Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

blueapple
8. říj 2012

kapří hranolky s bramborovou kaší 🙂, byli jsme včera na výlovu, tak jsme si odnesli kapra.

pajdula
8. říj 2012

@nikiii ... my dnes dojídáme úplně to samé 🙂 a k večeři kudlánky.

nikiii
8. říj 2012

@pajdula Kudlánky...tak co vůbec neznám 😕 , co to je? Zní to totiž moc dobře 😉

babulinkab
8. říj 2012

svíčková, těstoviny

brusinka.pusinka
8. říj 2012

gulášová polívka a k ní tvarohové rychlokoblížky se skořicí🙂

pajdula
8. říj 2012

@nikiii ... no ono se to všude jmenuje asi jinak ... manžel říká Zablafuňky. Je to taková smetanová polévka s vajíčkem a bramborama 🙂 je to rychlé a nám to chutná 🙂

nikiii
8. říj 2012

@brusinka.pusinka Teda Brusinko, proč musíš bydlet tak daleko? Hned bych se k vám stavila 😉

nikiii
8. říj 2012

@pajdula A jooooooo, tak tu znám, tu nám dělává tchyně, ještě tam dává nakonec trošku octa, mňam.

pajdula
8. říj 2012

@nikiii ... jo jo ocet se tam dává taky 🙂 takže je to ono.

zuzik24
8. říj 2012

@macinek Moc děkuji za inspiraci, mně tu leží ladem dýně Hokaido, tak to zkusím takto upravit 😉

zuzik24
8. říj 2012

@brusinka.pusinka Můžu poprosit o receptík na rychlokoblížky, vypadají naprosto úchvatně 😅

handm
8. říj 2012

@macinek jee, ta dýně zní skvěle, mám tu půlku nevyužité, to udělám zítra k večeři, přijede mi mamka😉🙂 A vydlabe se ten vnitřek a okrájíš "kůru" anebo prostě uplně celou?!🙂 Díky moc

jinak u nás dneska jen uzená polívka s rýží

macinek
8. říj 2012

@handm pokud máš hokaido tak loupat nemusíš, já jsem měla máslovou, tu jsem oloupala a vydlabala vnitřek, peče se jenom ta dužina

@zuzik24 @handm snad vám to bude chutnat, manžel i když dýně nemá rád z toho byl nadšenej 🙂

handm
8. říj 2012

@macinek prima, já to taky vydlabu.. a uvidim, co s tou kůrou 😉🙂 Mám hokaido, ale do polívky jsem jí taky loupala, přišla mi docela tvrdá, ta kůra...díky a těším se, jaký to bude 🙂

marhulinka
8. říj 2012

u nás dnes bramborová kaše a pečené kuřecí maso,zelenina a teď se pečou dvě nohavice štrůdlu z letošní úrody jablíček🙂

smisektobik
8. říj 2012

tak si tady vsechno procitam a mam hlad. vcera jsme meli bifteky s pecenyma bramborama s cesnekem ale dneska nevim. za prvy doma mam asi jen brambory a za druhy se me nechce do obchodu . . . . co budeme papat? :D dala bych si bramborove siulanky s makem . . . . :D 😠 😎

1luciferka1
8. říj 2012

na oběd brambor a houbová omáčka a ted smažím bramboráky, manža si je dí s česnekem a slaninou a já s kečupem 😵

jika10
8. říj 2012

Manzel si o vikendu vymyslel svickovou, takze ted se mi pece svickova 🙄

yesu
8. říj 2012

rizoto 🙂

timbouctou
8. říj 2012

@orchidejka malá dvoudecová sklenička, blízko ke kasám, čelem ke kasám druhá ulička zleva 😀 mají hlavně výborné bazalkové, to kupujeme hodně.

kammka
8. říj 2012

my dnes dojedli zbytky z víkendu, zítra asi upeču k večeři ddýni+brambory+mrkev s olivovým olejem a bylinkama, k tomu možná plátek vepřového z vietnamskýho prasátka, oběd asi něčím ošidím, jsem doma jen s miminkem, tak budu radši sbírat jabka,o víkendu moštujeme...

babulinkab
9. říj 2012

cuketová polívka
zapečené brambory,rajčatový salát

nikiii
9. říj 2012

Boloňské špagety.

brusinka.pusinka
9. říj 2012

@zuzik24
Rychlé tvarohové koblížky
Tvaroh 1 ks
Vejce 4 ks
Mléko 1/2 sklenice
Rum 2 lžíce já používám jen rumovou trest..... nedávám alkohol kvůli malé
Polohrubá mouka 2 sklenice
Prášek do pečiva
Na obalení Mletý cukr
Vanilkový cukr

Tvaroh, vejce, mléko a rum vyšleháme. Potom přidáme mouku a prášek do pečiva. Lžící vykrajujeme menší kousky (nabydou) a smažíme. Horké obalíme v mletém cukru s vanilkovým cukrem.
Nejsou to úplně koblížky, ale spíš nepravidelné noky. Chutnají hlavně dětem. Dobré jsou i obalené ve skořicovém cukru.

pajdula
9. říj 2012

filé se zeleninou a brambory nebo kaši, čokoládové muffinky ke kafču 🙂

marhulinka
9. říj 2012

U nás dnes těstoviny s lososem,smetanou a brokolicí a ze včera k čajíku štrůdl

zuzi82
9. říj 2012

My si dnes dáme krůtí vývar s noky, masové kuličky v rajčatové omáčce se špagetami a na večeři krůtí směs na zelenině. 😉 A na svačinku tu mám ještě poslední kousky listového koláče s hruškami.

kristi
9. říj 2012

dneska zelňačka

jimmy1
9. říj 2012

Dneska bude polívka s červenou čočkou (snad to Klárka pak přečká bez úhony 😝 ) druhý ještě netuším, půjdem teprve koupit maso. Ale už mám upečený podle vzoru @kixi řezy himaláje, tak jsem na ně mooooc zvědavá 😵 ještě jsou teplý.

pitruskaskarolinkou
9. říj 2012

květákové placičky, štouchané brambory s pažitkou a něco kyselého k tomu, polévka kulajda z nalezených hříbečků 😵