Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
14. lis 2011

@sarunatko tak v tom případě - osmahnout na pánvi kuřecí masíčko na kostičky. Nakrájet barevné papriky a čínské zelí. Vše dát na tortilu a zajít zakysanou smetanou. Tu papriku můžeš buď přihodit na pánev k masu nebo ji dát syrovou 😉

falca1
14. lis 2011

dneska mini pizza z listovýho těsta k tomu z víkendu kapří polívka (tu bych mohla každý den - tak jsem navařila velkej hrnec 😀 ) a jako zákusek piškotová / vodová bábovka - jen ji ještě poleju čokoládou

zuhur
14. lis 2011

@falca1 jůůůůůůůůůůůůůůů, já dojedu 😀

misicka455
14. lis 2011

zelná polévka, jitrnička s chlebíkem a okurek

sarunatko
14. lis 2011

@zuhur super, já něco takového zkusím, akorát místo kuřecího dám mleté maso, díky moc za inspiraci

falca1
14. lis 2011

@zuhur - třeba na čtvrtek něco zbyde 😀 😀

zuhur
14. lis 2011

@sarunatko taky jsem dělala i s mletým - potřebovala jsem ho zlikvidovat a tortilly taky 😀
@falca1 ve čtvrtek stěhujeme, to asi nedojedu.

moudivlacek
14. lis 2011

na veceri plnene galety, zitrejsi obed lilkove lasagne

zuhur
14. lis 2011

@moudivlacek jsem se musela jít hned do Googlu vzdělat, cože to vlastně budete mít k večeři 😅

moudivlacek
14. lis 2011

@zuhur kdysi jsme nasla tusim v Albert magazinu, francouzske "palacinky" jsou z celozrnne mouky, vody a vejce a jsou moc dobre, naplnit se daji cimkoli 😉

falca1
14. lis 2011

@zuhur - ale já dojdu za našima - a ty se tam občas někde vyskytneš né, Tom má nahrávání a tak bych byla sama doma 😀

tyrisa
14. lis 2011

Ahoj,tak nakonec jsem oběd dělat nemusela,protože přítel vzal malou ven,tak na večeři jsem udělala minilangoše co jsem tu našla(jsou opravdu výborné a malá ted přišla,že chce přidat 🙂) A zkusila jsem banánovou buchtu podle brusinky🙂 Chladí se v lednici.....

anieanne
14. lis 2011

Smažený sýr, br. kaše, cherry rajčátka 🙂

kammka
15. lis 2011

@anieanne fíha, smažák jsme neměli asi sto let..
@moudivlacek Francouzi je dělají z pohankové mouky a jsou tenoučké až skoro průsvitné a jednu dobu to byla v Praze móda - palačinkárny...

já dnes nevím, včera jsem si ohřála tu kančí kýtu v MWO a chlap nevim co jed, nic nechtěl, že si něco vezme studenýho a ráno tam ležel obal od sušenek v čokoládě..já šla spát..

moudivlacek
15. lis 2011

@kammka ja je delam dle toho receptu z casaku z normalni psenicne,ale celozrnne a taky dost tenky,vcera jsem delala s volskym okem, posypama nivou a zabalila do psanicka,byly vyborny 😵

kammka
15. lis 2011

@moudivlacek jo to zní fáákt super.. 😉

sarunatko
15. lis 2011

My budeme dneska mít tortilly plněný fazolama, mletým masem a asi paprikou. A ještě musím vymyslet nějakou polívku. Chi chi, palačinky, já u toho vždycky zuřím, nejde mi to obracet, když jsou tenký, a tlustý zase nejsou ono. 🙂

brusinka.pusinka
15. lis 2011

Dneska buřtgulášek 😉
No u nás se dělaj dvoje palačinky po členy mé rodinky tlusté jinak to prej není palačinka a já mám ráda tenčí 😉 ale né upně papírové takové akurát 😉 a nejraději se špenátem či ohnivým masem 😉

kammka
15. lis 2011

no vida, brusinka.pusinka , dobrej nápad.. ale něco z mletýho bych taky mohla.. 😀

sarunatko
15. lis 2011

@brusinka.pusinka u nás je musí smažit manžel, já mu namíchám těsto a pak je naplním, ale smažit neee 😀

brusinka.pusinka
15. lis 2011

@kammka z mletýho udělej čevabčiči s chlebíkem 😉 😀

kammka
15. lis 2011

@sarunatko já dělám z litru mléka ze statku (tučného), dvou vajec a 400g hlůadké mouky, nechánm aspoň hodeinu odležet v lednici a pak teprve smažím, do těsta nedávám žádný cukr, jen pár zrnek soli a netrhaj se mi.. a jsou celkem dost tenké.. tenhle poměr surovin jsem zkusila kdysi, v kuchařce byly ty vajíčka 2-4... tohle ale funguje super..je jich vždycky hromada ještě na druhý den ke sváče..

kammka
15. lis 2011

@brusinka.pusinka já radši špakety a taky mám určo doma nějakou zeleninu na sdělání... no uvidím, jaký budou mít maso na semletí u nás v masně, posledně měli hrozně tučný, to bylo skoro sádlo, většinou je to červenější..
on i ten buřtgulášek zní moc dobře..

brusinka.pusinka
15. lis 2011

@kammka no vyžádal si ho syn a my ho máme rádi mám udělat hodně zítra přijede můj bráška chce také 😉 😀 😀 😀 takže dneska budu vařit i na zítra snad zůstane 😉 😀 😀 a jinak z mletého masa miluji španěláky a nebo musaku 😉 😀 a z mletého bůčku holanské řízky 😉 😀

sarunatko
15. lis 2011

@kammka z mletýho taky milujeme omáčku na špagetky, mňam.
@brusinka.pusinka holandský řízky jsem ještě nedělala, vidíš, tak musím zkusit

kammka
15. lis 2011

@brusinka.pusinka holanďany bych mohla zkusit.. mám doma v mrazáku bůček.. takže bych si půjčila ostrý mlýnek na msao u kamarádky, ten můj má stále tovární ostří a to se fakt nedá..a v neděli nám mají přivýzt malou, prej po obědě, tak jsem je zvala, ať přijedou na oběd, že něco dobrýho udělám.. holanďanů bvych mohla nasekat kopu..kolik do nich dáváš sýra?? a obaluješ je?? naši obalovali..

brusinka.pusinka
15. lis 2011

@kammka Obaluji a někde je tu receptík kammko 😀

kammka
15. lis 2011

@brusinka.pusinka to splácám, podle rcp jsem dělala snad jen svíčkovou na úplným začátku...jo a Vánoční cukroví..

zuhur
15. lis 2011

Dneska fazolová polévka a tvarohové lívanečky.
@sarunatko zrovna jsem ti chtěla napsat, že jsem našla recept i na tortilly s fazolemi 😉 😅

sarunatko
15. lis 2011

@zuhur šup ho sem 🙂