• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

7. prosince 2016 
My dnes šunkofleky. Zbytky domácího uzeného a hezky domácí flíčky. Ještě teď mě bolí ramena od válení :wink: a samozřejmě, aby nebyly zbytky - uzená polévka :sunglasses:
5. bře 2013 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@pitruskaskarolinkou Taky mě napadlo jestli v tom nebude takovýhle podobný fígl :grinning: Seženu plastový hrneček a jdu do toho, díky moc za inspiraci :slight_smile:
5. bře 2013 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Palačinky s tvarohem a ovocem.
5. bře 2013 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jaja01k Můžu k vám na oběd? :grinning:
5. bře 2013 v 10:55  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@edeltraut tak uzenou polívku z domácího uzenýho bych dala i já...jinak ji fakt nemusím a fleky prostě uvařím ve vývaru a nazdar.. vysvětli mi, kde bereš energii?? tři děti, krávy, prasata a tak dále a ještě domácí fleky?? :unamused:
5. bře 2013 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
my dnes hráškovou polévku s kuličkami, a zapečená kolínka s mletým masíčkem a okurku.
5. bře 2013 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@blahova_andrea celer pred smažením povaříš (jako třeba květák) nebo obaluješ syrový?
5. bře 2013 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@kammka :grinning: než se uvaří voda, tak mám fleky hotový, jen jsem blb a stroječek na těstoviny používám na fimo, takže hezky ručně :grinning:. Energie moc nemám, a to mi volali, že si mám dojet pro práci do zítra... dneska bude krátká noc :grinning:. Zítra budou na přání dětí langoše, tak dneska ještě zadělám a zítra jsem bez práce :wink:.
5. bře 2013 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@edeltraut stroječek jsem si ještě nepořídila,ale je v plánu..to těsto necháváš kynout přes noc v lednici??
5. bře 2013 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@kammka jj, dělám tohle http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=79078, musím z dvojité dávky, jinak je bitka :wink:. Tatínek si dá tři naslano a tři nasladko a děti jich spořádají taky dost :grinning:.
Strojek jsem kupovala před rokem a je zničenej od fima, takže smolík :slight_smile:, ale já jsem divnej člen, než bych ho vyndala a pak umyla, to si je udělám radši ručně :wink:. Myslím si, že je to rychlejší :grinning:
5. bře 2013 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@edeltraut a nešel by hodit do myčky?? jestli ne, tak na to prdím a radši to taky nějak uválím..já teda dělám domácí těstoviny jen minimálně a výhradně strouhání do polívky :slight_smile: ale váleček mám, na cukroví..
5. bře 2013 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@kammka Nevím, neriskovala bych to... už jsem si takhle zničila struhadla, kráječ na knedlíky a metličky :grinning:. Já dělám sem tam flíčky, nudle a strouhání - to nejradši :grinning: pravidelně, nevím jak by se tvářili, kdybych jim do polévky nasypala kupované nudle... :-/.
5. bře 2013 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj. My dnes měli hovězí maso na žimpionech s rýží a zítra se chystám na květák. Buď jen polévku, nebo smažený s bramborem. Mám i chuť na hřibovou polévku, tak uvidím, co z toho zítra vznikne. :slight_smile:
5. bře 2013 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@edeltraut já to všechno do myčky dávám a je to v pohodě.. to ti to zrezlo??
@katka_mel já dělala smaženou brokolici a bylo to dobrý, o dost levnější, než květák, my jsme na to tři a květáku by bylo až moc, i té brokolice zbylo.. a navíc brokolice daleko méně váže dusík, než květák :slight_smile: proto je mnohem vhodnější pro děti
5. bře 2013 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@kitinka76 povařím jako třeba květák, ale jen malinko, my máme rádi vše aldente :wink:
5. bře 2013 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@edeltraut no, poprvý by se asi tvářili divně, ale poosmý by už pochopili, že i maminčin den má jen 24 hodin :grinning:
5. bře 2013 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kammka Brokolici míváme docela často a květák jsme neměli ani nepamatuju. Tak proto květák. :slight_smile: Cenově mě vyšel květák teda levněji než brokolice. Jinak jsme taky 3, ale já jsem celkem žrout, takže u nás se rozhodně sní celý. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2013 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@kammka Tak jsem měla asi nějaký šmejdy :grinning:. struhadlo po pár mytích celé, u kráječe struny a metlička nějak nepřežila ve "sváru" :grinning:. No a nebo by si to mohla maminka jíst sama :grinning:
5. bře 2013 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak nakonec vyhrála citronová babetka :slight_smile:
5. bře 2013 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
Masové koule se zelím a brambory, malá batáty s červenou čočkou a krůtím masem
5. bře 2013 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
pro malou dnes spagety s lososem a smetanou, my dojidame pec.krkovicku, kasi a dusene kys.zelicko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
zitra asi brambory na kyselo, k tomu bud volske oko nebo peceny spekacek a celozrny chleba :slight_smile:
5. bře 2013 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás dnes polévka z červené čočky a rajčat, teď přemýšlím, že bych upekla něco sladkého, ta citronová babeta od
@nikiii mě dost nalomila :wink:
5. bře 2013 v 18:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@edeltraut můžu se zeptat, kolik asi tak těch langošů je z té jedné dávky? díky

dnes frankfurtská polívka
kuřecí nudličky na cibulce, dušená mrkev, brambory
6. bře 2013 v 07:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@babulinkab Dělám takové menší cca 12-15cm v průměru a z jedné dávky jich udělám tak 9-12- záleží jak moc natahuju placky :wink:.
6. bře 2013 v 07:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@edeltraut Jsem si naběhla, ukázala jsem manželovi recept na langoše a mám rozkaz je v nejbližší době udělat :grinning: Jen se chci zeptat - v jak vysoké vrstvě oleje se smaží?
6. bře 2013 v 08:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@nikiii já smažím tak v 1cm na pánvi :slight_smile:. Jsou fakt výborný, děti je mají rády se skořicí a cukrem :slight_smile:
6. bře 2013 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Dneska porkova polevka (zbyla ze vcerejska) a livance. Na zitra se asi necham ispirovat langosema. :slight_smile:
6. bře 2013 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
u nas dneska polevka z cervene cocky a palacinky :slight_smile:
6. bře 2013 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
dnes špenátová polévka s vajíčkem
6. bře 2013 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
nudle s kuřecím masem a zeleninou
6. bře 2013 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek