Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
12. dub 2011

@kami1984 co udělat znojemskou omáčku a rýži 😉

kami1984
12. dub 2011

@brusinka.pusinka a poradis mi tu omacku? ja se priznam, moc omackova nejsem... a radeji si vezmu recept, co je odzkouseny nez z netu...

ivanavorlickova
12. dub 2011

Dneska máme roštěnky s rýží, dojídáme odvčera 🙂

brusinka.pusinka
12. dub 2011

Vepřové plátky ve znojemské omáčce
4-6 plátků vepřového masa (kýta, kotleta krkovice), olej, 5 sterilovaných okurek, 2 lžíce hořčice, sůl, mletý pepř, 1 vrchovatá lžíce mouky, 1 cibule
Plátky masa naklepeme, z obou stran osolíme a opepříme. Prudce je opečeme na rozpáleném oleji. Vyndáme je z pánve a nasypeme do ní pokrájenou cibuli. Necháme zesklovatět, vmícháme nadrobno pokrájené okurky, vrátíme na směs maso, podlijeme trochu horkou vodou a pod pokličkou dusíme do změknutí masa. Zatím rozmícháme mouku v hrnku vody. Až je maso měkké, přilijeme vodu s moukou, přidáme hořčici, promícháme, přivedeme k varu a asi 5 minut necháme povařit. Podle chuti dosolíme. Podáváme s rýží nebo těstovinami.
@kami1984

kami1984
12. dub 2011

@brusinka.pusinka juu, to vypada moc dobre a ani ne slozite, moc dekuji, zitra pisnu, ja se mi povedlo🙂)

brusinka.pusinka
12. dub 2011

@kami1984 není zač a je mňam uvidíš bude Vám chutnat 😉

eriska
12. dub 2011

@kami1984 kami, my milujeme, když se krkovička naklepe, pak jí pomažu směsí (plnotučná horčice + oblíbené koření na steaky+ trošku soli). vymažu si pekáč a vrstvím krkovičku, slaninu, cibuli, atd..podle toho, kolik toho máš..to manža miluje..samotné nebo s bramborovou kaší, bramborem..ale i s chlebem..mně přijde krkovice škoda na omáčky 😅 nebo klasicky na steak🙂 pak jsem ji taky dělala zapečenou s cibulí a smetanou🙂

holky, já bych zase poprosila, jak udělat noky se špenátem a sýrovou omáčkou..poprvé jsem koupila čerstvý a neumím ho připravit. 🙄

eriska
12. dub 2011

@brusinka.pusinka jj, takhle je dobroučká🙂 taky ji dělám..jen tam dávám ještě domácí naložené kápie🙂 a když je chuť, tak i vajíčko 🙂 je to taková variabilní omáčička😉

brusinka.pusinka
12. dub 2011

@eriska no každej dělá jinak ale je to mňam omajda 😉 a se špenátem si pohraj pěkně důkladně oprat a podusit jen na másle se špetkou soli a pepřem. Sýrovou omáčku dělá každej jinak ale já ji dělm takto:
smetanu na vaření, zahřeju a do ní dám nastrouhaný tvrdý sýr(já miluji goudu) a trochu nivi (gongorzoly co koupím) a žervé, špetku pepře a když chi přichutit dám 2 stroužky česneku 😉

kami1984
12. dub 2011

@eriska
@brusinka.pusinka jezisi holky diky, ja dostala hlad, jakmile mi odejdou zednici, jdu si pripravit obed, byt je 10hodin🙂))

eriska
12. dub 2011

@brusinka.pusinka taky tak sýrovku dělám, jen obráceně😀 nejprve na másle rozpustím sýrek a pak zaliju smetanou..právě, že mám na jí chuť a nedám tam nivu, aby to mohl i malý😉 ještě jsem si říkala, jestli by nešlo, špenát oprsknout na másle a pak to zalít smetanou a pak tam přidat jen sýrek...ale udělám to, jak píšeš ty🙂 to bude lepší
@kami1984 já už mám taky hlad, když to tak tady čtu, já počkám, až prcek usne a jdu do toho🙂

brusinka.pusinka
12. dub 2011

@eriska kdybys ho zalila tou smetanou byla by z toho kejda a nevinikla by chuť toho čerstvého špenátku.uvidíš bude ti chutnat je to uplně jiné než ty mražené 😉 my už se těšíme až budeme mít zase svůj špenátek a i ten si pak mrazím 😉 Dobrou chuť Holky
@kami1984 u nás se bude obědvat až ve 12 a synátor až mu skončí škola okolo16 hod , ale má i oběd ve škole 😉 😀

brusinka.pusinka
12. dub 2011

omlouvám se za hrubky píši jak jeliman 😉

kami1984
12. dub 2011

@brusinka.pusinka ja uz tedy buziruji, proste maly chce jidlo adava mi to pekne najevo🙂 a to znam, manzel ma jeden obed ode me v praci a prijde a ohani se po dalsim..
musim si udelat seznam jidel a obmenovat, nejak i dochazi fantazie🙂)

brusinka.pusinka
12. dub 2011

@kami1984 neboj vždy něco napadne já vařím denně a nemůžu vařit na dva dny nikdy nic nezbyde 😉 😀 😀 😀 a syn a manža milují jídlo 😉 a malá také 😉 😀 😀 😀 já ráda vařím tak u nás spokojenost 😉

kristi
12. dub 2011

my dneska kureci maso zapeceny v hribkovy omacce s ryzi a mam chut na sopak

akral
12. dub 2011

ahoj zeny, prosim o nejake recepty na kralika (celeho) a taky mam v lednici dva vetsi tenke platky hovezi a nevim co s nima... kujuuu 🙂

eriska
12. dub 2011

@akral ahojky, tak my nejradši králíčka pečeného, osolím, opepřím, potřu plnotučnou hořčicí, obalím ve slanině, a poházím cibulí, a nejlépe čerstvýma bylinkama - tymián, rozmarýn..pak je taky dobrý naložený v kořenové zelenině, upéct a pak zeleninku rozmixovat a zředit smetanou jako na svíčkovou..jooo a hovězí, to je fajn na ptáčky, na roštěnky, na omáčku se žampionama,..

beruska2x
12. dub 2011

@akral na svickovou.. den dopredu nalozit 😉

brusinka.pusinka
12. dub 2011

@akral hovězí na žampionech 😉

150 g hovězího masa
60 g žampionů
15 g slaniny
15 g cibule
4 g mouky
sůl a pepř
5 ml oleje
¼ kostky bujónu
mletá sladká paprika

Popis přípravy:
Na trošce oleje rozehřejeme nakrájenou slaninu a zpěníme na ní najemno nakrájenou cibuli. Přidáme kostky masa, zprudka opečeme, osolíme, okořeníme mletým černým pepřem, přidáme mletou sladkou papriku, zalijeme vývarem a dusíme doměkka. Hotové maso vyjmeme, do šťávy přidáme na větší kousky nakrájené žampiony, zahustíme moukou rozšlehanou v trošce vody a necháme povařit. Vložíme zpátky maso a prohřejeme. Zdobíme nakrájenou cibulovou natí.

UŽASNÝ KRÁLÍK :
1x králík
cibule
anglická slanina
hořčice
2x šlehačka
sůl
POSTUP PŘÍPRAVY
Já ani mé děti nemáme rádi králíka(děti ani cibuli),ale chtěla jsem udělat radost manželovi.Našla jsem úžasný recept,tak děti jedli králíka i cibuli a bez řečí :0))
Oloupeme cibuli(čím víc tím líp mi dali 3 velké)nakrájíme na plátky a položíme na dno zapékací mísy.Králíka posolíme,pomažeme hořčicí a položíme na cibuli.Na králíka poklademe anglickou slaninu.Vše zalijeme šlehačkami a vložíme do trouby.Pečeme asi hodinu a půl,při 220°c.
Je měkký a moc dobrý,mohlo by se použít i kuře :0)Přeji dobrou chutˇ !!!!!

KRÁLÍK NA VÍNĚ:
králík, 1 velká cibule, česnek-6 stroužků, polohrubá mouka na obalení, sůl, pepř, oliv. olej, 2 bujony, žampiony, 1 velké rajče, 2 sklenice bílého vína.
POSTUP PŘÍPRAVY
králíka nakrájet na menší kousky, obalit v mouce a vložit na rozpálený olej..orestovat..králíka vyndat a vložit na olej nakrájenou cibuli, česnek, žampiony a rajče-vše na malé kousky..přidat bujon a chvíli nechat probublat..přidat maso.. víno a vodu v poměru 1:1-nalít k masu a dusit 30 minut..já dusila déle..
příloha..na kolečka mrkev, vložit na máslo s cibulkou, přidat trochu cukru a dusit..
příloha..bramborový knedlík

1 králík (rozdělený na menší díly) nebo několik jiných dílů, 1 větší cibule, 1-2 stroužky česneku, několik plátků anglické slaniny bez kůže, 1 lžička plnotučné hořčice, 1 vrchovatá lžíce petrželky (kudrnky), 2-3 lžíce hladké mouky, 100 ml sladké smetany, 1 hrnek kuřecího vývaru (nebo vody), máslo na smažení, mletý pepř, sůl

KRÁLÍK NA SMETANĚ A HOŘČICÍ
POSTUP PŘÍPRAVY
Příprava:
Cibuli a slaninu pokrájet na kostičky, česnek prolisovat, petrželovou nať pokrájet, mouku smíchat s pepřem.
Králičí díly obalit v mouce s pepřem a zbylou mouku rozšlehat ve smetaně.
V pánvi rozehřát tak 1 - 2 lžíce másla, přidat cibuli a opékat cca 5 minut. Poté přidat slaninu a česnek - opékat dalších 5 minut.
Obsah pánve přendat do hrnce, ve kterém pak budete maso dusit (já používám papiňák).
Na pánev dát znovu máslo a na něm opéct králičí díly ze všech stran do hněda. Opečené díly přendat do hrnce s cibulí a slaninou, trochu osolit, podlít vývarem (ten většinou nemám, tak dávám vodu a trochu bujónu nebo Solčanky), přidat hořčici a petrželku. Dusit na mírném ohni, dokud maso nezměkne.
Měkké maso vyjmout, přidat smetanu s moukou - povařit ještě asi 3 minuty, popř. upravit hustotu omáčky vodou.
Je to výborné - nejlépe chutná s bramborem, vařeným ve slupce.

kami1984
12. dub 2011

@brusinka.pusinka ty jsi receptikova kralovna🙂

brusinka.pusinka
12. dub 2011

@kami1984 no mám jich uložených odzkoušených a vymazlených hromadu 😉

kami1984
12. dub 2011

@brusinka.pusinka 🙂))) ja varim stylem, ze kolikrat mam predstavu, co to bude a pak to je neco jineho a vyborne🙂)
miluji vareni a la, co nabidne lednicka🙂

brusinka.pusinka
12. dub 2011

@kami1984 no to dělá můj syn a manžel já raději vylepšuji receptíky po babičkách a mamince 😉 a jsem ráda když vaření má řád 😉

kristi
12. dub 2011

ja miluju kralika, bych se ujedla

kami1984
12. dub 2011

@brusinka.pusinka 🙂me vzdy vareni podle kucharky nevyjde:(( babicka vari uzasne, uplna kouzelnice, ale vse od oka....
ale rada se ji koukam pod ruce a pak zkousim...

akral
12. dub 2011

dekuji dekuji kralika uz jsem vybrala ale co to hovezi a bez hub prosim, jsou to dva takove velke platky jako na ptacky ale ja neumim ani ty 😔 a nemam papinak. a uz jsem to nalozila do nejakeho koreni ale to je asi sumak.

brusinka.pusinka
12. dub 2011

@akral HOvězí na Víně
4 porce
4 hovězí plátky, sůl, pepř, 15 dkg anglické slaniny, kořenovou zeleninu (mrkev, petržel,…), 1 papriku (na barvě nezáleží 🙂, zázvor, červené víno, tuk na smažení
Naklepané hovězí plátky osolíme, opepříme a spolu s nakrájenou anglickou slaninou krátce opečeme na tuku. Přidáme kořenovou zeleninu, na kostičky nakrájenou uzeninu a ještě chvilku smažíme.

Pak přidáme na kolečka nakrájenou papriku, zázvor, podlijeme červeným vínem a dusíme doměkka.

akral
12. dub 2011

to zni dobre,jen nevim ten zazvor ten ve me nebudi duveru ale vyzkousim bud se zazvorem nebo bez 🙂

babulinkab
12. dub 2011

@kami1984 pokud není krkovice moc prorostlá, tak by z ní šly udělat i smažený řízky, nebo nějak na přírodno, třeba s volským vokem