Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

elitera
8. led 2009

no jenže pokud ho zapleveluju jinýma nezdravýma věcma... 😅 Jsem na tohle strašlivej laik 🙂
Btw. jak je to s raw a případným těhotenstvím?

K té rakovině a raw - mamka měla (po chemoterapiích) veškerý syrový věci zakázaný (měla vymlácenou imunitu). A kdyby chtěla začít řešit něco via raw hned na začátku, tak nám s největší pravděpodobností umřela; akutní leukémie je bohužel sviňa rychlá a kdyby se čekalo jen o týden dýl, už nemusela přežít 😔

elitera
8. led 2009

Dgm, nepovedlo se mi to bohužel stáhnout - teda stáhnout jo, ale někde je nějaká chyba a odmítá se mi to otevřít. Tak holt nic. Nejsou ty informace někde volně dostupný na netu bez stahování souborů?

s.arik
8. led 2009

elitero, zrovna už nemám moc času, ale musím říct, že z pohledu vita je tvůj jídelníček úplně špatně 😔 samozřejmě podle jistých teorií jsou polystyreny a jogurty lepší než vepřo-knedlo, ale podle mne je to prašť jako uhoď, je to tepelně zpracované (i pečivo, polystyreny, jogurty) = je to nevhodné.

laktobacily nepotřebuješ, kdyby byly nějak úžasné, je ti při tvém jídelníčku báječně, což není že?

s.arik
8. led 2009

na raw se dá otěhotnět, porodit, kojit, žít desítky let. několik lidí, vč. čechů, takto žije nejméně deset let.

přečti si základní články na www.vitarian.cz, diskuzi tam, zajeď si na sraz s lidmi, uvidíš sama.

ough
8. led 2009

Johando, super nápad, kluci mi zbaštili pomelo, tak já si naleju skleničku vína 😉

dgm
autor
8. led 2009

elitera, s tim stahovanim nevim, skenovala jsem to doma, jinou prezentaci na to nemam a nevim, ze by to na netu jeste nekde takhle bylo... Jedine, pokud se to nektere z holek podarilo stahnout, tak jestli by ti to mohla preposlat ona ...

katako
8. led 2009

Zdravím diskuzi Pust... Taky jste mě inspirovaly. Sice zatím zkouším jen pomalu, ale ráno mi přestává chutnat chleba a sahám raději po ovoci. Nevím, jestli někdy přejdu na raw, každopádně i zvýšení množství ovozelu jistě prospěje mě i Ondrovi. (Kupodivu některé maminky raději dětem dají sladkosti než ovoce, člověk se nestačí divit.) A časem uvidíme, jak nám to bude vyhovovat, každopádně budu muset zvýšit zásoby ovoce v domácnosti. 🙂

listicka77
8. led 2009

Katako: hehe, já to říkám pořád, že všechny AP pipky se stanou dřív nebo později buď budhistkama nebo vitariánkama. některé zvládají dokonce obojí... 😅

listicka77
8. led 2009

objednala jsem si zvědavě olivy pikanstní s bylinkama a dostala obyčejné černé. ☹ no co, tak příště, no. 😠

elitera
9. led 2009

sarik, to je můj jídelníček za poslední týden, jinak tak těch jogurtů obvykle zas tolik není. Btw. jogurt je tepelně upravenej? 😅

jajinak
9. led 2009

Elitero,mléko na jogurty se vždycky pasterizuje,takže je tepelně upravenej,jako všechny ml.výrobky,akorát u kefíru někdo tvrdí,že ne,ale já si myslim,že je taky pasterovanej,aspoň si to tak pamatuju ze školy 😉

s.arik
9. led 2009

veškeré kravské mléko u nás musí projít ze zákona pasterizací, aby se zabily choroboplodné zárodky (což zabije i enzymy, způsobí koagulaci bílkovin, učiní minerály "neživé" no prostě to degraduje výživné hodnoty).

teprve potom se tam přidají bakterie "hodné" a vyrábí se z něj jogurty a jiné výrobky 😒

listicka77
9. led 2009

tyjo, v noci jsem se pořádně přežrala. měla jsem salát z půlky bílé ředkve, rajčat, hrsti klíčků a pár oliv a když jsem ho dojedla, tak jsem cítila, že jako ještě nejsem plná. tak jsem si udělala ještě jednu dávku. ale než jsem ten salát udělala, už se mi to v žaludku rozleželo a bylo jasné, že by to stačilo. no ale samozřejmě jsem ho spráskla. no a pak jsem ještě jedla ořechy a sušený ovoce. byla jsem fakt nacpaná. to se mi na raw snad ještě nestalo, abych se takhle přežrala. no ale co, lepší než spráskat pytlík chipsů. však ono se to poddá. 😅

johanda
9. led 2009

sari, k tomu chlorofylu v plodech : v nezralých plodech jsou chlorofyly skutečně původci zelené barvy. Při zrání dochází k jejich štěpení společně se štěpením zásobních látek (hlavně škrobu - proto je zralé ovoce většinou sladké - škrob se rozkládá ne jednodušší "sladké" cukry). U různého druhu - u různých plodů je způsob štěpení pigmentů trochu odlišný - u jablek například klesá obsah chlorofylu pozvolna a pozvolna roste i obsah xantofylu, u pomerančů musí chlorofyl klesnout na nulu, pak se teprve začínají syntetizovat karotenoidy, u banánů obsah se obsah karotenoidů nemění, klesá je obsah chlorofylu. Pode mě se u kiwi obsah chlorofylu nijak zvlášť nemění (analogie zelených odrůd vínné révy), zvyšuje se jen obsah jednoduchých cukrů - fruktózy a glukózy.

s.arik
9. led 2009

johando, díky, to je pro mé potřeby úplně vyčerpávající 🙂
takže pro fanklub chlorofylu - kiwi je sladkou alternativou k zelenému lupení 😉

s.arik
9. led 2009

lišti, já jsem udělala přežírání STOP 😀 (alespoň dočasně to snad zafunguje).

Rozhodla jsem se nejíst po 17h vůbec (brutál pak šprtat do jedné do rána), a jíst 3-4 porce, nanejvýš pět!

Předevčírem jsem jedla naposledy v 15h.

Včera jsem měla dopoledne celé pomelo, v poledne dvě hrsti raw-drobenky, okolo 17h salát (brokolice, půl avokáda, česnek), pak už nic.

Dnes jsem snídala: 4 mandarinky a 3 kiwi, chlorellu
poledne: čtyři jablka
odpoledne: 100g para ořechů a 100g čokolády (mléčné s oříšky😔 )
kolem 17h si dám zase salát - brokolice, půl avokáda, česnek.

A pak už nic.

Zítra bude den před třídenním půstem, takže dojedu domácí 3kg jablek a 3 mandarinky a 2 kiwi, zkusím nejíst nic než ovoce, ale možná mi do toho čokoládka skočí, nějak to neumím ovlivnit, viz dnešek. Poslední jídlo okolo 17h. Pak 3 dny nic 🙂

sylvar
9. led 2009

sari, ty chceš umřít hlady???

jajinak
9. led 2009

Šáriku,tak se k Tobě na ten půst přidám už v neděli.Chtěla jsem po-st,ale nač to odkládat,aspoň to budu mít dřív za sebou a ve středu bys mi dělala chutě,že už můžeš jíst a já ne 😀

jajinak
9. led 2009

Akorát teda poslední salát si nedám v 17h,ale kolem 20h,jako vždy.Podle mě na tom nezáleží.

listicka77
9. led 2009

sari, ty jo, jíst naposledy v 17 h, to bych chcípla. sedím pak u pc do dvou v noci (i déle), moje běžná večeře je dle situace mezi 20 a 22 h, pak se často dožírám ještě kolem půlnoci. vím, že to asi není správné, ale zatím na to kašlu. nicméně si myslím, že poslední jídlo v 17 h je ponekud brutál, pokud chodíš spát v jednu. no ale pokud to zvládáš...

snědla jsem celý ananas a zas mám odřenou tlamu. tentokrát ale bez krve. asi je přestanu kupovat. myslím, že bez nich klidně můžu žít.

s.arik
9. led 2009

prima, jajinak, snad to půjde hladce🙂

sylvar, jím přiměřeně, teď. před týdnem to byla přežíračka z potřeb psychických, přičemž tělo trpělo.

s.arik
9. led 2009

Hugo z Hor 😀 😀 😀 jí jednou až dvakrát denně a není sám.
já nejsem tak drsná, budu jíst 3-4x denně, poslední jídlo v 17h, to mi připadá dobré.

skutečný hlad necítím, jenom pozdě v noci, ale to se zaspí. přes den jím dosyta.

dgm
autor
9. led 2009

No tak slava, konecne jsem nasla ten clanek pro ladunku a ostatni holky, ktere nesnaseji ovoce ... bylo to tady uz jeednou na zacatku diskuze a potom to sem davala Sari, ale nemohla jsem to najit :

http://medium.mysteria.cz/text_scr/2003_9_sprav...

s.arik
9. led 2009

dgm, je super.
ano, vzpomínám si. já si ale nic neukládám, nepotřebuju mít v pc databázi argumentů pro raw, stačí mi přesvědčení.....ale ostatním ne.

jsi fakt dobrá!!! pošlu ladunce IP, asi nás nečte pravidelně, tak jenom tohle by ji třeba zajímalo....

s.arik
9. led 2009

tě pic, jedna začne s ovocem a dostane střevní chřipku, druhá si dá první raw dopoledne a má horečky ☹

to nemáme dobrou reklamu 😀

dgm, detox v podobě 39st horečky po prvním půldni na raw - to spolu asi nesouvisí žene?
je to strašně brzo.

koneckonců, i ti nejhorší vařáci občas jedí pár hodin jen ovoce, třeba v létě............. 😨

dgm
autor
9. led 2009

Je to brzo
to myslis t? tak ona jeste koji, ale nema uz zadne mimino, tak by pust mohl pomoct nebo aspon vynechat jidlo a pit hodne ovocnych stav, pomohl by urcite jako odkyselovaci davka mix ze zeleneho nebo z jecmene praskoveho... Pokud ma moznost sehnat destilku, tak pri horecce hodne pit tu destilku, to by byl klasicky pust, pokud klesne horecka tak treba nasucho bez vody, a kdyz nechce pustovat, tak aspon ty stavy, ale jidlo rozhodne ne nebo co nejmin !!!!

jajinak
9. led 2009

Předvčírem jsem koupila 3 kokosy,ale měla jsem na paměti,že jste tu psaly,že jsou teď hodně zkažené,ale 2 už jsme snědli a byly úplně dobrý.

Už se těším na půst a láká mě představa,že ho prodloužim o den,4 dny jsem ještě nezkoušela,ale podle toho,jak se budu cítit.A je mi úplně fuk,že se doporučuje 1,3,7...denní půsty,podle mě,je to individuální pro každého,jak kdo se cítí.Už jsem to tu kdysi psala,že si myslím,že každý den navíc je dobrý i když to není podle tabulek.

s.arik
9. led 2009

béééééééééééé, si druhý člověk co mi píše o kokosech ☹ ty ostravské jsou snad začarované 🙄

jajinak, to jsem zvědavá, jestli tu 4 s tebou taky podržím 😵 pokud to bude jako minule, tak první den humáč a pak jenom chutě, ale žádné bolestivé stavy, třeba to dám 😕

listicka77
9. led 2009

já koupila dva kokosy. první měl dobré mléko, ale po otevření jsem našla očko plísně a dužina byla hnusná. druhý měl lahodné slaďoučké mléko, dužina nezkažená, ale nic extra. snědla jsem ho půlku a bylo mi po něm těžko. hmmm, asi kokosy vynechám.

listicka77
9. led 2009

jak se na AP mluvilo o zubních kartáčkách, tak jsem si uvědomila, že už mi docela dlouho nekrvácejí dásně! ale na některých místech začínají být citlivé, chtělo by to víc zeleného, jenže dneska v krámě to zas bylo totálně tristní, takže jediné "zelené", co jsem koupila, byla okurka (a snědla i se šlupkou). začínám uvažovat o tom mladém ječmenu. cože to je ještě za kvalitní firmu kromě lifefoodu?