Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eriska
14. únor 2012

holky, zbylo mi půl pytle listovýho špenátu, můžu ho dát do mrazáku a nechat na příště? spotřebovat se má do dneska, ale to by ty noky nebyly vůbec vidět, kdybych tam strčila i tu zbylou půlku..

petrajavor
14. únor 2012

@maybay @nikiii @zuhur takže poznatek číslo jedna je to na tu velkou formu,takže i když sem použila jen 3/4 těsta přeteklo to...navíc se to peče dýl jak je v receptu....no takže teď se chladí a uvidím jak jak to nakonec dopadne....recept sem dám jen když to bude jedlé...jako zatím mě z toho tak akorát jebne 😠

nikiii
14. únor 2012

@petrajavor 3/4 dávky pro tolik "hostů", no to néééééééééééééééééééééééééééééé 😀 😀 😀 😀 Držím palec, ať se to nakonec povede.

zuhur
14. únor 2012

@sarunatko jojo, to máš pravdu - uťukla jsem se 😀 Tak specileně pro @kammka Brno - Šlapanice 😀 😀 😀

zuhur
14. únor 2012

Tak se mi dostala do rukou knížka "Jak šmakuje Moravskoslezko", tak studuju, ale obrázky vypadají teda chutně 🙂

nikiii
14. únor 2012

@zuhur Mňam, to bych si dala říct 🙂

zuhur
14. únor 2012

@nikiii tak mi do IP pošli mail - a já ti to přepošlu. Zatím nejsem ani v půlce a už tam mám vytipovaný minimálně tři recepty na vyzkoušení.

sarunatko
14. únor 2012

@zuhur mně taky, jo?

zuhur
14. únor 2012

@sarunatko jasný 😉

zuhur
14. únor 2012

Tak jsem se zasekla u receptu na frgále a nějak mě začínají svrbět ručičky - že bych se do nich pustila 😅

zuhur
14. únor 2012

Ještě jsem se chtěla zeptat - nemáte nějaké osvědčené recepty na domácí sušenky? Manžela honí po večerech mlsná a mě to nebaví vrážet do toho nekřesťanský peníze jen protože to je "značka".

falca1
14. únor 2012

@zuhur tak já ti můžu poslat - ochutnejte ČR - a můžeš se pokochat - nad frgálama přemýšlím už hodně dlouho 😀

jinak dneska zbytek kuř. polívky a na rychlo šrouby s buřtem a vajíčkem

falca1
14. únor 2012

@zuhur tak udělej anýzky jak dělala babička 😀 😀

handm
14. únor 2012

Ahoj, my dneska zbytek polévky ze včera a těstoviny se špenátovou omáčkou 🙂

mihamau
14. únor 2012

já i malý jsme měli rajčatovou rýži se sójovým masem se zeleninou na způsob číny, mňam, mňam, pochutnali jsme si oba, a že ten můj mrňous si vybírá...🙂

pelenka
14. únor 2012

@zuhur Můžou být zdravé? Tyhle jsou jako Be-be dobré ráno🙂 80 g ovesných vloček dopředu opražených a pomletých (rozmixovaných)
40 g pšeničných otrub
40 g kukuřičného škrobu
80 g hladké mouky
60 g plnohodnotné mouky
40 g třtinového cukru
2 lžíce medu
50 g másla
50 g Hery
1 lžička mleté skořice
špetka soli
1 lžíce olivového oleje
1 malé vejce
1/2 lžičky sody

pelenka
14. únor 2012

Holky prosím radu, ať peču cokoliv naplněné nutelou (muffiny, rohlíky...) tak mi ta nutela vždycky vrchem vyletí ven, úplně to těsto roztrhne, jiná náplň to nedělá, co dělám špatně? Přece to musí jít🙂

zuhur
14. únor 2012

@falca1 hele to je myšlenka - anýzky už jsem nedělala ani nepamatuju. Jen je budu muset posypat něčím jiným. Anýz jím jenom já 😀
@pelenka tak a jsem v koncích - co je plnohodnotná mouka?????

brusinka.pusinka
14. únor 2012

dneší mňam 😀

sarunatko
14. únor 2012

@zuhur
@falca1 ochutnejte ČR chcu aji já 🙂

falca1
14. únor 2012

@zuhur tak ty si je stejně dělala i s ořechama a rozinkama - taky mě po večerech honí mlsná a na anýzky jsem si zpomněla ale zatím na ně mám připravenou jen plechovku (velkou 😀 😀 )

falca1
14. únor 2012

@sarunatko do IP email - pošlu

zuhur
14. únor 2012

@falca1 jo vánoční plechovky jsou prázdné. Ještě uvažuju o perníčcích od brusinky. Ale musím si pořídit nějaké pěkné vykrajovačky - nevánoční 😀 😀 😀

pelenka
14. únor 2012

@zuhur http://www.mlynyvozenilek.cz/docs/psenicne/cel-... mají jí třeba v Tescu🙂, sušky jsou fakt mňamózní

brusinka.pusinka
14. únor 2012

@zuhur co tyto
cookies
150 g cukr krupice
100 g hnědý cukr
170 g máslo
300 g hladká mouka
350 g sekaná čokoláda
2 lžíce mléko
1/4 lžičky kypřící prášek
2 ks vejce
Změklé máslo vyšleháme s hnědým i bílým cukrem. Přidáme vejce a šleháme na nejnižší stupeň. Potom ručně vmícháme mouku, mléko, kypřící prášek a čokoládu nakrájenou na kousky (klidně i na větší kostičky).
Na plech vyložený pečícím papírem děláme malé hromádky a cookies s čokoládou pečeme při 200 °C asi 10 minut.

Cookies se sušeným ovocem
* 120 g másla
* 200 g cukru
* 1 vejce
* 1 vanilkový cukr
* 300 g polohrubé mouky
* 1/ 2 prášku do pečiva

Na náplň:
* hořká čokoláda
* rozinky
* sušené ovoce
* mandle
* kandované ovoce apod.
1. Mouku promícháme s práškem do pečiva, cukrem a vanilkovým cukrem. Přidáme na kousky nakrájené změklé máslo a vejce. Vše propracujeme v hladké těsto. Pokud bude příliš řídké a lepivé, můžeme přidat ještě mouku. Vypracované těsto zabalíme do fólie a necháme v lednici odležet. Z těsta uděláme kuličky o průměru 3 cm a přendáme je na pečicím papírem vyložený plech.
2. Mezitím si nakrájíme různé ingredience podle chuti. Z kuliček uděláme malé koláčky a do středu každého koláčku dáme čokoládu, rozinky, sušené ovoce apod. Plech dáme do trouby vyhřáté na 150 °C a pečeme 10-12 minut.
3. Upečené cookies necháme na plechu vychladnout, aby se nám nepolámaly. Před podáváním posypeme moučkovým cukrem.

Křupavé hrudky
Ingredience
35 dkg mléčné čokolády, 24 dkg moučkového cukru, 8 dkg ovesných vloček, 4 bílky, 2 balíčky vanilkového cukru, špetka soli
Příprava receptu
Čokoládu nasekáme nahrubo, ovesné vločky opražíme na pánvi bez oleje dozlatova. Z bílků a soli ušleháme tuhý sníh a zlehka přimícháme moučkový cukr, vanilkový cukr, ovesné vločky a nasekanou čokoládu. Plech vyložíme pečícím papírem a klademe na něj pomocí lžičky malé kopečky. Pečeme v předem vyhřáté troubě na 170°C asi 10 minut. Po vychladnutí sypeme moučkovým cukrem.

Ovesné hrudky
Ovesné vločky 200 g
Lískové oříšky 100 g
Rozinky 100 g
Cukr 100 g
Hera 100 g
Vejce 2 ks
Čokoládové kousky
nebo sušené meruňky, nebo kokos, podle chuti 100 g
Všechny ingredience smícháme (nejlépe rukou) v těsto. To pak dáváme lžičkou na vymazaný plech do tvaru menších kopečků.
Pečeme ve vyhřáté troubě asi 5-10 minut při 170 °C.

nikiii
14. únor 2012

@falca1 Taky chci česko prosím prosím 🙂

zuzi82
14. únor 2012

Ahojky, tak u nás dnes kachna na jablkách a rozinkách s rýží. Na večeři bude vývar s noky a na snídani byly mňamózní tvarohové řezy. 😅 Měla jsem na ně chuť už možná tři týdny, ale neměla jsem náhražku kakaa a kakao malý nemůže. 😅
@falca1 Prosím, taky pošlu email do IP 😉

nikiii
14. únor 2012

@zuhur Frgálema jsme se ládovali letos na dovolené v Beskydech a je fakt, že bych si dala, hned posílám mejl a zítra je peču 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

handm
14. únor 2012

honí mě mlsná, tak jdu hledat nějaký recept na jednoduchou buchtu, co do ní není potřeba moc věcí, bo nemám ani tvaroh.. 😲 snad tu něco najdu 🙂

nikiii
14. únor 2012

Já mám pro změnu v počítači zase Zapomenuté poklady české kuchyně aneb jak to ta babička tenkrát vařila. 🙂