Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

beruskanula
23. led 2013

@kitinka76 : 😀 ja takhle taky dost zapominam a pak jsem rada, kdyz mi nekdo oziví pamet🙂 😀 😎

beruskanula
23. led 2013

@kammka : Kamčo, ten, co zrovna seženu 😅 😀 😉

janickajane
23. led 2013

Květák a brambor + brokolicová polévka...

ined77
23. led 2013

čočková polévka, kuřecí přírodní řízky s br. kaší a tvarohové knedlíky s jahodama sypané mákem 🙂

zizala79
23. led 2013

@kammka jj, segedín, bylo to žraso, na noc fakt ideální pokrm 😀 dělala jsem to poprvé v životě, stejně jako ty knedlíky, nakynuly mi to neskutečných rozměrů, ale byly prostě suprový, ovšem myslím, že jsem si to tímto vybrala a příště se rozhodně nepovedou, ale co už 😅

zizala79
23. led 2013

dnes si na oběd udělám králičí játra na másle s kmínem 😵 a mám čoko pudink od včera, MM si zapomněl oběd v lednici 🙄 na večeři dojíme ten segedín a MM dostane k tomu svůj oběd 😀 (ruccola s mozzarellou a jablko, čoko pudink si odnesl, stejně jako dvě suchý housky...)

marhulinka
23. led 2013

U nás dnes nudlová polévka,pečené kuře s rýží a švestkový kompot.
K večeři se pečou slané záviny

janicka1984
23. led 2013

těstoviny se sýrovou omáčkou, šunkou a žampiony (dneska se mi nechtělo moc vařit 😝 )

lyndina
23. led 2013

malej měl palačinky s tvarohem, mužovi do práce jsem připravila bramboráčky s kuřecím masem po staročesku se sosem a já si udělám něco později 😀

aaadus
23. led 2013

@ia. @luksi Kuře cacciatora s harissou, slaninou a rozmarýnem (rozpis pro 4 osoby): Ve velké hlubší pánvi na 1 lžíci oleje opečeme 80g anglické slaniny dozlatova. Slanino vyjmeme a necháme okapat na papírových utěrkách. 8 stehenních kuřecích řízků nebo 4 prsní osolíme a dáme na vypečený tuk. Opékáme na středním plameni 4 minuty po jedné straně, pak obrátíme a 3 minuty po druhé straně dozlatova. Ztlumíme a přidáme 200g krémových (hnědých) žampionů nakrájených na plátky, 2 stroužky česneku nakrájené nadrobno a 1 snítku rozmarýnu (odrhnuté a nasekané lístky). Mícháme 30 sekund a pak zalijeme dvěma plechovkami krájených rajčat a 100ml červeného vína. Ochutíme 2-3 lžičkami chilli pasty harissy, oregánem, 2 lžičkami cukru krupice a jedním bobkovým listem. Necháme bublat 15-20 minut, občas promícháme ať se omáčka nepřichytne. Asi 5 minut před dokončením přidáme opečenou slaninu a svazek jarní cibulky nakrájené na plátky.

aaadus
23. led 2013

Dnes byly květákové placičky s bramborem, dýňový kompot. Malá měla kuskus ze zeleninou v sýrové omáčce. A od obou jsem slyšela spokojené mňam mňam, tak to asi bylo dobré 🙂

ia.
23. led 2013

@aaadus aha, já myslela, že to kuřecí je na nudličky, takže v celku, jo? hele a ta pasta harissa, kde ji kupuješ?

aaadus
23. led 2013

@ia. kuřecí jsem nakrájela na takové mini řízečky. Harissu jsem koupila v Globusu jak tam mají takový ten koutek s exotickými věcmi

ia.
23. led 2013

@aaadus díky

zabicka1
23. led 2013

Brynzové pirohy

babulinkab
23. led 2013

zeleninová polévka
a zítra hodím do remosky cibuli, brambory, mrkev, hrášek a na to kuřecí stehna

brambora20
23. led 2013

zítra kuř.játra na rychlo orestovaná s amer.bramborem

xuxie
23. led 2013

Dnes bylo zimní menu 🙂
Bramborová polévka s houbami a zapékaný bulgur s červenou čočkou, česnekem a fetou.

pamal
23. led 2013

Pórková polévka, grilovaná krkovička se šunkou, sýrem broskví a rýže, makový závin; ke snídani zapékané tousty

pajenka
23. led 2013

Uzená polévka s kroupama, steak a bageta

nellygray
23. led 2013

Dušené hovězí se zeleninou (mrkev, celer, řepa) s provensálským kořením a těstovinami. A zkusila jsem ta srdíčka z listového těsta, jak tu nedávno někdo dával recept. 🙂 Fakt jednoduché, dobré a efektní.

luksi
24. led 2013

@aaadus moc děkuji 🙂

lv
24. led 2013

hrstková polévka, segedín..maličké rybí polévka.

zizala79
24. led 2013

na oběd si musím něco ulovit, něco rychlého, k večeři jsem včera udělala španělského ptáčka dovařím k tomu pak rýži, máme to i na zítra na oběd (M chodí v pátek brzo)

pajdula
24. led 2013

mrkvová polévka a těstoviny s tuňákem, k večeři drápky 🙂 aneb co si kdo drapne v ledničce.

katka_mel
24. led 2013

Tak my dnes prdelačka a ptáčky s rýží.

ivett
24. led 2013

čočková polívka a pečené kuře se zeleninou a rýží...

zuzi82
24. led 2013

Zapečené mleté maso s rajčaty a bramborovou kaší

zizala79
24. led 2013

@zuzi82 jak to zapečené maso děláš?

beruskanula
24. led 2013

obed mame ze vcera, k veci udelam toasty v troube 🙂