• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

23. září 2017 
@lenam Velmi jednoduché a u nás velmi oblíbené, doufám, že u vás se taky chytne :slight_smile:
V kastrůlku rozehřej trošku oleje (nebo máslo, máte-li radši), přihoď tam pórek (i tu zelenou část) na kolečka a podus do zavadnutí, pak přidej cuketu (jednu větší nebo dvě malinké) taky na kolečka, podus rychle tak minutu, pak přilij trošku vařící vody z konvice, stáhni teplotu a přiklop. Nech vařit 15 minut, pak přidej trošku soli, pokud solíte a stroužek česneku (nemusí být) a rozmixuj tyčovým mixérem (chce to pořádně, aby tam nebyla vlákna z pórku). Dolij vodu ( je toho tak na 2 litry), nakrájej 2 menší brambory na drobno, hoď je tam a pomalu vař než budou měkké. pokud ji chceš udělat bohatší, můžeš před podáváním zjemnit lžičkou jogurtu nebo zakysané smetany a přidat nějakou čerstvou bylinku - třeba libeček nebo bazalku. Je to fakt překvapivě dobré :slight_smile:
Nechte si chutnat.
3. črc 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kammka nojono, vy už to máte za pár a ta vedra tě musí strašně ničit. Myslím na vás, jenom vydrž!
3. črc 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dotaz hodný naprosté začátečnice, ale nevím a nechtěla bych to pokazit : jak se prosím vás dělá pečená rýže? Hloupý dotaz, že? ale budu vděčná za radu. :wink:
3. črc 2012 ve 22:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás dneska byl gulášek z vepřového s tarhoňou :wink::slight_smile: a zítra budou řízečky s bramborama:slight_smile:
3. črc 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nikiii ad tvarohový knedlíky..já dělala o víkendu s třešňěma, byly super..

2 vejce rozmíchat s lžící měkkého másla, přidat kostku tvarohu (250g) a k tomu 250g hrubé mouky a špetku soli a uhňácat těsto a hotovo...:slight_smile:
3. črc 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na oběd dneska jen cuketová polívka s máslovýma krutonama ( byla sem sama doma) a na večeři domácí pizza se vším co se doma našlo ( šunka, slanina, sýr, černé olivy, cibulka, vajjíčko,...) a jako moučník - piškot s čokoládovým pudinkem a černýma malinama - ten měl největší úspěch :slight_smile:
3. črc 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
hrachová polívka s chlebovýma krutonama
masové koule, rajská, těstoviny
4. črc 2012 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@allye1 tak já ji vařím jako klasickou akorát místo vody dám mlíko (rýže: mléko 1:2, vařit, až bude mléko vyvařené strčím do trouby a ono se to krásně dodělá). Cukr dávám většinou až na talíři, ale občas jsem i přidala při vaření.
4. črc 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 já ji zaliju vodou cca centimetr na rýži, osolím, někdy kapnu kapku oleje a dám péct. Většinou peču spolu s kuřetem, to peču hodinu, takže rýži dám do rozehřáté trouby na cca 20 minut.
4. črc 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
čočku s uzenym....
4. črc 2012 v 10:15  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuhur děkuji :wink:
4. črc 2012 v 10:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
kedlubnová polívka, smažený květák, nové brambory, tatarka, okurkový salát :dizzy_face:
4. črc 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dobrou chuť:slight_smile:
4. črc 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
ahoj holky, nemáte nějaký tipy na jednoduchá a rychlá jídla? jedeme na svátky na chatu, není tam trouba, takže žádný vyváření, ale nic mě nenapadá, a konzervy se mi nechce kupovat, díky :slight_smile:
4. črc 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werry já mám nejraději testovinové a zeleninové saláty..
4. črc 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
smažený sýr v těstíčku, brambory, tatarka, salát
4. črc 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
květáková polévka a zapečené těstoviny :wink:
4. črc 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dusena mrkev s hovezim a brambor :slight_smile:
4. črc 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dneska smetanové špagetky s kuřecím masem:slight_smile: na sváču nic sladkého, manža nemá na pečené chuť, ani na nepečené, takže nejspíš chlebík s paštičkou:wink: od kamarádky
4. črc 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
boloňské špagety
4. črc 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dnes vepřové masíčko na žampionech, porku a rajčatech s rýží a zítra salám v těstíčku, kaše a zeleninový salátek :wink:
4. črc 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, můžete mi prosím někdo napsat dobrý a osvědčený recept na muffiny? Chci světlé s čokoládou, bez příchutě banán atd. Nemůžu nikde nic pořádně najít :frowning2:.
Děkuji moc!!
4. črc 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dnes vepř.panenka na paprikách s rýží pro děti a boloňské špagety pro mě :slight_smile: .polévku v těchto vedrech jsme po dohodě zavrhli :sweat_smile:.
nakonec mi špagety vzal útokem synek ( po obědě!) a ještě si vyžádal nášup k večeři :grinning: .
k večeři vaječná pomazánka s pažitkou, slunečnicovým chlebem a rajčátky :slight_smile: .
4. črc 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem pekla a výsledkem je.....pudinková buchta se skořicovou šlehačkou, meruňkami a čokoládovou polevou s vlašskými ořechy
4. črc 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@neu.sona mám výborný, kluci to milujou, vyjde to na 12 takových těch klasických formiček.

dáváš v tomto pořadí:
125 g změklého másla
100 g cukru
2 vejce - to vše ušlehat do pěny
do toho zamíchat
250 g hl. mouky a prdopeč
5 lžic mléka
opatrně vmíchat celou nastrouhanou čokoládu na vaření
pečeš na 180° cca 15 minut, záleží na troubě
4. črc 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsem předevčírem dělala kuskus s kuřecím masem a zeleninou a dnes cuketovou kulajdu. Zítra nic, máme zahradní párty u babičky, tak bude masíčko grilované a jiné dobroty :grinning: a pak to vidím na sekanou z pekárny brkaší.
4. črc 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werry jestli tam máte ledničku, tak si třeba udělej něco napřed, naší dělávali karboše nebo sekanou a tam se dodělala příloha, pokud se to nejedlo s chlebem :wink:
4. črc 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@timbouctou super! děkuji moc!! :slight_smile: :slight_smile:
4. črc 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@timbouctou jojo, dobrý nápad, je to jen na 4 dny, tak něco připravim :wink:
4. črc 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuřecí řízečky v česnekovém těstíčku, br. kaše a k tomu nějaká zeleninová obloha (to by mě Polhreich pochválil :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: )
5. črc 2012 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek