Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kristi
14. kvě 2012

dneska špagety, Pomodoro nam moc chutnaji
http://hobby.idnes.cz/video-priprava-italske-pa...

kammka
14. kvě 2012

@handm nemelu..za jedno mám děsně tupej mlejnek, ten je tak leda na špenát a nejsem schopná si ho nechat někde nabrousit.. a za druhý, mně by se nechtělo s tím vykosťovat...my letos těch králíků asi moc mít nebudem a z těch loňských jsem jich docela dost prodala, takže jsme zase docela dlouho králíka neměli, asi o víkendu a to udělám normoš pečenýho nebo na zelenině...

djn
14. kvě 2012

hovězí gulášek s chlebem

eriska
14. kvě 2012

@sarunatko já neporadím, nikdy jsem nedělala..ale nedávno mi kamarádka říkala, že z namleté cizrny dělala karbenátky

u nás dneska koule z mletého maska pečené v troubě, vařený brambůrek a mandarinkový kompot, ke sváče jablíčkový dortík a k večeři si chlapci poručili pudink😀

na zítra se vaří hovězí polévka, a kaneček na žampionech..

falca1
14. kvě 2012

dneska byly červený nudle 😀 a pekla jsem chleba s majoránkou - je naprosto luxusní

handm
14. kvě 2012

@kammka Jasny. A myslíš, že chuťově by to bylo ok?! Já mám králíka pro nás tak na 4x, manžel doma teplý jí jen o víkendech a to býváme dost často pryč, takže to jím furt s malým já a už nevím, jak mu to dělat...😝 Tak to vyzkouším. Já ani mlýnek nemám, tuhle jsem přišla na to, že mi "mele" - seká celý ten set od moulinexu, co jsou nástavce na tyčový mixer, takže se ani s mlýnkem neobtěžuju 😀😀

miriska
14. kvě 2012

@falca1 s majoránkou? to by mě nenapadlo. já ho dělala včera, ale s lněným semínkem a slunečnicí a chci dělat ještě s opečenou cibulkou a ještě se sušenýma rajčatma a olivama, tak jsem zvědavá 🙂

já jsem si dneska udělala vepřové nudličky na hořtici se zakysanou smetanou a bram. nočkama...co jsem sama s malým, tak vařím minimálně...

kristi
14. kvě 2012

pasta pomodoro live

zuhur
14. kvě 2012

@falca1 já jsem ti to říkala 😀 My už z toho co jsem pekla dnes máme jenom půlku. Taky se moc povedl.

zuhur
14. kvě 2012

@miriska Miry to je jiný recept. Já ti ho pošlu do mailu 😉

zuhur
14. kvě 2012

Jinak (aby tady mých příspěvků nebylo náhodou málo) jsem se vetřela k falca1, takže oběd - červený nudle. Jinak jsme totiž pekly chleby ve velkým 😀

falca1
15. kvě 2012

@miriska jo je jinej než ty kmíňáky 😀. Zůza mi uhňácala těsto v pekárně 😀
@zuhur no jéje, my máme podle mě už jen špičku - já jsem měla včera 3krajíce na večeři 😀 😀 a Tom si bral do práce.

kristi
15. kvě 2012

mam tady milion zbytku, takze udelam zapec. brambory, a ac nerada tyhle smesi, tak tahle je vazne moc dobra http://www.maggi.cz/Katalog-vyrobku/Napady/MAGG...

nadja73
15. kvě 2012

Dostala jsem 100% zeleninovou šťávu na trávení, ale je strašně hnusná. Je v ní hodně rajčat a koktejl stylu Blady Mary mi fakt nechutná☹ Poradíte, jestli se z toho dá udělat omáčka nebo polívka pro malou? Děkuju🙂

jimmy1
15. kvě 2012

nové brambory, vařené vejce, koprová omáčka 😵

marhulinka
15. kvě 2012

králík,zelí,brambory a na mlsku ovocné košíčky

prdecek
15. kvě 2012

dneska čočková polévka a odpoledne donese chlap oběd z práce - Brněnský řízek, brambory a okurek 🙂

melca
15. kvě 2012

Holky můžete mi prosím dát tip,co tak nachystat na pohoštění? Malá má o víkendu 1 rok,tak co tak dát na stůl,budeme tu 6 dospělých a 3 děti ve věku 1+4 roky,ať nedávám to co jindy,nějak nemám nápad 😠 Díky moc 😉

handm
15. kvě 2012

U nás zapečený kuskus se zeleninou 🙂

eriska
15. kvě 2012

@melca my děláme většinou sýrovou roládu, z listového těsta slané záviny, šneky nebo tyčinky, pak klasika, jednohubky (u nás se osvědčiny česnekové s banánem, hr.vínem, brusinkami nebo sušenými rajčaty, pak klasika naslano), chlebíčky, teta minule dělala mini řízečky pro prcky a pro dospěláky pečená kolena s chlebem, křenem a hořčicí, k tomu salát z kukuřice, taky děláváme banán, piškotek na párátko a omočit v čokoládě, a spoustu různých řezů..když tu pohledáš, najdeš toho hodně, co holky radily

my dnes teda ta hovězí polívečka s nudličkami k večeři a k obídku kaneček na žampionech..

kammka
15. kvě 2012

mám opět malou doma, ráno se mi zdála nějaká teplá, taky trochu pokašlávala, tak jsem ji změřila a měla 37,2..takže školka nic, jely jsme teda na orl, stejně jsem tam chtěla zítra na tympano, ale dr. tam nebyla, neb ten stroj vezla do servisu ☹ tak jsme vzaly v lidlu nákup a šupem k naší obvoďačce, ta ji poslechla, koukla do krkku.. angina to není, ale máme dávat aerius, ten klidně dlouhodobě, sinupret, sinecod.. prostě klasika.. prej jestli chodí do školky.. no to jsou ty uchrchlánci tam..
takže my jen rychlý obídek: knedliky s vajíčkem, chery ryjčátky a kouskem salátovky.. a už je v pelechu.
pokud se vzbudí včas, dojedem odpoledne do kravína pro mlíko a na zítra udělám buď palačinky, nebo buchtičky s krémem, pro nás jsem koupila vepřové kostky a žampiony, bude s rýží..
taky vyvařuju kosti z kachny 🙂 z toho bude nějaká polívečka..

yesu
15. kvě 2012

tak dneska kuřecí čína a hranolky....

helen3
15. kvě 2012

polévka z červené čočky a pečené kuře na bramborách a mrkvi

melca
15. kvě 2012

@eriska Díky něco pohledám a zkusím 😉

brusinka.pusinka
15. kvě 2012

večeře zapečné špagetyco zbyli včera a pistaciový pudink 😀

brambora20
15. kvě 2012

@sarunatko mám tu nějaký nový recept na cizrnové placičky, ještě teda nevyzkoušený mnou samotnou, ale o víkendu se na to vrhnu.
Takže cizrnu namočit přes noc, pak uvařit, zároven i brambory, dohromady namixovat, pak přidat trochu kari, zahustit hrubou moukou, okořenit chili, pepřem(což se díky prckům nemusí možná), kmín, sůl....pak tvarovat placičky na plech a do trouby zapéct.
Prý výborné jen se salátem, nebo k pikantnímu masu, coby čína např. 😉

brambora20
15. kvě 2012

@sarunatko pak jsem četla někde na nějakou cizrnu též s kari a masem jako minutka, zalité smetanou, taky se chystám vyzkoušet, příloha-těstoviny

brambora20
15. kvě 2012

my dnes špenátová polévka, halušky se zelím a klobásou
zítra asi maso se žampiony a bramborami z pytlíku
nebo lívanečky s marmeládou a zak.smetanou
nebo mám chut na studentský řízek s kaší... 😀 (mortadela v těstíčku)
NO-UVIDÍME

brambora20
15. kvě 2012

@kristi já můžu rajčatovou na špageťáky bud s tuňákem, což sjem kdysi obšlehla přímo od Italů, co nás pozvali na večeři na dovči...jen rozvařená rajčátka s česnekem a bazalkou na ol.oleji...
anebo i počeštěná verze s nakrájeným párečkem
navrch strouhaný sejra...
dlouhé provázky MILUJEM

sarunatko
15. kvě 2012

@brambora20 No tak ty placičky vyzkouším... díky moc 😉