Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

saaralota
26. bře 2012

@aaadus díky. Tak to vypadá na chybu ve mě 🙂 asi budu muset líp rozprostírat... no, nebo teda koupím menší plech...

nikiii
26. bře 2012

My jsme dneska doledly zbytky a večer mě čeká dělat Krtkův dort zítra Barborce k narozkám.

kammka
26. bře 2012

my k obědu po dvou hodinách sezení na ORL na kongtrole po mandlích jen bramboračku... ještě je tam porce pro tatínka.. dále zbyl králík po cikánsku, teda asi to není přesně dle rcp z netu, ale nechala jsem se inspirovat: zadek z králíka i s hřbetem, 1 papriková klobása, 4 malé bílé papriky, 4 rajská, zelená cibulka, červená cibule, 2 stroužky česneku...úžasný to je.. s rýží..
to si dám asi já k večeři..

od zítřka maže malá do školky, tak se budu pokudmožno válet a vaření bude vééélmi omezené.. 😀

kammka
26. bře 2012

ovšem mám v lednici dva tvarohy, tak umatlám toto:

http://recepty.brtnik.info/recept.php?id=1213&n...

ale až odpoledne, jak se malá vzbudí, jedem na poštu pro balíček, konečně dorazily pytlíky do vysavče s filtrama..
od zítřka místo vaření budu pomalinku a opatrně uklízet, je tu po zimě a nevolnostech prvního trimestru fakt humus.. a bez vysavače, ve kterým se mi protrh pytlík a zanesl se filtr, to fakt nešlo...

petrajavor
26. bře 2012

tak my dneska začali ráno mramorovou bábovkou a k obědo-večeři bude krémová brokolicová polévka s opečeným chlebíkem,brambory a smažený květák,jako tečka bude jablečný štrúdl 😀

kixi
26. bře 2012

spagety s rajcatky, zampiony a parmezanem

nikiii
26. bře 2012

Tak, a mám na zítra hotovo 🙂

kulenka
26. bře 2012

@nikiii Ten je božííí 😀 Z čeho jsi dělala krtka? 😕

nikiii
26. bře 2012

@kulenka Ten je zbaběle kupovanej keramickej, aby si ho pak Baru mohla schovat, protože jinak by to nenechala ani naříznout, to jsme zažili už s dortem berušky 😀 😀 😀 😀

kulenka
26. bře 2012

@nikiii Aha 😀 Takže beruška doteď bydlí v mrazáku? 😨 😀

nikiii
26. bře 2012

@kulenka Museli jsme ji nechat několik dní v lednici, narafičenou obličejem dopředu, a večer potají ji zezadu odřezávat 😀 😀 😀 Od té doby děláme jen takovýhle obyčejný dorty, těch je většinou ochotná se vzdát i ve prospěch ostatních 😀

kixi
27. bře 2012

salat z ledoveho salatu, rajcat, paprik, kukurice s balkanskym syrem, vse nakrajeno na drobno a zalito zalivkou z olivoveho oleje, bazalky a pepre...

aaadus
27. bře 2012

koprovka s vajíčkem a bramborem. A mé kuchařské "umění" pokračuje - nasypala jsem kmín do omáčky místo do brambor 😀

1luciferka1
27. bře 2012

@aaadus jůůů koprovka. Mňááám tu jsme dlouho neměli 😵 může kopr i devítiměsíční dítko? že bych jí ji udělala ze sunaru 😉

1luciferka1
27. bře 2012

u nás polívka z červené čočky a kuřecí řízky pbalené v corn flakes a brkaše 😵

brusinka.pusinka
27. bře 2012

@1luciferka1 jasně že může pokud nenmá alergii a chutná😀 malá ji baští snad od 8 měsíců😀
My nevaříme 😀 😀 😀

handm
27. bře 2012

U nás dneska těstoviny s brokolicí a mrkví v hořčično-medové kari omáčce 🙂

1luciferka1
27. bře 2012

@brusinka.pusinka hihi to se zjistí jestli má alergii a chutná 😅

brusinka.pusinka
27. bře 2012

@1luciferka1 ono na kopr to spíše bývá nechuť než alergie🙂 ale my kopr milujeme 😀

pelenka
27. bře 2012

@saaralota Já jsem to teda taky nahňácala na celý plech (spodek se mi nechtělo strouhat, vůbec to nešlo, tak jsem to tam namačkala prstama a nastrouhala jen vršek), ale bylo to těsto hrooozně slabounký, příště na velký plech o 1/2 zvětším dávku asi

beruskanula
27. bře 2012

u nas dnes zapečené špagety 😎 🙂

aaadus
27. bře 2012

@1luciferka1 jasně, že může 😉

reruna
27. bře 2012

brokolicová polévka, pečené vepřové, rýže basmati, perník

zuzi82
27. bře 2012

My dnes hovězí po znojemsku s rýží. Na snídani tříbarevný koláč a na večeři ještě fakt netuším. 😅

lenam
27. bře 2012

@zuzi82 Zuzi, jak děláš to hovězí po znojemsku? Díky!

zuzi82
27. bře 2012

@lenam Úplně jednoduše.
Na oleji osmažím cibulku, pak hodím hovězí v celku osolené a lehce opepřené, opeču ze všech stran a podleju vodou. Dusím pod pokličkou až se voda vydusí a maso je měkké. Pak maso vytáhnu, zasypu moukou a zředím vodou. Dosolím, dopepřím, vrátím maso a přidám na kostičky nakrájené okurky. A je hotovo a chutnalo nám. 😉 😀

lenam
27. bře 2012

@zuzi82 Ještě se zeptám, jaké maso na to kupuješ?

brusinka.pusinka
27. bře 2012

ale upekla jsme buchtu ala bábovka se zakysané smetany a přidala jsme do ní banány😀 😀

sarunatko
27. bře 2012

@brusinka.pusinka Jů, super nápad. Na klasickej plech stejný množství surovin jako na bábovku?

brusinka.pusinka
27. bře 2012

@sarunatko jj na menší plech a nakrájela jsme tam 3 banány😀