Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

monyliny
14. únor 2013

Svíčková na smetaně s domácím kynutým knedlíkem (miláčkovi k Valentýnu😉)a čokoládové Míša řezy 😉

nikiii
14. únor 2013

Díky moc @brusinka.pusinka, jsou naprosto luxusní, za tu práci to rozhodně stálo, miznou před očima 🙂

bulinka
14. únor 2013

hovězí vývar se zeleninou a nudličkama, čivabčiči s br.kaší .-)

vera_vila
14. únor 2013

dneska jsem dělala lívance ze zakysané smetany... Synátor už si na nich pochutnává...

zizala79
14. únor 2013

@monyliny za chvíli zvoním, mňám!

ia.
14. únor 2013

prďola od včera zapečené brambory s brokol, šunkou a smetanou, já tagliatelle s rajčatovým pestem a parmazánem

eimmy
14. únor 2013

k obědu od včerejška vepř. nudličky s rýží a k večeři uou telecí řízky bramb. kaše okurkový salát a jako dezert šlehačková roláda s broskvemi.

werry
14. únor 2013

tofu karbanátky (kupované), kus kus a mrková omáčka ala svíčková 🙂 včera polévka z řapíkatého celeru - opravdu výborná, snědla bych celej hrnec a dcerka si taky přidala, což je co říct 🙂

1luciferka1
14. únor 2013

@werry prosím recept na polívku, zrovna tu balíček řapíkatého celeru mám a přemýšlela jsem co s ním...

1luciferka1
14. únor 2013

@ia. já ted dělal z černé ředkve a byla vynikající, najemno nastrouhat oloupanou ředkev, trochu posolit, pomačkat, necham cca 2minutky odstát a vmíchat pomazánkové máslo, pikantní a vynikající 😉

prdecek
14. únor 2013

@ia. Vajíčková
1 pomazánkové máslo
2 vejce natvrdo
1lžíce hořčice
sůl, pepř

rybičková bez cibule 🙂 ta u nás teď frčí
1 rybíčky
1 pomazánkové máslo
sůl, pepř,
lžíce hořčice
lžíce majonézy

sýrová se salámem
1 pomazánkové máslo
10 dkg měkkého salám nastrouhat nahrubo
10 dkg nastrouhaného sýru
sůl, pepř
2 lžíce majonézy

werry
14. únor 2013

@1luciferka1 celer nakrájet, k tomu jednu větší bramboru, já teď přidala i kousek mrkve, ale nemusí být, vše orestovat na másle, zalít vodou, může se dát i bujon a vařit do měkka, pak rozmixovat do hladka, osolit, opepřit, přidat česnek, já ho kvůli malé nedávám, dám si prolisovanej až na talíř a zaleju horkou polévkou, dá to tomu takovej šmrnc, mně moc chutná 🙂

eriska
14. únor 2013

@ia. u nás vedou takové ty obyčejné, nezdravé, třeba vajíčková, (uvařená vajíčka, nastrouhám, smíchám s pomazánkovým, přidám lžíci majolky, dochutit hořčicí, solí, pepřem), salámová (nastrouhaný měkký salám, pomazánkové, někdy pro změnu přidám strouhaný sýr, strouhanou čerstvou papriku, nebo okořením sladkou paprikou) a mrkvová (ta u nás poslední dobou vede - strouhaná mrkev, česnek, pomazánkové, nebo majolka a mazala jsem s tím i chlebíčky a známí se mohli utlouct), noo a klasika, česneková 🙂 ještě chci zkusit celerovou, ale k tomu bych asi pomazánkové nedávala

holky, manža donesl od známého plnou mísu domácí hlívy..co s ní? já ji nejraději na másle s kmínem, nebo jako gulášovku popřípadě na bílou houbovou omáčku..víc receptů ozkoušených nemám .. @brusinka.pusinka .. poradíš něco?

asus
14. únor 2013

tak u nas je dnes řizek, bramborova kaše a salat jako sldka valentýnska tečka moučnik je medovnik 😵 😀 😀 😀

xuxie
14. únor 2013

@otyna normálně se tady tetelím, dušinka pohlazená. Diiiky 🙂
Budu se snažit dál 😉

helcenka
14. únor 2013

@eriska - celerová je výborná, i jako slavnostní třeba na chlebíčky - já dělám tak, že dám stejný díl na jemno nastrouhaného celeru, najemno nastrouhaného tvrdého sýra - nejvíc se mi osvědčil eidam a spojím 2 lžícemi majolky a 2 lžícemi hustého bílého jogurtu - nejlepší je ten řeckého typu, protože není kyselý. No a dochutit můžeš pažitkou, petrželkou - ale té jen trochu, je aromatická, pepřem, můžeš dát i trochu sladké papriky.... Myslím, že to pomamazánkový máslo by se tam moc nehodilo...

Holky a děláte některá drožďovou pomazánku, já jí dělám, ale pořád stejný recept, chtělo by to obměnu 😀 .

sabisek
14. únor 2013

Spanelske ptacky a knedlik (kupovany) a jako dezert 85% cokolada....

nellygray
14. únor 2013

V úterý kuřecí prsa v sekaných rajčatech s cizrnou a těstovinami (to jsem se volně inspirovala zde, myslím, že u @aaadus ? - snad se nepletu, a mělo to velký úspěch, děkuji 😉 )
Včera jsem to měla bez práce, u maminky k obědu pečené kuře s rýží a k večeři jsem si donesla kuřecí vývar s nudlemi. Dětem jsem tam přidala ještě těstovinová zvířatka a byla velká spokojenost.
Manžel donesl bedýnku jahod, už přivoláváme jaro, a jsou překvapivě celkem jahodové. Takže svačiny mám vyřešené, děti nechtějí nic jiného. 😀
Dnes k obědu rychlý teplý salát z rýže, hrášku, tuňákové konzervy a k tomu červená paprika. K večeři bude vykoštěné pečené krůtí stehno, asi s bramborem a teplou zeleninou, ať nemáme pořád jen rýži.
A ještě musím vymyslet nějakou buchtu na zítra.

weri1
14. únor 2013

prosím prosím nějakej recept, kde jsou ořechy ?

a pak ještě mám maliny a jahody
díky za tipy

wolfina
14. únor 2013

@helcenka ja ji delam rozpustim dve kostky drozdi, zamicham dve vajicka a nakonec dam snatrouhanou mrkev

wolfina
14. únor 2013

holky to tady procitam a doslova me tecou sliny.... s troskou do mlyna..poprvse jsme dela spagety s riccotou a spenatem naprosta bomba

valea
14. únor 2013

@helcenka
Já dělala posledně tuhle a byla luxusní!
http://recepty.vareni.cz/drozdova-pomazanka-ze-...

brusinka.pusinka
14. únor 2013

@eriska
Hlíva ústřičná s vejci
1 ks cibule
 olej
15 dkg hlíva ústřičná
3 ks vejce
 kmín
sůl
Cibuli a hlívu očistíme. Cibuli nasekáme najemno, hlívu nakrájíme.
V kastrůlku nebo na pánvi rozehřejeme olej, vsypeme cibuli a lehce ji osmahneme. Vsypeme hlívu a přidáme podle chuti kmín a sůl. Hlívu dusíme asi 10 - 15 minut. Pak přidáme rozklepnutá vejce a vše za občasného míchání restujeme, až se vejce srazí. Podle chuti hlívu s vejce ještě osolíme.
Hlívu ústřičnou s vejci podáváme s chlebem.

Zapečená hlíva s kuřecím masem
1 balíček hlíva ústřičná
podle chuti
 sůl
 grilovací koření
podle potřeby
 olej
1 svazeček jarní cibulka
4 porce kuřecí maso
 slanina
Kuřecí řízky očistíme. Jarní cibulku pokrájíme nadrobno.
Pekáč vyložíme alobalem, dáme na něj trochu oleje, poklademe slaninou podle potřeby - dno by mělo být celé pokryté. Na slaninu dáme kuřecí řízky. Osolíme, poklademe nakrájenými kousky hlívy, ne nadrobno. Posypeme jarní cibulkou a podle chuti grilovacím kořením. Alobalem celý pekáč přikryjeme.
Hlívu s kuřecím masem pečeme cca 35 minut na 185 °C. Poté odkryjeme alobal a dopékáme asi ještě 15 minut na propečení.
Zapečenou hlívu s kuřecím masem servírujeme třeba s vařeným bramborem.

Hlíva v bylinkové omáčce
300g zakysaná smetana
1 špetka čerstvě mletý bílý pepř
800 g hlíva ústřičná
1 - 2 špetek sůl
1 - 2 lžiček worcesterová omáčka
1 ks velká cibule
1 snítka čerstvá majoránka
1 ks žloutek
1/4 lžičky muškátový oříšek
1/8 l bílé víno
3 lžíce nasekaná zelená petrželka
4 lžíce máslo
Očištěnou hlívu nakrájíme na plátky, cibuli nakrájíme nadrobno.
Na pánev dáme máslo a zlehka orestujeme cibuli.
Přidáme houby, víno a dusíme asi 10 minut. Dochutíme solí, čerstvě mletým pepřem, worcesterem a muškátovým oříškem.
Žloutek rozmícháme ve smetaně a přidáme k houbám. Za stálého míchání vše povaříme po dobu 5 minut.
Nakonec vmícháme majoránku a petrželku.
Hlívu v bylinkové omáčce doplňujeme přílohou podle chuti.

Hlíva na divoko
1 lístky bobkový list
1 ks střední cibule
5 kuliček jalovec
 sůl
300 ml bílé víno
1 lžička sušený česnek
5 kuliček celý pepř
 voda
5 kuliček nové koření
1 lžíce mletá sladká paprika
300 g hlíva ústřičná
1 - 2 lžic hladká mouka
2 lžíce sádlo
podle potřeby
3 lžičky cukr krupice
Hlívu očistíme a nakrájíme na větší kousky.
Do hrnce nalijeme vodu, přidáme koření (celý pepř, bobkový list, jalovec, nové koření), osolíme a uvedeme do varu. Pak vsypeme hlívu a 15 minut ji vaříme. Necháme ještě 5 minut "stát", pak hlívu scedíme a vybereme koření.
Cibuli oloupeme, nakrájíme nadrobno a dohněda osmažíme na rozehřátém sádle. Přidáme hlívu, poprášíme ji solí, sušeným česnekem a mletou paprikou a promícháme. Vše podlijeme bílým vínem a dusíme asi 20 minut. Víno podle potřeby přiléváme.
Ve vodě rozmícháme mouku, kašičku vlijeme k měkké hlívě, dobře rozmícháme a 10 minut za občasného míchání provaříme. Pokud jsme použili suché víno, přisypeme ještě 2 - 3 lžičky cukru krupice. Hustotu omáčky si zvolíme podle sebe, přidáváme již ale pouze horkou vodu.
Jako přílohu k hlívě na divoko doporučuji houskový knedlík a třeba uzenou krkovičku.

Pomazánka z hlívy ústřičné
1 kostka termizovaný sýr
1 kelímek zakysaná smetana
1 ks cibule
1 lžíce sušená nebo čerstvá petrželka
200 g krabí tyčinky
1 plátek máslo
1 hrst hlíva ústřičná
podle chuti
 sůl
mletý zelený pepř
Cibuli oloupeme a nakrájíme na kostičky. Petrželku nasekáme. Krabí tyčinky necháme rozmrazit a nasekáme nadrobno, hlívu ústřičnou taktéž.
Na pánvi rozehřejeme plátek másla a nejprve dorůžova osmahneme cibulku. Přidáme hlívu a orestujeme, nakonec přihodíme krabí tyčinky. Směs by měla jít až dozlatova. Ochutíme pepřem a petrželkou. Necháme vychladnout.
Do misky dáme zakysanou smetanu a rozmícháme s termizovaným sýrem. Přidáme hlívovou směs a dobře promícháme. Podle chuti můžeme pomazánku ještě mírně osolit.
Pomazánku z hlívy ústřičné podáváme s jakýmkoliv pečivem. Je dobrá i plnění vydlabaných půlek vajec, apod.

Bramborové placky s hlívou ústřičnou
1 - 2 dl olej na smažení
příloha
4 lžíce voda
1/2 hlávky zelí
1 ks cibule
1 špetka drcený kmín
1 cl olej
15 dkg salám
1 špetka sůl
15 dkg hlíva ústřičná
těsto
3 stroužky česnek
15 - 20 dkg čerstvé houby
4 ks brambory
15-20 dkg hrubé mouky
1 - 2 lžiček sůl
1 ks vejce
1 lžička oregano
1 - 2 lžiček majoranka
2 lžíce mléko
Větší brambory oloupeme a nastrouháme. Česnek, cibuli a houby očistíme. Česnek s cibulí nasekáme najemno, houby nakrájíme. Z nastrouhaných brambor, mouky, česneku, mléka, hlívy, pepře, soli, vejce, majoránky a oregana umícháme řidší těsto.
Na rozpáleném oleji usmažíme z těstíčka placičky.
Vedle na kastrolku dáme na olej nakrájenou cibuli, tence nakrájené hlávkové zelí, nakrájenou hlívu ústřičnou a kousky uzeného masa nebo salámu, trochu soli a kmínu. Pod pokličkou podusíme do změknutí zelí. Trochu podlijeme vodou a občas promícháme, aby se nepřichytlo
Touto směsí poklademe placičky a můžeme navrch dát ještě tenký plátek šunky nebo uzeného masa, který volně položíme před podáváním na horkou směs pod pokličkou k prohřátí. Bramborové placky s hlívou ústřičnou ihned podáváme.

eriska
14. únor 2013

@brusinka.pusinka ty jsi poklad, díky moc🙂 prostuduju a něco vyplodím 🙂

petrufa86
14. únor 2013

@pajula já dělám: na cibulce orestuji špenát, zaleju vodou, přidám brambory. Osolím, opepřím. Jakmile jsou brambory měkké, je-li potřeba trošku zahustím, zaťuknu rozšlehaným vajíčkem, přidám prolisovaný česnek a zaleju troškou smetany.

pajula
14. únor 2013

dneska fr.brambory a špentová polévka 🙂

kammka
14. únor 2013

@weri1 ořechová bábovka
hrnek plhr mouky
4 vajíčka
hrnek cukru
půl hrnku oleje
půl hrnku mléka
prášek do pečiva
špetka soli
hrnek mletých ořechů..

klasika:
napřed ušlehat tuhý sníh se špetkou soli
pak šlehat žloutky s cukrem, do světle žluté pěny..přidávat střídavě po lžících mouku s prdopečem a přilívat olej s mlékem..potom přisypat pomalu ořechy a pak ručně vmíchat tuhý sníh.. péct na 180 asi 40 minut, zkusit špejlí..

kammka
14. únor 2013

vynikající nápad ty pomazánky. dělám chlapovi skoro povinně mega svačiny do práce.. mmá sice obědy, ale vyráží z baráku před sedmou, nesnídá, protože jezdí vlakem a znáte to.. tak jí až v práci... a dom přijíždí kolem půl osmé, občas o hodinku dřív.. kupujte furt salámy a šunky a sýry.. to je drahý jak k...a ..... děsný.. na svačinu na den praskne klidně 10dkg šunky...takže jen přidávejte rcp na pomatlánky... moc moc moc díky 🙂

rybičkovou dělám takhle:
olejovky sleju
vidličkou smíchám s nízkotučným tvarohem
k tomu dle možností jarní cibulku, nastrouhanou kyselou okurku, kapku citronu..

beruskanula
15. únor 2013

dnes žemlovka

monyliny
15. únor 2013

Dnes svíčková ze včera,jenže se knedlíky snědly,tak že jsem před chvílí dovařila další knedle a snědli se i řezy ze včera 😀 tak udělám jablkový koláč 🙂