Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

babulinkab
13. dub 2011

holky, máte někdo nějakej dobrej recept na zapečenou brokolici?

mamkamarketa
13. dub 2011

@zuhur ja mam dnu ☹ existuje kucharka,ale je fakt,ze z toho se clovek moc nenaji ☹ recepty typu : ke snidani pomeranc a platek chleba s tvarohem a k veceri ovocny salat ☹ ja vetsinou jen nejim maso a veci typu magi, bujony... a pod. ale ja si uz to musim udrzovat denni davkou leku.. tak nevim, jak je na tom tvuj muz. jestli ma ''hypercosi'' coz je jakoby predzvest dny nebo uz ma diagnostikovanou dnu...

kristi
13. dub 2011

@babulinkab jo - delaly jsme si s mamkou, brokolici na ruzicky, brambory na kolecka, sul, pepr, eventuelne slanina, naskladat do pekacku a zalejt smetanou, pak jeste zapect syrem

mv
13. dub 2011

@kristi jo ,jo, dělávám a doporučuju.
kde je focená ta profilová fotka, smím-li se ptát...? 😉

kristi
13. dub 2011

@mv na Zofine pri Food festivalu v roce 2008

mv
13. dub 2011

@kristi hm, tak mě to připomínalo zídku na GC,tak to jsem mimo... 😀

zuhur
13. dub 2011

@mamkamarketa doktor mu řekl, že má dnu, ale záchvat ještě naštěstí žádný neměl. problém je, že je to typický masožravec. to už bych se s tou dietou smířila líp já 😅 Kuchařku máme jednu doma a opravdu se podle toho moc jíst nedá. Léky má taky, ale teď si nevzpomenu na název.

mamkamarketa
13. dub 2011

@zuhur to bude milurit. ono se nic jinyho moc na dnu nedava. aha, tak u me to bylo hodne progresivni. ja jsem mela snad 8 zachvatu behem roku az potom jsem sla k lekari a diagnostikovali mi dnu.
Ja chapu,ze u chlapa to je asi problem. me k veceri staci varena brokolice, brambory a syrova omacka,ale naservirovat tohle manzelovi, tak asi letim i s veceri oknem 😅
a co zeleninove polevky? (samozrejmne bez masoxu, maggi a pod) to jsem se naucila jist pomerne rychle. zapekane testoviny, zelenina, brambory. docela mam i rada marinovanou zeleninu, co se hodi na gril 🙂 nebo je taky fajn zelene kari s kokosovym mlekem a zeleninou (normalne se do toho dava i kureci maso) a s ryzi, je to super. ale clovek si musi zvyknout 😒

zuhur
13. dub 2011

@mamkamarketa jo máš pravdu - milurit. No zatím pomalu zavádím co nejvíc bezmasých jídel, ale jak říkám, je to šílená oblbovačka. V krámě studuju každou etiketu, abych nekupovala něco co by mu škodilo. Zjistili mu totiž i vysoký cholesterol, ale ten už jsme víceméně porazili. Teď ještě zhubnout - poctivě totiž přibíral se mnou, ale na rozdíl ode mně mu to zůstalo 😅
Mimochodem tip pro tebe, pokud to už ovšem nevíš - zjistila jsem, že na dnu je dobrý kopřivový čaj.

babulinkab
13. dub 2011

@kristi díky a ty brambory a tu brokolici dáváš syrovou nebo se to napřed uvaří třeba v páře?

eriska
13. dub 2011

@babulinkab tak já dělám podobně..uvařím brambory ve slupce, brokolici na růžičky..pak si na másle opeču šunku, nebo jak holky psaly, slaninu, jestli ti chutnají žampiony, tak ty taky..a pak vrstvím do pekáčku, brambory, brokkolici, směs z pánvičku, zaliju šlehačkou či smetanou, posypu sýrem a je to mňamka..

tak jste nám udělaly chuť s gulášem i s pudinkem..takže díky za dnešní meníčko..🙂 a co zítra,holky?

boobinka
13. dub 2011

dnes byla polevka - vyvar, zitra svickova na smetane 🙂

mamkamarketa
13. dub 2011

@zuhur tak to jsem netusila-diky za tip 😉 tak to jo, cholesterol se dnou neni moc dobra kombinace 😔 no snad to bude dobry. ale je pravda,ze kdyz ja uz jim maso kupuju to nejvyssi kvality. bud bio nebo alespon selske. a mlety maso jim jedine co si umelu doma. oni totiz do mletyho radi namejou vnitrosti a to pri dne je snad uplne nejhorsi 😝 🙄

zuhur
13. dub 2011

@mamkamarketa no právě - dieta na cholesterol a na dnu si ve své podstatě protiřečí. Ale ať to tady nerozebíráme - přeci jenom to není téma o dietě. Kdyby tě cokoliv napadlo, tak klidně pošli IP. Pokud objevím zas nějakou vychytávku tak ti taky písnu.

babulinkab
14. dub 2011

@eriska díky

beruskanula
14. dub 2011

dnes sekana , br.kase a okurkovy salat 🙂

pusolamy
14. dub 2011

francouzske brambory

miriska
14. dub 2011

kuře na paprice, těstoviny, zeleninová polívka

beatta
14. dub 2011

pečená kuřecí stehna + křídla v bylinkovo medové marinádě s rýží

ia.
14. dub 2011

maďarský guláš s tarhoňou

kami1984
14. dub 2011

Čočka s vajíčkem a aby vajec nebylo málo, tak na večeři ještě vaječnou pomazánku
Máme vajíčka domácí a vážně to je rozdíl🙂

tyrisa
14. dub 2011

Bramborový salát a kuřecí řízky...

brusinka.pusinka
14. dub 2011

u nás dneska česneková krémová polévka a moravský vrabčák s bramborovým knedlíkem 😉a mrkvové šátečky 😉

samik2008
14. dub 2011

bramboračka a palačinky s marmeládou a šlehačkou

lisanda81
14. dub 2011

Kuřecí vývar s noky, dušená mrkev s hráškem,brambory, vajíčko

zuhur
14. dub 2011

Dneska rýže dvou barev, vepřové maso a hrášek s kukuřicí, tedy jakási parodie na rizoto 😅

babulinkab
15. dub 2011

kedlubnová polévka, zapečená brokolice s brambory a bavorskou sekanou a okurkový salát

vojtisek2007
15. dub 2011

zelňačka s klobásou, smažený květák,brambor,domácí tatarka a štrůdl 🙂

beatta
15. dub 2011

koprovka s bramborem

mirisek81
15. dub 2011

Dukátové buchtičky se šodó