Dietní jídelníček pro 2,5ročního prcka

keniska2012
27. dub 2015

Maminky malý měl zřejmě nějakou virózu, 3 dny zvracel, ty první dva nejedl,jen popíjel po lžíčkách, už druhý den nezvrací, ale má průjem, teplota mu už taky slezla, ale chtěla jsem se zeptat, máte nějaké recepty, které jsou teď pro něj vhodné? ráda bych mu dala už něco jiného než suchý chleba, rohlík nebo piškoty...zkoušela jsem uvařenou mrkvičku s rýží, ale z toho se málem zase pozvracel a ani čistou uvařenou mrkvičku nechtěl, i když jsem jí udělala trošku na sladko...tak recepty s mrkví asi moc né, koukám po netu a hledám, ale nikde jsem nenašla jídelníček pro tak malé dítko...děkuji moc za rady 🙂

lv
27. dub 2015

Lze jako bez slupky, nadtruhane, vývar s Nuslemi, vařené maso libové..bramborové pyre..

llluckaaa
27. dub 2015

Já bych doporučila třeba namačkaný banán, rozvařená jablíčka, meruňky, broskve (přesnídávky), jemné těstoviny, nemléčné kaše. Vše musí být měkké, bez zrníček, slupek nebo tužších částí, aby to nedrážillo střeva.

keniska2012
autor
27. dub 2015

@lv myslíš brambory? 🙂 tak to zkusím 🙂 dekuji za radu

keniska2012
autor
27. dub 2015

@keniska2012 omlouvám se nezobrazily se mi tu jiné příspěvky, nevěděla jsem co bez slupky, ted už to chápu 🙂

keniska2012
autor
27. dub 2015

@llluckaaa děkuji 🙂

terezapetrova
27. dub 2015

@keniska2012 určitě bych nedavala tolik ovoce jak je psané výše nebo nedavala cukr do mrkve jak jsi asi zkoušela - dieta ma byt nesladka a netucna, dobre jsou zde zmiňované kuřecí vyvary jen z nich sebrat tuk.. Jiná libova masa, libova sunka a stále platí nemusí tolik jist ale nějaké pití by byt mělo, držím palce..

lv
27. dub 2015

@keniska2012 jo, jako bramborová kaše, ale bez mléka, jen s trochou te vody, ve které se varily