Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

maxinkaa
8. lis 2015

@ladyhacek Myslím, že řízky s kaší a okurkový salát nebo s bramborovým salátem se zavděčíš všem 🙂

ladyhacek
8. lis 2015

@maxinkaa jj také mě napadl salát a hlavně je lepší uleželí tak můžu udělat dopředu 🙂 > jen právě nevím takhle před Vánocema?

10lulu04
8. lis 2015

@ladyhacek : tak udelej kureci cinu bud s hranama, ale pokud chces zdravejsi a levnejsi variantu tak s ryzi (me osobne chutna vice) a jako buchtu?? hrabenciny rezy??? ted je dostatek jablek, tak proc nepouzit sezonni vec

maxinkaa
8. lis 2015

@ladyhacek tak s kaší a je to 🙂 Nebo naložené maso , pečené brambory a dip- zakysaná smetana, česnek, sůl, pepř, oregano

veraga
8. lis 2015

@ladyhacek Ahoj. Já bych rajskou pro cizí návštěvu neriskovala. Hodně lidí ji nemá rádo. U vývaru bych určitě zůstala, to je klasika. Co třeba svíčková? Ta potěší hodně jazýčků. Kdybys ji udělala večer předem, bude ještě lepší. Napadá mě ještě vepřo-knedlo, kachna se zelím nebo plněná panenka. Třeba mozzarellou a špenátem, suš. rajčaty, sýrem, slaninou, švestkami ... K tomu brambor nebo šťouchačky (podle zvolené náplně).
S knedlíkem bych se nedrbala. Třeba u nás jsou k dostání v takové kvalitě, že těžko poznat, kde byl vyroben 🙂

hani1234
8. lis 2015

@ladyhacek Hovězí vývar s celestýnskými nudlemi,pečený kuře prošpikované slaninou s nádivkou a opečený brambor a dezert ořechová babovka.

agne
8. lis 2015

@ladyhacek klasiku smažený kuřecí řízek, případně vepřový (ale ten nechat dopředu naložený aby byl měkký), brambor - kaši, okurek - salát; případně vepřo - knedlo (kupovaný) - zelo (já zatím pouze kupovaný lahvový Znojmia - má nejlepší nálev, ale 1 sklinka je tak na dvě porce), pečený kuřecí stehno s rýží. Žádný experimenty 😉 , ještě budeš mít co dělat s běžným úklidem, takže mysli hlavně na sebe 😅 ... Buchtu péct o den dřív, kdyby se náhodou moc nepovedla... ale vždycky se dá dát zmrzlinový pohár, takže bych volila to... Takový návštěvy jsou vyšší level, ale záleží jaká jsi kuchařka... Ale s batoletem by to (snad) mohlo stačit... nebo se nechat pozvat na oběd k nim... 😀

sasanka033
11. lis 2015

holkyyyyy, varte!!! 🙂 😉 jsem marna, vubec me nic nenapada, maso jsme ted meli docela dost - dva dny rizky s kasi, takze i brambory, testoviny taky na dva dny, ryzi bez masa moc nemusim, polivky taky delam docela hodne, zeleninovy...dneska potrebuju poradit!🙂

hani1234
11. lis 2015

@sasanka033 palačinky na slano nebo na sladko, zelňačka, škubánky, smažený sýr...?

lullli
11. lis 2015

My dnes máme hlívovou polívku s chlebem. Poslední dny vůbec nemám na vaření náladu.

sasanka033
11. lis 2015

@hani1234 diky 🙂 palacinky na sladko byly nedavno a ja mam dva dny po TP, takze uz nezvladam stat dlouho u plotny🙂 jinak bych teda sla do palacinek na slano. mnam🙂 zelnacka byla o vikendu, skubanky nejim, ale smazak mam v mrazaku!
ja uz jsem to vyresila salamounsky - udelala jsem rybickovou pomazanku z luciny, vyndala k tomu chleba z mrazaku a este jsem nakrajela hodne syrovy zeleniny do misy, takovej zaklad na salat na vecer...

sarkar
19. lis 2015

Tady se vůbec nevaří 🙂 V pondělí jsem dělala indické dhal makhni s naanem, v úterý jsme byli v restauraci a včera byly pohankové karbanátky s bramborovou kaší s kadeřávkem. Ale dneska vůbec nevím ☹

majkoz
19. lis 2015

Koupila jsem obr kapustu,tak dneska ji zadělám,půl si dáme s uzeným a brambůrkem a zítra z druhé půlky udělám karboše. Jinak včera vepř.na žampionech s rýží, předevčírem "bulgurove rizoto"...

lullli
19. lis 2015

Těstoviny se špenátem a maková buchta. Večer udělám ke zbylému špenátu slané palačinky s muškátovým oříškem.

jika10
19. lis 2015

Dneska boloňské špagety a vývarová polívka

sarkar
19. lis 2015

Nakonec jsem dělala sýrové makarony (resp. špagety), měla jsem zbytek čedaru...byly super 🙂

billythekid
19. lis 2015

lasagne a muži kachní stehno s bramborem na zítra do práce...

lullli
20. lis 2015

Medová mrkvová polévka a domácí kynutý houskový knedlík s houbovou omáčkou.

10lulu04
20. lis 2015

čevapčiči a brambory.. polévku čočkovou

markyska88
23. lis 2015

Dneska jsem měla navařeno ještě ze včerejška. Vepřové maso na nudličky naložené v cibuli a česneku, hodim to na pánev, opeču, pak zaliju trochou vody a dusím. Na poslední půl hodinku k tomu frknu pár nakrájených sušených rajčat, na nudličky bílou papriku, rajský protlak a trošku zásmažky na zahuštění. Příloha rýže. Je to dobrota 🙂 polívka byla zeleninová. Zítra to vidim na čočku, vejce a chleba 🙂

lullli
25. lis 2015

Dnes jsme měli čočku s rajčatovou omáčkou se sušenýma rajčatama a česnekem.
Na zítra mám v plánu sladké knedlíky plněné povidlama a posypené mákem 🙂

zlababa07
29. lis 2015

U nás spaghetti alla vongole (čerstvé slávky byly v makru v akci 😎 , pro děti "soft verze" bez vína jen s pestem a česnekem 🙂

lullli
29. lis 2015

Cizrna na cibulce, česneku a bazalce s polentou.

lullli
3. pro 2015

Rajská s knedlíkem/rýží.

marti7575
27. pro 2015

@terryfox Ahooj 🙂, prosím tě, jak zmiňuješ to přepuštěné máslo Ghí, máš zkušenost i s těmi ochucenými ghí?(http://pecenecaje.cz/21-prepustene-maslo-ghi) Chci si ho také pořídit a koukám tady mají různě ochucené, to se používá spíše jen tak na chleba než do teplé kuchyně, nevíte? 🙂

misao
4. led 2016

Včera k obědu kuřecí nugetky s br. kaší, k večeři vafle a dneska hrstková polévka

jaryh
5. led 2016

dnes máme navařeno ještě knedlo zelo vepřo, zítra to vidím na bolonské spagety zkusila jsem nový recept a děti se po nich mohly utlouct.

semisovamys
5. led 2016

Na oběd pro syna dneska losos se štouchanými brambory a k večeři pak bude segedínský guláš s karlovarským knedlíkem 😵

lullli
5. led 2016

Dnes máme čočkovou polévku a palačinky se špenátem/domácí marmeládou.

p.e.t.u.l.k.a
10. led 2016

@jaryh prosím o recept 🙂