• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

20. ledna 2017 
@kami1984 Následující potraviny jsou relativně vysoko v železe: červené maso, kuřecí, vepřové maso, obohacené snídaňové cereálie, otruby, dýňová semínka, blackstrap melasa, sója ořechy, špenát, fazole červená ledvina, lima fazole, džus sušené švestky, rýže, rozinky, a sušené švestky, ořechy a červená řepa jsem zapoměla
11. kvě 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka děkuji moc... já už nevím, co jíst a v prášcích jsme to odmítla.((( špenát mám 2x týdně, maso jí pořád... ach jo.. zkusím ty švestky
11. kvě 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dělala večer šunkofleky, mňam..je toho plný pekáč.. chodím do práce, muž taky, dítě ve školce, to je od vaření velká úúleva.. :wink:
11. kvě 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já dnes dělqm rajskouz omáčku s hovězím masem :slight_smile:
11. kvě 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes bude domácí pizza. :slight_smile:
11. kvě 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se jdu vrhnout na brokolici na mozeček k tomu nový brabmůrek s máslem a pažitkou, odpo ředkvičková pomazánka a k večeři bude jen krůtí vývar se zeleninkou a domácíma nudličkama...
11. kvě 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka ááá - musím se naučit koukat o stránku zpět :grinning: :grinning: :grinning: mňam,mňam, hambáče bych si taky dala a doomácího - hmmmmmm
11. kvě 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vojtisek2007 no jasně že domácí , ty jsou nejlepší a hlavně jich dělám hodně :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nejlepší jsou z hovězí klišky :wink:
jak chutnal Dědečkovi Pilaf? a co boží milosti dělalas?
11. kvě 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka dělala jsem to kuře v lupínkách (brambůrkách) :slight_smile:nakonec a chutnalo....na boží milosti jsem se zatím nedostala, pořád mi marodí děti ani není na nic nálada ani chu´t a ani čas....
11. kvě 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 tak alespoň tak že chutnalo kuře v brambůrkách.a kšíááá němoci od Vás :wink:
11. kvě 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka no obávám se, že nemocí se jen tak nezbavíme, Vojta marodí s malinkejma přestávakama už od listopadu...jsem čekala, že se to zlepší příchodem jara a zatím nic...dneska jsem mu udělala zázvorovej čaj, prej má pomáhat - už nevím co bych do něj nalila - těch všech sirupů na kašel a kapiček co jsme využívali za letošní zimu by vyléčilo kašel půlce africkejch dětí a nic...nezabírá nám to....

jinak dnes hovězí vývar s játrovou rýží a k druhýmu tu mám kapra - tak buď na másle se zeleninou, nebo klasicky řízky....
11. kvě 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 to mě mrzí no u nás nejvíc zabírá mateřidouška na kašel ale né v pytlíkách ale sypaná a lipový čaj s medem. když už nic jiného nezabíralo :wink:

Jé Kapra toho jsme měli v neděli a dělala jsme po třeboňsku s novým bramborem :wink:

2 - 3 stroužků česnek
1 ks kapr

na ozdobu
8 plátků citron
4 snítky kadeřavá petrželka

na potření
4 lžíce máslo

omáčka
150 g žampiony
1 - 2 lžic citronová šťáva
1 lžíce hladká mouka

olej na opečení
100 ml bílé víno
sůl 1 ks cibule

podle chuti
mletý pepř
sůl podle potřeby
hladká mouka

vykuchaného kapra očistíme a nakrájíme na podkovy. Potřeme česnekem, osolíme i opepříme a poprášíme moukou. Žampiony očistíme a nakrájíme na plátky. Cibuli oloupeme a nakrájíme na kolečka.

Na rozehřátém oleji podkovy opečeme dozlatova společně se žampiony. Kapra vyjmeme a udržujeme v teple. Výpek poprášíme moukou a přidáme kolečka cibule. Krátce orestujeme, zalijeme vínem a krátce provaříme. Omáčku dochutíme citronovou šťávou a solí.

Kapra po třeboňsku na talíři přelijeme omáčkou a pokapeme rozpuštěným máslem. Jako přílohu podáváme vařené brambory a zdobíme plátky citronu a snítkou petrželky.
11. kvě 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka já ryby nejím - jako jediná z rodiny a i ho minimálně připravuju - buď a zelenině nebo řízky - na takový specialitky je manža :slight_smile::slight_smile::slight_smile: má asi i 8 čiště rybích kuchařek (nejdradši má tu od pana Štěpničky z Vodňan) , nakládá je, dělá aspiky, udí no a hlavně vaří - takže u nás je ryba třeba i 4x týdně - k večeři, co vařím já, je k obědu a jsem ráda, že mi zbyde kousek na večer, nebo jsem hlady....ostatní jsou rybožrravci takže jim do nevadí....i malý děti si umí obrat sami rybí řízek :slight_smile:
11. kvě 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 my jsme ryboví většinou je máme k večeři :wink: a jěště že máme v rodině 3 rybáře :wink: a malá rybky uplně miluje :wink: hlavně pstruha a candáta :stuck_out_tongue_closed_eyes: Manža je šikula :wink:
11. kvě 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka jo musí být šikula - mě je totiž blivno, když mám na to zvíře šahat, takže opravdu nutně ho udělám, ale takový sraní, co s tím dělá on fakt ne a nejlépe když ani u toho nejsem - smrdí mi i ty přípravy a vaření a tak.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , manža se starším taky chytají, takže už teď máme čerstvé, bohužel obden....jako chytat by mě taky bavilo, ale pak to pustila zpátky...jediná ryba co sním je losos z Makra :grinning: na hříbkové omáčce, to bych si užrala ruce - ač nejím ani ryby ani houby :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. kvě 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuracie prsia na smotane, este neviem, co k tomu, asi brambory, dlho ich nemal..
no a na zajtra: pstruha (ale ako, to zatial netusim..)
11. kvě 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 a nejaky skvely recept na pstruha nemas? :grinning:
11. kvě 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ne, ale manža jo.....
@evaviki

PSTRUH NA ŽAMPIONECH
200 g žampionů
1 cibule
1 dl bílého vína
olivy
Do osolených, odpočatých pstruhů (aspoň 4 hodiny nasolit a "postavit" na hřbet,aby se sůl dostala do hřbetní svaloviny) vložíme kousky oloupaných citronů spolu se zelenou petrželkou a olivami. Na dobré pánvi pstruhy opečeme z obou stran a když už jsou skoro hotoví, přidáme pokrájené žampiony, osmahneme a nakonec přidáme pokrájenou cibuli, aby pěkně voněla a napřipalovala se. Chvíli necháme provonět a přidáme víno, prohřejeme a nakonec zjemníme máslem. Podáváme s vařeným bramborem sypaným petrželkou a popíjíme zbytek bílého vína.

PEČENÝ LABUŽNICKÝ PSTRUH
1 menší cibule
mletá sladká paprika, petrželová nať
libeček
1 lžíce citr.š´távy
15 dkg másla
10 dkg nivy
2 lžíce strouhaného křenu
Nakrájíme si na drobné kostičky slaninu, jemně nasekáme cibuli a vložíme do misky zároveń se lžičkou papriky, sekanou petrželkou a nakrájenou snítkou libečku. Promícháme a rovnoměrn s tím na plníme břišní dutiny pstruhů. Do pekáčku dáme máslo, rozpustíme a položené pstruhy ještě posypeme kmínem. Pečeme v troubě asi 30 minut, mezitím jednou ryby obrátíme. Bude-li třeba trochu podlijeme a několikrát přelijeme š´távou. Pstruhy rozdělíme na talíře a posypeme nastrouhanou směsí nivy a křenu.

PSTRUH PO ŠUMAVSKU
8dkg čerstvých hub
1,5dcl bílého vína
sardelová pasta
citronová šťáva
1 balení smetany
sůl
Osolená a odpočaté pstruhy obalíme v hladké mouce a podusíme na másle s nakrájenými houbami. Potom přilejeme bílé víno, vymáčkneme si asi 6cm sardelové pasty a utřeme s máslem, přidáme ke pstruhům, které ještě pokapeme citr.š´távou. Krátce provaříme a nakonec zjemníme smetanou.

PONĚŠICKÝ PSTRUH
1dl dvanáctky - piva
11. kvě 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jenom bramborový guláš :slight_smile:
11. kvě 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zeleninová polévka a jahodové knedlíky.
11. kvě 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nemáte nějaká osvědčený recept s chřestem?
Já vaření nic, mám od včera, akorát jsem udělala střechu z Bebe sušenek.
11. kvě 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 jeee, dakujeeem :slight_smile: este porozmyslam, ale zatial vyhrava ponesicky pstruh.. mnam.. :slight_smile:
11. kvě 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evaviki prej jsou dobrý všechny, říká manža, ještě dělá pstruha na černo nebo na modro - ale to se nějak povařuje v nálevu z octa nebo co....měla jsem ti opsat tohle, je to prý výborný :slight_smile:
11. kvě 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky právě jsem se pokusila vytvořit tohle :

Jablkový pudinkový nepečený dort:
Ingredience:
750 g strouhaných (nebo na kousky nakrájených) jablek (asi 5 velkých), 2 hrnky (po 2,5 dcl) vody, 100 - 150 g cukru(podle kyselosti jablek), 2 vanilkové pudinkové prášky, citrónová šťáva, 1 vanilkový cukr, piškoty, šlehačka
Postup :
Jablka s cukrem a 1 hrnkem vody rozvaříme na kaši. Pudinky rozmícháme ve druhém hrnku vody, vlijeme do jablečné kaše a necháme přejít varem. Ochutíme citrónovou šťávou. Část hmoty nalejeme do studenou vodou vypláchnuté dortové formy. Na ni naskládáme piškoty a zalejeme kaší. Opakujeme dvakrát. V chladničce necháme ztuhnout, nejlépe do druhého dne. Dort vyklopíme dnem nahoru - povrch je krásně lesklý. Můžeme ozdobit ušlehanou šlehačkou.
Má to vypadat jako na přiložené fotce, tak jsem zvědavá jak to bude vypadat u nás,až to zítra vyklopím :grinning: :grinning: :grinning:
11. kvě 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vojtisek2007 tak ten děláme taky, jen do něj dávám ananasový pudink, s tím to je nej:slight_smile:a nevím, kolik hrnků vody, to dělám podle oka:grinning: a dělala jsem to i z hrušek a je taky moc dobrej..manža ho miluje, to máme tak jednou do týdne :sweat_smile: tak ať chutná
11. kvě 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes jsme měly pečené koleno, dušené zelí, karlovarský knedlík :slight_smile:
11. kvě 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byla jsem okolnostmi donucena udělat bramborovou kaši, jelikož náš klučina upadl na horní jedničky a MUDr. doporučila minimálně 14 dnů kašovitou stravu. My s manžou jsme si k tomu dali vepřový plátek napřírodno a zeleninku.
11. kvě 2011 ve 20:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak u nás dneska guláš s kolínkama a na večeři žampionová polívečka :wink:
12. kvě 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
falešní ptáčci, těstoviny a salát z okurky, rajčat a pórku
12. kvě 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
bramborové šulanky s mákem nebo perníkem, cibulačka s krůtonky :wink: k večeři sendviče :grinning:
12. kvě 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek