Dětská jídla v restauraci, jaká objednáváte?

anipp
7. únor 2015

Milé maminky,prosím o postřehy z restaurací které jste navštívili s vašimi dětmi. Jaká jídla objednáváte dětem v restauraci, co Vás mile a nemile překvapilo na dětském jídelníčku ? vidíte něco co by mohlo zkvalitnit návštěvu s dětmi v restauraci? Děkuji 🙂

polaks
7. únor 2015

Pre deti majú v kasických reštikách maximálne hranolky a smažené jedlá,v niektorých sú ochotný a jednu veľkú porciu nám rozdelia na dva taniere,pre našich drobcov. V iných nám razantne povedia,že sa to nedá... Tak buď ideme inam,alebo si obednáme jednú porciu naviac,vypýtame si jeden prázdny tanier a príbor na viac a rozdelíme to deťom sami...no niekde nie sú ochotní urobiť ani to,resp. to urobia,ale krútia nosom.Detské menu sa mi teda nepáči skoro nikde..Pritom by stačilo urobiť polovčnú porciu klasického jedla z menu.
A páči sa mi,keď je v reštike detský kútik,aby tam deti nemuseli len tak sedieť,ak tam cheme tráviť viac času...

betelgeuzz
7. únor 2015

Nevím, kdo ty jídelníčky dělá, ale ve většině restaurací mají jako dětská jídla smažený sýr s hranolkama a špagety s kečupem 😝 Takže objednávám z klasického jídelníčku poloviční porci, např. pečený kuře s rýží, nějaký plátek masa s těstovinami, rýži, nebo bramborem a podobné věci.
Návštěvu zpříjemní dětská židle (dnes už má spousta restaurací) a něco na zabavení dítěte. Buď dětský koutek, nebo stačí pár knížek, papíry, pastelky.

petrusew
7. únor 2015

Tam, kam jezdíme my, mají vše potřebné - jídelní židlička je jasná, následuje usměvavá obsluha s dětským menu, kde je výběr dostatečně velký pro různě staré děti - rizoto (ne to, co si děláme doma!) vše s čerstvou zeleninou nebo dušenou zeleninkou, ryba, kuře, hovězí, vepřové, špagety ale ne s kečupem!, pak samo nějaké palačinky, smažák a hranolky pro staršáky. Rozhodně vše čerstvé a dobré. Po jídle dostane domácí koláček a lízátko na cestu 🙂 Pastelky, omalovánky k dispozici 🙂 Já si nestěžuji, ale je fakt, že je to jen jedna restaurace v širokém okolí.

lv
7. únor 2015

já jdu jen v krajním případě,třeba na dovolené, protože je to očistec, s Evelínou /a nehodlám dělat peklo ze života návštěvníkům restaurace a personálu/..ocení /já i ostatní 😀/ pastelky, papír, hračku, koutek, vysokou židli..a ty hranolky si dá, protože je nemívá doma 😀DDD

evaviki
7. únor 2015

Klasika je kureci rizek (coz ok, jednou snad neuskodi) a k nemu br.kase.. Tu syn neji, takze musim objednavat neco jineho.. Hranolky v detske porci neberu.. Testoviny/spagety s kecupem a syrem jsou vetsinou tak hnusne, ze syn ochutna a necha to tak. (ac je ma moc rad). Jinak jsem zade hezke menu uz dloho nevidela.. Radeji se s nim rozdelim o svou proci.. Uvitala bych nejakou porci kurete s bramborem, nebo ovocne knedliky, malou porci polevky (nejenom hovezi, ale treba cockovou, hraskovou..) Taky postradam v detskem menu ryzi.. treba nejaka hodne jednoduche rizoto (kureci maso, kukurice, hrasek, mrkev)
A taky mi hodne chybi detske piti.. Davat 60-70 Kc za domaci limonadu se mi zda moc, navyse je obvykle pekelne ledova..

konidana
7. únor 2015

Dětský jídelníček ani nečtu, rovnou objednávám svíčkovou nebo vepřový řízek a poprosím, zda by to nerozpůlili na dva talíře. Většinou vyhoví, nebo alespoň dají talíř navíc. Rizoto by bylo také dobré, ale děti si dají i ten smažák s hranolky... když nic jiného než smažený z mrazáku nemají☹ a hledat s hladovýma dětma jinou hospodu někdy fakt nejde (taky tam třeba jiná není). Vysokou židli už nepotřebujeme, ale když jedeme autem, tak vždy uvítám dětský koutek, zvláště je vhodné, pokud je někde bokem, třeba v chodbě, aby se děcka mohly protáhnout/proběhnout aniž by rušily ostatní. Když jsme pěšky, tak jsou rádi že sedí🙂

marecek4
7. únor 2015

dětský jídla neřeším a nikdy jsme neřešila-hodně dlouhou dobu jsem těm velkým vysvětlovala že smažák a hranolky nejsou jediným jídlem-tam už jsem to vzdala a s malým-tam to nijak moc neřeším,protože sní vše,takže objednám dle uvážení-zrovna naposledy se zhlédl v perníkovém zelí-nevím podle čeho byl název ale chtěl ho a já si dala kuřecí steak-no když nám to přinesli tak samozřejmě chtěl maso a ne knedlíky-takže jsme se podělili,spokojení jsme byli oba no a po cestě zpátky to byl kuřecí přírodní plátek s rýží a pro maminku smažený řízek z divočáka-obojí luxus na místo kde jsme byli

sarkar
7. únor 2015

No dětský jídelníček na většině míst je docela tragickej ☹ Naštěstí malá toho nesní moc (teprve jí budou 2r), takže objednávám něco "zdravějšího" (v rámci možností) pro sebe a jí krmím ze svého. Ale moc často do restaurací s malou nechodíme.

marca22
7. únor 2015

My jsme byli naposled v pizzerii,dětské menu neměli,ale zato měli velký výběr těstovin,dětem chutnalo a ještě se vyblbli na venkovním hřišti,u kašny a líbila se jim podívaná na kozy v ohradě. I bez dětského meníčka spokojenost 🙂

zelva
7. únor 2015

Já mám takovou zkušenost, že vrcholem dětských jídel v restauraci jsou kuřecí nugety s hranolkama a špagety s kečupem. Málokde se zmůžou na něco více. Fakt tragédie. Vybavení židličkama a třeba něčím na zabavení dětí už dneska vcelku je, ale ten výběr dětských jídel je děs a hrůza. Všude kam jdeme, tak skončíme u hranolek a řízku. 😝

luciebx
7. únor 2015

v cechach detske menu katastrofa... vetsinou rizek a kase nebo hranolky nugetky atd... coz mi zase tak tolik nevadi malej to ji a doma to zase tak casto nema...u me jde hlavne o kvalitu a cerstvost.. a o tom zda maji pastelky atd aby se deti nenudili nez jidlo dorazi coz nekdy muze byt i pul hodina

pindruzka
7. únor 2015

jj musim souhlasit, detske nudety + hranolky a spagety:-/ takze ja také objednavam z klasického jídelního lístku- svickovou, rizoto, maso s testovinama nebo s ryzi, do dětského ani nekoukam. k piti nejaky juice redeny vodou. co se vybaveni tyka, tak uz je to povětšinou ok, nechybi detske zidlicky a většinou ani ten detsky koutek.

marecekavendulka
7. únor 2015

podle mě je to katastrofa,pokud vyloženě nejste v restauraci,kde dbají na zdravé stravování a vaření z čerstvých surovin. ovšem vždy byli všude ochotní,pokud jsem chtěla ohřát kojenecký příkrm.

katyxq
7. únor 2015

obvykle je dětské menu totální katastrofa ... takže objednávám pro sebe plus k tomu polévku, zeleninu navíc a podělíme se o to

m_d
7. únor 2015

my byli ve vyhlášené restauraci a děs běs...buď objednám nějaký tvarohový knedlíky nebo to co mám já jen zeleninu navíc, nebo dvojtou přílohu atd...pokud vím, že pojedem na výlet koupím den dopředu skleničku, kterou si nechám ohřát 🙂

zulitvi
7. únor 2015

Tak my tu máme v menu pro děti i krupicovou kaši, vaječnou omeletu (např se špenátem), lívance, palačinky..... Teda nevím jak je tomu teď, změnil se majitel restaurace a už dlouho jsme tam nezašli.