Dáváte 1,5ročnímu dítěti jíst houby?

mecoun
17. únor 2015

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat, jestli můžu dát rok a půl leté holčičce houby? Já je mám ráda moc a pořád s nimi něco vařím, ale jí je vždycky vyndám, aby to pro ni nebylo "těžké" do žaludku...chtěla bych zkusit gulášovou polévku z hlívy ústřičné - myslíte, že to může jíst také? Mám už jí přestat houby z jídla vybírat?

amazonka.k
17. únor 2015

Ne nepřestávejte, na houby je ještě příliš brzy, nejdříve ve třech letech a i potom bych to nepřeháněla...

slunicqqo
17. únor 2015

houby by se správně do 3 let neměli, jsou opravdu těžké na trávení, ale záleží na daném dítěti, moje dcera je moc nesnese ani ted v 5 letech, měli ve školce polívku kde bylo dost žampionů a celé odpol jí bylo blbě a vyzvracela všechno, syn 2 roky sem tam ochutnal ale jen fakt kousek a zatím mu nikdy nic nebylo, já osobně bych ale nedávala, ochutnal u prarodičů, já když vařím tak dělám houby jen pro sebe, manžel je nemusí a děckám dělám něco jiného nebo bez hub a sobě je tam pak přidávám

elafonisi
17. únor 2015

Na houby je ještě malinká, určitě bych počkala.

regresa
17. únor 2015

my davame jist houby asi tak od roka...nejdriv zampiony, pak ty, co jsme sami nasbirali a mame u nich jistotu, ze jsou jedly. Nejdriv jen v polivce sem tam houbicku, ale ona je miluje, ted uz je dlabe normalne. Je ji dva a pul. Jo a nedavame ne na vecer, houby jsou tezky na noc...ale to i pro dospely, takze tak

loafeer
17. únor 2015

Taky jsme dávali mnohem později, až kolem třetího roku ( stejně je nejí ani teď teda )...

madrilena
17. únor 2015

V ČR se do 3 let nedoporučují, v zahraničí je dávají dříve. Když jich dáš pár, tak bych to neřešila

mysonek
17. únor 2015

Houby nedávám, ale já je nevařím ani nejím, takže proto. Ale jednou je měla v nějaké skleničce. Bylo to od hami, nějaká provensálská směs a tam byly žampiony. Sklenička byla psaná od roka. Takže si myslím, že v malém množství to nevadí. Takže houby v polévce bych se u rok a půl starého dítěte nebála.

jankadudova
17. únor 2015

Ne, je to velky risk a zbytecnost. O nic zásadního neprijde 😉

mazgutka
17. únor 2015

Já dávala houby už od roka a všechno v pořádku. Bydlíme pod lesem, takže občas jich máme opravdu plnou domácnost. Syn jí jak polévku, tak omáčky i smaženici, obalované bedly i žampiony atd a pozítří mu budou 2 roky. Ze začátku jsem dávala jen na ochutnání pár kousků, teď už to nehlídám, prostě naberu porci a on to sní 🙂 a ještě si u toho povídá "hoooby" 😀

pettule
17. únor 2015

Hlíva je zdravá a pokud ti to bude baštit, klidně bych dala. Dala bych klidně i pár normálních hub. Nejíte to přeci každý den? A pokud ti to bude malá baštit a dobře trávit, tak bych klído dávala.

barulina
17. únor 2015

me majtk ji hriby i houby normalne. jako bylo par tydnu co se z nich varilo pomalu denne,tak to jsem u ni zbrzdila. ale to je pres sezonu. ted hriby mame min.1x mesicne a pohoda. milujeme je obe.

sangita
17. únor 2015

Asi od roku a pul jsem obcas (2x mesicne) davala hlivu, shiitake, nebo podobne, vetsinou bio. Dceri to chutnalo a treba hlivu povazuju za velmi zdravou..

kajuska22
20. únor 2015

Já když vařím něco, kde jsou houby, třeba guláš z hlívy nebo bramboračku s hřiby, tak jí dám, nesní toho zase tak moc..jí všechno, co máme my..🙂

ludmilad
20. únor 2015

Do 3 let nejsou houby vhodné - jsou těžké na trávení a výživová hodnota je pro dítě nulová, tak proč jej zatěžovat 🙂

iva_kucerova
20. únor 2015

Houby malé dáváme asi tak od roka a půl, měla je vždycky v polívce. Od dvou let je pravidelně baští v omáčkách a občas i obalované a nikdy s nimi neměla problém. Záleží na dítěti, jak je snese. Pokud s nimi nebude mít problém, nějaké věkové hranice bych vůbec neřešila.

kenijaj
20. únor 2015

Já jsem malému začala dávat houby až od tří let, bála jsem se že jsou moc těžké a i teď hlídám aby se třeba houbových řízků nepřecpal... nedala bych je