Máte zaručený recept na koprovou polévku?

1. dub 2024

Holky, je zde nejaka kucharka, ktera umi udelat vynikajici koprovku "jako od maminky"? Jde mi hlavne o tu fazi, kdy se pridava mleko/smetana tak, aby se nezdrcla. Kdyz delam svoji pseudokulajdu, tak se mi vzdycky zdrcne. Ted jsem dostala chut na pravou sladouckou koprovku, ale nechci, aby dopadla jako ta moje kulajda. Smetanu mam 33% a mliko polotucne.
Dekuji za vase osvedcene tipy!

klokanka31
1. dub 2024

To mléko přidávat pomalu a pořád míchat, pak osolit, a pak opatrně přidávat kopr.

autor
1. dub 2024

Kopr mam ze sklenice - pry se to srazi kvuli octu, jsem se ted docetla... tak ze bych proplachla? A ocet tam pridavas pak jak...?
@klokanka31

klokanka31
1. dub 2024

Já ocet nedávám, jen na konci trošičku cukru.

klokanka31
1. dub 2024

Teď tak koukám, ty myslíš koprovou polévku nebo omáčku?

1pomnenka
1. dub 2024

Koprovou polévku neznám, pouze kulajdu. Ocet či kopr v octu až nakonec, až odstavíš hrnec z plotýnky.

evinahosta
1. dub 2024

Podle me ta smetana/mleko musi mit minimalne pokojovou teplotu..ja vzdycky, kdyz varim koprovku, svickovou atd., tak tu smetanu si vyndam na linku hned, jak zacnu varit..a az ji na konci prilivam, tak je uz v pokojove teplote 🙂 a nikdy se nezdrcla, to je zakladni poucka, co k temto polevkam/omackam mam🙂

autor
1. dub 2024

Tak nakonec se zdarila!! Ono to pry opravdu bude tim octem. Vzdycky se mi totiz zdrcla ve chvili, kdy jsem pridala kopr ze sklinky (a tam ocet je), takze uz jsem pak nekyselila. Tak ted jsem to udelala tak, ze jsem ten kopr dukladne proplachla a svarenym octem dochutila az uplne nakonec. Docetla jsem se, ze prave ocet a mleko spolu pri vareni uplne nekamaradi.
No je to alchymie. Dekuji za diskuzi ☺️

autor
1. dub 2024

@klokanka31 polevku