Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

lkasparo
5. pro 2013

květáková polévka: http://rychlevecere.blogspot.cz/

pe3ka
5. pro 2013

česnečka a palačinky 🙂 zítra lasagne 😉

lucifereeek
7. pro 2013

vývar s nudlemi, kuřecí číná s rýží

mrnous81
7. pro 2013

vepřový guláš a těstoviny 🙂

jimmy1
7. pro 2013

dneska česnečka a palačinky 😀 a zítra segedýn a knedlík

zelva
7. pro 2013

My dnes máme sekanou s bramborovo-mrkvovou kaší.

2veverka
8. pro 2013

Holky, nemáte prosím osvědčený recept na opravdu dobré hrnkové mufiny? Nedávno jsem je tu zahlédla v jedné diskusi i s fotkou, ale v této to asi nebylo

laurital
8. pro 2013

Včera byly špízy z vepřové panenky marinované ve švestk. chutney a parmazánovosmetanové brambory, večer jsme grilovali burgery s domácími bulkami.
Dnes bude obyč kuře na másle s rýží a meruňkovým kompotem.

mjanca
8. pro 2013

vcera pangas a hranolky, dneska veprove v mrkvi s bramborama a k veceri udelam polevku z cervene cocky

laurital
8. pro 2013

@2veverka Já používám klasiku
2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
1 hrnek mléka
0,5 hrnku oleje
1 prdopeč
podle chuti 1 vanilk. cukr nebo nastr. kůra z citronu či pomeranče
Zamíchám a přidám podle libosti sušené ovoce, nalámanou čokoládu, oříšky, kokos nebo část těsta ochutím kakaem, inst. kávou nebo skořicí.

2veverka
8. pro 2013

@laurital Bezva, děkuju Ti. A jsou to takové ty výborně vláčné?

laurital
8. pro 2013

@2veverka Jsou vláčné, žádná dusivka, neboj 😉 .

jimmy1
9. pro 2013

včera odpoledne bramborové pekáče!!! to byla taková lahoda!! jako kdysi od prababičky 😵

1luciferka1
9. pro 2013

dneska pečeme cukroví, takže oběd asi zajistí místní pizzerie 😀 udělám jen zeleninovou polívku

petaov
9. pro 2013

Ahoj holky, nemáte recept na dobrý dýňový kompot? Na netu je toho hodně, každý trochu jinak. Mám 2kg dýně na kostičky a dala jsem tam asi 2,5 litru vody. Víc se mi do hrnce nevlezlo. Stačí to jen povařit s hřebíčkem, citronem, cukrem, přidat ananasový kompot a je to, nebo ještě něco? A kolik toho cukru, ať to není moc sladké? Předem díky 🙂

ladie
9. pro 2013

Od večeře zbyl kuřecí vývar. K tomu vařím kuře na paprice a dostal jsem od kamrádky domácí kys. zelí, tak dělám po sto letech zelňačku. Takže si dá každý na co má chuť 🙂

miriska
10. pro 2013

Prosím tipy na jídla, ke kterým se dá jako příloha rýže. Přijde mi, že jíme málo rýži a pořád máme brambory nebo bram. kaši, nejíme knedle, sem tam máme nějakou majdu s těstovinama, ale musíme to trošku oživit...

laurital
10. pro 2013

Včera zapečené brambory se smetanou, šunkou a sýrem a dnes roštěnky na houbách s rýží.

@miriska Kuřecí na paprice, roštěnky, jakékoliv maso dušené s rajčaty a paprikami, vepřové kostky na cibulce s hráškem, italské rizoto s bílým vínem, moje děti mají rády i sladkokyselou čínu s rýží nebo indická jídla s kokosovým mlékem

sylvar
10. pro 2013

špagety carbonara od včera 🙂

@miriska i k omáčce jde rýže 😉 nebo jen maso na přírodno na šťávě, krevety s rýží, listový špenát, česnek, smetana, rýže arborio! bude to rizoto 😉

ninive211
10. pro 2013

@miriska Španělské ptáčky, znojemská pečeně, my děláme "falešné mexiko" (kuřecí maso s fazolemi a kukuřicí - ale pro prcky to moc není, je to ostřejší), chilli con carne či prostě jakýkoliv plátek masa na přírodno na šťávě 🙂 Anebo prostě obyčejné kuře...stehno + rýže. To je úplná klasika.

pajdula
10. pro 2013

koprovku 🙂

miriska
10. pro 2013

@laurital @sylvar @ninive211 indické kari dělám, ale je to takové pikantní tak to si děláme když není malej doma 🙂 Já si teda kuře na paprice s rýží nedokážu představit 😅 právě dělám s rýží jen karí, čínu, rizoto a kuřecí maso s ananasem a smetanou nebo to pečené kuře...ptáčky jsem v těhotenství přestala jíst a znojemská mě neleze kvuli těm okurkům ☹ no musím trošku obměnit jídelníček at pořád netočím ty stejný jídla dokola...

ladie
10. pro 2013

Špenát, br.knedlík, uzené

lenkazdenek
10. pro 2013

U nás jed dneska kuře na paprice s knedlíkem , k večeři bude rajská polévka

punky
10. pro 2013

dnes smazeny kvetak a smazene tofu klasika trojobal ale misto hl.mouky hraska a misto klasicky strouhanky kukuricna k vece rizoto od babicky 🙂

ladie
10. pro 2013

A k večeři si synátor poručil bramboráky 🙂

sylvar
10. pro 2013

@miriska my třeba kuře na paprice jíme s rýži, druhý den s těstovinami 😉

kammka
10. pro 2013

@miriska my taky s rýží a pak těstoviny.. a s rýží mám ráda ledvinky na cibulce.. mňam..

edeltraut
10. pro 2013

My jsme měli dnes bramborový guláš a zítra je na přání manžela žemlovka s jablky a pozítří budou francouzské brambory 🙂

kammka
10. pro 2013

my v sobotu na vánočním tržíčku zabíjačkový guláš, doma pak prejt s bramborem a zelný salát, v neděli mrkvová polévka s bulgurem a koprovka s vejcem a knedlíkem, včera k obědu s Toníkem koprovka a k večeři ta polívka.. dnes k obědu s Toníkem rajská s pytlíku (ach bože odpusť mi 😀) a toust se sýrem a k večeři malá tu polívku, kluk to po ní dojel, tatínek si dal tlačenku a já míchaný vajíčka..

tchýně dnes dovezla dvě mega hokkaido dýně, Fany to viděla a zaúpěla, že to zas budem jedno jídlo jíst čtyři dny..
takže zejtra je to jasný 🙂 a pak až do soboty 🙂 (žertuji 😉)