Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

vojtisek2007
14. čer 2011

@brusinka.pusinka tak to děti vyřešili za mě, mermomocí chtěli stehna upéct, takže k obědu byli pečený kuřecí stehna na citronu s bramborem a prsa jsou naložený v jogurtu na zítra 🙂 už se těším 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

veru23
14. čer 2011

dneska kuřecí kousky v nivovém těstíčku a nové brambory, okurkový salát

vojtisek2007
14. čer 2011

oprava děti to vyřešily za mě 🙂
a nedala jsem do tý marinády vejce, páč došly...tak snad to tolik nevadí, zato jsem si tam nasekala čerstvý bylinky,pepř,česnek,sůl a kapku olivovýho oleje...a fakt jsem na to zvědavá

kajulka001
14. čer 2011

holky ted jsem delala rychlou vecu 30dkg gothaje a 30dkg tvrdyho syru to vsechno nastrouham na hrubo pridam tak 3-4 vajicka promicham nakrajim tak 2 veky na mnozstvi te smesi nanahnam to na veku poradne a dam tou smesi na panev osmahnout do zlatava druhou stranu uz ne dneska jsem to delala poprve kazdej dle chuti muze dat co che muzete treba pridat i cibulku nebo i nivu a priste to chci dat do trouby bude to min mastne 😉

vojtisek2007
14. čer 2011

@kajulka001 to zní rychle a dobře....já bych to na tej večce strčila na chvilku zapéct do trouby...než smažit na pávni,ale to je asi moje lenost 😀 😀 😀 😀

kajulka001
14. čer 2011

@vojtisek2007 jj na konci jsem pslaa ze priste to dam do trouby je to min pracny 😀 a min mastny urcite 😉

vojtisek2007
14. čer 2011

@kajulka001 no a měla bych asi dočítat že..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a při mojí šikovnosti by to s tou pánví neklaplo....neusmažím ani chleba ve vajíčku, to vejce mi vždycky z toho chleba uteče 😠 😠 😠 😠 😠 😠

kajulka001
14. čer 2011

tak pro ukazku nemela jsem cas to ani nijak upravit se salatkem hned mi to bral manzel i malej z tacu ale jinak k tomu rajcatka a ledovej salatek jsou moc dobry 😉

kajulka001
14. čer 2011

@vojtisek2007 taky nesnasim tohle stani u panve a jeste kdyz to prska 😠 ale urcite i z trouby to bude moc dobry priste to do ni taky supnu uz jen z toho duvodu ze to bude min mastny 🙂

kajulka001
14. čer 2011

jinak dneska vecer pudu pect margot rezy tak pak taky hodim fotku 😉

vojtisek2007
14. čer 2011

@kajulka001 já bych možná ještě tu večku předtím hodila jen do topinkovače, pak nandala směs a dala jen zapéct....no to bude dobrý, hned zítra uděláme k večeři 😀 😀 😀 😀

kajulka001
14. čer 2011

@vojtisek2007 jasny kazdy podle sve chuti 🙂 ale jestli to budes davat do touby tak je zbytecny to davat jeste pred tim do topinkovace ta trouba to vypece pekne do krupava 🙂

vojtisek2007
14. čer 2011

@kajulka001 mě přijde, že v tý troubě se ta večka neupeče do křupava, jak do toho bude pouštět ta "mastnota" se salámu a sýru...zkusím, uvidíme 😀 😀 😀

eriska
14. čer 2011

@kajulka001 @vojtisek2007 mně chleba ve vajíčku taky vždycky uteče po pánvi, ale jsem ponaučena, dělám to na malé pánvičce a pak to manžovi vyklepnu na talíř všechno😀😀..tyhle zapečené večky vypadají suprově, taky vyzkoušíme..já to dělám jako klasika chlebíčky, trošku máslíčka, šunku, hodně sýra a zapéct do trouby, jen na gril, aby se roztekl sýr ..s čerstvou zeleninko dobrota🙂 kajul, margot řezy mám moc ráda, dělala jsem i bábovku a taky dobrá😉

kajulka001
14. čer 2011

@vojtisek2007 jj upece neboj kdyz mame houby lisky tak to delam s houbama a syrem v troube a vypece se to krasne do krupava 😉

kajulka001
14. čer 2011

@eriska a jaky delas margot rezy s tou zakysanou smetanou na hore a uvnitr s pudinkem?videla jsem uz vic receptu ja mam rada tenhle uz se pece pak natru smetanou a posypu margotkou a dam do rana vychladit 🙂 chci donest svagrove marodi s nohou 🙂

eriska
14. čer 2011

@kajulka001 jeee, tak já dělám jiné..jdu najít receptík, hodíš sem ten svůj?prosím🙂)

benjik
14. čer 2011

U nás dnes savojáky a nové brambory.

kajulka001
14. čer 2011

jasny hodim .. dam ho sem az zitra jo? i s fotkou ted jdu vykoupat malyho a rychle ho dat spat at ji muzu dodelat 🙂

eriska
14. čer 2011

@kajulka001
řezy margot
2 hrnečky pol. mouky, 1 hrníček cukru, 1 nastrouhaná margotka, 1 prdopeč, 1 vajíčko, 3 lžíce oleje, 1 neušlehaná šlehačka, mléko dle potřeby

poleva: 15 dkf. práškového cukru se utře s 20 dkg másla a můžou se přidat 2 lžíce rumu

vše smícháme, dáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme na 180stupňů, když je placka hotová, natřeme polovinou polevy a zbylou polovinu polevy natřeme na studenou placku

eriska
14. čer 2011

@kajulka001 až to bude, tak to bude🙂 tak přejeme dobrou noc, my už hodinku a půl chrupkáme🙂

sylvar
14. čer 2011

u nás rajčatové rizoto s krevetama 😎

aaadus
14. čer 2011

@benjik co jsou savojáky?
@sylvar mňam krevety 😎

sylvar
14. čer 2011

@aaadus jj, máme je moc rádi, jen na oliváku nebo másílku s česnekem 😎 a pokapaný citronem 😵

benjik
14. čer 2011

@aaadus savojský řízek, v restauracích úplně běžná věc

eriska
14. čer 2011

@benjik taky by mě zajímalo, co jsou zač..běžná věc to třeba být může, ale mně název nic neříká..

kajulka001
14. čer 2011

@eriska to zni taky dobre ja ji jeste ted budu dodelavat jak dam spat malyho tak ji zitra vycvaknu a dam i recept 🙂

aaadus
14. čer 2011

@benjik jsem na tom stejně jako @eriska 😅

zuhur
14. čer 2011

@kajulka001 @vojtisek2007 my tímhle způsobem likvidujeme tvrdší pečivo a různé zbytky - pečivo nakrájím, pomažu Florou nebo jiným rostlin. tukem na to dám na plátky nakrájený salám či šunku na to nastrouhaný sýr a zapéct na pár minut do trouby. Na to jaká je to vlastně "znouzectnost" je to mňamózní 😀

kajulka001
14. čer 2011

@zuhur ze a jak takovy zbytky chutnaji 😀