• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

7. října 2017 
@sarkar my z nich děláme i kompot :slight_smile:
28. zář 2013 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olivazelena a jak? Díky :wink:
28. zář 2013 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar to se musím zeptat maminky :grinning: dělá ho ona. Zítra se jí zeptám, přijede z dovolené.
28. zář 2013 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar : bylo mi doporučeno je dát do pečeného čaje, prý jsou v něm skvělé
28. zář 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joo to je super nápad! Pečený čaj jsem sice dělala minulý týden, ale další várka by nebyla špatná. Jen přemýšlím, s jakým dalším ovocem je nakombinovat?
29. zář 2013 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar : v čekárně u lékaře mi to radila jedna důchodkyně, že to dává do všech kombinací a nejlepší je to prý s alkoholem, ted si nejsem jistá co za alkohol tam dává, to dává i dětem, že to zmizne jako první. Prý ho tam dá trošku a že se úplně vyvaří, jen tomu dá dobrou chuť. My alkohol skoro vůbec nepijem tak volím variantu bez alkoholu.
29. zář 2013 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar : jsem se překonala a také udělala dva plechy pečeného čaje s aronií, ještě jsem podělila rodinku o plody arónie- at si taky užijí :D
29. zář 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
včera na výletě, dali jsme si oběd v hospodě, já řízek s bramborovým salátem a holka ovocné knedlíkyy, měly být borůvkové, ale byly v nich jahody...dneska polévka z dýně hokkaido a pro změnu švestkové knedlíky z bramborovýho těsta.

co zítra, to netuším, v lednici vymeetýno, od pátku se chystám na nákup a pokaždý mi do toho něco vlezlo..
29. zář 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka jéé,na polévku se chystám zítra,ještě jsem ji nedělala...dává se do ní nějaké koření?
29. zář 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
my včera na husích hodech, takže husí stehýnko, červené zelí, br.nebo houskový knedlík, malá plzeň na zapití :slight_smile:
dnes na odlehčení hovězí vývar a spagetti pomodoro.
29. zář 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. zář 2013 v 00:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kammka děkuji...:slight_smile:
30. zář 2013 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fazolky na kyselo, brambory, vajíčko, pro manžela křenovka s uzeným a knedlíkem.
30. zář 2013 v 07:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 @joo Zkusila jsem obojí - pečený čaj (bezinky, jablko, trocha b. rybízu, nakonec trochu rumu) i bezinkový sirup. Minule jsem dělala i likér (kávový s rumem).
30. zář 2013 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro rodinku zapečená cuketa s mletým masem, pro mě těstoviny s houbami :slight_smile:
30. zář 2013 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar jj likér jsem taky dělala :slight_smile: pro velký s rumem a pro malý bez :sunglasses: :grinning:
30. zář 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladie
děkuji velice!
30. zář 2013 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
k obědu jsme dorazii hokkaido polívku, k večeři kuřecí kousky s rýží, zeleninou, parmazánem a rajčátky, něco zbylo, budem mít na zítra k obědu s malým.
na zítra k večeři asi vepřové plátky zapečené s bramborem a cibulí ve smetaně
některý další den by mohla být žemlovka..
v mrazáku je prejt..
málokdy mně taakhle políbí hrncová můza, většinou si zavařím mozek, než vymyslím jídlo na dva dny dopředu..
a v sobotu jsme pozvaní na pozdnějšší oběd na kachnu :slight_smile:
30. zář 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dneska cuketový krém a krutonky, šafránové risotto a grilovaná vepřová panenka. A upekla jsem ke snídani obrácenou jablečnou buchtu.

Zítra bude česnečka (pěkně "poctivá" s uzeným, bramborama, sýrem a smaženým chlebem), špenát, bramborový knedlík a uzené.
1. říj 2013 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ladie prosím o recept na cuketový krém :slight_smile:
2. říj 2013 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes lusteninova polevka sojovi rizek plneny sunkou a syrem obaleny v hrasce s bramborovou kasickou a zitra spaldove testovinky s rajcatkovou omackou a bazalkou a k vece cizrnova polevka :slight_smile:
2. říj 2013 ve 20:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás se ke svačině chytly grilované banány: www.grilykrby.cz/recepty-na-grilovani/grilovane-ovoce/banany-na-grilu/, pro malou je dělám samozřejmě bez rumu, ale může se po nich umlátit. Jinak mi banány nepozře :(
3. říj 2013 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co bych bez vas delala!
@ladie sedi mi tu cuketa uz nejakej den, takze uplne se mi ten tvuj napad hodi! Jinak dneska kruti steaky s houbovou omackou a pecenymi bramborovymi platky na plechu (vecere), zitra takova hrncovka - fazolova & klobaskova smes s bramborem asi a no a ted me jeste napadla veprova panenka plnena mozarellou a spenatem, prelita stavou, k tomu asi ryze a grilovany chrest. hmmm uz se tesim :slight_smile:
3. říj 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
K večeři budou bramboráky. SPOUSTA bramboráků!! První vlaštovky už zlátnou na pánvi. Mňam!
3. říj 2013 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
dnes zapečené kuřecí rolky se šunkou a sýrem, hrášková rýže
zítra těstovinový salát se zeleninou a tuňákem
pozítří pečené maso, křenová omáčka, knedlík
3. říj 2013 v 17:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dámy, mohla bych Vás požádat o recept na dort pro roční dítě? Nechce se mi do dortu "rozvařená jablka, puding, piškoty". Ráda bych asi nějakou spíš klasiku. Díky moc.
4. říj 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes zbytek žemlovky ze včera a šunkofleky. Adélka bramborovou polévku :slight_smile:
4. říj 2013 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska k večeři bude Shepherd´s Pie.
4. říj 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek