Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

krejcovicpaja
10. črc 2017

Já se dneska večer chystám na smažený květák a brambory. Květák dělám v troubě obalený v takovém těstíčku. Chutná téměř stejně jako klasicky smažený, ale není to taková kalorická bomba. A včera jsem u kamarádky měla kuskus s kuřecím masem, cuketou a rozinkami. Taky super jídlo. 🙂

autumn11
10. črc 2017

dnes bola špenátová polievka s krutónmi a špagety aglio olio.

marcipanka.k
10. črc 2017

U nas vcera bramborak se smesi z kureciho masa a zeleniny.
Zitra veprove maso se zelenyma fazolkama.

Pecu kolac s rybizem a drobenkou.

klllarinka01
10. črc 2017

Dneska svickova a na zitra rychlovka v podobe leca s masem a bramburkama k tomu 🙂

markves83
11. črc 2017

@krejcovicpaja Prosím recept na těstíčko na ten květák, chtěla bych to zkusit, nemám ráda smažení květáku, v té troubě to je fajn nápad. Zatím mám v plánu smažit cuketu, už jsem si ji i koupila 🙂.

kolibricek36
20. črc 2017

Holky co poraďte co vařit v tom vedru - nic smaženého, nebo sladkého, ale vydatného, aby se manžel najedl, má fyzicky namáhavou práci .... já už nevím co jako vařit, měli jsme kuře na paprice, cukynovou pizzu, pečené kuře, ryzoto, zapečené brambory ...

michaela_hermanice
20. črc 2017

@kolibricek36 vcera jsem delala leco ;)

kolibricek36
20. črc 2017

@michaela_hermanice vidíš, že mě to netrklo, to by i šlo, mám ho ještě z lonska zavařené - bylo by to bez práce - jen nějaký kus salámu a vejce je .....

lentilkah
20. črc 2017

Vcera jsem delala zapecene brambory s cuketou, rajcaty, cibuli, cesnekem, slaninou a smetanou. Pod to se muze dat i maso.
Dneska bude cina s ryzi.

ditta1990
20. črc 2017

U nás včera pečené kuřecí plátky s bramborovou kaší a zelenina, k večeři také lečo 🙂 Dnes budu dělat zapečené smetanové těstoviny s pórkem, zítra čočkovou polévku a rýži s mexickou směsí a o víkendu zřejmě rajskou s těstovinou a kapustové karbanátky 🙂

kolibricek36
20. črc 2017

@ditta1990 kapustové karbanátky, to zní dobře - můžu poprosit o recept?

ditta1990
20. črc 2017

@kolibricek36 dělám podle tohoto receptu, jen peču v troubě a někdy přidám sýr 🙂
http://www.apetitonline.cz/recepty/4534-kapusto...

kolibricek36
20. črc 2017

@ditta1990 fajn, dík, moc, to je fajn že se to může upéct v troubě - na kolik stupňů to pečeš? já moc snažené nemám ráda - jako jednou či dva x za měsíc to si i dám, a s chutí ....

kolibricek36
20. črc 2017

holky, ještě jeden dotaz, co se dá udělat z cukiny - znám zapečenou, pizzu, buchtu, a řízečky, napadá vás něco víc... na zahradě mi rostou o 106

simi1510
20. črc 2017

@kolibricek36 temi rizecky myslis co? M delame treba bramboraky, pak si ji udelam i do salatu na olivovem oleji a posypu parmazanem, do testovin, nekdo dela i polevku

kolibricek36
20. črc 2017

@simi1510 no cukinové řízečky, plátky cukiny obalené v těstíčku (mouka, vejce, mlíko, špetka provencálského koření) a osmažené ...

kexina
20. črc 2017

@kolibricek36 Když jich mám moc, dělám z nich omáčku na špagety. Naleju do sklínek, zavařím.. a v zimě se po tom jenom zapráší. Stačí pak uvařit těstoviny, ohřát jednu sklínku téhle omáčky, popř. přidat ještě něco dle chuti a oběd je na stole za půl hodiny.

h06493
20. črc 2017

Dnes bude rajská s plněnými paprikami a kolínky, maso zbyde i na zítra na boloňské špagety.

kolibricek36
20. črc 2017

@kexina a můžu tě poprosit o recept, bylo by to fajn kdybych -měla něco i na zimu - já dělám lečo do sklinek a oběd či večeře jsou za pár minut ....

sassanca
20. črc 2017

Spagety puttanesca, fofr jídlo

kexina
20. črc 2017

@kolibricek36 já ho nemám zapsaný, našla jsem to na netu ("domácí uncle bens s cuketou", např. tady - https://www.toprecepty.cz/recept/14185-calamada... ) a pak to prostě zavařuju podle toho, co zrovna mám nebo nemám. On ten základ není žádná věda, prostě nakrájíš cuketu na kostičky, přidáš případně další zeleninu, dáš k tomu podle chuti trochu soli, octa, povaříš dokud není cuketa téměř měkká, naleješ do sklenic a zavaříš.

ditta1990
20. črc 2017

@kolibricek36 peču na 180 kolem pul hodiny? zalezi na velikosti 🙂 jinak z cukety jsem dělala třeba v týdnu nakrájenou na silnější plátky a na to z mletého masa boloňskou směs a zapéct 🙂

sweet81
20. črc 2017

@kolibricek36 já dávám cuketu do sekané asi půl na půl s masem.

sweet81
20. črc 2017

U nás dnes borůvkové knedlíky🙂

kolibricek36
20. črc 2017

@ditta1990 dík
@kexina aha, tak to vyzkouším - špagety je jediná těstovina, která u manžela obstojí - dík za tip ...
@sweet81 já tak dělám kapustu - taky dobré, ale cukinu jsem ještě nezkoušela - vyzkouším .... dík

lentilkah
20. črc 2017

@kolibricek36 Tohle je taky dobre a muzes si to zavarit:
http://www.apetitonline.cz/recepty/8376-topinko...

misulka84
22. črc 2017

Dnes kapustové karbanátky a brambory, borůvkový koláč z kynutého těsta. Inspirace zde, karbanátky jsou fakt výborné🙂

masajka87
24. črc 2017

Cuketovy nákyp, sťouchačky, ledovy salát.

michaela_hermanice
24. črc 2017

V poslednich dnech holandske rizky, br. kase, kulajda, boruvkove knedliky, kvetakova polevka, segedin a honzovy buchty. V planu je zapecena brokolice s kurecim masem a syrem, brambory.

marcipanka.k
25. črc 2017

Tento tyden:
Kruti steak s hranclema
Merunkovy knedle
Rajska polevka
Kruti na houbach s ryzi
File s kasi
Smazeny kvetak s bramborama