Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

junkka
24. únor 2017

Dneska losos na masle, bramborovo mrkvove pyre a zelene fazolky 🙂
mohla bych se toho ujist, mnaaam 🙂

indy2
28. únor 2017

tak jsem si precetla par stranek, abych se inspirovala 🙂 to vymysleni je proste nejhorsi.. dnes byla kremova zeleninova polevka, ta zbyla i na zitrek. A kureci kousky na kari s cizrnou a ryze. Co varit dal zase netusim 🙂 a taky bych upekla rada neco na svacinu, ale klasicke buchty a babovky jsem ted pekla casto. Poradte..co varite zitra a jaky je vas nej desert? 🙂

verunkanatalka
28. únor 2017

Já dneska dělala friko(smetanová polévka nakysalo).

machyxs
28. únor 2017

Já dnes dělala pečené brambory - do pekacku olej, plátky brambor osolit, mrkev a celer na kousky a slanina na kousky/plátky,na to kotletka okořeněná a kousek másla, zakrýt, péct až brambory změknou a pak chvíli na grilu. Rychlé,lze udělat libovolné množství. Zítra upeču kuře,jen stehna a kus prsou,křupavá kurčička,ňamka. Jako dezert miluju tenhle jablecny koláč s řeckým jogurtem http://www.pidak.cz/recept-jablecny-kolac-s-rec...

popelka1984
28. únor 2017

Dnes polévka kulajda a pečené kuře,zelí a bramborové noky. Další dny karbanátky s kaší a červena řepa nebo broskvový kompot.Do karbanatku dávám ještě hrášek (sterilovany) a nahrubo nastrouhanou mrkev.

popelka1984
28. únor 2017

@indy2 ja mam rada buďto tvarohové jako třeba tyto http://www.mamincinyrecepty.cz/s-tvarohem/drobe...
http://www.mamincinyrecepty.cz/s-tvarohem/dvojb...
http://www.poslirecept.cz/sladky-zivot/sladky-z... tyto žravé řezy měly u vždycky úspěch u kohokoli a druhy den jsou tak mokré že se dají ždímat.
Pak ještě máme rádi světlou piškotovou roládu, potřít marmeládou,kakaovým pudinkomaslovým krémem, banán, srolovat a posypat kokosem.
Nebo upéct kulatý piškotový korpus, potřít marmeládou nebo směsí z nastrouhanych rozvarenych jablek, na to slazenou zakysanou smetanu nebo tvaroh a posypat kakaem nebo strouhanou čokoládou

indy2
1. bře 2017

@popelka1984 dostala jsem chut uplne na vsechno 😀 dekuju..az lituji, ze uz nemam peceno a ted nemam co ke kave 😇 piskotovy dort budeme mit za par dni, co budu pect dcerce k narozeninam..ale nejakou buchtu urco vyzkousim a i na ten puding jsem dostala chut 🙂

indy2
1. bře 2017

@popelka1984 dnes hned zkusim tu prvni buchtu s tvarohem..vypada dobre 🙂 dekuji!

luciehutt
1. bře 2017

@indy2 Já na svačinu ráda cuketový nákyp 🙂. Dvě cukety, trochu šunky, trochu sýra - nastrouhat. Přimíchat,cca 100 gramů hladké mouky, vajíčko, kypřící prášek, majoránku, sůl a kmín. Je to takový jiný bramborák z trouby 🙂. Vynikající i za studena. Peču cca 50 minut než má nakyp krustičku ☺☺

indy2
1. bře 2017

@luciehutt dekuji 🙂 ruzne zeleninove placky pecu taky moc rada a cuketu mame s muzem radi..skoda, ze mam deti nejedliky a ty nesnedi skoro nic ☹

markves83
1. bře 2017

já teď dělala karbenátky z červené řepy s ovesnými vločkami, ale je to dost nepraktické díky té červené barvě, možná by to opravdu chtělo ty rukavice

chocolady
1. bře 2017

Testoviny se zeleninou a syrem 🙂

popelka1984
1. bře 2017

@indy2 super 🙂 u té drobenkové dám navrchu trochu méně te drobenky aby se to líp prosaklo tim tvarohem a ted mě napadlo jak by to chutnalo kdyby se do té vrchní dalo trocha kokosu,no nevím. Já právě dostala hroznou chuť na nějakou tvarohovku takže do patku udělám tu druhou kakaovou.A co takhle šátečky z tvarohového těsta plněné marmeládou a obalene v moučkového cukru.Já mam nejradši ty obycejne moučníky,žadne složité krémy a ozdoby

autumn11
1. bře 2017

šošovicová polievka na kyslo a pečené morčacie stehno so zemiakovou kašou a uhorkovým šalátom.

solinka1974
6. bře 2017

Avocado pasta. (1ks avokada, 1strouzek cesneku, 6 listku cerstve bazalky, spetka soli). Umixovat a je hotovo. Chutna to vyborne 😉

popelka1984
13. bře 2017

Tak maminky dlouho jsme nevařily, já v posledních dnech dělala lodičky z cukety plněné mletým masem a posyp sýr, řízky z kapra, kuře na paprice, rizoto, žemlovku, několikrát pizzu k večeři, polévky gulášovou, kulajdu, králičí vývar s domácími nudlemi.

absintka19
13. bře 2017

Ja dnes jen relaxuji 🙂 takze dnes bez vareni, max kaficko a babovku 🙂 hold dnes jsem se na to vyprdla 🙂

eldrag
13. bře 2017

Burtgulas z klobasy.

mku
13. bře 2017

Ja k obedu od vcera pecene kureci pikantni palicky. A k veceri bude rybickova pomazanka. Zitra kruti na paprice.

lenusaak
14. bře 2017

Ženy vy jste tady takove kuchařinky, tak určite i rády pečete. Ja peču malo ( vetšinou je to bábovka, nejaka buchta... spise delam zákusky nepečící co chladnou) jde mi o to, ze chlap bude mit narozeniny a tak bych mu rada udelala radost vlastním dortem😀( on peče hodně a rád, takze mu moje snaha udela obrovskou radost😀) mate nejake jednoduche a zároveň velmi chutné recepty ( nikdy jsem dort nedelala) na dortíka ???

indy2
18. bře 2017

@lenusaak co mrkvovy dort? Ten my osobne zboznujeme 🙂 A zas tak tezky mi neprijde 😉

popelka1984
18. bře 2017

@indy2 nedávno jsem viděla nějaký recept na mrkváč byly v nem ještě ořechy a nějake ovoce asi kandovane, na něm byl krém z mascarpone a ozdobený myslím že jedlými kvety, takový pěkný veselý. Já jsem udělala před chvílí takovou jemnou kakaovou buchtu s citrónovou polevou, mám to ráda. Jinak přímo dort jsem dělala asi dvakrát v živote, byl ve tvaru srdce, tmavý korpus potrený marmeládou a klasickým pudinkovomaslovým krémem tmavým i svetlým a byl prokládaný kompotovanými červenými třešněmi.

kituska20
18. bře 2017

Dneska byla k obědu porková polévka a francouzské brambory a k večeři salát se steakem na nic víc jsem se dneska nezmohla jak jsme nemocní :(

absintka19
18. bře 2017

Výpečky, špenát a knedlík 🙂

alcar
18. bře 2017

Ja dnes delala kvetakove placky a z vyvaru kvetakovou polivku. Jsem to dneska nejak odbyla. 😀

marcipanka.k
18. bře 2017

My dnes kureci vyvar a zapecene testoviny, zitra cina s hranolkama. Na mlsani kokosova babovka.

vrabcak0007
18. bře 2017
ditta01
18. bře 2017

Dneska smažený květák s kaší

popelka1984
18. bře 2017

@alcar také jsme měli květákovou polévku a rozhodovala jsem se mezi plackama a obalovanym kvetakem, tentokrát vyhrál obalovaný, placky nebo nákyp z něj delam pořád.
Zítra upeču plecko na kořenové zelenině buď s kaší nebo knedlíkem a asi bramboračku.

alcar
18. bře 2017

@popelka1984 taky jsem mela chut na obalovany, ale nechtelo se mi obalovat a skrabat brambory. 😀 A na zitra nemam vubec napad. Mozna udelam tvarohove knedliky s jahodama.