• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

22. března 2017 
@luznicarka Já vařím jen na sádle, olej vůbec nepoužívám, a uvařit tak jde všechno :wink:
14. lis 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii To já vim že na sádle se dá dělat všechno jen ne vždycky ho doma mám kdyžto olej ano :slight_smile:
14. lis 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska byl bramborový guláš a na zítra už je v troubě pečené kuře na leču s rýží :slight_smile:
14. lis 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Výbornou polivku jsem dělala: osmahnou cibulku a česnek, zalít vodou a uvarit v ni červenou čočku a kari cous cous. To byla taková dobrota, ze jsem ji musela hned dělat znova :slight_smile: a taky zapecenou polentu s mozzarelou a rajčaty.
14. lis 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dana3262 kari cous cous, to je jako kuskus? :sweat_smile: Prodává se i ochucený?
Miluju červenou čočku- dělám jen s bramborem a nastrohanou mrkví, někdy rozkvedlámv ajíčko
14. lis 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 a ještě bych recept na tu Polentu?
14. lis 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brambora20 a nafukuje te? Říká se, ze nemá nadymat, ale mam dojem, ze u me to neplatí. A to dělám takovou tu bez slupek, pulenou. Kuskus sr prodává ochuceny. U nas maj dva druhy. A tu polentu jsem mozna zbastlila, ale bylo to dobry :slight_smile: normálně jsem ji uvařila ve vodě se solí a bazalkou, nakonec kousek másla-to dělám se vším :slight_smile: a kamila jsem ji do pekacku, pokladla mozzarelou, rajčaty a posypala strouhanou goudou a zapekla.
15. lis 2012 ve 04:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska zapeču kuřecí s cibulí a šlehačkou, k tomu opečený brambory. A asi si na víkend nachystám medovník, aby se hezky uležel - pokud ho dřív někdo nesprovodí ze světa teda :grinning:
15. lis 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeste nevim, bud br.gulas nebo aglio olio
15. lis 2012 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes hovězí vývar a vepřová kýta s nějakou šťávkou a s rýží...
15. lis 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
na oběd domáci pizza a na večeři kapr, ale vůbec nevím jako ho upravit, poradíte někdo???
15. lis 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes u nás játrová omáčka s rýží.

@prdecek u nás kapra připravuje manža a zapéká ho v troubě s několika druhy sýrů(porce kapra,poházet cibulkou,poklást sýry a zalít smetanou a nechat péct).A jednou jsme ho pekli v alobalu s jablky.
15. lis 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@prdecek výborný kapr je tak, že porce osušíš, obalíš v hl.mouce smíchané se solí a černým pepřem a uděláš na másle na pánvy..
15. lis 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luznicarka s křížkem po funuse, ale napíšu, jak je dělám já :wink:
na sádle či oleji osmahnu cibulku a trošku uzené slaniny pro vůni (tomu přizpůsobím množství omastku), až je pěkně zlatá cibulka, přihodím vepřové na plátky - které NEklepu, používám plecko a jen naříznu kraje, aby se nekroutily, osolené a opepřené, zprudka opeču, zaliju studenou vodou - jen zlehka, aby se mohla vydusit masová chuť a přisypu mražené hříbky na plátky, přikryju pokličkou a dusím do změknutí. Po 15 minutách přiluju trošku vody, aby bylo dost omáčky, zase chvíli dusím. Pak si rozkvedlám trošku mouky ve vodě a omáčku zahustím - smetanu nedávám, smetanu dávám do houbové omáčky bez masa. Přidám jemně nasekanou petrželku a konzumujeme s rýží, malá si dala knedlík, knedložroutka :dizzy_face: Mně to chutná trošku přikyselit citr.štávou.
15. lis 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitruskaskarolinkou díky to je asi to co sem hledala přemejšlím co příští týden abych pořád nevařila jen polívky :slight_smile: :grinning:
15. lis 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kristi jsem pro aglio olio :sweat_smile: :wink:
15. lis 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás stále fazolovka od včera-jsou jí 3l a jí ji jen manžel,já kojím,tak bude na dlouho,něco musím zamrazit :grinning: špagety se zeleninkou,slaninou a sýrem a odpo ke kávě míša řezy :slight_smile:
15. lis 2012 ve 12:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dnes polévka rajská s písmenky, polévka kapustová s krutonky a rybí filé na másle a kmínu, br. kaše. k večeři už je přichystaná sardinková pomazánka :slight_smile:
15. lis 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze u nas v utery : zapečené brambory s vepř.masem, včera frankfurtska polevka a uzene s bramb.kasi, dnes rybi file v testicku a brambor. adelka mezitim mela dynovou polevku a čočku
15. lis 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy můžu se zeptat, jak děláš frankurtskou polévku? znám ji jen ze školních jídelen a ráda bych to zkusila doma :wink: díky
15. lis 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. jasne tady je recept: 2lzicehl.mouky , 1 cibule , párek, 3 strouzky cesneku,1 lříce sl.papriky, 5 brambor, 1lžice sadla, sul pepr
cibuli, cesnek , brambory olpupeme a nakrajime. na sadle zpenime cibuli, zasypat hl. moukou paprikou, udelat jisku a naredit vodou. pridat brambory, cesnek ,sul pepr, a varit dokud nejsou brambory mekke.pak pridat parek a dovarit pripadne dochutit
15. lis 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy díky, je to jednoduché :wink:
15. lis 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes svickova, zitra kureci spizy se zeleninou s pecenym bramborem:slight_smile:
15. lis 2012 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
zbylý brambory od toho kuřete se špenátem a cibulkou
15. lis 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
pivní guláš s knedlíkem, zbylo i na zítra, hurá nemusím vařit :slight_smile:
15. lis 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsme se pozvali ke kamarádce na žemlovku :grinning:
16. lis 2012 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. : jojo to je :slight_smile:
dneska prcek file od vcera, a pro nas rizeto s vepř. masem,na zitra tu mam kvetak
16. lis 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já stále tu fazolovku-bude se jíst zřejmě do vánoc :grinning: Zapečený těstoviny na smetaně,se sýrem a kuř.masem a jablkový koláč :slight_smile:
16. lis 2012 v 09:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
vaříme svíčkovou na zejtra,aby byla uleželá, zejtra k tomu jen domácí knedlíček. Dneska hovězí vývar s knedlíčky a domácími nudlemi, a brambor s pečenou krkovičkou a paprikou.
16. lis 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
špenátovou pizzu z domácí pekárny a ze zbylého špenátu bude zítra špenát s knedlíkem a uzeným
16. lis 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek