmahnu pak položím buď masko nebo krabí tyčky i sýr je dobrý nejlepe uzený a lžíci dám druhou vstvu tak aby vnitřek zakrylo, pak otočím a smažím dozlatova jako sztranu předchozí 😉 😀 nechám okapat a hotovo 😉

sarunatko
14. lis 2011

@zuhur ta tuňáková pomazánka do tortill vypadá dobře, já bych ale potřebovala něco teplého 🙂

zuhur
14. lis 2011

@brusinka.pusinka tak posílám ti přímo okopírované z mailu: Upozorňuji, že teplá zelenina je veskrze manželův nepřítel a když jsem dělala něco podobného, ale v mangoldovém listu tak ho sundal a vyhodi.
"Nevím, jak to říct. Bylo to zelené a mě to moc chutnalo."

Tak to jo, já jím bramboráky jen pečené v troubě - ty na pánvi mi připadají děsně těžké na žaludek. Tak já to zkusím nějak vymyslet i do té trouby.

brusinka.pusinka
14. lis 2011

@zuhur no to jsem ráda že mu chutnalo 😉 i Vám 😉 a pokud chceš péct v troubě musíš udělat tužší těsto a normálně obalit 😉 😀