• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zaručený recept na spánek

(Zamčená)
Milé maminky, máte nějaký osvědčený recept či trik, díky kterému vaše děťátko pokaždé zaručeně usne? Pokud ano, podělte se s námi o něj. Jestli ne, vyzkoušejte třeba naše ukolébavky přímo ze zvuků přírody v Rajecké dolině :wink: http://www.rajec.com/aktivity-cz/zabava-cz
Měsíc s kojeneckou vodou Rajec  •  9. zář 2013 ve 12:28  • Odpověz
U nás na noční spinkání zabírá příjemná koupel, mlíčko a šup do postýlky :slight_smile: maminka přečte pohádku a v minutě se spí :slight_smile:
9. zář 2013 ve 12:30  • Odpověz
Do pěti měsíců usínal synek sám, dostal večerní mlíčko a usnul, přesunula sem ho polospícího do postýlky a bylo. Poslední měsíc se mu moc usínat nechce, najeli jsme i na příkrmy a tak v podvečer má kaši, pak trochu mlíčka a jde zase spinkat. V postýlce se ale už kouká a nechce hned spát, tak má zapnutého svítícího usínáčka a potichu puštěné CD vedle postýlky. A nechci Vám dělat reklamu, ale tyto ukolébavky sem si stahla už v těhotenství a pouštím je právě přes CD, když nechce spinkat :slight_smile:, pustím celou smyčku a pak jen vypnu...Popravdě si to občas jako kulisu při práci pustím i já :slight_smile: . První syn neusnul sám a nespal celou noc až skoro do tří let, takže u mladšího si to vychutnávám :slight_smile:
9. zář 2013 ve 12:34  • Odpověz
autor
@kikimaruska Moc děkujeme za ohlas z praxe! :slight_smile: Je fajn slyšet, že ukolébavky slouží svému hlavnímu (i vedlejšímu :slight_smile: ) účelu. Moje nejoblíbenější je "Ukolébavka po dešti", máš taky nějakou nej?
Měsíc s kojeneckou vodou Rajec  •  9. zář 2013 ve 13:03  • Odpověz
autor
@mufinka26 Díky za tip! Rád slyším, že je čtení pohádek pořád v kurzu. A doufám, že se pletu, když mi přijde, že je čtení pohádek pomalu na ústupu...
Měsíc s kojeneckou vodou Rajec  •  9. zář 2013 ve 13:06  • Odpověz
@rajec_martin u nás někdy občas čte i starší dcera :slight_smile: Taky doufám, že je nás takových rodičů víc :wink:
9. zář 2013 ve 13:08  • Odpověz
tak u nás padne hodina H a syn si sám dojde, že nám chce dát pusinku a jít hají. takže se popusinkujeme, potulíme, dám ho do postýlky v pokojíčku a on si tam někdy ještě hraje a brble a jindy se otočí a hned spí. pohádky průběžně zkouším, ale zatím bez úspěchu, nezajímají ho moc ani krátké říkanky. ale nevzdávám se. přes zimu budeme méně lítat venku a více číst a třeba se zájem dostaví :slight_smile:
co se týká toho čtení na ústupu, tak je to asi pravda. vidím to na nevlastních dětech. jen televize a počítač. párkrát jsem jim četla, ale to třeba na dovolené, kde tv nebyla, tak to se mnou přežili :grinning: ale že by si náš čerstvý třeťáček přečetl sám něco, co ho zajímá nebo třeba jen hloupý komiks nebo že by si řekli o pohádku jako jsme to dělávali my...to už dneska asi nefrčí :frowning2:
9. zář 2013 ve 13:48  • Odpověz
@rajec_martin Ukolébavka po dešti je bezkonkurenční, ale mám hrozně ráda ukolébavku pro kukačku...asi i díky tomu klavíru...ten já ráda :slight_smile:
9. zář 2013 ve 13:49  • Odpověz
Precteme detem pohadku dle jejich vyberu, dame pusu, pomazlime, pustime na CD klavirni verzi jejich oblibenych melodii a odchazime. :dizzy_face:
9. zář 2013 ve 14:13  • Odpověz
U nás, se jde koupat kde nechám po umytí malou chvilku cákat. Pak je na řadě masáž, mlíčko pusinka a postýlka. Někdy si v ní ještě chvilku hraje jindy hned chrní :slight_smile:
9. zář 2013 ve 14:50  • Odpověz
autor
@zdezli Hodně zajímavý tip - díky za něj :slight_smile: Koukám, že Rajecké ukolébavky nejsou jedinou netradiční hudbou, při které se dá usínat :wink:
Měsíc s kojeneckou vodou Rajec  •  9. zář 2013 v 15:51  • Odpověz
autor
@kikimaruska Souhlasím :wink: Jen to není úplně ideální pro lidi, kteří nejsou schopni usnout za zvuku hodin :grinning:
Měsíc s kojeneckou vodou Rajec  •  9. zář 2013 v 15:57  • Odpověz
autor
@mufinka26 to je fajn, že se dcera zapojuje. Já sám jsem kdysi čítával pohádky mladšímu bratrovi a do dneška na to rád vzpomínám :slight_smile:
Měsíc s kojeneckou vodou Rajec  •  9. zář 2013 v 15:59  • Odpověz
Pohádka a mlíčko. Bez čtení pohádek u nás nemine ani den, ani večer. Takže u nás určitě na ústupu nejsou :slight_smile: Ale ukolébavky ráda vyzkouším, zní to příjemně.
9. zář 2013 v 17:13  • Odpověz
Pouštím ukolébavky Rajec, ale v té smyčce mě štve ta voda: vždycky se počůrá a probudí:-/
9. zář 2013 v 19:21  • Odpověz
@acnaj Promiň, ale :grinning:
9. zář 2013 ve 21:05  • Odpověz
@romcovaklarka To není k smíchu:grinning: Když spí, tak nemůžu ani umýt nádobí, prostě se počůrá a probudí, páč je to fajnovka a v mokrým teda nebude:grinning:
9. zář 2013 ve 21:08  • Odpověz
U nás na spánek zabírá jediné...nechat si výskat vlasy, jinak neusne :grinning: sice už jsem za ty dva roky, co to praktikujem skoro plešatá, ale co bych pro něj neudělala :slight_smile: akorát druhátko to určitě naučit nenechám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. zář 2013 ve 23:04  • Odpověz
taku otazku moze skutocne polozit len muz :grinning: recept na zaruceny spanek miminka podla mna neexistuje :grinning: :grinning: :grinning: a aby toho nebolo dost, tak nieco funguje v pondelok a v utorok to uz zrazu neplati :grinning: :grinning: ale rajec je fajn - to sa musi nechat :sunglasses:
9. zář 2013 ve 23:27  • Odpověz
U nás zabírá jedna aplikace na mobilu s ukolébavkou.
10. zář 2013 v 00:18  • Odpověz
autor
@romcovaklarka Díky za tvůj "recept". Až ukolébavky z Rajecké doliny vyzkoušíš, napiš, která se ti líbila nejvíc - zatím mají nejlepší odezvu "Ukolébavka po dešti" a "Ukolébavka pro kukačku" :wink:
Měsíc s kojeneckou vodou Rajec  •  10. zář 2013 v 09:33  • Odpověz
autor
@acnaj Jej, tak to mě mrzí. Zdá se, že je to dost věrohodné :slight_smile: V tom případě můžu poradit jedině stáhnout si všechny ukolébavky bez vody , vypálit si je třeba na CD a udělat si tak vlastní smyčku :wink:
Měsíc s kojeneckou vodou Rajec  •  10. zář 2013 v 09:35  • Odpověz
autor
@xsenova Přistižen při činu :grinning: Aspoň že Rajec je fajn - i kdyby měla každá ukolébavka fungovat v jiný den, tak celý týden pokryjeme s přehledem :wink:
Měsíc s kojeneckou vodou Rajec  •  10. zář 2013 v 09:42  • Odpověz
autor
@haniplanetka Aplikace na mobilu s ukolébavkou je perfektní tip a zároveň zajímavý podnět. Ocenily byste i vy ostatní mobilní aplikaci s rajeckými ukolébavkami?
Měsíc s kojeneckou vodou Rajec  •  10. zář 2013 v 09:47  • Odpověz
Dávat mobil dítěti na uspávání mi nepřijde jako dobrý nápad. Mobil nemá pro klidný spánek v ložnici co dělat :wink:
10. zář 2013 v 10:53  • Odpověz
kde se dají sehnat ty ukolébavky rajec?
26. zář 2013 v 19:36  • Odpověz
Kde se vzala ta móda mobilů u dětských postýlek? To je šílené. Někdo je dokonce používá jako chůvičky:frowning2:. Opravdu si myslíte, že je to dobré pro vaše dítě?
26. zář 2013 ve 21:07  • Odpověz
U nás funguje pohádka, pomazlení, a pak mu už po tmě zpívám (už od porodnice), teď už si brouká se mnou. :slight_smile:
Jinak souhlasím, že dávat mobil do postýlky je šílené, čtu to až tady, mě by to v životě nenapadlo.
27. zář 2013 v 09:32  • Odpověz
autor
@martinka24 Jednotlivé ukolébavky z Rajecké doliny si lze poslechnout nebo stáhnout na těchto stránkách: http://www.rajec.com/aktivity-cz/zabava-cz :wink:
Měsíc s kojeneckou vodou Rajec  •  27. zář 2013 v 09:42  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.