• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

28. března 2017 
K obědu lívance s ovesnými vločkami, meruňkovým džemem a zakysanou smetanou. K večeři bude dušené hovězí od včera, asi s rýží.
24. led 2013 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zizala79 :grinning: Úplně jednoduše, udělám br. kaši, na dno misky dám osolené mleté maso, na to naskládám rajčata, osolím, bazalku a na to rozetřu kaši a dám péct. :grinning:
24. led 2013 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky mám tu brokolici a nevím co s ní? Poradíte mi nějakej recept?
24. led 2013 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu já udělal polévku z brokolice :slight_smile:

Brokolicová polévka a špenát s vajíčkem a bramborem :slight_smile:
24. led 2013 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu : brokolici uvarit, pak ji zapect s bramborem, smetanou, syrem, my nekdy delame bezmasa, nekdy dam kureci, nebo sunku :slight_smile:
24. led 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@beruskanula a takže předvařit brambory i brokolici, dát do pekáčku spolu se šunkou a zalít smetanou a posypat sýrem?
24. led 2013 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu : jj uvarit zvlast a samo ochutit dle chuti, co kdo ma rad :slight_smile:

ja driv vrstvila brambory, brokolice, syr a zalila smetanou s vajickem, ale ted to delam tak, ze vse smicham :grinning:- i vajicko tam rposte zamicham, proste to nezalevam a pak dam do zapekacky , od pohledu pred zapecenim nic moc vzhled,:grinning:, proste mismas, ale po zapeceni uzasny :dizzy_face: , kdyz nemam brokolici, ale kvetak, delam s nim, fakt dobrutka :dizzy_face: :slight_smile:

chvilku pecu prikryty, pak odkreju:slight_smile:
24. led 2013 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@yesu Já dělám těstoviny,chutná nám to víc než s bramborem-osmahnu cibuli,přidám kuřecí prsa-osolím,opepřím.Uvařím brokolici a přidám k masové směsi,kterou dám trochu stranou,abych mohla rozmačkat brokolici.Pak uvařím vřetena a hodím k tomu všemu.Zamíchám a zaleji smetanou,do které jsem dala tak dva stroužky nastrouhaného česneku.Dám péct a po vytažení z trouby zamíchám do této směsi strouhaný sýr a podávám.Je to mňam :slight_smile:
24. led 2013 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jinak u nás kuř.vývar s nudlemi a šunkofleky s okurkou.
24. led 2013 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Sekaná s bramborem
24. led 2013 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska vařila švagrová, byli jsme na návštěvě:wink: Na zítra mám kuskus ze zeleninou, prý kuskusuto :slight_smile:
24. led 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu
Brokolicové karbenátky
------------------------------
1 brokolice - uvařit doměkka
100 g uzeného tvrdého sýru - nastrouhat
100 g šunky - nakrájet nadrobno
1 - 2 vejce
z ingrediencí uděláme směs, kterou trochu osolíme, a dohustíme strouhankou.
Tvoříme karbenátky, které ještě obalíme ve strouhance a osmažíme na oleji nebo upečeme v troubě na pečícím papíru.

a ještě jedno máme moc rádi - oprahnout kuřecí nudličky na cibulce, uvařit těstoviny, uvařit brokolici v páře - to servírovat s dresingem se zakysané smetany (nebo třeba hellmann´s) a navrch nějaký sýr buď nivu, nebo třeba i eidam
24. led 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Na zítra jsem udělala vepřové na žampionech s hráškem, k tomu rýži. A v troubě mám banánový chlebíček z celozrnné mouky z posledního čísla Apetitu. Jen jsem agávový sirup nahradila javorovým (jinak je to bez cukru :wink: ), tak jsem na něj moc zvědavá.
24. led 2013 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. led 2013 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
k obědu hustá čočková polívka, k večeři těstoviny se špenátem a smetanou zapečené v sýrovém bešamelu, je toho pekáč a je to strašně dobrý..
25. led 2013 v 00:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás dnes holandské řízky s bramborovou kaší a upečeme jablečný páj :dizzy_face:
25. led 2013 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska bude smažák, hranolky, tatarka.
25. led 2013 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
sekaná a brambory
25. led 2013 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka : ty zapeceny taky delam a mnam :sunglasses: :wink:

u nas dnes buchtičky s krémem :sunglasses: :slight_smile:

zitra kapr na masle a br. kase
25. led 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
včera zapékaná brokolice s bramborem, dnes plněné papriky s rýží
25. led 2013 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Bramborovo-zeleninová polívka, rybí prsty a brambory, okurkový salát. A zbytek jablečného koláče alá Ikea ze včerejška.
25. led 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
česnečka s chlebovýma krutonama, kuře od včera
zítra bude knedlík s vajíčkem a ledový salát
25. led 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Špagety s tuňákem, zítra zelňačku, plovdivské maso s kolínky a v neděli sekanou s kaší :slight_smile:
25. led 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
gulášovou polévku a rybičkovou pomazánku a zítra rybí filé, bramborová kaše a kinder mléčné řezy
25. led 2013 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes nevařím, yuppi, máme španělského ptáčka od včera a k večeři se bude lovit v lednici něco na chleba
25. led 2013 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes špagety s mletým masem a domácí směsí Anklbens. Posypu sýrem nebo nivou. :slight_smile: Mňam Byla to dobrůtka
25. led 2013 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Od včera Zapečené mleté maso s bramborem a dneska sem ještě uvařila hrachovou kaši s chlebem, párkem a osmaženou cibulkou...
25. led 2013 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dneska kuře s rýží a zeleninou, k večeři už u babičky máme rýžový nákyp a zítra rybí polévka a šunkofleky, v neděli bramborový knedlík, pečené maso a špenát :slight_smile: a samozřejmě něco sladkého ke kafíčku :slight_smile:
25. led 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zpracovávala zbytky - těstoviny, mrkev, olivy. Vzala jsem cibuli, opekla přidala na kolečka mrkev osolila, opepřila, provensálské koření. Nakonec černé olivy a promíchat s těstovinama. Je to buď vegetariánské jídlo, nebo fajn příloha ke kousku masa.
25. led 2013 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
hrachová polévka, zapečené těstoviny s hov. mletým masem a rajčaty a jako dezert a na zítra k babi na ochutnání nepečený jahodový dort :slight_smile:.
k večeři asi chlebík ve vajíčku se sýrem + čerstvá zelenina :slight_smile: .
25. led 2013 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek