• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

8. května 2017 
@nadja73 : wow, to vypada uzasne..nekdy urco zkusim :sunglasses: , diky
25. dub 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula mne prave zbyla pulka zeli, tak jsem hledala neco, co z ni na veceri a tohle me taky zaujalo. a ta bageta s maslem a posypana cesnekovou soli je k tomu taky vyborna, lepsi nez ty jatra. jsem to dala na rost po tom, co se udelaly ty rezy a za 5 minut se vecerelo :slight_smile:
25. dub 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nadja73 : mnam bageta :dizzy_face: takhle bagety miluju :dizzy_face:
25. dub 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zase mám plnou lednici hurááá - to se bude vařit :grinning: :grinning:. Kmínovej chleba už je na kynutí v troubě k tomu na večeři udělám česnečku (pomazánku) a ještě nějakou rychlou buchtu :grinning:
Včerejší tortili byly senzační (co dům dal :slight_smile: ) ale dneska zase nevím co uvařím pro sebe k obědu :frowning2:
26. dub 2012 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás vypukla střevní chřipka se vším všudy, takže povětšinou jen suchý rohlíky s máslem a pro nepostižený členy domácnosti udělám asi jen hustou bramborovozeleninovou polívku.
26. dub 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Brusinko, včera jsem pekla buchtu ze str. 189 (poleva z pudinku a zakysané smetany) a opravdu výborný! Až ho sníme, tak zkusím i další recepty :slight_smile:
Já se dneska rozhoduji mezi koprovkou a rizotem. Nevím, na co mám větší chuť :grinning:
26. dub 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dneska bude nezdravé jídlo - smažák a hranolky, tatarka. Mám na to hroznou chuť. Lucie bude mít bramboru s brokolicí, hráškem, mrkví a cuketou.
26. dub 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska tzv. Z nouze ctnost:slight_smile:.
Na másle cibulka, na to zbylé pečené kuřecí maso, žampiony, rýže, podlít výpekem z kuřete a vodou a udusit doměkka. Strouhaný sýr navrch, k tomu rajčata a papriky, syrové.
26. dub 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
dnešní mňamk abrokolicové placičky s gorgonzolou a salátek s jadelem a dresink ze zakysanky s provensálským kořením:slight_smile:
2 vajíčka
2 dcl mléka
7 lžíce polohrubé mouky(použila jsme pohankovou mouku)
vegeta( dala jsem solčanku)
mletý pepř
brokolice
šunka místo ní dávám sýr :slight_smile: dle chuti:slight_smile:
PŘÍPRAVA:
Brokolici uvaříme, vajíčka, mléko, vegetu, mletý
pepř a mouku vymícháme na hladké těstíčko, přidáme rozmačkanou uvařenou brokolici, nakrájenou šunku,promícháme a pečeme placičky. Místo brokolice můžeme použít květák
26. dub 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
u nas karbenátky s tofu a květaku :slight_smile: jinak mate někdo nějakej recept s tofu?chtěla bych smaženej ale nevím jake by to bylo
26. dub 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova já dělám takto ale tofu po nakrájení zabalím do plátěného ubrousku aby se odsála přebytečná voda:slight_smile:
400 g tofu, 1 vejce, 100 g hladké mouky, asi 100 ml světlého piva (nebo bílého vína), 2 lžíce nasekané petrželky, olej na smažení, sůl

Tofu nakrájíme na plátky a obalíme v těstíčku připraveném z mouky, piva (popř. vína), rozšlehaného vejce, nasekané petrželky a špetky soli. Plátky smažíme v dostatečném množství horkého oleje. Podáváme s podušenou zeleninou nebo zeleninovým salátem a různě upravenými bramborami
26. dub 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka to zkusím,mam ještě jedno baleni tak vyzkouším :slight_smile:
26. dub 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnešní mňamka - chleba, perník a udělala jsem si ještě jednou tortilky :grinning:
26. dub 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
dnes červená čočka s cibulkou a vařené vejce, pečivo, ke svačině perník s jablkem, medem a povidly
26. dub 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna prosím,jak upravuješ tu červenou čočku? Já vařím akorát klasiku a teď to mám naplánovaný na víkend,tak bych to ráda zkusila. Z červený dělám akorát polívku
26. dub 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
domaci pizza - havaj, cesnekova se zeleninou a korenena se sunkou :wink:
26. dub 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky, u nás dneska rychlovka, karbenátky s pórkem a sýrem z trouby, k tomu opečený brambor s pažitkou, ke sváče skořicovo-kakaová bábovka

na zítra asi zapečená brokolice nebo jen tak na mozeček
26. dub 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
My si dneska dáme dietně - pečené kuřecí paličky a rýže.
27. dub 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska k obedu nic, to se najime ve vlaku a pak vecer opet grilovacka, takze krevety a morsky vlk, pecene brambory se zakys. smetanou a salat
27. dub 2012 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evulebobule já jsem ji propláchla (nemusí se namáčet), pak dala vařit, stačí tak 10-15 minut, aby byla měkká, pak sliješ přebytečnou vodu, ochutíš - já přidala sůl, kmín, trochu Solčanky, 1 stroužek česneku a osmaženou cibulku
27. dub 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes pečená kotleta, rýže
27. dub 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna děkuju moc,vyzkouším :slight_smile:
27. dub 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera byl k obědu jen salát s domácími pletýnkami - byli jsme na výletě. Dneska bude pizza z listového těsta a pravděpodobně polévka s játrovými knedlíčky.
27. dub 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čočkovou polévku, španělský ptáček s rýží od včera. Ak večeři mám velikou chuť na bramborové placky.

Neporadí někdo recept na rychlou a chutnou buchtu??? :slight_smile:
27. dub 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuřecí vývar; jelitový prejt s bramborama
27. dub 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska těstovinový salát :grinning:
27. dub 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. dub 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pipetulaa - taky peču, je úžasně vláčná a mňamozní :slight_smile:
27. dub 2012 v 11:49  •  2 děti - čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím, jak tu funguje vyhledávač? Potřebovala bych tip na recept na buchtu vhodnou s sebou na cestu - na puťák. Asi nějaký perník. Poradíte, prosím? :slight_smile:
27. dub 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lampion co buchta ze zakysané smetany je to vláčné těsto a přitom kompaktní moc dobré :wink: ze strany 189 je tam sice psaná bábovka ale dá se dělat i jako buchta:slight_smile:
27. dub 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek