• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

23. září 2017 
@brusinka.pusinka Uf, tak to jsem se uklidnila, už jsem se hrozila, jak peču napřed těsto a teprve potom tam dávám náplň a peču znova :grinning:
24. dub 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikiii :grinning: né vše najednou proto se to peče pomalu a dlouho.-) :grinning:
24. dub 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka tak tento tvarožník určitě někdy vyzkouším. Stejným způsobem dělám mramorový korpus na dort - po lžících dávám bílé a kakaové těsto a udělá to taky takové krásné letokruhy, vypadá to super. Tvarohové koláče máme rádi, tak to bude super :slight_smile:
@zuhur tak to je mi líto, že se nepovedl... my už máme ten majoránkový snězený, myslím, že to bude naším favoritem :slight_smile:
24. dub 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka : ten tvarožníček zkusím:slight_smile:
24. dub 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka jo jo, každá mouka je fakt jiná, já mám teď doma třeba mouku polosvětlou T650 z Kauflandu (stále 6,90,- :wink: ) a tak je na chleba bezvadná, parádně kyne
24. dub 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna nepovedl, ale povede se příště. Já si myslím, že byly prostě starší kvasnice. Majoránkový už baští manžel :slight_smile:
@nikiii co chleba? Jak dopadl u vás?
24. dub 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur Už jsme ho večeřeli a je výýýýýýýýbornej!!!!!!!!!!!!!!!! Díky moc :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. dub 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikiii není zač. O dobrý recept se ráda podělím.
24. dub 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kedlubnová polívka
uzené maso, křenová omáčka, knedlík
25. dub 2012 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
dneska zapecene brambory - spodni vrstva s uherakem, druha s kozim syrem a medv. cesnekem a posledni se sunkou :wink:
25. dub 2012 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dneska asi tortili s kuřecím masem - nemá někdo receptík??? :grinning:
25. dub 2012 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1
tortilly s kuřecím masem
2 dl olej
4 ks žampiony
2 ks tortilla
200 g kuřecí maso
1 lžička chilli
1 ks zakysaná smetana
4 stroužky česnek
1 lžička sůl
1 ks červená paprika
1 lžička grilovaci koření
1 ks ledový salát
Kuřecí maso si nakrájíme na nudličky, osolíme a ochutíme grilovacím kořením a chilli. Na rozehřátém oleji osmažíme dozlatova.
Přidáme nakrájenou papriku a nakonec přidáme žampiony.
Na teplé tortillové placky rozetřeme smetanu, do které přidáme česnek podle chuti na ní položíme plátky ledového salátu a doprostřed placky dáme směs a zabalíme.
Tortilly s kuřecím masem podáváme teplé.
25. dub 2012 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je dobrá otázka po dvoudenní nepřítomnosti,zatím to vidím na zapíkaný brambory,ale ještě uvidíme co lednice dá :grinning:
25. dub 2012 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
vcera veprova kyta s mrkvi a brambory, v pondeli jsem delala testovinovou ryzi s brokolici, cuketou, mrkvickou a kurecim maskem + vlockovou polivku + kokosovy kolac
25. dub 2012 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 a nebo to muzes udelat tak, ze si osmahnes maso, pridas zeleninu atd, nastrouhas si syr, vezmes studenou tortillu, das na to tu smesku a hoooodne syra, preklopis a das na panev, zatizis to treba talirem, pote otocis a pak rozkrajis na kousky jako pizzu.

melo by to vypada asi nejak takhle
25. dub 2012 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
My si dneska dáme holandský řízky a šťouchaný brambory. Péct dneska nějak nestíhám, musíme na prohlídku do poradny :frowning2:
25. dub 2012 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka
@kristi díky holky, něco z toho uklohním - problém je že máme úplně prázdnou lednici - takže ani smetana ani jogurt a ani tvrdý sýr není - já mám tak zeleninu a maso :grinning: :grinning: :grinning: , ale zkusím asi udělat trochu tatarky - majonéza nebo vajíčko v lednici najdu :grinning:
25. dub 2012 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro dnešek vařeno :slight_smile: granadýr a písmenková polévka
25. dub 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
my byli dopo v nemocnici, prcek spadl z postele, takže budou zbytky od včera, koprovka a krůtí vývar..ráda bych ještě odpo upekla bábovku
25. dub 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eriska : hlavne, ze je v poradku:slight_smile:...

my dnes dojidame ze vcerejska zapecene brambory se smetanou, kurecim a syrem... a zitra udelam cmundu po kaplicku-bude asi i na patek:grinning:

v sobotu varit nebudu, chystame se na celodenni vylet smer jihlavska zoo-tak snad vyjde pocasi, jak slibuji :grinning:

a v nedeli udelam ty buchticky s kremem-budou i na pondeli:grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:

@brusinka.pusinka : jeee, to bych taky mohla nekdy udelat :grinning: :sunglasses: :slight_smile:
25. dub 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
tak my dnes hrachovku s uzeným a opečenejma kostičkama :dizzy_face: , pak se dorazíme tvarohovo-kakaovou buchtou :wink:
25. dub 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
nudlová polévka s játrovými knedlíčky; boloňské špagety; hanácký koláč maxi
25. dub 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
musaka, brownies s lesním ovocem, povidlovej perník (buchta).. :slight_smile:
25. dub 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka mohu dostat recept na ten granadyr? :confused: bože to vypada krásně
25. dub 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova Dělám jednoduše:slight_smile:
1kg brambory klasicky uvařím na kostičky v slané okmínované vodě:slight_smile:
těstoviny400g flíčky také uvařím ddo měkka ve slané vodě:slight_smile: dle návodu
na20dkg špeku osmahnu většinou 2 velké cibule a přidám lžíci červené sladké papriky:slight_smile: Brambory jemně poštouchám přidám těstovinu a přidám špek s cibulí zamíchám a dochutím solí pepřem , podávám s okurkou nebo kozími rožky či se zelným salátem a nebo s kysaným mlékem i s obyčejným je to mňam:slight_smile:
25. dub 2012 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
k veceri budou zelne rezy a bageta s cesnekovym maslem. jsem zvedava, jak to bude chutnat, jeste to je v troube :slight_smile:
25. dub 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lajcikova : ja si to pamatuju ze skolni jidelny...to je zradlo panecku :grinning: :dizzy_face:

pusince dekuji za pripomenuti @brusinka.pusinka :slight_smile:...

s manzou dohodnuto, ze udelam pristi tyden:slight_smile:
25. dub 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@beruskanula tak ty zelne rezy jsou vyborne :slight_smile:
25. dub 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 : recept?:slight_smile:... zni to uzasne :dizzy_face: , tze verim, ze jsou moc dobre :slight_smile:
25. dub 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula jek to podle Babicy. Moc receptu mi od nej nechutna, ale tohle se fakt povedl.
http://dobroty.nova.cz/clanek/epizody/zelne-rezy-s-opecenymi-kurecimi-jatyrky.html
25. dub 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek