Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

androna
7. led 2009

holky tak som vcera bola v tej diabetickej poradni a fakt som sa bavila.pani doktorka nam najprv vysvetlila jake vsetky choroby moze mimco mat kvoli cukrovke.take zbytocne strasnenie tehuli ☹
vysvetlila ze si kludne mozeme davat smazene jedla akurat o tom menej brambor.prednaska bola o tom ze nemame jest instantne veci a sterilovane.no fakt pre mna ziadny prinos.akurat som sa dozvedela dolezite info,ze castejsie jak po 2hodinach jest nemam.a to je ok.3hod to bol des.tak si to rozkladam do mensich davok.a neomezene mozem jest hlavkovy salat so zeleninou.
ta cukrovka ma asi donuti zbavit sa posledneho zlozvyku a to tych cukrov zbytocnych.glukomer som dostala ale mam si merat cukor iba 1x za tyzden a volat jak to vyzera.
dgm diky za odkaz,ale nejde mi doma otvorit tak poprosim manzela nech mi to v praci vytlaci.

oho
7. led 2009

Ahoj holky, tak se jdu "pochlubit", jak dopadl ten můj slavný třídenní půst. (měl být pátek až neděle) První den byl naprosto v pohodě, druhý den už mi bylo o poznání hůř, ale ani ne tak fyzicky, jako spíš psychicky!! V hlavě jsem neměla nic jinýho než žrádlo 😝 🙄 Hlad to nebyl, ale moje nenažraná huba chtěla něco jenom pro ten pocit, že bude něco žvejkat.
Ale podařilo se mi úspěšně dokončit i druhý den. Jenže třetí den ráno jsem byla vzhůru už o půl čtvrté, žaludek se mi kroutil a bylo mi hrozně blbě, takže jsem slabošsky vyměkla a šla si dát jablko. No a pak už jsem celý den jedla ovoce.V pondělí a včera jsem zase jedla jenom ovoce a dnes jsem k obědu měla brambory a zeleninu.
Rozhodla jsem se,že zatím budu půstovat každý týden jeden den- v pátek.

dgm
autor
7. led 2009

Oho, ted nechapu, co se jako nepovedlo ...??? Ze jsi mela naplanovane 3 dny a zvladla jsi jenom 2? No ale zase ta skvostna navratovka 🙂 🙂 Fakt jenom ti muzu pogratulovat, jak to dobre nakonec dopadlo.

A taky to mas dobre naplanovane dal - 1 den v tydnu je zkraje nejlepsi postup 🙂

oho
7. led 2009

Když mě strašně štve, že je to jídlo pro mě taková droga 😠 Návratovka byla super, možná bych vydržela jenom na ovoci dýl 🙂,jediná nevýhoda jsou finance.Každý den ananas, mandarinky,pomeranče,jablka..

listicka77
7. led 2009

tak hlásím, že vitaplacky číslo dvě se povedly! zlatý len (nasekaný, což u nás znamená, že je v široké škále od moučky až po celá zrníčka), paraořechy, jemně strouhaná cuketa, majoránka, sůl. měla jsem je dneska na svačinu v Praze a moc jsem si pochutnala. teď jím k večeři mrkev, protože jsem zjistila, že tu nic jiného nemám. ☹ už jsem dokonce uvažovala i o chlebu, ale nemám nic na něj, jen to máslo a to mi včera fakt nesedělo, takže nic. takže budu muset vydržet s mrkví. teda ještě tu mám zbyteček placek a 5 balení placek od lifefoodu, ale ty si šetřím na cesty (a nebo možná padnou při občasných neodolatelných záchvatech žravosti večer).
takže dneska: k snídani tři jabka, k obědu 3 banány, k svačině vitaplacky a rajčata, k další svačině trochu hrozna, k první večeři 2 mandarinky a trochu hrozna, k druhé večeři mrkev a trochu vitaplacek. chybí mi zelené, cítím to. a doma nic! jen sušená petržel a pažitka, ale to bych si musela z té mrkve udělat raw polívku a mixovat už nemůžu... ☹

s.arik
7. led 2009

Dneska mám čtvrtpůst 🙂

Ráno:
citron, voda, 1,5g chlorely

Dopoledne:
8 jablek

Poledne:
100g špenátu, avokádo, červená paprika, 3 stroužky česneku
Ve 13 hodin asi dvě hrsti drobenky.

(výborně)

V 15 hodin cukrárna, kde jsem si samozřejmě MUSELA dát hned dva zákusky, nechutnaly mi.

(grrrrrrrrr)

Od té doby nejím, trochu se kroutím, ale už to dneska doklepu nasuchu.

Zítra na snídani pomelo🙂

s.arik
7. led 2009

sedm hodin hladuuuuuuuu 😝
ale spát nejdu.

těším se na zítřejší pomelo, sice mi nechutná, ale hlad je hlad.

Miruše tu provokativně tlačí mandarinky 😠 počkej, děvucho, já tě taky naučím půstovat! Nejpozději v pěti letech budeš držet hladovky se mnou 😎

listicka77
7. led 2009

proč jíš pomelo, když ti nechutná??? takové drahé! 😀

s.arik
7. led 2009

no měli v akci za 30, a myslím že změna je fajn, pořád jím jenom ty pomeranče.........tak jsem dnes koupila pomelo a mandarinky.

ke grepu se už vůbec nedokopu, když já jsem ZATÍM jenom na ty ultrasladké chutě, hořké nesnáším 😝

listicka77
7. led 2009

pomelo, když je dobré, tak je sladké. řekla bych, že víc než průměrné pomeranče.
nedávno jsem zjišťovala, jak je pomelo drahé. hmotnost jednoho kusu 1160 g. hmotnost odpadu jsem ale už zapomněla, myslím, že to vycházelo něco kolem čtvrt kila. tož tak. nejlevnější není, ale mně připadá úžasné (pokud se povede - dvě poslední stály za prd a nedozrály ani doma - věčně to člověk skladovat nemůže, začíná to pak sesychat).

s.arik
7. led 2009

to jsem nevěděla, že má být sladké, díky.
jedla jsem za život jen jedno nebo dvě, a ty byly tak něco mezi grepem a pomerančem, mírně hořké i sladké zároveň.

už nemám hlad 😵 ale půstovat nechci, až od úplňku...

s.arik
7. led 2009

mám šílený hlad 😖

ale už to nevzdám. vypíšu pár vzorců a jdu se psem a zaspat ten hlad, ráno bude pomelo.........vzala jsem nejžlutější ze všech, ostatní měly zelené kolečka, tak snad bude slaďoučké.

s.arik
7. led 2009

jestli nezapomenu, tak to pomelo taky zvážím, bez slupky, ale nevím nevím, zda se na něj nevrhnu příliš zbrkle a o vážení si tady nepřečtu až za deset minut 😀

listicka77
7. led 2009

hehe, tak zvaž ten odpad, ne? stejně se jí bez šlupiček, takže když ho jen oloupeš a zvážíš, tak nedostaneš správný výsledek. nebo ho jíš i se šlupkama? to bych pak chápala, že ti nechutná. 😀

s.arik
8. led 2009

ještě jsem nejedela, neb tu půlhodiny likviduju hovněnka nadílku, samozřejmě řasově zelenou 😀

jdu vážit to pomelo. ze srandy, stejně je dražší než pomeranče, ale tak pro přesnost 🙂

s.arik
8. led 2009

POMELO
vážilo celé 1400g
slupky 300g
čili jenom dužnina váží zhruba 1100g za 34,90

což vychází bez slupky na cenu 32Kč za kilo pomela.
pomeranče stojí 16-25, obvykle 22Kč (se slupkou).

Tak jdu jíst. Jo samozřejmě nevážím ty vnitřní blány, které taky nejím, to ale už bude zanedbatelný váhový odpad...

jajinak
8. led 2009

Včera jsem koupila 2 pomela,tak zkusim taky zvážit.Ale ke slupce přidám i ty vnitřní slupičky,páč se mi zdá,že to až tak zanedbatelný neni,já mám vždycky pocit,že je toho hrozně moc.Ale možná je to jen na pohled a váhu to zas tak moc neovlivní.Zkusím 😉

s.arik
8. led 2009

no právě, na váhu to bude nic.
dužnina je plná vody a těžká, zato blány jsou lehoučké pěnové...

nechtělo se mi ty vnitřní slupky vážit, protože celé naráz nesním. pokusím se jíst hooodně pomalu jen tak půlku, nebo třeba i celé, ale do 12h nic jiného.

jo, lištičko, měla si pravdu, je sladké a dobré. má v té chuti i trošku hořkého, což pomeranče nemaj vůbec, ale celková chuť je lahodně sladká 😵

jajinak
8. led 2009

Já snim najednou tak půlku,někdy 3/4,podle toho,jak je velké,před vánocema jsem koupila mnohem větší(a levnější) pomela,než teď.O výkendu když jsme doma všichni,tak padne celé na snídani,ve třech,malej ho nejí a klidně by ho mohlo být víc.

s.arik
8. led 2009

tak já už ho snědla celé, asi teda dva měsíčky dala Mirka.
moc dobré a cena taky ok, samozřejmě na jablka nebo pomeranče to cenově nemá, ale když pominu tyhle levné ovoce, tak není to pomelo až tak drahé.

sylvar
8. led 2009

po ránu jsem vypila vodu s citronem, teď hrnu jablíčka a pomeranč a piju zelený čajík

pomelo je mňam 😵

jinak dobré ráno

s.arik
8. led 2009

ladunka hodila na AP hororovou story o ovocných snídaních, raději nereaguji 😕 😲

na mém přesvědčení to samozřejmě nemění nic. nevím o co šlo u ní, ale určitě nebylo ovoce příčinou stavu, max. spouštěč, a to určitě ne jediný 😨

sylvar
8. led 2009

jdu mrknout 😕

dgm
autor
8. led 2009

Pripada mi to jako spoustec migreny.
Ja jsem si nekolikaletou migrenu po pustech vylecila.

dgm
autor
8. led 2009

Podotykam, ze migrenou jsem trpela davno pred vita.

s.arik
8. led 2009

já myslím, že třeba někomu může dělat kombinace raw dopoledne, neraw odpoledne špatně.

ale 100% určitě dělá dobře každému, nepočítaje prvních několik měsíců detoxu.

s.arik
8. led 2009

pro x:
co byste jí doporučili, jaké částečné vita, když nemá ráda ovoce nalačno, zvláště jablka?
macik zatím radil zkusit snídat banán......

já bych to možná u X zkusila otočit, že by třeba snídala, jak je zvyklá, obědvala raw zelený salát a po několika hodinách se volně cpala ovocem? 😕

jajinak
8. led 2009

Tu Ladunčinu hororovou story jsem četla a nevím,co k tomu říct.myslím si,že za to ovoce nemohlo,že by to přišlo i bez něj.a to,že byla po ovocných dopoledních unavaná a malátná,to bych typovala na detox.Kyždý je jiný,já třeba nic takového nepocítila ani na začátku a ani mi nikdy po ovoci nalačno nebylo špatně.Já vůbec žádný velký detox nepociťuju.Ale snad nějaký bude.

Pro Xsipm-těžko radit,když píše,že nalačno jí dělá ovoce špatně.Já bych to i přes to zkusila,třeba to přejde.Myslim si,že je to tím,že na to tělo není zvyklé.Nebo může zkusit to,co radí Šárik,když bude odpoledne nalačno.Když nebude,ani bych to nezkoušela,akorát by to v žaludku kvasilo a bylo by jí ještě hůř.

jajinak
8. led 2009

Můj(zatím)jediný negativní dopad na vita a půsty je to hubnutí.Ale musím se smířit s tím,že se tělo musí zbavit všeho špatného a začít stavět od začátku.Akorát teda moc nechápu,proč pořád hubnu tam,kde už prakticky žádný tuk nemám a tam kde je podle mě ten největší odpad a pořád ještě dost tuku,tam se skoro nic neděje(břicho).

ladunka
8. led 2009

Jé, vy tu o mně mluvíte 🙂 Nikdy předtím jsem migrénu neměla. Ještě bych měla říct, že tohle přišlo cca měsíc po skončení vysoké, mohly se projevit i nějaké dřívější stresy.

Jak dlouho by se člověk měl detoxikovat, resp. kdy jsem se mohla začít těšit na ty přívaly energie? V zásadě mám syrové ovoce a zeleninu ráda, moc mi chutnají jablka, ale po ránu nalačno si je fakt už léta netroufnu vzít. Před těhotenstvím jsem jedla hodně syrové zeleniny, ale jakmile jsem otěhotněla, musela jsem se do toho vyloženě nutit a přikusovat sacharidy.

Já svým příběhem vůbec nechci říct, že to co děláte, je špatně, to si tak prosím nevykládejte. Je prima, že je vám s vaším zpsůobem stravování dobře, a je to i celkem inspirativní.