• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

22. března 2017 
@adelka89 Tak uděláme change, já slintám po králíkovi :grinning:
23. říj 2013 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás se vaří zelná polévka s klobásou a bramborem, nebo kuřecí vývar s nudlemi
no a pak děláme kuřecí kapsu plněnou sýrem a brokolicí, nebo krkovička na pivu s brambory na cibulce k tomu dresing bílý jogurt s česnekem

jinak super jsou i zatloukané řízky, které se nejřív potřou česnekem, obalí a osmaží a pak se voží dopekáče, kde se mezi ně přidá plátek anglické a cibule a zalijou se vodou a dají se upéct,s rýží to je bezkonkurenční
23. říj 2013 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes květákové placičky a brambor
24. říj 2013 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dnes budeme mít smažený květák s bramborem a fazolovou polévku :slight_smile:
Zítra maso v mrkvi.
24. říj 2013 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dnes dušenou mrkev s hráškem, maso a brambory
24. říj 2013 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám vepřovou panenku, tak ji nějak nakombinuji, vidím to na parmazán v kombinaci s pestem nebo sušenými rajčaty.

A na oběd udělám květákovou polévku s bramborem, nic složitého.
24. říj 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsme měli brokolicový den: jemnou brokolicovou polévku "Shrek" a jako druhé kuřecí maso s brokolicovo-pórkovou omáčkou a domácí těstoviny :slight_smile:
24. říj 2013 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem zas chtěla být světová a koupila poprvé radicchio....četla jsem recepty na lasagne a risotto, jako salát nám tedy opravdu néééchutnááá je hnusně hořká..ztratí se ta hořkost podušením, nebo je to marný a poletí nach kýbl?
24. říj 2013 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera z kvetaku nakonec nakyp, mame i dnes k obedu :grinning: ...k veceri něco vymyslime

zítra lokse :dizzy_face: :grinning: a k tomu domaci povidla, mnammmmm :grinning: :sunglasses:
25. říj 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera je krupicová kaše, k večeři smažený květák, brambor,tatarka..
dnes hokkaido polévka, domácí prejt, brambor, zelí..
a asi zadělám na buchty, tvarohový :slight_smile:
27. říj 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes jsem se pochlapila :slight_smile: (aneb když provianťák vstane podle starého času a zbytek rodiny se věnuje venkovním podzimním pracem, takže příjdou domů hladoví jako vlčata...)! Chilli con carne, palačinky se špenátovožampionovou náplní a švestkový crumble :wink: Byla to fakt bašta (a nic nezbylo... Někdy mám dojem, že prádelní hrnec je momentálně ta optimální velikost nádobí, ale hlavně, že jim chutná...)
27. říj 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Lasagne s vepř.masem
27. říj 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska květáková polívka a palačinky :slight_smile:
zítra netuším, ale nutně potřebuju MASO, tak zapátrám v mražáku a snad něco vymyslím
27. říj 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jimmy1 palačinky jsou dobrej nápad.. ale záleží na tom, jestli bude mlíko, do kravína potřebuju přesnou částku a já nemám drobný. tak čekám, kdy dorazí dom tatínek. teda co neovlivní jídelníček... :unamused:
27. říj 2013 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera - plněná kuřecí kapsa s bramborem
dnes - segedýnský guláš a knedlík
27. říj 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka my jedem v bezmíčné dietě a na palačinky mlíko netřeba :sunglasses: vejce, voda, mouka, špetka soli, špetka van.cukru a voda... od mlíčných téměř nerozpoznatelné!
27. říj 2013 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Včera bramborový knedlík zelí, uzené + pečené kuřecí maso ... dnes svratecký guláš a bramboráčky ... plus jsem upekla péřovou buchtu a štrůdl z listového těsta ... nabalila jsem miláčkovi s sebou do světa a ještě zůstalo od všeho něco ještě min. na 2 dny :slight_smile:
27. říj 2013 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimmy1 tak my zas jedem na pravým mlíku, do bandasky mi to leje paní ještě teplý z vemene :slight_smile:, na první pohled je zřejmé, že se to s kupovaným v tetrapaku nedá srovnávat, je takový hustší :slight_smile:
27. říj 2013 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes budeme mít houbovou polévku a na druhé jsem zkusila udělat žemlovku s jablky, tvarohem a rozinkami (zatím jsem vždy pekla bez tvarohu). Ze slupek od jablek jsem zkusila udělat čaj, tak uvidíme, jaký bude :slight_smile:
28. říj 2013 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcicek84 Jestli to chápu dobře, ty zatloukané řízky obalím klasicky v trojobalu a pak mezi dva usmažené řízky dám slaninu, cibuli a zalité vodou zapeču, jak dlouho, voda se musí vyvařit? Rýži vařím zvlášť? Díky :slight_smile:
28. říj 2013 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
K večeři pro kamarády guláš s čerstvým chlebem a na později chlebíčky s domácí bramborovým salátem a kvalitní šunkou, na zítra bramborový salát a řízky z králíka a fazolová polévka
28. říj 2013 v 11:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska lívanečky :slight_smile: jsem je šíleně dlouho neměla :slight_smile:
28. říj 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás holubí vývar se strouháním a kuře pečené s rýží. Odpoledne bych měla udělat taky nějakou buchtu s tvarohem.
28. říj 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
kvetakova polevka .quinoa s tofu a zeleninou,pecena cervena repa a mungo klicky :slight_smile:
28. říj 2013 v 11:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čtvrtek - bramboráky
Pátek - bramborový salát, kuřecí řízky
Sobota - hovězí v mrkvi, rýže
Neděle - kuřecí plátky v bylinkách, šťouchané brambory s cibulkou a slaninou
Včera - tagliatele s lososem a smetanou
Dneska - dýňový krém a asi buřtguláš - zbyly mi špekáčky ze včerejšího opékání buřtů na zahradě, tak bych je měla nějak zpracovat...
29. říj 2013 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera vepřové plátky ve smetaně zapečené s cibulí, rajčaty a brambory, dnes jsme dojedli víkend, teda já, Tonda skoro nejed, měl horečku...
k večeři asi topinky, nebo vajíčka, budem tu asi s tátou sami.
na zítřek zatim nevim, ale dlouho jsme neměli těstoviny a na večeři asi lívance
29. říj 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás dnes na "zdravou" notecku-křídla ala KFC
Včera byly bramb. knedlíky, cuketové zelí a pečené maso
29. říj 2013 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov - rýže zlášť a ta voda by se v té troubě vyvařit neměla, spíš ty řízky se nejdřív obalí a usmaží (nemusí se smažit do měkka) naskládají se za sebe do pekáče řízek, angl. slanina, cibule, řízek atd, zalijou se vodou, nelépe aby byly celé zalité a pečou se, pěkně změknou a nacucají se šťávou, myslím, že mažel si dá pak 2, protože to pěkně klouže do žaludku, je to pěkně šťavnaté a moc dobré. Rýže jako příloha se vyří klasickým způsobem zvlášť.
29. říj 2013 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dnes Cso koggi bokum (korejsky guláš - roštěná a houby) se žlutou rýží (barveno kurkumou).
30. říj 2013 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šunkofleky a okurkový salát
30. říj 2013 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek