Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petrajavor
8. dub 2012

@kristi to by se člověk užral
@kulenka to je výhoda,manžel chodí o víkendu každé ráno běhat (dneska tu sněžilo a stejně běžel) takže pak chce něco sladkého 😝 a mě může jebnout...bo nevím co neustále vymýšlet...

kulenka
8. dub 2012

@petrajavor Jo tak, to je docela náročný 😅 A jí třeba ovesnou kaši, nebo rýžový/jáhlový nákyp atp.? 😕 A musí to mít teplé? Nebo prostě upečeš buchtu a hotovo?

petrajavor
8. dub 2012

@kulenka no mu stačí buchta,nebo vánočka,mazenec když je nejhůř sní i rohlík s něčím sladkým (med,marmeláda) ale nejraději ty lívanečky nebo když mu hned z rána upeču buchtu,ale to se mi fakt většinou nechce...ten recept sem nenašla ale vzala mražené maliny a mixovala je,pak přidala moučkový cukr a zase mixovala...dala malou vrstvu do skleničky na to bílý hustý jogurt a vrstvu sušenek (ty rozdrtila v sáčku válečkem) a tak to opakovala nakonec to myslím posypala i mandlemi (ale to si nejsem jistá)...vypadalo to mňam
@kristi neviděla si včera jak dělala ty poháry pro přátele z malin,sušenek a jogurtu?

kulenka
8. dub 2012

@petrajavor Mňam, vypadá to dobře 😉
Tak aspoň, že mu stačí ta buchta, já už měla před očima jak každý den vaříš něco teplého 😉

yesu
8. dub 2012

Holky potřebuju rychlou radu, když mrknete na stranu 150 je tam staročeská kýta....myslíte, že to můžu udělat i s pleckem???

petrajavor
8. dub 2012

@kulenka to teda ne,on doma snídá jen o víkendech,jinak se po cestě o práce stavuje v pekárně,takže celkem pohoda 🙂 jen ty víkendy my někdy dochází nápady...ty poháry asi zkusím dneska udělat... a uvidíme 🙂

kristi
8. dub 2012

@petrajavor bohuzel ne, byla jsem cely den mimo.....

kulenka
8. dub 2012

@yesu V mase jsem analfabet 🤐 Teda poznám ho od sebe, ale nějak si moc nezatěžuju hlavu co se ze kterého druhu má dělat 😅

@petrajavor Dej pak vědět jaké jsou, ale nejspíš dobré ... na kombinaci malin a jogurtu nemůže být nic špatného 🙂

ciocca
8. dub 2012

@petrajavor Teda Peťul, to míváš náročná rána🙂 Já teda třeba dneska pekla k snídani celozrnné housky, ale vyrábět po ránu lívance nebo buchtu si moc představit nedovedu🙂 U nás, když je zájem o sladkou snídani, tak to odbydem jogurtem s banánem, ovesnými vločkami, ořechy a skořicí... Navíc by to trochu drásalo moje chuťové buňky, hlavně teď, když musím dodržovat diabetickou dietu 😖

yesu
8. dub 2012

@kulenka No já to pomalu ani nepoznám.....takže se radši ptám, abych něco nepokazila!

petrajavor
8. dub 2012

@kristi jo to je přesně ono 🙂 moc děkuji
@kulenka takže je to ten receptík so sem dala kristi na you tube 🙂 jinak asi nahradím maliny jahodama,jelikož je mám v lednici,tak je zužitkuji 😀
@ciocca tak jak sem psala,většinou to dělám tak že v so udělám těsto,to je šup šup a v ne ráno jen smažím,to těsto je pak lepší....a když teda už peču buchtu tak jen hrníčkovou to je taky šup šup...navíc manžel snídá nejdřív v 10 takže se donutím pohnout 😀 ale už jsem si za tu dobu co s manželem žijeme zvykla 🙂

maxinkaa
8. dub 2012

My dnes zeleninovou polívku s krupicovými nočky, špenátek, pečené maso, bramborový knedlík a pudingovou buchtu 🙂

petrajavor
8. dub 2012

@kristi @kulenka holky Nigella píše v jednom receptu na dort 1 lžíce zlatého sirupu-1 tablespoon golden syrup co je to???

kulenka
8. dub 2012

@petrajavor Kupovala jsem ho v Marks&Spencer (a snad ho mají i v DM drogerii), myslím, že v našich pdomínkách bys ho mohla nahradit medem, ale ten sirup je tuším sladší ... http://www.pecenijeradost.cz/slovnicek-pojmu/le...

pelenka
8. dub 2012

@petrajavor Tipovala bych toto: http://www.auntjemima.com/aj_products/syrups/. Jednou jsme dostali ten Butter rich - je to slaďoučké, a chutná to opravdu božsky, ale nepopsatelně. Tady se neprodává, možná nějaká alternativa nebo třeba javorový sirup?

kulenka
8. dub 2012

@pelenka Marks&Spencer 😉

pelenka
8. dub 2012

@kulenka Fakt je tam mají? No tak to ještě, že jsem ze zapadákova a nedostanu se tam, bych se toho ujedla, polít tím palačinku nebo vafli, to je božská mana🙂

petrajavor
8. dub 2012

@kulenka @pelenka jo děkuji k M&S se nedostanu ale kdyby to měli v DM bylo by to super 🙂

kulenka
8. dub 2012

@pelenka Kupovala jsem ho tam 😉 Dělala jsem dlouho v Praze a Spencera kvůli jídlu miluju 😀 Bydlím kousek od tebe a sehnat tady třeba kulatozrnnou rýži je úkol hodný Sherlocka Holmese 🙄

kulenka
8. dub 2012

@petrajavor V DM mají určitě javorový sirup. Asi taky záleží na velikosti té prodejny a regionu 😅

petrajavor
8. dub 2012

@kulenka tak to se ve Zlíně juknu,jinak javorový sirup mají i u nás v albertu 😉

kammka
8. dub 2012

my jsme dnes už po obědě, měli jsme kuřecí polévku, králíka pečeného s bůčkem, br.knedlík a špenát.. mňammmm...asi to bude naše tradiční velikonoční jídlo 😎 😎 😎

eriska
8. dub 2012

Holkyyyyy,pomoc,nemůžu tu najít recept na mazanec☹ nevíte na které straně je?

kulenka
8. dub 2012

@eriska 399 (kynutý) a 390 (nekynutý) 🙂

kulenka
8. dub 2012

@eriska A na 390 je i recept na kynuté těsto, zrovna ho zadělávám na mazanec 😀

eriska
8. dub 2012

@kulenka díky moc,vyzkouším od tebe ten tvarohový,jen mám doma tvaroh ve vaničce,myslíš,že to bude hodně vadit?

kulenka
8. dub 2012

@eriska Nevím, nikdy jsem to z něj nedělala ... ale jako u všech receptů, prostě to těsto bude řidší, takže budeš muset nejspíš přidat mouku 😉

eriska
8. dub 2012

@kulenka vyzkouším a uvidíme,nějak se mi nechce letět do krámu☹

kulenka
8. dub 2012

@eriska Nelam si s tím moc hlavu, bude to dobré i tak 😉 Dávám rum a citronovou šťávu dle chuti, takže občas mi vyjde těsto hustší, občas řidší. Myslím, že to poznáš 🙂 Maximálně bude bochánek hutnější, ono mu to na chuti neubere 🙂
Vždycky, když to všechno kromě mouky a prdopeče smíchám, nasypu tam to kandované ovoce a hrozinky a nechám to chvíli stát, takže to taky trochu té vlhkosti nasákne (hrozinky předem nemáčím) 🙂