Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
12. bře 2012

tak chleba jsem nepekla, tatínek volal , že koupil půlku šumavy.
teď jsem vyndala z trouby tvarohovopovidlové šnečky, vypadaj kuxusně.. takhle moc jsem nikdy nepekla.. holt vyšší spotřeba.. 😀 😀 😀 nějak mně začíná honit mlsná, jen kdyby mně pořád tak nepálila žáha 😒 ☹

nikiii
12. bře 2012

Teda holky, člověk je jeden den pryč a asi se učtu co jste toho tady stihly za dnešek probrat 😀 😀 😀 😀 Ale musím se pochlubit, dneska jsem si udělala radost a koupila si talířky, spíš takový dezertní menší (ne na oběd apod.), ale prostě jsem je tam nemohla nechat 😎

aaadus
12. bře 2012

@kammka v klidu. Já bych pořád něco pekla, hlavně tam kde je tvaroh. Dnes to vyhrál strouhaný koláč, mňam

simonceli
12. bře 2012

Ahoj, dneska byla slepičí polévka s rýžovými noky a kuře na paprice a ta polívka teda neměla chybu, zítra dojídáme zbytky

kammka
12. bře 2012

@aaadus já jsem spíš přes povidla, mňam 😀

kixi
12. bře 2012

Tak to je moje premierova brokolicova polevka a chlebicky 🙂

tyrisa
12. bře 2012

Bramboračka 🙂

nikiii
12. bře 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, prosím tě, na kolik a jak zhruba dlouho pečeš ten tvůj mňamózní cibulovej koláček?

lenam
12. bře 2012

@fifina86 Děkuji za odkaz 🙂

nikiii
13. bře 2012

Dneska čekáme návštěvu, tak budou asi kuřecí nudličky v medovo-pivní směsi, rýže, povidlovej perník a cibulovej koláč.

aaadus
13. bře 2012

Vločková polévka, tilápie s br. kaší a mrkvový salát

brusinka.pusinka
13. bře 2012

včerejší dortík😀

petrajavor
13. bře 2012

Zkontrolujte, kostky ledu kávy použít v ledové kávy ... Žádné další rozředěné ledové kávy!

petrajavor
13. bře 2012

Našla jsem na netu tuhle vychytávku....
Do sáčku dáte ochucený jogurt,uděláte jím "bobky" na plech, dáte na hodinu zamrazit a je hotovo....

germaine
13. bře 2012

@petrajavor To je pěkný, ale pak se to musí hodně rychle sníst 😀

germaine
13. bře 2012

@brusinka.pusinka Můžu znát postup?

germaine
13. bře 2012

@nikiii Kdes je koupila? Ty jsou nádherný, já ciii taky 🙂

petrajavor
13. bře 2012

@germaine no to asi ano 🙂

brusinka.pusinka
13. bře 2012

@germaine úostup na dortík je o stránku dřív.-D

germaine
13. bře 2012

@brusinka.pusinka Večer mrknu, díky 🙂

brusinka.pusinka
13. bře 2012

dnešní bašta, plévka z kuřecích krků s jatrovými knedlíčky a brambory s krkovici a lečem na jednom pekáči 😀

ined77
13. bře 2012

@brusinka.pusinka 😅 ...mńááám...to je něco na mě....v dietě 😅 😝

a jdu poprosit o radu nebo spíš receptík...dostali jsme sumce a ráda bych ho nějak udělala o víkendu.
poradíte prosím některá kuchařinka?
předem moc děkuji 🙂
jo a ještě..je to vhodné i pro děti?? 😕

sarunatko
13. bře 2012

U nás budou dnes palačinky se špenátem a kuřecí rizoto, kuřecí vývar s písmenkama.

eriska
13. bře 2012

@brusinka.pusinka krkovici jsem včera koupila a lečo jsem o víkendu přinesla ze sklepa😉 ale bude to odděleně😀

my dneska dojíme bramboračku s houbami, k tomu výpečky z krkovičky, brambor a na sváču bude šlehačkovo-zakysankový dortík.teda, zbyteček, tak snad bude klukům stačit😉

brusinka.pusinka
13. bře 2012

@ined77 klasického českého sumce?

brusinka.pusinka
13. bře 2012

@ined77
Česnekový sumec
1 kg sumce (250 g na porci), 4 lžíce oleje, 6 stroužků česneku, 3 hrsti zelených pórkových listů, 2 lžíce hladké mouky, máslo, petrželka, sůl
příprava:
Očištěné a vykuchané ryby naporcujeme. Porce osolíme a na oleji zprudka opečeme.
Přidáme nakrájený pórek, drobně sekaný česnek a i s rybou ještě opékáme.
Zahustíme kouskem másla smíchaného s hladkou moukou a mírně podlijeme.
Krátce povaříme tak, aby se ryby nerozvařily.
Povrch posypeme petrželkou.

Sumec po lužnicku
800 g sumce
1 cibule
80 g oleje
česnek
tymián
pepř
sůl
petrželka
Sumce nakrájíme na porce. V misce smícháme dvě lžíce oleje s utřeným česnekem, solí, pepřem a tymiánem. Touto směsí potřeme rybu, vložíme na pekáč, podlijeme olejem, přidáme na kolečka nakrájenou cibuli a nadrobno nasekanou petrželku a pečeme asi 1/2 hodiny v troubě.

Sumec s křupavou krustou
porcovaný sumec,vejce,,sůl, česnek, sardelová pasta, citrónová šťáva, hladká mouka,corn flakes,,olej na smažení
Postup
Sumce posolíme, potřeme česnekem, pokapeme citrónovou šťávou a necháme asi hodinu uležet v lednici. Vejce rozmícháme se lžičkou sardelové pasty a moukou a přidáme do těstíčka corn flakesy. V těstíčku obalíme naporcovanou rybu a smažíme.

janinka23
13. bře 2012

můžu poprosit receptík na povidlový perník, někde tu byl i od brusinky , ale nevím stránku ☹

ined77
13. bře 2012

@brusinka.pusinka ...děkuju moc! 😵
jestli je český...ani nevím 😅 .
a myslíš, že můžu udělat kousek i dětem? 😕

brusinka.pusinka
13. bře 2012

@ined77 klidně bych udělala ale spíše bych ho jen dělala na páře s bylinkami a nebo jen tak na másle na kostičky třeba s mrkví a hráškem